Noutati

Forum dedicat echipei Dinamo si tuturor cainilor rosii!

Mesajde baixinho© » Joi Sep 05, 2002 11:28 am

Nu tin cu Dinamo, dar imi permit un mic comentariu la acest thread (sper sa nu imi iau avertisment deoarece am postat off-topic). Am vrut initial sa postez la "Despre Dinamo (joc, echipa, galerie shi ce mai e)", dar scriu aici, deoarece este legat de Florin Marin. Cand a plecat de la Dinamo a spus ca s-a dat jos din tren, deoarece mergea intr-o directie gresita. Ulterior, dupa ce Dinamo a ratat calificarea in turul trei preliminar al Ligii Campionilor, Florin Marin a revenit cu aceeasi declaratie, completand: "Am avut dreptate". Stau si ma intreb, Florin Marin crede ca directia de deplasare a trenului este buna dupa acest inceput de campionat? Nu vreau sa fiu ironic, ci doar incerc sa fiu realist. Cred ca Dinamo isi va reveni foarte greu. Unul dintre motive (principalul, de fapt) tine de omogenitate. In meciul cu FCM Bacau, printre titulari au fost doar patru jucatori din echipa de anul trecut.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Etapa 5

Mesajde Rosu Oana » Vin Sep 20, 2002 5:14 pm

In etapa a5a, Dinamo va intalni pe Arges..Meci cam dificil, zic eu.
Sunt tare curioasa sa vad ce tactica va aborda Florin Marin, iar daca va fi una ca cea din meciul cu steaua, nici nu ma uit...
Daca Dinamo va scoate un egal va fi bine, iar o victorie si mai bine si ar trebui sa bata ca ar fi cazul..oricum, vom vedea.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde baixinho© » Vin Sep 20, 2002 10:14 pm

Argesul este la ananghie rau de tot, dar sper ca cele doua conduceri sa nu se foloseasca de "cutia milei". In acest caz, Dinamo va bate. Nu vad eu cum ar putea sa incurce Arges pe Dinamo. Unii spun ca a avut noroc cu Steaua, dar norocul si-l mai face si omul.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Vin Sep 20, 2002 10:33 pm

Daca odihneshte Hala titularii ca anul trecut cashtigatzi sigur...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Vin Sep 20, 2002 11:32 pm

Decret lasa sa-i odihneasca :)
Shi io sper sa mergem la victorie k cam e nevoie de puncte...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Vin Sep 20, 2002 11:42 pm

Ma dezamageshti...adik ai fi de acord cu un blat dak e in interesul echipei tale favorite?
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Rosu Oana » Sâm Sep 21, 2002 9:55 am

Decret , eu iti raspund cu o intrebare : Tu ai fi de acord?E greu de spus acum cand ambele echipe isi doresc mult victoria. Si de asemenea cred ca Arges va incurca pe Dinamo de multe ori si sunt curioasa sa vad cum se va descurca defensiva.
Pacat ca meciul nu e transmis...
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde cutuma© » Sâm Sep 21, 2002 4:01 pm

Nu! Nu ash fi de acord. Eu am inchis televizorul acum doi ani la meciul cu bistritza...daca e sa cashtige sa o face pe bune...Nu imi place ca numele echipei mele preferate sa fie tarat in toate scandalurile...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Dinamo-Arges 3-0

Mesajde Rosu Oana » Dum Sep 22, 2002 9:18 am

Desi credeam ca Dinamo va avea probleme in meciul cu Arges , situatia a stat cu totul altfel , dinamovistii obtinand victoria , cele 3 puncte de care aveam nevoie.
Se pare ca s-au acomodat cu Florin Marin , cu tactica abordata de el si sa speram ca acesta va ramane definitiv la Dinamo.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Rosu Oana » Mar Sep 24, 2002 7:58 pm

Cum se face ca inaintea meciului cu Rapid , ca si in campionatul precedent , Dinamo este suspecta de blat si de ce tocmai acum ?
Ori este o coincidenta , ori ziaristii nu mai au ce publica si cauta subiecte , ori precum spunea un ascultator al showsportului , conducerea Rapidului a dat mita ziaristilor sa afirme lucrul asta .
Din pacate nu am fost la meciul cu Arges , iar ceea ce am vazut la TV nu m-a lamurit prea mult. Ce sa cred nu stiu ...
Oricum , eu sper ca Dinamo nu a facut blat si de asemenea ca a obtinut cele 3 puncte in urma unui meci cinstit. Ca pitestenii nu au fost in forma si ca au jucat prost , e problema lor . Dar totusi , exista semne de intrebare...A fost sau nu blat ? Voi ce spuneti ?
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Dinamo - Arges la comisie

Mesajde Aliosha » Mie Sep 25, 2002 6:04 am

Comisia de Disciplina s-a autosezizat in urma meciului de la Arges:

"Articolele apí£rute in ziare dupí£ meciul Dinamo - FC Arges (3-0), in care se sugera cí£ partida ar fi fost aranjatí£, i-au determinat pe membrii Comisiei de Discipliní£ a Ligii sí£ se sesizeze din oficiu. Astfel, miine, in cadrul sedintei forului amintit va fi vizionatí£ caseta partidei desfí£surate simbí£tí£ si va fi luatí£ o decizie. In urmí£ cu douí£ zile, presedintele LPF, Dumitru Dragomir, a spus cí£ "n-a existat nici un blat". De asemenea, in fata comisiei vor mai compí£rea Marian Rada, de la Rapid, Gheorghe Stefan, Ceahlí£ul, si Ionut Popa, UTA, pentru ultimele declaratii apí£rute in presí£.
"
prosport


PS: vezi si stirea de pe portal cu Gica Popescu.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Joi Sep 26, 2002 10:38 pm

Cum TVR ne-a rasfatzat cu un derby de mare traditzie shi anume FCM Bacau-Ceahlau nu am vazut Dinamo-Fc Argesh deci nu pot sa ma pronuntz.Oricum nu cred k putea Argeshu sa ne incurce....
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Sâm Sep 28, 2002 6:03 pm

rapid-Dinamo 3-1 in conditziile unui arbitraj nu ostil ci pe fatza cu echipa adversa.Un cartonas rosu gratuit shi un penalty la fel(al doilea).Arbitrajul romanesc e din ce in ce mai slab.Jocul lui Dinamo a fost insa multzumitor in conditziile date.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Lun Sep 30, 2002 11:02 pm

cred ca si fara eliminarea de la primul penaly, rapidul cashtiga... au echipa mai legata ca Dinamo. Parerea mea e ca diferentza a fost facuta de Sabau... la care nu prea intra nimeni cum trebuie.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde MiG29 » Mie Oct 02, 2002 12:47 am

Mda,cam asha e ...din moment ce Dinamo s-au dus pe Giulesti k scopu sa scoata un egal ce pretentzii potzi sa mai ai?Cum draq campioana Romaniei nu merge la victorie?Nici Florin Marin asta,am senzatzia k nu o sa faca mare lucru la Dinamo.Iar incep cu vechea mea obsesie...de ce nu joaca Tames?
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Joi Oct 03, 2002 9:24 am

Dinamo ar trebui sa joace cum a jucat atat cu Rapid cat si cu Steaua si cu celelalte echipe...adik la ambitie , indiferent ca joaca cu o echipa care este pe ultimul loc al clasamentului. Dar ei...
mig asta nu e numai obsesia ta..in legatura cu Tames.De la un timp nu-l mai pot suferi pe Danciulescu , sta degeaba pe teren!
Lasand deoparte asta sunt curioasa sa vad ce or sa faca in meciul cu Gloria..
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde MiG29 » Joi Oct 03, 2002 12:45 pm

Da Oana cam asha e Danciulescu sat cam degeaba dar totushi e golgetterul campionatului......in leg cu jocul cu Gloria,pai normal,repet normal ar fii sa castige asta dak e sa ne luam numai dupa valoarea celor 2 loturi de jucatori,dar orice se poate intampla,nu?
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Vin Oct 04, 2002 8:39 am

Asa cum se spune, mingea e rotunda si nu stii ce se poate intampla. Dar, oricum, eu sper ca Dinamo sa bata, trebuie, ca avem nevoie de puncte!
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde cutuma© » Vin Oct 04, 2002 8:35 pm

Eu de-abia ashtept meciul asta...dak e televizat il voi diseca shi dak mi se va parea blat, nici nu itzi imaginezi migule ce te ashteapta...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Vin Oct 04, 2002 10:40 pm

Decret pai dak o sa fie blat ,imi inchipui k nu mai scap de tine.Da totushi mai bine te-ai duce shi ai face kternica de Borcea shi altzi desteptzi deastia,nu de alta da poate totushi mai schimbi ceva...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Vin Oct 11, 2002 9:19 am

Iata ca inca o data Florin Marin paraseste banca dinamovista! Si inca nu se stie care va fi noul antrenor! Eu cred ca Dinu...Dar nu stiu ce va putea sa rezolve si Dinu ca daca echipa nu e unita si nu vrea mai mult , degeaba. Dar, chiar si asa, indiferent de noul antrenor, sa speram ca jocul lui Dinamo se va imbunatati!
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde MiG29 » Vin Oct 11, 2002 3:40 pm

Mda,Dinamo a ramas iar fara antrenor(vad k devine specialitatea casei,schimbarea antrenorilor shi lipsa rezultatelor).Poate il aduc pe Andone sau pe Lupescu k ar cam trebuii un dinamovist veritabil acum....
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Vin Oct 11, 2002 6:25 pm

Da, dar crezi ca Andone e dispus sa renunte la Sportu?Iar Lupescu nu e cam tanar pentru a fi antrenor? Mai gandeste-te ca si jucatorii au cerut revenirea lui Dinu pe banca tehnica.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde MiG29 » Vin Oct 11, 2002 11:28 pm

Sincer sa fiu is cam sceptic in legatura cu Dinu(imi place Dinu dar nu cred k e tocmai persoana potrivita acum).Postul de director tehnic e f bun ptr el.Andone e dinamovist...ar putea sa renuntze la Sportul ptr echipa unde s-a consacrat.Iar Lupescu nu cred k e prea tanar...ce Olaroiu sau Lacatus sunt pre tineri?
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Sâm Oct 12, 2002 2:15 pm

O.K. am intzeles!Mda, sa stii ca mie chiar mi-ar placea ca Lupescu sa fie antrenorul lui Dinamo! Ar fi cred eu, genial! Dar, oricum vom vedea decizia pe care o vor lua cei din conducerea lui Dinamo!
Sper sa fie una intzeleapta!Ar trebui sa fie, macar de data asta!
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Rosu Oana » Lun Oct 14, 2002 11:13 am

Din pacate , dorintza mea ca Lupescu sa fie antrenorul lui Dinamo nu s-a indeplinit , iar asa cum ma asteptam , noul antrenor al cainilor este Mister Dinu , caruia ii doresc succes si sa readuca pe Dinamo in fruntea clasamentului , acolo unde ii este locul , desi suna cam absurd.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Rosu Oana » Lun Oct 14, 2002 6:22 pm

Lasand deoparte noutatea ca Dinu ca e noul antrenor, ma gandesc la meciul pe care-l va sustine Dinamo cu Natzional si sunt foarte nerabdatoare in privintza asta. Desi majoritatea au spus la pronosticuri ca Dinamo va invinge pe Natzional, exceptie facand eu si Moshul, ma cam indoiesc de acest lucru.
Dar in ciuda faptului ca voi merge pe victoria Natzionalului, sper ca Dinamo totusi va invinge, asta daca norocul va fi de partea lor.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde MiG29 » Lun Oct 14, 2002 10:13 pm

Din punct de vedere al valorii lotului eu zic k Dinamo e mult peste Fc National.Exista shi ceva motivatzie(sper de fapt k exista) asa k ar trebui sa ii batem pe National.Dinu poa sa fac treaba buna...sper k o va faca shi o sa se mai termine cu scandalurile de la Dinamo
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Mar Oct 15, 2002 12:42 am

Ii batem sigur, nu se mai poate... daca Dinamo nu castiga cu National nici nu mai are rost sa ne gandim la titlu.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mar Oct 15, 2002 12:59 pm

Deja e foarte greu sa ne mai gandim la titlu...chiar shi contractul lui Dinu are ca obiectiv clasarea pe un loc de cupe europene.Totushi exista ink...sperantze,nu?
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la FanClub Dinamo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori