Noutati in lot

Forum dedicat echipei Dinamo si tuturor cainilor rosii!

Noutati in lot

Mesajde Ayrton » Lun Ian 06, 2003 4:38 pm

Pe data de 9 ianuarie 2003 se reuneste lotul echipei Dinamo in vederea pregatirilor pentru retur.
Pe data de 12 se va pleca intr-un stagiu de pregatire la Campina, iar apoi vor urma turnee de verificare in strainatate, printre care si turneul de sala de la Geneva, unde se pare ca vor mai participa Servette, Sporting Lisabona si FC Barcelona.

In ceea ce priveste noutatile in lot, 2 sunt certitudinile: Viorel Domocos si Ionut Savu la veniri, iar pe lista celor ce probabil vor pleca se gasesc Giani Kirita, Flavius Stoican, Catalin Craciunescu, Angelo Alistar, Ovidiu Talvan, Florin Parvu.

Desigur, nu vor pleca toti, personal imi doresc ca primii doi sa ramana, iar la sosiri imi doresc un singur jucator: Jeremie Njock!
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Lun Ian 06, 2003 9:17 pm

Mda,n-ar fii rau sa vina N`Jock in conditziile in care doar Danciulescu a aratat ceva in fatza sezonu asta.La plecari Kiritza poa sa plece sanatos k s-a vazut k nu sta apararea lu Dinamo in el.Stoican insa ar trebuii sa ramana.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mar Ian 07, 2003 9:31 am

Inca doua nume la posibile achizitii: Lacusta si Dancia.
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mie Ian 08, 2003 12:18 am

Am auzit k ar putea sa vina shi Radu Ciobanu de la Bacau shi ink unu de la Brasov,Moldovan park sau cam asha ceva
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Vin Ian 10, 2003 1:55 pm

Nu, Flavius Moldovan de la Brasov, dat afara din lot de catre lacatus isi cauta de munca pe la Astra, nu vine la Dinamo. Oricum e varza...
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Lun Ian 13, 2003 11:09 am

A plecat si Vladut Munteanu, deocamdata in probe, la Ajax Amsterdam.
Daca pleaca, cel mai mult o sa-mi para rau dupa el in meciurile cu steaua, ca isi facuse un obicei din a le da cate o boaba la fiecare meci...
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mar Ian 14, 2003 12:08 am

Dak da shi Vlad Munteanu probe la Ajax cum a dat shi Stoican,e clar k ramane la Dinamo:).Acuma,pe bune as vrea sa ramana la Dinamo ptr k e un jucator care promite...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Sâm Ian 18, 2003 2:40 pm

Mda..mi-ar parea rau daca Vlad ar pleca..precum ai spus e unul care promite, si inca multe..sa speram ca acest lucru nu se va intampla.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Ayrton » Mar Feb 04, 2003 3:30 pm

Iata ca nu a plecat Vladut, iar la posibile veniri, doi mijlocasi francezi, fratii Vincent si Fabien Baugin veniti in probe de la Guingamp, precum si doi fotbalisti cunoscuti: fundasul stanga Mozacu si Radu Niculescu (nu-l doresc p-asta!). Si se intoarce si Barcauan, care nu se mai transfera in China.
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mie Feb 05, 2003 12:16 am

Ce mama draq cauta nenorocitu ala de Radu Niculescu la Dinamo?Dupa ce ca e un jucator de mana a 14-a mai are shi un caracter infect...De francezii aia doi am auzit shi eu.Se pare k e ceva de capul lor.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mar Feb 18, 2003 1:23 pm

Alti straini in probe la Dinamo: brazilianul Nunes, la care s-a renuntat dupa un singur meci, senegalezul Pape Diop, camerunezul Batoum si argentinianul Christian, care sunt in Bulgaria, la Albena in turneul de pregatire efectuat acolo de Dinamo.
Din ce am citit pana acum despre ei, senegalezul ar fi de mare valoare, e mijlocas, are 24 de ani si 1.83cm, si a mai fost pe la Lens, Racing Paris, Norwich si Aarau. Camerunezul e varf de atac de forta, de 1.84 inaltime, tot 24 de ani si cu principal atu jocul in forta. Argentinianul in schimb nu a impresionat pana acum, fiind fundas stanga.
Si o plecare, Giani Kirita, in Rusia, la Saturn Ramenskoe, pe 400.000$ si cu un salariu de peste 200.000$ pe an.
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mie Apr 30, 2003 8:41 am

Conform Gazetei Sporturilor de azi, se pregateste curatenia de vara in lotul cainilor; la sosiri, in "pole-position" se aflí£ bistriteanul Lucian Sí£nmí£rtean, "flancat" indeaproape de pitesteanul Nicolae Dicí£, arí£deanul Njock si de "bancarul" Bogdan Vintilí£. Urmeaza Dinita, Dancia, Zicu, Baltoi, si multi altii...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mie Mai 21, 2003 12:54 pm

Conform GS,

"Lazí£r, Dinití£ si Irimia ar putea ajunge in "Stefan cel Mare" in contul unei datorii pe care Siman o are fatí£ de Andone (150.000) ... Aceste nume sint ultimele pe o listí£ pe care se mai aflí£ mai multi jucí£tori atit din fotbalul intern (Vintilí£, Curt, Dicí£, Dancia, Liviu Mihai, Zicu), cit si din strí£iní£tate (Dorinel Munteanu, Claudiu Niculescu, Ciubotariu). Tot despre strategia de achizitii a "ciinilor" trebuie spus cí£, in ciuda conflictului cu galeria, Dí£nciulescu este "cel mai" netransferabil jucí£tor din lotul antrenat de Andone.
De altfel, mai ales dací£ va reusi cistigarea Cupei Romaniei si o datí£ cu asta calificarea in competitia europeaní£, Andone va dirija o amplí£ operatiune de remaniere a lotului, incluzind aici atit aduceri de fotbalisti, cit si o masiví£ plecare de jucí£tori care nu au corespuns.
Diop a fost amendat de antrenor cu suma de 1.000 de dolari pentru faptul cí£, in timpul meciului de Cupí£ cu Astra, atunci cind tensiunea era mai mare, Pape vorbea linistit la telefon, dupí£ ce a fost inlocuit, chiar de pe banca de rezerve. De altfel, din varí£, "Ando" pare hotí£rit sí£ renunte la serviciile fotbalistului de culoare."
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am


Înapoi la FanClub Dinamo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori