Va trece dinamo de FC Bruges?

Forum dedicat echipei Dinamo si tuturor cainilor rosii!

In turul 3 preliminar se va califica...

FC Dinamo Bucuresti
3
50%
FC Bruges
3
50%
 
Voturi totale : 6

Va trece dinamo de FC Bruges?

Mesajde cutuma© » Sâm Iul 06, 2002 11:46 am

Ne apropiem pe zi ce trece de debutul preliminariilor pt cea mai importanta competitzie intercluburi unde tzara noastra va fi reprezentata de FC Dinamo Bucuresti, campioana Romaniei. Aceasta va intalni vice-campioana Belgiei FC Bruges intr-o dubla mansha, cashtigatoarea urmand a se califica pt ultimul tur preliminar. Intrebarea pe care v-o adresez este: Va trece dinamo de fc bruges, sau va fi eliminata inca din primul tur.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Re: Va trece dinamo de FC Bruges?

Mesajde Rosu Oana » Sâm Iul 06, 2002 12:03 pm

Votat FC DINAMO Bucuresti asa ca sunt fana si ca am
incredere-n baieti.Sper sa treaca cu bine de FC Bruges
si sa facem o figura frumoasa. decret, tu ce zici ?
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde cutuma© » Sâm Iul 06, 2002 12:11 pm

Zicea shi Sod odata, sunt stelist dar in primul rand roman...asha k normal k voi tzine cu dinamo, parerea mea e k au un lot bun deshi au probleme la capitolul omogenitate. Dak vor reushi sa se mobilizeze exemplar shi sa dea totul pe teren vor avea shanse sporite sa mearga mai departe. Insa sa nu uitam ca shi FC Bruges este o echipa puternica dintr-un campionat oricum mai bine cotat decat al nostru shi mai potent dpdv financiar. Shansele sunt cam 50-50, diferentza va fi facuta de dorintza de victorie...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iul 06, 2002 12:30 pm

Votat FC Bruges !
Imi doresc din tot sufletul sa se califice Dinamo..dar sondajul intreaba daca se va califica..nu ceea ce ne dorim noi !
Eu zic ca nu au nici o sansa cu campionii Belgiei.
Totusi..sper la o surpriza frumoasa din partea cainilor !
Hai Dinamo !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mie Iul 17, 2002 8:28 am

Lotul actual al alb-rosilor este alcatuit, de fapt, din doua echipe: Dinamo si Craiova, deci omogenitate oha. Mai departe. Florin Marin, cel care stia cum sa discute si ce sa le ceara fostilor jucatori de la Universitatea a plecat. Ma-ndoi ca Dinu va reusi sa alcatuiasca o echipa si nu o formatie de 11 jucatori pana la meciul cu FC Bruges. Aduceti-va aminte ca inaintea "dublei" cu Polonia Varsovia toti erau super-optimisti, iar dupa meciul retur au inceput atacurile la persoane. Sa va mai spun cu cine am votat?
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Joi Iul 18, 2002 8:47 pm

Ieri Dinamo a invins pe Girondins de Bordeaux cu 1-0 prin golul marcat de Danciulescu ('91). Pe parcursul meciului dinamovishtii au trimis de doua ori mingea in bara prin Cl. Niculescu shi acelashi Danciulescu.
Victoria contribuie la moralul rosh-albilor in vederea meciurilor din CL.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Iul 18, 2002 9:27 pm

nu vreau sa fiu carcotas, dar la Bordo au jucat trei insi (Dugarry, portughezul Pauleta si rusul Smertin) care nu facusera nici macar un antrenament.
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Joi Iul 18, 2002 9:41 pm

Mersi pt informatie...shtiam k jucasera Dugarry shi Pauleta, da' nu shtiam k numai ei au jucat....asta schimba datele problemei
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Iul 18, 2002 9:47 pm

ironia asta fina ma lasa rece. Reformulez (poate asa o sa fiu mai explicit). La Girondines des Bordeaux au jucat in permanenta 11 jucatori pe teren, dar trei dintre ei nu au apucat sa faca nici un antrenament cu intreg lotul.
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Joi Iul 18, 2002 10:02 pm

LOL...Io chiar n-am vrut sa fiu ironic...Am vrut sa zic k nu shtiam k ei au fost singuri jucatori din lotul mare al celor de la Bordeaux. Offf....
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Iul 19, 2002 7:51 am

tot nu ai inteles la ce ma refeream :) deci, la Bordo trei dintre cei 11 jucatori nu apucasera sa faca nici un antrenament, adica au jucat din inertie, adica abia venisera din vacanta, adica ceilalti nu apucasera sa faca vreo schema cu astia care au jucat la CM. Dar nu asta conteaza. Ca daca mai continuam mult cu chestia asta nu ajungem nicaieri. :) Parerea mea!
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Sâm Iul 20, 2002 9:51 am

Hai k am aberat...scuze, chiar nu intzelesesem ce-ai vrut sa zici, intre timp am citit prosportul shi m-am "luminat".
In primul rand victoria ramane una imp. chiar dak este un amical, in al doilea rand, cei trei nu aveau nevoie sa exerseze scheme intrucat au jucat un campionat intreg impreuna iar ca pregatire fizik nu erau deloc in urma, avand in vdre participarea la camp. mondial.

BTW, ce zici de zvonul amicalului cu Real Madrid?
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde [RAMMSTEIN] » Dum Iul 28, 2002 1:34 am

:)
Mey yo am vazut la tv ult. meciuri ale lui Dinamo shi may...tre
sa recunoastem ca nu are echipa asa omogena incat sa bata pe bruges...
Poi in meciurile cu francezii de abea daka au reusit sa lege cateva pase k-lumea shi voi vrei sa se si califice?fiti si voi realisti!
Totusi sper ca dinamo va bate dar ramane pt mine un simplu vis...
[RAMMSTEIN]
 

Mesajde cutuma© » Dum Iul 28, 2002 10:52 am

1. Mai obiectiv de-atat nu pot sa fiu...
N-am putut vedea meciul lui Dinamo cu Nantes (din motive obiective, a se vedea ultimul meu post de pe Steaua) asha k nu imi pot exprima o parere. Totushi shansele cainilor scad prin accidentarea portarului Cr. Munteanu, Preda fiind o victima ideala pt atacantzi belgieni.

Mai sunt 3 zile shi vom vedea ce se va intampla...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Joi Aug 01, 2002 8:45 pm

Dupa aceasta infrangere limitata doar de munteanu shi dupa un joc patetic dinamo nu cred k mai poate spera la calificare in conditziile in kre are nevoie de un 2-0 acasa in fatza unei echipe belgiene ce s-a dovedit a fi extrem de periculoasa shi imprevizibila.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Vin Aug 02, 2002 10:15 pm

Decret de ce nu esti shi tu putin mai optimist?Cu ceva noroc putem sa le dam 2 goluri shi daca Munteanu e in forma iar shi nu luam gol....We`re there:):):)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Dum Aug 04, 2002 5:43 pm

decret, nu poti sa realizezi cat iti sunt de recunoscator ca ai trecut numele echipei campioane a Romaniei cu litera mica (titlul forumului). Sa analizam. Daca dinamo (asa a scris decret, nu eu :) ) va juca la fel cum a facut-o in tur, poate sa dureze meciul si doua saptamani, ca tot nu va castiga. Mai departe! Omogenitatea de care spunea procurorul ca s-a realizat in turneul din Franta poti sa faci ceva pe ea. In ultimele zece minute de joc ale meciului din Belgia, in teren erau doar cinci jucatori care anul trecut au purtat tricoul alb-rosu. Adica jumatate de echipa. Pai in conditiile astea credeti ca formatia care a terminat ultima editie de campionat pe primul loc poate castiga un meci? Ca sa nu mai pun la socoteala ca exista "plombe" in toate liniile. In fine, ca sa revin la subiect, NU.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Dum Aug 04, 2002 8:18 pm

off-topic : Nu a fost ceva intentzionat...din lene am scris cu litera mica

la subiect: dinamovishtilor le lipseshte intr-adevar omogenitatea dar shi dorintza de victorie. Pai avea dreptate Puiu Iordanescu, sa le faca contractele de 40.000$ shi sa le dubleze primele, sa vezi atunci cum vor lupta pana la moarte pt victorie. Oricum, dak inainte eram optimist acum cred k sunt realist cand spun k dinamo are shanse de calificare egale cu alcoolemia lu' tata de azi: 0.00%
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am


Înapoi la FanClub Dinamo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori