Cel mai iubit fotbalist dinamovist din toate timpurile

Forum dedicat echipei Dinamo si tuturor cainilor rosii!

Care este cel mai iubit fotbalist dinamovist din toate timpurile?

Ion Parcalab
0
Niciun vot
Mircea Lucescu
1
3%
Cornel Dinu
0
Niciun vot
Florea Dumitrache
6
19%
Dudu Georgescu
0
Niciun vot
Ionel Augustin
0
Niciun vot
Dorin Mateut
3
9%
Ionut Lupescu
3
9%
Florin Raducioiu
2
6%
Catalin Haldan
9
28%
Florentin Petre
5
16%
Marius Niculae
3
9%
 
Voturi totale : 32

Cel mai iubit fotbalist dinamovist din toate timpurile

Mesajde Ayrton » Vin Dec 27, 2002 11:02 am

Votati cel mai iubit caine rosu, tinand cont numai de ce a facut pe teren, facand abstractie de performantele celor ce eventual au devenit antrenori!
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Dec 27, 2002 11:10 am

Am votat cu decarul dinamovistilor....din perioada lor de glorie..de la sfarsitul anilor 80 ! DORIN MATEUT
Un jucator foarte bun si util...atat la echipa de club cat si la echipa nationala. L-am vazut de multe ori jucand.
Sunt sigur ca...generatziile tinere..il vor vota pe Haldan..caci nu stiu ce a fost inainte. Asa cum nici eu nu stiu cum a fost pe vremea lui Dudu Georgescu...sau a celor de dinaintea lui.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Vin Dec 27, 2002 5:12 pm

Votat Catalin Haldan...Desi toti au fost speciali in felul lor si unii inca sunt.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde MiG29 » Vin Dec 27, 2002 5:57 pm

Votat cu Mopsu k a fost cel mai prolific jucator dinamovist shi nu a fost apreciat la adevarata lui valoare de generatziile urmatoare...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde helguera88 » Mar Ian 21, 2003 1:27 pm

Am votat cu Catalin ... nu tzin cu dinamo, dar am plans cand am auzit la stiri ca a murit ...

Pt. caini, Haldan reprezinta cam acelasi lucru ca si Lacatus la Steaua ( diferentza e totusi destul de mare in favoarea stelistului, dar ideea e aceeasi : amandoi sunt jucatori-simbol pt. cele 2 echipe ).
"You know how they call a quarter-pound of cheese in France?" "They don't call it a quarter-pound of cheese?" "No" "Why not?" "Because of the metric system" "So how do they call it?" "Royale with cheese" "Royale with cheese ... and how do they call the Big Mac?" "A Big Mac is a Big Mac, but they call it Le Big Mac" "Le Big Mac ... and how do they call a Whopper?" "Don't know, i've never been to Burger King"
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Mr Hyde » Mar Ian 21, 2003 9:48 pm

Votat cu Mateut... probabil ar mai merita si altii sa fie nominalizati... Lupu, Sabau, Klein etc.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde helguera88 » Mar Ian 21, 2003 10:34 pm

Hanganu, Gerstenmajer, Ion Marin, Tzalnar, Orac ... Mr. Hyde, risti sa cazi in derizoriu cu propunerile tale puerile ...
"You know how they call a quarter-pound of cheese in France?" "They don't call it a quarter-pound of cheese?" "No" "Why not?" "Because of the metric system" "So how do they call it?" "Royale with cheese" "Royale with cheese ... and how do they call the Big Mac?" "A Big Mac is a Big Mac, but they call it Le Big Mac" "Le Big Mac ... and how do they call a Whopper?" "Don't know, i've never been to Burger King"
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Mr Hyde » Mar Ian 21, 2003 10:43 pm

Helguera, daca nu te-as cunoaste, te-as face de kko :D Lasa ma forumurile dinamoviste, ca nici io nu ma bag la aurolaci... du-te acolo sa-i lauzi pe Bumbescu si Iovan, ca Stefanescu nu era de talia lor.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde helguera88 » Mar Ian 21, 2003 11:27 pm

Mr.Hyde ... daca nu te-as cunoaste, as spune ca esti un dinamovist de fotoliu ... de-ala care savureaza marile meciuri acasa, la aer conditzionat si reluari la protv ...

Belo si Bumbi au fost declaratzi de France Football cel mai bun cuplu de fundasi centrali din Europa ... asa ca ... ciocu' mic :))
"You know how they call a quarter-pound of cheese in France?" "They don't call it a quarter-pound of cheese?" "No" "Why not?" "Because of the metric system" "So how do they call it?" "Royale with cheese" "Royale with cheese ... and how do they call the Big Mac?" "A Big Mac is a Big Mac, but they call it Le Big Mac" "Le Big Mac ... and how do they call a Whopper?" "Don't know, i've never been to Burger King"
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Mr Hyde » Mie Ian 22, 2003 12:52 pm

Bai Helguera... iti amintesc ca aici nu e forumul CG. Aici n-au loc bagari in seama si posturi la misto, asa ca fii off-topic in alta parte.
Ca sa trec la subiect:
Lupu, Sabau, Klein si Mateut ( poate si Raducioiu) sunt cei mai importanti reprezentanti ai echipei lui Dinamo din anii 88-90, cea mai frumoasa echipa romaneasca pe care am vazut-o pe viu. Lupescu si-a castigat reputatia de-abia dupa intoarcerea din Germania. Pe Dudu sau Dumitrache nu cred sa-i fi prins cineva de pe forum jucand, la fel si in cazul lui Lucescu si Dinu.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde helguera88 » Mie Ian 22, 2003 10:00 pm

Mr.Hyde ... da' tu chiar ai vazut pe viu o partida de-a lu' dinamo? Ce chestie dom'le ... nu stiam ca esti asa un caine de-asta inrait ... din cate stiu eu, n-ai mai calcat in Groapa de vreo 2-3 ani ... in schimb, te mai vede lumea prin Giulesti, prin Cotroceni ... ciudat ...
"You know how they call a quarter-pound of cheese in France?" "They don't call it a quarter-pound of cheese?" "No" "Why not?" "Because of the metric system" "So how do they call it?" "Royale with cheese" "Royale with cheese ... and how do they call the Big Mac?" "A Big Mac is a Big Mac, but they call it Le Big Mac" "Le Big Mac ... and how do they call a Whopper?" "Don't know, i've never been to Burger King"
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde aleku » Sâm Feb 15, 2003 3:25 am

CATALIN HALDAN-- UNICUL CAPITAN -- BULDOGUL
VOTAT
aleku
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mie Feb 12, 2003 1:28 pm
Localitate: romania-iasi

Mesajde eyewitness » Lun Mar 31, 2003 12:16 pm

ar mai fi fost de mentionat si titus ozon primul golgheter al dinamovistilor (ma rog asta era prin anii 50). personal ,chiar daca nu am tinut cu dinamo niciodata, pustan fiind ,eram indragostit de florea dumitrache...(memorabila faza cand la mundialul mexican din 70 i-a innodat picioarele celebrului bobby moore capitanul angliei si cel mai bun fundas din lume)daca intrebai pustii pe strada pe atunci ce ar vrea sa se faca 90% din ei spuneau dumitrache si restu tamango...foarte iubit a fost si parcalab si lucescu...dinu nu prea ,era cotonogar si ranchiunos daca o lua printre picioare il nota pe adversar si pana la final il scotea de pe teren ...cu targa. nelutu sabau pentru modestia,simplitatea si inteligenta sa si mateut care chiar daca nu era un talent a fost un muncitor si un luptator. plamani de fier . si la nationala era servantu lui camataru...

de votat am votat cu dumitrache...normal
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

:))

Mesajde C^ine » Dum Mai 11, 2003 8:48 pm

Catalin Caldan
dar mie mi-a placut ff mult A.Mutu !
pacat ca a jucat ff putin pt dinamo
dar cat a jucat a facut-o ff bine
:a
ieo viata de C^ine la fel ca in filme...copii de azi viitorul de maine..baga droguri in loc de vitamine !
Avatar utilizator
C^ine
Junior Member
 
Mesaje: 91
Membru din: Joi Mar 06, 2003 12:00 am

bine

Mesajde MadMaxx » Mar Iun 24, 2003 4:58 pm

se stie ca cel mai iubit a fost Haldan :a dar mie imi place de lupescu :o
Fuck The World
MadMaxx
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Lun Iun 23, 2003 12:29 pm
Localitate: All Eyes On Me

Mesajde marian jan » Mar Iun 24, 2003 5:06 pm

haldan(odihnesca-se in pace),lupescu-niste umbre palide al ceror vechi.de ce nu va dati seama ca a existat dinamo si inainte de '90?
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Mar Iul 29, 2003 11:08 am

io numai dinamovist nu-s dar ce mi-a placut mie de la ei: Sabau la inceputul anilor 90 avea o finete rara cu mingea, Mateut- muncitor tare...Pacat mai ca nu Dinamo nu mai are jucatori de nivelul asta...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde dorinn » Mar Ian 13, 2004 2:48 am

Ionut Lupescu - Florin Raducioiu
l-am ales pe Lupescu pentru ca intoarcerea sa la Dinamo a insemnat revenirea echipei in fruntea fotbalului romanesc
i know what i want,
i'll say what i want
and no one can take it away!!!
Avatar utilizator
dorinn
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Sâm Mar 16, 2002 12:00 am

Mesajde Necko » Mar Ian 13, 2004 9:28 am

Am votat cu Dumitrache. Cind eram in clasa a 7-a eram indragostita de el... frumos... blond.... renumit..... deh!
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde euL » Lun Iun 07, 2004 6:04 pm

Cel mai iubit dinamovist din toate timpurile cred ca este Catalin Haldan ..Pentru ca a fost tot timpul la sufletul nostru si va fii pana la moarte si dupa moarte !!! El si-a dat viatza pe teren si asta conteaza pentru toti Dinamovistii !!!

Forza Dinamo !! :B
Deep is smile
Avatar utilizator
euL
Junior Member
 
Mesaje: 81
Membru din: Mar Feb 03, 2004 12:00 am

Mesajde Puyutzu2000 » Dum Aug 08, 2004 8:08 pm

Chiar dak Catalin Haldan este un simbol pentru DINAMO, eu cred k fara Florentin Petre nu ar mai fi aceeasi echipa. Este al doilea simbol si ar fi bine sa nu-l pierdem!!!
Avatar utilizator
Puyutzu2000
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Dum Iul 18, 2004 11:00 pm

Mesajde b3ckham07 » Joi Noi 23, 2006 8:53 pm

FLORENTIN PETRE cel mai ''muncitor'' jucator pe care l-a avut DINAMO
b3ckham07
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Noi 23, 2006 8:45 pm
Localitate: pe terra

Mesajde V@lentino Rossi » Mar Dec 12, 2006 2:43 pm

Catalin Haldan ... Unicul CAPITAN!!! :-s
Oare ce jucator si-a mai dat ce avea mai de pret pentru echipa sa.... jucand numai pentru ea de cand a descoperit fotbalul .. si pana.... a trecut in nefiinta?? :-|

nu cred k exista! :-s
Free YOUR mind ! DiNaMo 4 EVER!
V@lentino Rossi
Junior Member
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Aug 04, 2006 9:19 pm
Localitate: Pe circuit!


Înapoi la FanClub Dinamo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator