Noutati

Forum dedicat echipei Dinamo si tuturor cainilor rosii!

Mesajde cutuma© » Vin Dec 30, 2005 11:05 am

Am zis DACA Haldan ar fi in viatza, sub nici o forma nu trasam o paralela intre un fotbalist mort (din pacate) si unul in activitate. Cat despre coturile lui Radoi situatia e debatable. E genul de jucator care pune tibia inainte si pentru asta eu ii iert multe. Alexa era cumva mai pasnic?

In fine ... sa nu fim off-topic.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Vin Dec 30, 2005 12:42 pm

aici ai dreptate, Radoi e un sufletist si un jucator de sacrificiu, din pacate pentru noi insa a fost luat de tanar de alta echipa, nu de Dinamo...

Revenind ontopic, sper ca Benfica sa nu-l poata lua pe Lobont, si sa revina la Dinamo in aceasta iarna.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Mar Ian 03, 2006 10:58 am

Bomba noului an, dinamovistii Danciulescu, Plesan, Moti si Vlad Munteanu la Poli Timisoara, a fost dezamorsata de patronul banatenilor, Marian Iancu, care a afirmat ca in mandatul lui Hagi pe Bega nu va mai fi loc de 'bisericute'. Transferul celor patru jucatori, la pachet, este negata si de Giovani Becali. Cel mult Plesan ar putea ajunge pe Bega.


am gasi si io stirea asta pe un alt site
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde old lord » Mar Ian 03, 2006 5:28 pm

ia sa vedem si programul de pregatire

Dinamo: program iarna

Fotbaliştii dinamovişti reiau antrenamentele pentru returul Diviziei A de fotbal din 12 ianuarie, cu o zi inainte fiind programată vizita medicală.

Antrenorii spanioli Esteban Vigo şi Urbano Ortega vor ajunge la Bucureşti pe 10 ianuarie, dar au stabilit deja, cu conducerea clubului, programul de pregătire.

Dinamo, liderul la zi in Divizia A, va efectua in această iarnă două turnee de pregătire in Cipru (22 ianuarie-1 februarie), la Episkopi (Hotel Episkopiana) şi in Turcia (10-24 februarie), in Antalya.

Iata programul complet al fotbalistilor dinamovisti:

11 ianuarie- ora 8,00: vizita medicala la INMS
12-14 ianuarie: antrenamente (stadion Dinamo)
15 ianuarie: liber
16-21 ianuarie: cantonament (Saftica)
22 ianuarie-1 februarie: cantonament - Cipru, 3 jocuri amicale (25, 27, 30 ianuarie)
2-8 februarie: antrenamente (stadion Dinamo)
9 februarie: liber
10-24 februarie: cantonament - Turcia, 4 jocuri amicale (12, 15, 19, 23 februarie)
25 februarie: liber
26 februarie: liber
27 februarie- 3 martie: saptamana precompetitionala (stadion Dinamo-Saftica)
4 martie: Dinamo-Otelul Galati, etapa a 16-a a Diviziei A
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde dantes » Mar Ian 03, 2006 10:14 pm

Fratilor... ce o sa facem daca nu pleaca FECALI??? ne duce echipain B. trb sa luam atitudine fata de un machidon.
dantes
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Dec 30, 2005 6:18 pm
Localitate: ACASA

Mesajde old lord » Mar Ian 10, 2006 12:01 am

Ioan Becali a declarat luni la TV Sport ca Dinamo a obtinut semnatura lui Hristu Chiacu, pe cinci ani. Chiacu este unul din nepotii familei Becali, atat al lui Giovani, cat si al lui Gigi.


cine este Hristu Chiacu ???
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Mar Ian 10, 2006 2:50 am

daca nu ma insel e unu din aia de juca la juniorii lu steaua,parca sunt 2 frati...sper sa nu am insel :D
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Ian 10, 2006 9:47 am

nu este bre frate cu nimeni. este nepotul lui gigi becali, a fost la national, iar cand a ajuns in cotroceni a fost cumparat jumatate-jumatate de clubul din parcul cu platani si de dinamo. ca dinamo sa-l ia oricand, este nevoie sa dea lui fc national 50.000 de dolari. dinamo inca nu a platiti banii, dar ioan becali a spus aseara la otv ca jucatorul va face vizita medicala impreuna cu elevii lui stefan vigo. cam asta este.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mar Ian 10, 2006 10:32 am

Hristu Chiacu a fost de la 8 ani pana la 16 ani juniorul lui Dinamo, a fost imprumutat la Urziceni, de unde a fost luat acum un an de Iorgulescu si adus la National GRATIS, cu o clauza in contract ca fc national sa incaseze 50.000 de euro in momentul in care alt club il va transfera.
Mijlocas dreapta, insa nu m-a impresionat prea tare pana acum. E drept, nici n-a jucat prea mult.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mie Ian 11, 2006 7:03 pm

Cei 27 de fotbalisti prezenti la controlul medical:

Portari: Adnan Guso, Vladimir Gaev, Florin Matache
Fundasi: Mariko Daouda, Cosmin Moti, Lucian Goian, George Galamaz, Stefan Radu, Ionut Balan, Cristian Pulhac, Dorin Mihut
Mijlocasi: Andrei Margaritescu, Ianis Zicu, Florentin Petre, Stefan Grigorie, Mihaita Plesan, Adrian Cristea, Vlad Munteanu, Catalin Munteanu, Hristu Chiacu
Atacanti: Claudiu Niculescu, Ionel Danciulescu, Alexandru Baltoi, Octavian Chihaia, Florin Bratu, Ilie Iordache si Liviu Ganea

Deci noutatile sunt:
plecari - Gabi Tamas
veniri - Dorin Mihut, Catalin Munteanu, Hristu Chiacu, Ionel Danciulescu

Parca ne-ar mai trebui un fundas central, de preferinta unul cu experienta si valoare.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Ian 12, 2006 7:43 am

ne-ar mai trebui un fundas central, de preferinta unul cu experienta si valoare
.

cristi chivu? :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde AxinTe » Joi Ian 12, 2006 10:11 am

Vali Nastase, Giani Kirita si alte gloabe... :n:
Imi doresc ce-mi doresti tu mie si sa ti se intample tie !
Avatar utilizator
AxinTe
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Vin Ian 07, 2005 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mie Ian 25, 2006 6:13 pm

"DAN ALEXA REVINE ACASA LA DINAMO !

Mijlocasul Dan Alexa a confrimat in urma cu cateva minute pentru DinamoMania faptul ca s-a ajuns la un acord cu clubul sau, Beijing Guoan, in privinta revenirii sale la Dinamo! Domnul Netoiu, in calitate de reprezentant al clubului Dinamo a semnat toate actele necesare iar cartea verde a jucatorului a fost eliberata de asiatici. Dan era nespus de bucuros pentru ca va juca din nou alaturi de Cainii Rosii, iar acordul a fost confirmat si de Gigi Netoiu: "Ma intorc cu Alexa in tara. Mai sint cateva detalii de discutat, dar faptul ca ma intorc cu Dan in Romania este deja un semn ca el va juca la Dinamo in retur".
Dan Alexa, Gigi Netoiu si Octavian Chihaia se vor intoarce maine in tara, ultimul nereusind sa-si gaseasca o echipa in China. Se pare ca tranzactia mijlocasului a costat in jur de 300 000 dolari, insa aceste lucruri vor fi clarificate la revenirea in tara a "Comandantului". Alexa a fost vandut de Dinamo la clubul din Beijing la finalul sezonului 2004, pentru 800.000 dolari. "
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Vin Ian 27, 2006 7:36 pm

O suta de suporteri dinamovisti de la Peluza Sud au tinut sa-l astepte aseara, la aeroportul Henri Coanda, pe noul lor idol, Dan Alexa. Entuziasmati de faptul ca mijlocasul i-a refuzat pe rivalii din Ghencea, fanii il vor acum capitanul echipei. Jucatorul a recunoscut ca a trecut prin clipe dificile, dar si ca Netoiu l-a ajutat sa le depaseasca.



Dan Alexa este pe buzele tuturor celor o suta de suporteri veniti sa-l intimpine la aeroportul din Otopeni. Fanii ii scandeaza in continuu numele celui care a rezistat unei oferte tentante venita din partea lui Gigi Becali, alegind sa se intoarca inapoi in Stefan cel Mare.

Este ora 22:25, cind usile terminalului se deschid, iar Alexa apare brat la brat cu Gigi Netoiu si Octavian Chihaia. Explozie:

"Alexa, esti ciine pina la moarte... Alexa, noul capitan... Alexa, unul dintre noi...". Scandarile il atrag ca un magnet pe mijlocas, care intra in suporteri prin cel mai frumos tackling al carierei lui si incepe sa strige impreuna cu ei. Dupa citeva minute de imbratisari, reuseste sa ajunga extenuat in fata ziaristilor.

"Sint tare emotionat si ma bucur enorm ca i-am facut fericiti si pe acesti fani minunati", spune jucatorul. Isi trage putin sufletul si continua: "Au fost momente grele in China, dar am avut noroc ca a fost nea Gigi alaturi de mine. Transferul este aproape realizat, iar eu imi doresc sa sa joc cel putin asa cum am facut-o cind am fost prima oara la Dinamo. Tin foarte mult sa nu-i dezama gesc pe suporteri".

Ramine acasa
In mod normal, Dan Alexa ar fi trebuit sa se alature coechipierilor in cantonamentul din Cipru, dar aseara mijlocasul a lamurit acest aspect. "Am inteles ca voi avea un program separat. Mi-as fi dorit sa fiu alaturi de baieti, dar daca asa s-a hotarit, voi urma intocmai ceea ce mi s-a dat de facut", a declarat Alexa.

Netoiu a plins
In momentul in care i-a vazut pe suporteri scandindu-I numele lui Alexa, Gigi Netoiu (foto) nu si-a putut stapini emotiile, citeva lacrimi aparindu-i pe obraz. "Asta da primire", a exclamat vicepresedintele, dupa care a comentat: "El si-a dorit foarte mult sa vina la Dinamo, iar noi am facut tot posibilul sa il aducem. Tin la el enorm, pentru ca este un copil de-al meu, iar acum ma bucur ca s-a reintors acasa".
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Eagle Raider » Vin Feb 24, 2006 10:49 pm

Giovani Becali va pleca de la Dinamo.Si gata cu era giovani,pe unde s-a dus nu a stat prea mult
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde MiG29 » Sâm Feb 25, 2006 1:24 am

in ultimu timp avem parte numa de vesti bune.Au venit Danciu, Alexa si Barcauan, pleaca si Becali...nu-i rau deloc. acuma sa vedem cine o sa fie antrenor
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Daimon » Sâm Feb 25, 2006 1:26 am

lasa bre, aveti 6 punte avans, indiferent de antrenor, luati campionatu.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Eagle Raider » Sâm Feb 25, 2006 2:17 am

daimone normal ca dak iei in calcul ,echipele de pe locul 4 si 5,tu de la locul 1 sari la 4 ,hm...matematica asta.Steaua e langa Dinamo la singur punct care nu conteaza mai deloc deocamdata.Dak stam bine sa ne gandim ,liderul se schimba la fiecare etapa spre finalul turului ,aja ca intamplarea a facut ca Dinamo sa fie pe primul loc atunci :D
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mar Feb 28, 2006 11:14 am

Incepand de aseara noul antrenor al echipei este Ion Marin, zis si "Nasul" de catre echipa dinspre cimitire; pe unde ii prindea (Petrolul, Farul, Dinamo, etc) mi ti-i si batea pe berbecuti! :D
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mar Feb 28, 2006 2:28 pm

Ayrtoane, ai uitat de U Cluj:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mar Feb 28, 2006 7:36 pm

cica avand in vedere ninsorile de afara Dinamo a cerut azi oficial amanarea returului!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Feb 28, 2006 8:36 pm

...si eventual sa se acorde titlul de canpioana dupa clasamentu turului :D

merluc acu, de ce l-au dat afara pe spaniol? adica probabil ca avea un contract si in plus puate era o solutie, macar sa-l fi incercat un meci macsim doo
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mar Feb 28, 2006 10:07 pm

poi pe Vigo nu l-a dat nimeni afara. iel a vrut sa plece, ca a zis ca venit ptr becali si pleaca odata cu el. Badea chiar a zis ca trebuia sa isi respecte contractu...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Joi Mar 02, 2006 10:13 am

MiG29 scrie:Ayrtoane, ai uitat de U Cluj:D


Scuze!
Si cu Astra le-a tras-o ghencistilor! ~p
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Mar 02, 2006 11:48 am

observ că aveţi mari statisfacţii de pe urma succeselor lui Săpăligă cu alte echipe.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Joi Mar 02, 2006 2:13 pm

De fiecare data cand pierde Shtoia (asa cum e cunoscuta prin Europa echipa dintre cimitire), indiferent cu cine, am o maaaaaaaaaaaaaare satisfactie! :D
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Mar 02, 2006 3:22 pm

şi cam cat de mare a fost după ce a pierdut de Heerenveen? sau ai plans şi tu cum a făcut vanzătorul de butelii in 1986?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Joi Mar 02, 2006 3:43 pm

Ala a plans cand au castigat nu cand au pierdut...
Eu nu plang cand castiga si ma bucur cand pierd.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Joi Mar 02, 2006 3:58 pm

poi atata sa va ramaie si voo ma. Sa va bucuratz cand pierde Steaua, ca la castigurile vuastre.........
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Mar 02, 2006 4:34 pm

ok, gata, acum limitaţi-vă strict la Noutăţi.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la FanClub Dinamo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori