Suporterii dinamovisti...

Forum dedicat echipei Dinamo si tuturor cainilor rosii!

Suporterii dinamovisti...

Mesajde MiG29 » Mar Mai 21, 2002 12:03 am

Aici o sa vorbim despre suporterii dinamovisti.cei mai buni dintre totzii shi cei care pe langa faptul ca reusesc cele mai bune coregrafii si au lideri care vorbesc corect romaneste au mai dat shi foc acum 5 ani la peluza in Ghencea(Viva 10MAI1997)!!!(din pacate ieri nu s-a reusit o noua incendiere din cauza jandarmilor)...pacat!:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Mar Mai 21, 2002 12:07 am

Tie ti se pare ca e laudabil gestul pe care l-au facut acum cativa ani in Ghence sa dea foc la peluza? Gandeste-te un pic la modul in care se putea raspandi incendiul. Se putea intampla o mare tragedie. Si parerea mea este ca astfel de manifestari nu au nimic in comun cu fotbalul.
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde MiG29 » Mar Mai 21, 2002 12:18 am

Mi se pare in orice caz mult mai laudabil decat ceea ce a facut aseara galeria Stelei cand au prin 15 dinamovisti care mergeau la meci shi au sarit pe ei(aia erau vreo 200)...si mult peste galeria rapidului care si-au batut joc de Stelea dupa ce asta a aparat excelent in meciu cu Petrolu...
Shi exemple cu incendieri mai vezi shi pe afara ...de ex fanii lui Inter au incendiat autocarul echipei anul trecut(cand echipa era in autocar)....
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Bai Mig

Mesajde Aliosha » Mar Mai 21, 2002 1:45 am

Toate galeriile au lichelele , asta e un lucru stiut. Sunt multi dezaxati in Bucurestiul asta dar te rog eu frumos nu ii scoate pe astia de la Dinamo basma curata ca ei exceleaza in tampenii.
Nu ma apuc acum sa iti zic dar uite ca pana nu demult am stat si eu in Bucuresti si nu am ratat aproape nici un derby pe stadioanele principale.

Daca iti zic care e impresia mea asupra galeriilor bucurestene o sa zici ca sunt subiectiv... Clasamentul la nemernicie e in felul asta
Dinamo(mult in fata), Rapid, Steaua.

Ti-as povesti scene de dinaintea si de dupa meciuri vazute cu ochii mei dar ai sa zici ca sunt subiectiv. Stai sa imi aduc aminte de evenimente facute publice si sa le punem in balanta:

DINAMO

1. dat foc peluza in Ghencea = smecherie?
2. batut sora cu moartea pe un amarat de la Otelu cu familie si copii pana a ramas handicapat.
3. recent l-au batut pe unu de la Faru de fata cu nevasta si copilul, opera lui Elias.
4. invariabil de cate ori avea Steaua meci in cupele europene se plimbau cate unii cu fulare cu steaua prin Bucuresti si ii rupeau cu bataia pe fraieriii care puneau botul
5. une din cele vazute de mine: ma duceam la meci plecand din politehnica si la Lujerului au deschis usile la troleu si trageau lumea de dinauntru luandu-i la suturi.

RAPID
1. sa nu uitam fix anul tecut pe vremea astacand a luat steaua campionatul ce s-a intamplat cu troleul ala de la Kogalniceanu pe care l-au facut pilaf. Un baiat era sa moara si a suferit operatie la cap. Cei care au facut asta au fost eliberati la rugmintile lui Lucescu ca deh... saracii copii trebuie sa dea si ei BACul
2. asta e mai veche si semicomica: acu multi ani cand a avut Romania meci de baraj la Skopje (oare?) de au plecat membrii ai galeriilor din toata tara a iesit tambalau mare. Aia de la dinamo si steaua si-au luat-o rau de la rapid. Tin minte ca i-a invitat Ioanitoaia la Proces pe unu de la steaua si Mihnea de la Dinamo care povesteau ca ii pusesera aia de la rapid sa tina berile la rece pe geam, sa strige forta rapid. La un momentdat i-a dat jos intr-o statie , le-au luat toti banii si s-au pisat pe ei. Astea lucruri povestite in studio.

STEAUA
zici ca au batut aseara 15 dinamovisti? Nu e derby intre Dinamo si Steaua la care sa nu se lase cu batai. Foarte condamnabil fapt dar stii de ce? Ca daca te duci la derbyuri in Buc tre sa fii sarpe sa stii cand , pe unde sa o iei etc... Daca umblii in grup restrans prin drumu taberei cu fular cu dinamo inainte de meci e ca si cum ai zice mananci calule ovaz. Se cheama ca ti-o cauti sau ca te mananca in cur.
Acu 3 ani am fugit eu de galeria lui dinamo exact la Tricodava(Dr Taberei) ca uitasem ca oamenii intrau pe la sere si am sarit tejheaua la o farmacie (bad timing). Am mai povestit parca undeva. Oamenii au batut tot ce le statea in cale sub privirile stupefiate ale gaborului de circulatie din intersectie.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mar Mai 21, 2002 4:58 pm

Aloisha ai dreptate,dar la faza cu ala de faru pe care l-au batut dinamovistii te contrazic....eu merg la faru pe stadion deseori shi pot sa iti spun k nu e meci sa la care galeria farului condusa de sorin mihailescu,k asa il cheama sa nu strige M...Dinamo shi alte deastea...indiferenet k joaca faru cu sportu cu otelu sau cu umt,ei la fiecare meci urla de dinamo...cand a murit haldan shi faru era in b au urlat pana shi atunci m...dinamo...Asa.Acuma vine galeria lu Faru in Bucuresti,face Faru egal shi ala in loc sa zica mersi shi sa o taie acasa se imbata ,se faci muci shi cu nevasta shi copilu se duce intr-un bar unde shtie k sunt numa dinamovisti, cu tricou shi fular a lui Faru shi incepe sa urle k Faru e cea mai tare shi tot asha...acuma zii shi tu dak nu si-o cauta....individu e un pic sarit de pe fix..
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Mar Mai 21, 2002 8:32 pm

Ce mai,avetzi dreptate,mai ales Bagheera...un suporter
civilizat nu ar fi procedat asa...si cred ca orice echipa ar
trebuie penalizata pentru comportarea suporterilor ei...
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde MiG29 » Mar Mai 21, 2002 10:42 pm

Oana eu zic k pana una alta fotbalul o sa fie mereu asociat si cu manifestarile galeriilor shi galeriile sunt raul cel mai mic...de ex .la italieni sau la englezi e mult mai rau shi totushi ce rezultate au aia?
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Mie Mai 22, 2002 8:17 pm

Initial trimis de MiG29
Oana eu zic k pana una alta fotbalul o sa fie mereu asociat si cu manifestarile galeriilor shi galeriile sunt raul cel mai mic...de ex .la italieni sau la englezi e mult mai rau shi totushi ce rezultate au aia?


In prima parte ai dreptate,dar in a doua nu prea...pai ce,
fotbalul romanesc se compara cu cel italian sau englez?!
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde MiG29 » Mie Mai 22, 2002 11:47 pm

Oana ,pai asta ziceam shi eu k nu se compara,mai ales la rezultate

Galeria Stelei se pare k are o fixatzie nervoasa pe Dinamo(cred k de vina sunt ultimele rezultate:D)...azi la meciu cu Faru au scandat non stop M...Dinamo....shi atat...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Joi Mai 23, 2002 12:06 pm

Stai linistit ca si la meciul lui Dinamo cu Argesul de ieri la care am fost galeria voastra a strigat numai m... Steaua. Nu este relevant ce ai spus tu.
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Rosu Oana » Joi Mai 23, 2002 6:11 pm

Atunci, suntem chit!Bagheera,ai strigat si tu m... steaua?
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Bagheera » Vin Mai 24, 2002 12:27 am

Draga Oana probabil ca o sa te dezamagesc dar nu am strigat. Dar daca te multumeste l-am scuipat pe unul de la Arges ca prea tare in gura era taranul. De era in spatele a doi militieni ca altfel..era de vai de capul lui.
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde MiG29 » Vin Mai 24, 2002 12:46 am

Baghera,stai k nu inteleg...de ce pentru voi astia din bucuresti restu totzii sunt tarani?Ala de la Arges era taran,pentru aia din galerie de la Steaua Constanta(nu costanta cum pronuntau ei) e un oras de tarani shi faru o echipa de tarani...in tara asta numa aia din capitala sunt oraseni sau cum?
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Rockeru'Somer » Vin Mai 24, 2002 12:17 pm

pana acu' cateva sapt eram si eu pe canele de pe undernet mare dinamovist fiind din provincie eram tzaran...tzaran fiind mai marii din buk au avut nevoie de mine si uite asa un tzarana a ajuns singur printre ultrasii buk....zic tzaran aluia care nu au nevoeie de el asa esti fratele lor!niste prosti!
sunt lichele care eu nui-as lasa la stadion!
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde Bagheera » Vin Mai 24, 2002 4:54 pm

Eu fac foarte bine diferenta intre cei care locuiesc in oras si cei care locuiesc in sate. Si cum ar trebui sa le spun satenilor. Nu sunt tzarani? E o rusine sa fii tzaran? Ala pe care l-am scuipat era tzaran (locuitor al unui sat) sau daca nu locuia intr-un sat avea fata si poate m-am inselat. In orice caz merita scuipat...prea obraznic!
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Rosu Oana » Vin Mai 24, 2002 8:00 pm

Initial trimis de Bagheera
Draga Oana probabil ca o sa te dezamagesc dar nu am strigat. Dar daca te multumeste l-am scuipat pe unul de la Arges ca prea tare in gura era taranul. De era in spatele a doi militieni ca altfel..era de vai de capul lui.


Nu ma multumeste cu absolut nimic si nici n-ar avea de ce.
Si macar ce ti-a facut saracu' taran? A strigat cumva m...
steaua si te-a deranjat sau ce? Si chiar si asa...parca vb.
de comportamentul suporterilor...si tu vii aici si postezi ca
l-am scuipat pe x-ulescu...ce sa zic.oricum,urat din partea ta.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Rosu Oana » Vin Mai 24, 2002 8:00 pm

Initial trimis de Bagheera
Eu fac foarte bine diferenta intre cei care locuiesc in oras si cei care locuiesc in sate. Si cum ar trebui sa le spun satenilor. Nu sunt tzarani? E o rusine sa fii tzaran? Ala pe care l-am scuipat era tzaran (locuitor al unui sat) sau daca nu locuia intr-un sat avea fata si poate m-am inselat. In orice caz merita scuipat...prea obraznic!


Da,sunt sateni (tarani),dar unii sa stii ca sunt mult mai
civilizati decat un orasean...asa ca nu trebui sa-i judeci
tu sau nu stiu ce...fiecare e in felul lui.Daca ai fi fost tu
in locul lui ti-ar fi placut sa fii scuipat?Nu cred...sau poate
te-ai fi luat cu el la bataie...asta ar fi fost solutia,nu?
Nu-mi plac chestiile de genul asta,asa ca te rog,nu te
mai comporta asa...ca nu impresionezi pe nimeni...
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Bagheera » Sâm Mai 25, 2002 2:07 pm

Draga mea nu vreau sa impresionez pe nimeni stai linistita dar nu o sa accept niciodata ca un nespalat sa ma injure de mortzii mamii. Ce am facut am facut pentru ca asa am simtit atunci. Si ma jur ca daca as fi avut posibilitatea l-as fi calcat in picioare ca sa invete sa-si tina gura si sa nu fie obraznic. Daca eu m-as fi dus la el la tara nu as fi fost asa obraznic si mi-as fi vazut de treaba mea.
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Rosu Oana » Sâm Mai 25, 2002 4:00 pm

Ok,am intzeles!Ai dreptate!
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde ptz » Sâm Iun 08, 2002 4:28 am

http://www.brigate.addr.com
http://www.guardiaoradea.go.ro

ULTRASI ba spurcatilor...


Mai sunt si alte site-uri gasiti linkuri la adresele de mai sus...
ptz
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Sâm Iun 08, 2002 3:50 am
Localitate: Lacul Tei


Înapoi la FanClub Dinamo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori