Noutati

Forum dedicat echipei Dinamo si tuturor cainilor rosii!

Mesajde Rosu Oana » Mar Oct 15, 2002 6:43 pm

Chiar daca tu zici ca lotul lui Dinamo e peste cel al lui Natzional, eu nu prea cred...nu e un lot cine stie ce.Dar, in fine, sper ca vom bate cu putina sansa, e un meci dificil, depinde cum va fi si vremea...plus ca se joaca la Natzional acasa, mai sunt si suporterii...sper sa nu se termine cu o lupta intre suporteri, oricum fanii natzionalului nu prea sunt agresivi..Oricum, vom vedea.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde MiG29 » Mie Oct 16, 2002 11:17 pm

Oana,CARE suporteri ai lu Fc National?Los Platanos?Pensionarii care citesc ziaru la meci?Vicentiu Iorgulescu?Cine?:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Mie Oct 16, 2002 11:43 pm

:D Sau Florin Calinescu? Sau Traian Tomescu, asta daca-l mai primeste Gino pe stadion!!! :D Hai ma Oana, tu ai fost vreodata in Cotroceni??? Pai National are mai putini suporteri decat Sportul sau Rocar!!!
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Joi Oct 17, 2002 7:10 pm

Ha ha ha :D Ma aia care sunt...nu conteaza.Cel putin echipa e cum e. Sincer daca stau sa ma gandesc o singura data am fost pe Cotroceni dar de mult. Pensionari care citesc ziaru sau care scuipa seminte , or mai trage si ei cu ochiu la meci, ca doar d`aia au platit biletu, nu?In fine, asta mai putin conteaza, dar macar sa bata Dinamo :)
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Mr Hyde » Lun Oct 21, 2002 12:26 am

In fine un meci bun, chiar foarte bun, cel mai bun de la inceputul sezonului, culmea, in absenta lui Gica Popescu! Din pacate s-a ratat exasperant de mult, iar varfurile Danciulescu si Dragan par iesite din forma. M-a impresionat Tamas, un fundas solid care a mai si marcat si desigur Vlad Munteanu. N-am apucat sa-mi fac o impresie prea clara despre Marica, a jucat prea putin.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Lun Oct 21, 2002 5:59 pm

Eu ce sa spun in afara de faptul ca sunt multumita de jocul prestat de Dinamo si foarte nemultumita de Danciulescu ala care sta degeaba pe teren, iar Dragan la fel. Bine ca Vlad Munteanu a fost introdus pe teren de la inceputul meciului, ca altfel cine stie ce s-ar fi intamplat. In fine o victoria in urma careia am obtinut 3 puncte de care aveam nevoie.Parca s-a schimbat jocul lui Dinamo in bine si sper s-o tinem tot asa pana la sfarsit.
Iar din ceea ce-am vazut in meciul cu Natzional , pot spune ca mai putem spera la titlu.Sperantze mai sunt.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde MiG29 » Lun Oct 21, 2002 9:37 pm

N-am vazut meciul insa am vazut ceva secventze.Am intzeles k s-a ratat destul de mult shi k Tamas asta e de perspectiva.In rest ma bucura victoria,desi as putea spune k se putea shi mai mult.Urmeaza meciul cu UTA si nomral n-ar trebuii sa fie probleme.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Sâm Oct 26, 2002 7:17 pm

Dinamo a invins UTA cu 5-0 (1-0).Florentin Petre a deschis scorul,Barcauan(cred!) a facut 2-0 iar Danciulescu a facut un hatt-trick...echipa a avut o evolutzie buna dar urmeaza meciul cu Farul(la care ma duc shi eu:D) shi trebuie sa invingem iar...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Sâm Oct 26, 2002 8:17 pm

Mda, meci usor, rezultat irelevant... totusi e bine ca i-am batut atat de clar si ca Danciulescu da semne de revenire.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Lun Oct 28, 2002 10:31 am

Initial trimis de MiG29
Dinamo a invins UTA cu 5-0 (1-0).Florentin Petre a deschis scorul,Barcauan(cred!) a facut 2-0 iar Danciulescu a facut un hatt-trick...echipa a avut o evolutzie buna dar urmeaza meciul cu Farul(la care ma duc shi eu:D) shi trebuie sa invingem iar...


Era de asteptat sa invingem.Se pare ca suntem pe drumul cel bun.
Spune tu , mig , cu cine o sa tii ? Cu Dinamo sau cu Faru ? sau cu amandoua ? :confused:
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde MiG29 » Lun Oct 28, 2002 1:14 pm

Oana,eu nu am tzinut cu Farul decat la meciurile de baraj ptr ramanerea in divizia A...astfel putand sa fiu sigur k ii vad shi eu pe Dinamo macar o data p an.Tzin cu Dinamo de cand eram mic(6-7 ani) asa k nici nu se pune problema sa nu ii incurajez pe alb-rosii la meciul cu Farul.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Lun Oct 28, 2002 6:41 pm

Da mig , am intzeles. Deci esti dinamovist original. Daca tot spui ca te vei duce la meci , te rog sa strigi si pentru mine "Hai Dinamo!", unul din suflet , da ?
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde MiG29 » Mar Oct 29, 2002 12:00 am

Sigur.Se face.As incerca shi un pronostic Farul-Dinamo 1-2
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Mar Oct 29, 2002 10:33 am

Mersi , mig. Si eu sper sa batem. Avem nevoie de o victorie ca sa ne mentinem. Si eu tot pe un 2-1 merg. Sa speram ca asa va fi.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Rosu Oana » Lun Noi 04, 2002 2:30 pm

Iata ca am invins pe Faru cu 1-0. Nu bag comentarii ca nu prea am chef, ma bucur c-am ajuns pe 3 si ma gandesc la meciul cu U M timisoara din cupa si nu cred ca vor fi probleme.

Mig , pan' la urma ai mai fost sau nu pe stadion?Poate ne spui tu cate ceva.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde MiG29 » Lun Noi 04, 2002 11:34 pm

Da,am fost pe stadion,chiar in galeria lui Dinamo.Din pacate a fost foarte frig shi a plouat.Nu prea am reusit sa vad meciul ptr k am stat la pleuza shi se vedea destul de prost.Oricum Dinamo incet-incet revine.De asemenea tre sa ma luad k am luat in dimineatza meciului autigrafe de la jucatori(Munteanu,Petre,Stoican,Preda,Kirita,Danciulescu) shi de la Dinu:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Mar Noi 05, 2002 7:12 pm

Initial trimis de MiG29
De asemenea tre sa ma luad k am luat in dimineatza meciului autigrafe de la jucatori(Munteanu,Petre,Stoican,Preda,Kirita,Danciulescu) shi de la Dinu:D


Bravo! Munteanu zici? Suna interesant!Pe langa asta ati vorbit si voi ceva? I-ai adresat cateva cuvinte lui Mister ?
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde MiG29 » Mar Noi 05, 2002 9:14 pm

Am vorbit cu Dinu: "Mister imi datzi shi mie un autograf....shi un pronostic?" shi mi-a raspuns "Nu stiu.E un meci greu"....Am aparut shi in poza de pe site....eu sunt ultimul de la perete partea stanga...(imbracat in rosu da mi se vede doar capul:D)
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Mie Noi 06, 2002 7:26 pm

Da...pacat ca ti se vede doar capul. In fine... In cupa Dinamo cu greu a reusit sa obtina calificarea in optimi in fata lui UMT.
Ma asteptam sa nu existe probleme si sa invingem cu un 3-0.
Oricum , bine ca in cele din urma mergem mai departe.
In etapa 11 vom intalni pe Sportul si cu siguranta va fi un meci chiar foarte dificil , spun eu.Asa ca , nu stiu ce sa spun in privinta unui pronostic. Probabil va fi un meci egal ( daca de abia am reusit sa batem pe UMT, cu sportul va fi si mai greu).Parerea mea!
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Mr Hyde » Mie Noi 06, 2002 10:26 pm

Oana, te-ai hotarat cu cine tii pana la urma??? IMO vom castiga fara probleme cu Sportul, meciul cu UMT nu are nici o relevanta!
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mie Noi 06, 2002 11:39 pm

Mda,nu cred k meciul cu UMT e relevant.Shi eu cred k o sa trecem usor de Sportul...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Joi Noi 07, 2002 3:03 pm

In fine...spre binele nostru ar trebui sa batem...Dar, cine stie.Orice e posibil.Mai se-ntampla sa existe surprize din astea.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde MiG29 » Lun Noi 11, 2002 12:18 am

Dinamo-Sportul 3-1.Au marcat Grigorie(un gol superb),Danciulescu(al 10lea gol din acet campionat) shi Barcauan respectiv Dinita.A fost un meci deosebit de frumos shi de disputat ,Dinamo a fost mai buna insa shi Sportul a avut o multime de ocazii pe care insa Mazilu le-a irosit cu seninatate,spre disperarea lu Ando:).
De remarcat terenul care in ciuda ploii din cea de a doua repriza s-a mentinut excelent(parca Ghencea tot in Bucuresti e nu?:D)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Lun Noi 11, 2002 1:35 am

A fost mai greu decat ma asteptam si daca Mazilu nu rata atat, putea sa iasa destul de urat. Apararea din pacate a fost varza, Onut nu se regaseste de cand a venit de la Petrolul ( adica de ft. mult timp), Burca a dezamagit si a mai luat si rosu...astept cu nerabdare intoarcerea lui Gica. Remarcatii mei la meciul asta sunt Grigorie, o mare speranta, si Stoican... ar mai fi si Danciulescu, care merge bine in ultima vreme. In ce priveste terenul, e de departe cel mai bun gazon din Bucuresti!
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Lun Noi 11, 2002 9:24 am

Se pare ca io am luat tzeapa.Oricum , ma bucur ca am reusit sa castigam desi intr-adevar , a fost destul de greu. Pe de o parte, imi pare tare rau de sportul , se vede ca baietii astia muncesc.
Dupa cum s-a jucat in prima repriza ai fi spus ca meciul s-ar termina egal.Dar nu, Dinamo s-a impus si a castigat. Daca Mazilu ar fi insris din toate acele ratari , nu stiu ce s-ar fi intamplat.
Ma bucura faptul ca suntem pe 2, dar ma intristez vazand ca Sportul e pe 13.Oricum , meciul a fost destul de spectaculos.

Mig, da' te pricepi la pronosticuri , nu gluma. 3-1.De ce nu te-nscrii la vreun concurs ?
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde MiG29 » Mar Noi 12, 2002 12:10 am

Oana ,la pronosticuri nu ma pricep prea tare,doar k mai imi ies uneori.
Mr Hyde...mda Onut nu prea are loc la Dinamo,cu toate astea vad k joaca mai mereu:(.In continuare mare mea nedumerire de ce nu joaca Tames,care mi-se pare un jucator creativ shi care poate face destule faze periculoase...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Mar Noi 12, 2002 6:28 pm

migule , saracu Tames de atata stat , crezi ca mai e in stare cat de cat sa creeze faze periculoase? Inainte cand era prezent in toate meciurile pe care Dinamo le disputa , se observa talentul si precizia cu care joaca. Dar acum , ce sa mai spui , in afara de faptul ca Danciulescu ala, pe care eu,una , nu-l sufar, joaca de fiecare data , cateodata inutil. Da' asta e. Dinu decide.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Mr Hyde » Mar Noi 12, 2002 11:16 pm

Pe Tames l-a vazut cum joaca in sala, am fost la cativa metri de el: ce pot sa zic, e foarte tehnic, era de departe cel mai bun... dar totusi intre sala si iarba e diferenta mare. Tames are urmatoarele probleme:
- lipsa acuta de conditie fizica
- "n-are meciuri in picioare"
- e mic si oarecum firav, ii lipseste robustetea unui Dorinel Munteanu de ex.

In ciuda tuturor acestor deficiente nu pot nega ca are potential, a se vedea de ex. golul reusit in memorabilul meci cu Foresta + e intr-adevar creativ si "simte" foarte bine jocul. Totusi daca Dinu nu incepe sa-l bage mai des, nu-l vad bine.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Joi Noi 14, 2002 9:42 am

Intr-adevar , Mr Hyde , asa este in legatura cu Tames...

Dinamo va intalni in optimi pe vesnica rivala Steaua. Va fi foarte interesant de vazut jocul pe care Dinamo il va practica si va fi un meci pe viata si pe moarte. Dar pana atunci mai este destul timp si sa nu ne pripim.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Rosu Oana » Mie Noi 20, 2002 9:21 am

In etapa 13 vom intalni pe Brasov..Va fi un meci foarte dificil mai ales acum cand Gica Popescu a plecat de la Dinamo, vazand "realitatea fotbalului romanesc". Si presupun ca apararea va fi groaznica si in privinta asta vom avea destule probleme. Este etapa cu nr.13 cica nr. cu ghinion , dar eu sper sa nu fie asa , desi la pronosticuri am spus ca vom lua bataie cu un 2-1.Urat din partea mea.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la FanClub Dinamo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron