Pentru cel care mi-a inchis threadul

Forum dedicat echipei Dinamo si tuturor cainilor rosii!

Pentru cel care mi-a inchis threadul

Mesajde copiutzu » Vin Dec 06, 2002 1:39 pm

Voi vorbiti de coerenta si limbaj civilizat?!:o
Voi care si echipa nationala o incurajati injurandu-i pe aia de la Steaua si Rapid.
Voi care il aveti pe borcea, cel fara de cultura si cu creier doar atat cat sa ii ajunga sa respire? Voi care il aveti pe dinu care are atat de multe chestii filozofice in limbaj, incat cred ca nici el nu mai stie ce vrea sa spuna. In schimb, pozand ca un mare cult si un om citit, nu pierde niciodata ocazia sa improaste pe noroi pe cine ii da o replica si nici nu a pierdut ocazia sa injure, ca un birjar, jurnalistii care au mers sa isi faca meseria. El avea dreptul sa isi practice meseria, dar ei nu, in opinia marelui cititor de Dostoievski.
Asa ca gura mai mica despre limbajul altora, pana nu va revizuiti voi pe al vostru.
V-am pupat pe chelie.

P.S. Va multumesc ca in loc sa imi dati o replica pe masura, ati preferat sa imi inchideti gura. Nici nu ma asteptam la altceva din partea voastra.
V-am pupat pe chelie! ;e
Avatar utilizator
copiutzu
Junior Member
 
Mesaje: 362
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Sâm Dec 07, 2002 2:13 am

Ti-am inchis thread-ul ptr k ai inceput cu o obscenitate shi ptr k nu aveai dreptate.Asta in caz k nu te-ai prins e FAN club Dinamo ,cu toate astea acceptam shi altfel de opinii dar incearca sa o faci decent shi nuami dak ai ceva pertinent...altfel ...n-are rost!
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Sâm Dec 07, 2002 1:30 pm

Migule nu te mai obosi sa dai atatea explicatii...Trebuia sa citeasca regulamentu nu?Alta data te-as sfatui sa nu mai stai la discutii si sa treci la fapte asa cum bine ai facut.Si culmea astea se-ntampla cand eu nu intru pe net, din pacate.M-am saturat sa aud peste tot de rau despre Dinamo!Dinamo in sus, dinamo in jos!
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde copiutzu » Lun Dec 09, 2002 9:43 am

Initial trimis de Rosu Oana
Migule nu te mai obosi sa dai atatea explicatii...Trebuia sa citeasca regulamentu nu?Alta data te-as sfatui sa nu mai stai la discutii si sa treci la fapte asa cum bine ai facut.Si culmea astea se-ntampla cand eu nu intru pe net, din pacate.M-am saturat sa aud peste tot de rau despre Dinamo!Dinamo in sus, dinamo in jos!



Fiti corecti, jucati pe teren si nu o sa mai auziti vorbindu-se de rai de dinamo.
Pana una alta, la Timisoara ati facut macel, campionatul trecut, l-ati macelarit... ce sa va mai zic?
V-am pupat pe chelie! ;e
Avatar utilizator
copiutzu
Junior Member
 
Mesaje: 362
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde Rosu Oana » Lun Dec 09, 2002 6:51 pm

Nu cred ca exista o echipa perfecta si anume din toate punctele de vedere: unita, corecta si puternica. Probabil una ar fi rapid care are cate putin din toate.Pana sa exista vreuna cum as vrea eu trebe sa treaca zeci de ani .Dinamo inca se straduieste.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde copiutzu » Mar Dec 10, 2002 10:22 am

Initial trimis de Rosu Oana
Nu cred ca exista o echipa perfecta si anume din toate punctele de vedere: unita, corecta si puternica. Probabil una ar fi rapid care are cate putin din toate.Pana sa exista vreuna cum as vrea eu trebe sa treaca zeci de ani .Dinamo inca se straduieste.


dinamo NU SE STRADUIESTE DELOC. S-a obisnuit asacum s-a obisnuit si in veci nu o sa renunte la ceea ce face. Pentru ca e greu atunci cand ti-a intrat ceva in sange sa renunti la el.
S-a vazut ce au putut atunci cand au jucat si ei pe bune. Pe ce loc ajunsese-ra? DEZASTRU.
Nu vi se pare ciudat ca echipe ca Steaua, dinamo, Ceahlaul... si-au revenit brusc si toate in acelasi timp?
Fratilor, deschideti ochii!!!!!
V-am pupat pe chelie! ;e
Avatar utilizator
copiutzu
Junior Member
 
Mesaje: 362
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mar Dec 10, 2002 3:25 pm

Asa,si?
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde copiutzu » Mar Dec 10, 2002 3:40 pm

Initial trimis de MiG29
Asa,si?


Atat e tot ce poti sa zici? :))
Curios ca atunci cand va fura altii, va scandalizati toti si urlati ca nebunii, dar cand ii furati voi pe altii e totul normal. Bine'nteles ca e totul normal ca doar asa ati fost obisnuiti, asta e normalitatea voastra.
V-am pupat pe chelie! ;e
Avatar utilizator
copiutzu
Junior Member
 
Mesaje: 362
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde Rosu Oana » Mar Dec 10, 2002 6:57 pm

Migule, tare faza! :o copiutzu, asta-i viata!Pai si normal ca urlam ca doar suntem caini si ce, sa ne lasam pai prejos decat altii?
Nu mi se pare deloc ciudat ca Dinamo sau steaua si-au revenit brusc..De altfel ce s-ar spune despre ele echipele cu palmares bla bla in ziua actuala sa se afle la mijlocul clasamentului si pe deasupra ar mai avea rost campionatul daca vesnicele rivale Dinamo si steaua n-ar lupta pentru titlu?Nu prea cred...Dar totusi era chiar interesant daca am fi avut echipe ca poli pe primul loc sau pe al doilea.Dar ...asta este. Vezi ce-nseamna sa ai bani?
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde MiG29 » Mie Dec 11, 2002 12:52 am

Bai copiutzu tu shtii ma faza aia cu "Rapid,Poli 2 mituri 2 titluri"?.Las-o mai moale cu galagia k dak nu era Dobos cu AEK-u lui acuma jucatzi derby-u cu UMT la matineu...asa k lasa tu atitudinea asta revoltata k nu itzi sta bine.Cand otzi avea shi voi macar jumate din titlurile lu Dinamo sa vorbitzi pana atunci...ciocu mic:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde copiutzu » Mie Dec 11, 2002 12:56 pm

Initial trimis de MiG29
Bai copiutzu tu shtii ma faza aia cu "Rapid,Poli 2 mituri 2 titluri"?.Las-o mai moale cu galagia k dak nu era Dobos cu AEK-u lui acuma jucatzi derby-u cu UMT la matineu...asa k lasa tu atitudinea asta revoltata k nu itzi sta bine.Cand otzi avea shi voi macar jumate din titlurile lu Dinamo sa vorbitzi pana atunci...ciocu mic:D


Mai migule, ai grija sa nu te prabusesti :))
Poate sti si tu faza aia cu bannerul pe care l-ati afisat la Timisoara: "Remember 87".
Si faptul ca Dobos si-a mutat echipa la Timisoara, nu ne taie din dreptul de a o sustine si a o iubi asa cum faceti si voi cu dinamo. Si legat de asta poate imi spui si mie unde a avut dinamo mai multi spectatori ca la Timisoara pana acum. Nici in Stefan cel Mare. Asa ca daca ma gandesc bine nici nu stiu cum stati cu iubirea aia de caine.
Mai, cand o sa aveti si voi macar jumatate din titlurile lui Rapid luate pe bune, atunci sa mai vb de campionate sau cupe castigate. Pana atunci, pastrati-va povestile pentru aia care nu stiu cum "jucati" voi.
Si sti cum e. - decat sa me manjim asa cum o faceti voi, mai bine la matineu cu UMT.
Si inca ceva. Kiritza zicea ca sunteti fluierati peste tot pe unde "jucati". Daca vedeti ca lumea nu va place, de ce nu va desfiintati? :))

Si in final, citeste asta: http://www.prosport.ro/articol/index.php?table=article&id=11458&chapter=Main
V-am pupat pe chelie! ;e
Avatar utilizator
copiutzu
Junior Member
 
Mesaje: 362
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Joi Dec 12, 2002 1:18 am

Eu ziceam k dak Dobos nu isi muta echipa la Timisoara acuma nu mai postai tu aici...Ideea e k Poli a intrat in divizia A pe usa din dos ceea ce ma scuteste de alte eventuale comentarii.Ceea ce spune kirita nu prea ma intereseaza deoarece nu il consider p-ala cine shtie ce valoare,iar ceea ce scrie in Prosport cu atat mai putzin.Cam atat.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde copiutzu » Joi Dec 12, 2002 10:03 am

Initial trimis de MiG29
Eu ziceam k dak Dobos nu isi muta echipa la Timisoara acuma nu mai postai tu aici...Ideea e k Poli a intrat in divizia A pe usa din dos ceea ce ma scuteste de alte eventuale comentarii.Ceea ce spune kirita nu prea ma intereseaza deoarece nu il consider p-ala cine shtie ce valoare,iar ceea ce scrie in Prosport cu atat mai putzin.Cam atat.


Mai, cum sa iti zic cu usa din dos? AEK a intrat pe bune in divizia A, asa ca aici nu vad ce poti sa comentezi. Daca si-a schimbat numele si locatia, asta e treba conducerii. Nu am zis ca Poli AEK e tot una cu Poli care a jucat cu Atletico. Dar e din Timisoara si e normal sa o sustinem.
In legatura cu Prosportul, nu intentionam sa te conving de ceea ce au facut dinamo la Timisoara (fiind fan dinamo nici nu cred ca voi putea vreodata). Ideea e ca voiam sa iti arat ca nu numai eu am vazut ceea ce s-a facut acolo.
Cat il priveste pe kirita, toata lumea il considera un fel de lider in echipa voastra, de asta l-am dat exemplu. Daca voi nu va sustineti jucatorii atunci cine sa o faca? :)) Ai dreptate cu valoarea lui. :))
V-am pupat pe chelie! ;e
Avatar utilizator
copiutzu
Junior Member
 
Mesaje: 362
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Joi Dec 12, 2002 4:44 pm

Da p-aia de la UMT de ce nu iis sustzineatzi?K shi aia tot din Timisoara erau shi aia intrasera in A mai p bune k Poli(observi k scriu Poli cu majuscula,spre deosebire de tine).Cat de spre Kirta...omu` vrea k nu prea poate el e alta problema.
Eu unul sustzin echipa,nu neaaparat jucatorii,mai ales k Kirita nu e unul din favoritii mei.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde copiutzu » Joi Dec 12, 2002 6:02 pm

Initial trimis de MiG29
Da p-aia de la UMT de ce nu iis sustzineatzi?K shi aia tot din Timisoara erau shi aia intrasera in A mai p bune k Poli(observi k scriu Poli cu majuscula,spre deosebire de tine).Cat de spre Kirta...omu` vrea k nu prea poate el e alta problema.
Eu unul sustzin echipa,nu neaaparat jucatorii,mai ales k Kirita nu e unul din favoritii mei.


Mai, eu unul am fost la UMT la meciuri. Din pacate insa, stadionul lor e mult mai mic si decat al vostru (cateva mii de locuri). Poate de asta iti inchipui ca nu e sustinuta echipa. Lumea mergea si sezonul asta la meciuri, pana sa ii desfiinteze aia de la liga. Din pacate si liga aia judeca dupa ureche. Si cand il vad pe Dragomir ala ca zice ca daca ar aplica regulamentul ar ramane 3-4 echipe in A innebunesc. Pai de ce a ales sa o taxeze numai pe UMT? Daca nu ii taxezi pe unii, atunci lasa-i in pace pe toti. Dar asta e romanu' (acum am iesit putin din subiect).
Dupa cum observi si eu scriu Poli tot cu majuscula, asa ca nu vad care e observatia. :p
Mai, acum sa fiu sincer si eu am sustinut pe dinamo, cand a jucat in semifinale in UEFA (parca), dar atat. Si asta din spirit patriotic.
Dar dupa ce au facut la Timisoara, no way. Gata! S-au lins pe bot.
V-am pupat pe chelie! ;e
Avatar utilizator
copiutzu
Junior Member
 
Mesaje: 362
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Joi Dec 12, 2002 11:08 pm

Ideea era sa scrii shi tu Dinamo cu D mare asa cum scriu eu Poli cu P mare...(pretty smooth,right?)
Uite ce itzi propun..potzi sa scrii p Dinamo cat vrei shi ce vrei da vezi sa fie on-topic shi dak aduci critici pls fa-o argumentat shi in limitele decentzei.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde copiutzu » Vin Dec 13, 2002 10:43 am

Initial trimis de MiG29
Ideea era sa scrii shi tu Dinamo cu D mare asa cum scriu eu Poli cu P mare...(pretty smooth,right?)
Uite ce itzi propun..potzi sa scrii p Dinamo cat vrei shi ce vrei da vezi sa fie on-topic shi dak aduci critici pls fa-o argumentat shi in limitele decentzei.


Pai acum, ca mi-au trecut nervii, poate ai observat si tu ca nu am mai folosit nici un cuvintele de "galerie".
Dinamo. (asta sa nu zici ca sunt nesi)
V-am pupat pe chelie! ;e
Avatar utilizator
copiutzu
Junior Member
 
Mesaje: 362
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Vin Dec 13, 2002 2:25 pm

Ok.Pai shi mie mi-au trecut nervii,ceea ce inseamna k situatzia e sub control:DDe afara cu cine tzii?
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde copiutzu » Mar Ian 21, 2003 10:50 am

Initial trimis de MiG29
Ok.Pai shi mie mi-au trecut nervii,ceea ce inseamna k situatzia e sub control:DDe afara cu cine tzii?


LA MULTI ANI!!! Asta in primul rand.
De afara tin cu mai multe: Ajax, Leeds, Leverkusen (pe astia i-am si vazut live), Liverpool si in general cu aia unde sunt romani.
V-am pupat pe chelie! ;e
Avatar utilizator
copiutzu
Junior Member
 
Mesaje: 362
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mar Ian 21, 2003 11:16 pm

Well,cam tarziu vii cu raspunsu asta:)Da mai bine mai tarziu decat niciodata,nu?
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde copiutzu » Mie Ian 22, 2003 11:24 am

Initial trimis de MiG29
Well,cam tarziu vii cu raspunsu asta:)Da mai bine mai tarziu decat niciodata,nu?


Am fost plecat in vacanta "totala", pe toate planurile, inclusiv "net".
Astept revansa oricum :)). De data asta la voi acasa.
Si mai astept sa le-o tragem din nou celor de la Steaua. Asta pentru MIU.
V-am pupat pe chelie! ;e
Avatar utilizator
copiutzu
Junior Member
 
Mesaje: 362
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Vin Ian 24, 2003 1:03 am

Ma tem k revansa aia o sa se cam lase asteptata:p.Da lu Steaua le-o tragem,nici o grija:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde copiutzu » Mie Feb 19, 2003 1:03 pm

Initial trimis de MiG29
Ma tem k revansa aia o sa se cam lase asteptata:p.Da lu Steaua le-o tragem,nici o grija:D


Am fost la meci: ELBA Timisoara - Dinamo.
Ati avut un noroc fantastic, din pacate. Orium, la fotbal nu cred ca veti mai avea :P
V-am pupat pe chelie! ;e
Avatar utilizator
copiutzu
Junior Member
 
Mesaje: 362
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Joi Feb 20, 2003 12:19 pm

Vom vedea shi cat noroc avem la fotbal.Poate luam shi titlul,mai shtii:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde copiutzu » Joi Feb 20, 2003 2:36 pm

Initial trimis de MiG29
Vom vedea shi cat noroc avem la fotbal.Poate luam shi titlul,mai shtii:D


Mai, asta nu cred, din mai multe motive:

1. Rapidul are cea mai tare echipa anul asta
2. V-ati pus rau cu dragomir
3. Si Rapidul s-a pus, numai ca ei oricum au batut cam tot si nu cred ca se vor opri aici
V-am pupat pe chelie! ;e
Avatar utilizator
copiutzu
Junior Member
 
Mesaje: 362
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde Muie DINAMO » Vin Iul 23, 2004 12:29 pm

muie DINAMO caini de cacat ce sunteti! hotilor
Muie DINAMO
 


Înapoi la FanClub Dinamo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori