Noutati

Forum dedicat echipei Dinamo si tuturor cainilor rosii!

Mesajde Ayrton » Vin Dec 23, 2005 1:36 pm

e 1 aprilie azi?????????????????????

---------------------------------

"SOC LA DINAMO! Andone si-a reziliat in aceasta dimineata contractul pe care il avea cu Dinamo. Castigatorul Galei Fotbalului la sectiunea "Cel mai bun antrenor" va fi inlocuit cu Vigo Esteban, fost secund al lui Alesanco in vremea in care a antrenat Universitatea Craiova!"

---------------------------------

sper totusi sa fie 1 aprilie azi... :(
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Vin Dec 23, 2005 2:58 pm

secundu lu alesanco.mda, e exact ce ne trebuia..un antrenor mediocru, adus de becali. o sa ne duce de rapa cu machidonu asta.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Vin Dec 23, 2005 5:20 pm

Au fost reziliate si contractele secunzilor Dorin Mateut si Iulian Mihaescu... :(
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Vin Dec 23, 2005 6:04 pm

probabil ca erau prea alb-rosii pentru gustul multora. chiar nu isi da nimeni seama ca nenorocitu ala de bisnitar o sa ne duca de rapa?
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Vin Dec 23, 2005 10:12 pm

ce se stie de antrenorul vigo estebanin ??
in afara ca a fost secundul lui alesanco ??
pe cine a antrenat? rezultate?
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde cutuma© » Vin Dec 23, 2005 10:33 pm

" scrie:Esteban Vigo, o catastrofa

Viitorul antrenor al lui Dinamo, spaniolul Esteban Vigo, a fost dat afara de la Cordoba dupa un inceput de sezon dezastruos.

Esteban a fost dat afara de la Cordoba, la finalul anului trecut, dupa ce a obtinut numai 1 punct din primele sapte etape ale Primera Division, in sezonul 2003/2004.

"Este total haotic", l-a descris pe Esteban Vigo presedintele clubului Cordoba, Enrique Orizaola.



Acuma sincer, cred k Becali a facut o manevra tampita prin care el preia puterea calcand peste cadavrul echipei. Parerea mea e ca o s-o sugeti cu asta antrenor, ceea ce nu poate sa-mi displaca. Si noi suntem condusi de un Becali, mai tzaran ca al voi dar macar al nostru mai baga si bani si mai scoate si rezultate europene. La voi e bataie de joc ...

Migule nu te supara si nu sari ca ars, e doar o parere.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

ravase

Mesajde haifi » Sâm Dec 24, 2005 9:57 am

Pe Ando l-ati bagat cu nasu
In tortul de sfarsit de an
Acum Giovanni va e NASHU
Atata cat mai ESTE ban
:n:
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Sâm Dec 24, 2005 11:30 am

sa speram ca becali o sa aiba soarta pe care a avut-o la Rapid.Chiar daca nu mai luam nimic anu asta, daca scapam de becali io o sa fiu fericit.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Sâm Dec 24, 2005 6:23 pm

in sfarsit, un obiectiv realist :D sa scapam de becali

ma io ii impartasesc planurile lui becali, sunt de acord cu el, ce vrea el sa faca la dinamo e f bine si trebuie facut
dar cu mijloace gen antrenor esteban se duce totul dracului
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mar Dec 27, 2005 5:50 pm

Giovani Becali i-a propus postul de secund lui Florin Raducioiu, de la care se asteapta un raspuns in maxim o saptamana.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Dec 27, 2005 6:46 pm

bre, vazui putin din conferinta de presa cu becali, vigo , dinu etc.

nu am vazut pana acum atata aroganta, nesimtire si inganfare la un presedinte de club. becali este poate cel mai rau lucru care i s-antanplat lu dinamo de la infiintare si pana acu. dragi suporteri dinamovisti, vi s-a promis solemn titlul si grupele ch league, puteti dormi linijtiti, becali vegheaza :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Mie Dec 28, 2005 12:40 am

mai eye ma omori ~p , cu siguranta esti cel mai katerincios useri de pe acest forum ~p

perioada 1994 - 1999 mi s-a parut cea mai dezastroasa din istorie
- nici un campionat
- nici o cupa
- steaua, rapid si national ne bateau tot timpul
- dinamo facea un blat la 4 meciuri
- am reusit cele mai uriase contraperformante din istorie, printre care si ocupare pozitiei 16 in casament dupa primele parca 7- 9 etape (cred ca in campionatul din 97), tot atunci eram scosi sin lupta pentru titlul inca din turul campionatului, tot atunci steaua a obtinut cea mai lejera victorie cu dinamo ( 5-0 dinamo cu antrenor viorel hizo ) ...............si dracu mai stie
- in cupa uefa eram eliminati din primul tur preliminar (nici nu se visa la liga campionilor) si nu eram eliminati de oricine, ci de pescari din islanda (mare echipa nu? , ce la fotbalisti profesionisti aveau islandezii ? :D), si nu eram eliminati oricum, dupa doua meciuri muncite nu gluma luam bataie de 2 ori :D

ce dezastraoasa a fost acea perioada, credeam ca nu se va mai sfarsi niciodata. si uite ca s-a sfarsit , oare ce va urma? oare vo...oare vom retrograda. doamne fereste. e cel mai cumplit cosmar care se poate intampla.
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mie Dec 28, 2005 9:24 am

Sa-i dam totusi si o veste proasta lui eye: "studentii" Secareanu si Cruceru se pregatesc sa devina "caini rosii". Ii asteptam si sa speram ca or sa confirme mai mult decat Irimia sau Galamaz. Ma refer in special la Secareanu, un fundas destul de bun, ca Florentin Cruceru deoamdata nu are cum intra in primul 11 la Dinamo.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde cr3tz » Mie Dec 28, 2005 10:10 am

old lord scrie:steaua a obtinut cea mai lejera victorie cu dinamo ( 5-0 dinamo cu antrenor viorel hizo


si cu doar 2 sau 3 titulari de drept,gen prunea si haldan parca.restul lotului fiind alcatuit din juniori.ma intreb si acum de ce steaua a dat doar 5 goluri.daca nu ma insel media de varsta a echipei dinamo din acle meci se invartea undeva in jurul varstei de 18 ani.

becali face si desface :D daca dinamo ajunge in CL sau castiga titlul,bineinteles k va fi numai datorita lui . daca cumva echipa se duce de rapa,normal k andone a fost cel care a adus echipa acolo.la fel cum iordanescu a fost vinovat pt ratea calificarii iar lui piturca si jucatorilor nu li se poate imputa nimic :D
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mie Dec 28, 2005 12:45 pm

mda, deci ma faceti sa imi pierd vacanta pe net.n-am vazut conferinta de presa, n-am citit nici presa, nu stiu mai nimic despre ce sa pregateste la Dinamo, dar am vaga presimtire ca din vara becali o sa ne lase...in pace.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mie Dec 28, 2005 1:19 pm

"Venirea lui Esteban Vigo la Dinamo poate fi privita la prima vedere ca o victorie ca a lui Ioan Becali. Dar nu este asa. Daca antrenorul nu are rezultate si nu castiga campionatul, la finalul sezonului zboara, de brat cu Ioan Becali. Cine revine? Andone. Este promisiunea lui Nicolae Badea, care a pus totul pe hartie.

Nicolae Badea a gandit cu bataie lunga. Nu i se poate reprosa ca a nu facut totul pentru a il pastra pe Andone la Dinamo. Continuu a fost un paravan in fata badaraniilor si manevrelor murdare ale lui Ioan Becali.

Intrebat de ce nu a folosit dreptul de veto atunci cand cei sase actionari au votat plecarea lui Ando, Nicolae Badea nu a raspuns.

Explicatia venise insa inainte, chiar de la Ioan Becali, in conferinta de presa de prezentare a lui Vigo. El a spus ca va fi direct raspunzator pentru rezultatele clubului, lucru care pana acum nu l-a afirmat niciodata.

Astfel, Nicolae Badea s-a gandit corect: daca actionarii vor sa il dea afara pe Andone, la presiunile lui Ioan Becali, este in regula. Sa o faca, si au facut-o. Dar pretul este in a raspunde cu capul, la final de sezon, pentru obiectivele promise.

Surse din cadrul clubului afirma ca plecarea lui Giovani in vara, in cazul neindeplinirii obiectivelor, s-a facut in scris. Exista un act semnat de Giovani si Badea, in acest sens.

Badea doreste in mod fatis ca, in cazul unui esec al lui Vigo, sa il readuca pe Andone in vara. Acest lucru este realizabil, pentru ca "Falcosul" semneaza miercuri un contract pe cinci luni cu Omonia, iar in cazul ratarii titlului in Cipru va ramane fara angajament.

In plus, daca acest scenariu va fi indeplinit, Dinamo scapa si de Giovani, un personaj care in afara de scandal si dorinta de a iesi in fata pe fotbal, un domeniu in care nu are tangente decat cu vanzarea de jucatori, nu are ce cauta in nici un sport.

Fanii lui Dinamo spera ca o data cu plecarea lui Giovani, comunicarea cu clubul si jucatorii sa reintre in normal, pentru ca acum este oprita de o cortina de gheata. Nu din cauza iernii, ci din cauza "Razboiului Rece"... "
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Aliosha » Mie Dec 28, 2005 4:47 pm

mai ca va doriti sa nu luati campionatu numa' sa scapati de Don Giovani
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mie Dec 28, 2005 5:35 pm

Parerea mea sincera e ca Vigo asta e doar de decor: "comoara" Cornel Dinu va face tactica si echipa.

Si inca ceva: au auzit un zvon de plecare al unui jucator de baza, din aceasta iarna, impreuna cu Andone la Omonia Nicosia. Sper sa fie doar un "zvon" ce nu se va confirma niciodata. Nu pot sa zic inca despre ce jucator e vorba.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mie Dec 28, 2005 6:46 pm

probabil te referi la Florentin Petre, după cum te-ai exprimat in a doua frază a celui de-al doilea paragraf. păstrand proporţiile, Florentin Petre este un fel de Bădoi la Rapid. nu a fost crescut la noi, nu pune atat suflet, are unele meciuri in care imi vine să-l iau la bătaie, dar este sigur că a jucat constant bine in această toamnă, calitate rară in fotbalul romanesc.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Mie Dec 28, 2005 7:05 pm

florentin petre nu are decat sa plece, io unul nu am sa-l regret

im meciul din cupa uefa cu francezii petre nici nu s-a vazut, am avut impresia ca dinamo juca in 9 jucatori de camp
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Ayrton » Joi Dec 29, 2005 9:18 am

Nu e vorba de Florentin Petre.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Joi Dec 29, 2005 11:25 am

probabil te referi la Claudiu Niculescu si la Grigorie. Cum unde pleaca? vin la noi tata ... ii cumpara jiji ~p
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde cr3tz » Joi Dec 29, 2005 12:02 pm

atunci cand o sa plece radoi pt 10 miliona sau dica pt 5 mil de $ atunci or sa ajunga si niculescu sau grigorie la steaua :P
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Ayrton » Joi Dec 29, 2005 1:13 pm

D€CR€T scrie:probabil te referi la Claudiu Niculescu si la Grigorie. Cum unde pleaca? vin la noi tata ... ii cumpara jiji ~p


ntz.
si astea sunt vise de oier de genul "pe Radoi il dau pe 10 milioane la Bayern" combinate cu cele de genul "pe Radoi la Real Madrid il dau gratis"... si unde joaca acum mica karatista Mirela? (sorry pt cacofonie) ... tot la stana... :D
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Joi Dec 29, 2005 1:49 pm

mistouri de oier n-aveti decat sa faceti cat va tzine umorul dar caterincile pe seama lui Mirel sunt nefondate si as ramane recunoscator daca v-ati abtine. Mersi anticipat.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Joi Dec 29, 2005 6:13 pm

D€CR€T scrie:caterincile pe seama lui Mirel sunt nefondate


Asta e buna de gluma zilei ~p de mult n-am mai ras atat! ~p
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Joi Dec 29, 2005 6:32 pm

Actualizat: Joi, 29 Decembrie 2005, 03:25:29
Hagi ii vrea pe Niculescu si Plesan: 3 milioane

Gica Hagi a anuntat miercuri ca ii doreste la Poli Timisoara si Claudiu Niculescu si Plesan, desi initial se spusese ca vor veni Moti si Plesan.



"Poli este gata sa ofere trei milioane de euro pentru Niculescu si Plesan", a afirmat miercuri Gica Hagi.
Initial era vorba de "pachetul" Moti-Plesan, insa Moti nu este lasat de Dinamo sa plece.

Plesan a afirmat ca "este o onoare pentru mine sa fiu dorit de Hagi, jucatorul cu care am crescut admirandu-l". Poli plateste si separat pentru Plesan suma de 1 milion de dolari.

"Cainii" ar fi renuntat la Moti numai daca Gabi Tamas nu era cerut inapoi de Spartak. Insa, Tamas va reveni din iarna la Spartak, avand acolo contract inca doi ani.


am gasit si io articolul asta pe o alta pagina de net

indata ce e posibil (ayrton) sa ne spui repede despre cine e vorba
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Aliosha » Joi Dec 29, 2005 8:00 pm

fara nici cea mai mica rautate ayrton: ce naiba sa nu fie posibil sa bagi pe forumul asta o stire-speculatie ? Ce atatea secrete ? Se dezbina echipa daca zici ce ai de zis pe net ?
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Joi Dec 29, 2005 8:34 pm

ayrton ... uite care-i mersu, daca Haldan ar fi in viata nu mi-as permite sa-l iau la pl. Atata te rog, cand e vorba de Radoi sa lasi de la tine. De la Lacatus incoace e singurul jucator care mi-a intrat pe sub piele.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Vin Dec 30, 2005 9:29 am

@ Aliosha : bine, hai sa zic e am auzit: Andone il cere insistent pe Margaritescu la Omonia, se pare chiar ca i s-a promis ca se rezolva acest lucru la momentul demiterii (ca isi poate lua 1-2 jucatori cu el la viitoarea echipa, numai sa renunte la contract), si doar faptul ca nu s-a ajuns inca la un acord privitor la revenirea lui Alexa mai sta in calea transferului.

@ Decret, sa ma scuzi, este o diferenta intre un fotbalist mort si unul care joaca (chiar foarte bine!), insa care este unul dintre cei mai duri, violenti si protejati de arbitri si comisii de disciplina. Cati pumni, picioare, coate si alte lovituri a impartit Radoi adversarilor nu au ceilalti toti jucatori din "A" la un loc. Daca zici ca exagerez te invit sa vezi rezumatul ultimului meci Steaua-Dinamo (2-2), cand favoritul tau il loveste cu cotul in gura pe Pulhac la 2 metri de arbitrul Tudor si acesta se face ca ploua. Daca nu ai unde sa-l vezi poti intra pe http://www.dinamomania.net si in partea stanga il gasesti.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la FanClub Dinamo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori