Dinamo distrusa de Becali

Forum dedicat echipei Dinamo si tuturor cainilor rosii!

Dinamo distrusa de Becali

Mesajde cutuma© » Sâm Aug 31, 2002 8:13 pm

Mig iarta-ma ca deschid eu discutzia asta dar deshi sunt stelist sunt revoltat de acest ultim transfer. Nu mi se pare normal ca un jucator de valoarea lui Claudiu Niculescu sa plece pe doar un milion de $ la o echipa vai de mama ei cum e Genoa acum. Acest becali al carui singur interes este ca jucatorii sa aiba salarii cat mai mari pt ca el sa incaseze un comision cat mai mare a distrus clubul Dinamo shi intreg fotbalul romanesc. Eu nu intzeleg cum il mai suporta conducerea alb-roshiilor...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Sâm Aug 31, 2002 10:33 pm

Gandeste-te ca, totusi, Niculescu a venit la Dinamo pe gratis. Cel putin asta este varianta oficiala. Deci Dinamo a iesit in castig cu un milion de dolari. Becali nu a distrus numai Dinamo, ci intreg fotbalul romanesc. Daca iti aduci aminte, acum trei ani, cand a castigat Rapid campionatul, a plecat o intreaga echipa.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Dum Sep 01, 2002 12:03 am

Decret,imi pare bine k ai deschis subiectu asta!Din cauza acestui transfer amarat nici macar nu am mai vazut azi meciul cu Bacaul...revoltat e putin zis.Niculescu era jucatorul meu favorit de la Dinamo dupa plecarea lui Lobont shi era singurul care cred eu putea decide soarta unei partide.Acum nu mai ramane decat sa ne zbatem cu Barcauan ,Dragan Frasineanu et co...(pe Danciulescu nu il pun la socoteala k nu sunt sigur k mai face multzi pureci la Dinamo)Becali e o mare javra ,singurul lui interes fiind banul.Pretul oricum e jalnic shi banii aia or sa vina in 4 transe...Asta o sa-l vanda in curand shi pe Vlad Munteanu sau oricare altu care arata k shtie ceva fotbal shi poate fii vandut.Sa nu uitam k intr-un an Dinamo a vandut 3 atacantzi dintre care macar unul(M.Niculae)e de o valoare certa...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Dum Sep 01, 2002 11:20 am

baixinho, dinamo nu s-a facut cu 1 milion ci cu 500.000 (ceilaltzi 500 sunt ai lui Netzoiu) shi aia in 4 transhe asha cum a zis shi mig. Pai nu mai bine dadeau 6-7 sute de mii pe el de la inceput shi sa-l vanda dup'aia pe 3-4 milioane?

Eu sunt surprins de faptul ca, conducerile administrative ale cluburilor nu procedeaza asha cum a procedat Dinamo Kyev acum catziva ani cand i-a marit salariul lui Shevchenko la 800.000 $ pt a putea negocia linishtitzi cu Milan, incasand in cele din urma peste 24 de milioane? La noi insa, la prima oferta, fie ea cat de mica le dam drumul? Tot vina lui becali este pt k el sfatuieshte jucatorii sa plece in strainatate falimentand cluburile. Io ma oftic la fel de tare ca shi mig pt k la vara pa pa miu...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Rosu Oana » Dum Sep 01, 2002 11:34 am

De parca nu se stia ca pe Becali il doare numai de bani si nu de altceva..Astia ca el mereu or sa conduca nu numai fotbalul romanesc ci si tara. Mereu aceeasi poveste..Degeaba discutam noi,suporterii..mare lucru nu cred ca se poate face impotriva lor.
Mai mult decat ati spus voi nu pot spune..cam asta e in privinta lui Becali.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde cutuma© » Joi Sep 05, 2002 9:00 pm

Citind interviul cu Adi Ilie de ieri din prosport am ajuns la concluzia, ca becali a refuzat toate ofertele pt internatzionalul nostru pt a il aduce la Dinamo...io altfel nu imi explic.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Joi Sep 26, 2002 1:46 am

Ma, asta cu Claudiu Niculescu e un a dintre cele mai mari porcarii din fotbalul romanesc: pai sa il dai pe cel mai bun atacant din campionat pe o suma de tot rahatul la o echipa de tot rahatul cand iti propui sa ajungi in CL si cupa si campionatul?!? Ce mai, sunt dezgustat de conducerea lui Dinamo, de fotbalul romanesc, de nea Mitica, Nasu etc.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Joi Sep 26, 2002 7:03 pm

Initial trimis de Mr Hyde
Ce mai, sunt dezgustat de conducerea lui Dinamo, de fotbalul romanesc, de nea Mitica, Nasu etc.


Nu numai tu esti dezgustat? Cred ca toti iubitorii fotbalului!
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde aleku » Sâm Feb 15, 2003 3:17 am

VREAU DOAR SA SPUN CA ,MAI NOU , NETOIU A DUS DE TOT ECHIPA LA VALE. DE CAND A VENIT NETOIU LA DINAMO, ECHIPA MERGE FOARTE PROST.
aleku
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mie Feb 12, 2003 1:28 pm
Localitate: romania-iasi

Mesajde MiG29 » Dum Feb 16, 2003 12:31 pm

Shi io vreau sa spun sa nu mai scrii cu Caps k nu e nevoie...Shi sincer sa fiu nu prea mi-se pare k echipa merge chiar asa de prost de cand cu Netoiu.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

HUO!!!

Mesajde Ayrton » Joi Iul 03, 2003 10:10 am

Cred ca acum se aplica cel mai bine titlul topicului creat de Decret, si distrugerea va continua in ritm accelerat, pana vom urma si noi calea lui nea Jiji din Ghencea si vom da interzis negustorilor de oameni de la ISM in Stefan cel Mare... Sa ramana cu Rapidul lor si cu Nationalul caruia ii dau prime sa bata pe Steaua sau Dinamo.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am


Înapoi la FanClub Dinamo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori