UEFA toamna 2003

Forum dedicat echipei Dinamo si tuturor cainilor rosii!

Mesajde MiG29 » Joi Oct 16, 2003 12:08 pm

Moshule,da e pacat de Stoican,cum scoatem shi noi putzin capu cum incepem sa dam din jucatori.Insa fotbalu e pe bani,shi unii au mult mai multzi ca noi.Dupa parerea mea Stoican e un jucator de clasa,nu shtiu de ce a ales sahtior,putea sa ajunga la o echipa de valoare....

P.S.Daca tot ne poarta noroc faptu k vii tu la stadion,atunci sunt convins k daca vii cu mine pe 25 la meciu cu Rapid, luam shi titlu:j
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Vin Oct 17, 2003 7:43 am

Mare victorie, intr-adevar!
Bravo baieti!

Referitor la transferurile preconizate, anul acesta este unul in care se va vinde en-gros: oricare jucator dintre Stoican, Barcauan, Petre, Danciulescu, Grigorie, Burca sau Niculescu va pleca la prima oferta... Iar marile sperante Zicu si Marica vor fi si ei vanduti cu prima ocazie, asta pentru ca Badea, Cohn si Netoiu au un singur obiectiv: umplerea buzunarelor proprii cu cati mai multi parai, indiferent daca asta va insemna distrugerea unei noi echipe valoroase... Asta ne e soarta...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Vin Oct 17, 2003 12:09 pm

Dinamo - Spartak Moscova....
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Vin Oct 17, 2003 12:15 pm

Greu pt Dinamo...
Dar cu atat mai frumoasa va fi victoria!!!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Vin Oct 17, 2003 1:43 pm

Desi sunt stelist am ramas placut impresionat de jocul lui Dinamo in cele doua manse! Daca vor practica acelasi joc si cu Spartak Moscova vor avea sanse destul de mari sa treaca mai departe mai ales k avem nevoie de puncte pt acel coeficient destul de slab! La anu va fi belea pt echipele noastre atat in liga cat si in cupa uefa! :(
si unde eram odata...
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Vin Oct 17, 2003 2:41 pm

Se putea shi mai bine,se putea shi mult mai rau...pana la urma e bine...Spartak e o echipa oarecum similara celor de la Sahtior,cu multzi straini shi cu un stil de joc apropiat.Avem cam 50-60%sanse.Insa e mare pacat de Stoican shi de restu de jucatori care vor pleca pe sume infime.Mi-se pare penibil sa il dai pe Stoican,pe 500.000$...Nantes le-a oferit 800.000$ si au refuzat.Devin din ce in ce mai convins k ashtia din conducere nu vor performantze vor doar $.Rusine!
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Vin Oct 17, 2003 2:45 pm

vorbind obiectiv la voi se intampla cam ce se intampla la Steaua in epoca Paunescu. nasol de tot sa dai asa jucatori pe sume d-astea infime. dar se poate sa nu fie asta adevarata suma sau sa se acopere alte marlani.
Daca la Steaua mai era jegu ala de paunescu radoi, raducanu, aliuta erau dati deja pe la echipe celebre din diviziile secunde...
Oricum bafta in uefa si multe infrangeri in campionat. :)
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Oct 17, 2003 10:53 pm

Spartak au mers slab in campionat in acest sezon. Se zbat pe undeva prin zona locului 10. Sunt mai slabi decat Shatior...dar nici un meci nu seamana cu altul. Si la Bucuresti si la Moskva..meciuri de 1,x,2.

Rusine conducerii ca vand jucatorii. In 2 ani...Dinamo ar fi avut echipa de Champhions League.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Joi Noi 06, 2003 11:53 pm

Bravo baieti!Bravo Ando.Ati reusit iar o "performanta" istorica.Felicitari in special pentru Ionut Badea,Claudiu Niculescu,Zicu,Semeghin,Pereny si Burca.Merita aplauze si Delwarte si Barcauan.Multumim domnnilor Badea,Cohn,Netoiu si Borcea.Ati reusit sa ne readucetzi cu picioarele pe pamant.Transferurile spectaculoase facute in pauza competitionla din vara si-au spus cuvantul.Bine ca l-am dat pe amaratu ala de Stoican,doar un titular de nationala,dar a ramas Pereny sa faca ravagii pe dreapta(ravagii in sensu rau,ce credeatzi?).Nu se mai aude nimic de transferurile lu Zicu,Marica si Barcauan?Poate provincia.
Acuma,pe bune PENIBIL .Iarashi ne-am crezut invingatori inainte de a intra pe tern(situatie similara ca la un derby recent,pe care derby l-am pierdut,ACASA)shi iarashi am luat 4(goluri)dar de data asta n-am mai dat 3(goluri).Singuru mod prin care Dinamo poate sa isi mai spele cat de cat rusinea e o victorie acasa,fara sa i-a gol(partea cu fara luat gol e pura speculatzie,apararea noastra si portarii nostri shtiu ca sa ceva e imposibil(apropo,bravo Ando inca odata,l-ai dat shi pe Munteanu afara ce mama dracu)).

P.S.Nu credeam sa spun asta vreodata...Bravo Steaua!Pacat ca n-au vazut si ai nostri meciu sa vada shi ei cum se joaca(cat de cat)fotbal...(stadionu insa e de kkt,da pana la urma mai bine ai echipa shi n-ai gazon,decat invers)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mar Noi 25, 2003 6:45 pm

"Ultimele declaratii ale antrenorului Ioan Andone si ale jucatorilor dinamovisti, care au spus ieri ca Dinamo pastreaza sanse de calificare in turul III al Cupei UEFA, au starnit un interes enorm in randul suporterilor, pentru partida cu Spartak Moscova. FC Dinamo Bucuresti a pus in vanzare inca de ieri dimineata bilete pentru aceasta confruntare.
Astfel, un bilet la peluzele stadionului costa doar 20.000 de lei. La casele stadionului se mai gasesc tichete pentru tribuna a doua (30.000 de lei), tribuna I (50.000 de lei) sau tribuna 0 (100.000 de lei). "Sunt convins ca stadionul va fi arhiplin. Adevaratii dinamovisti vor fi alaturi de echipa si sper sa vedem la Bucuresti suporteri din toata tara. Este adevarat ca sunt sanse mici de calificare, dar exista o speranta si trebuie sa credem intr-un miracol pana in ultimul minut. In plus, trebuie sa spalam rusinea de la Moscova", a declarat Mihnea Ionescu, unul dintre liderii fanilor dinamovisti."
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde dj_jaxxx » Joi Noi 27, 2003 9:52 pm

Bai nene era sa fac atac cand au facut astia 3-0. Dar pana la urma m-am prabusit cand le-a dat la rusi 11m.

3-1 nu e rau. Pacat ca Dinamo au jucat bine doar cand au fost disperati.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Vin Noi 28, 2003 8:43 am

Ce sa mai zic eu, ca nici nu pot sa mai vorbesc de cat am urlat pe stadion... Cred ca daca ma intalneam cu Zicu dupa meci il bateam, la cati nervi mi-a facut...

Oricum, BRAVO DINAMO! Suntem mandri de voi!!!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Sâm Noi 29, 2003 12:59 pm

Pacat.Am fost extrem de aproape.Sincer sa fu nu credeam ca vom reusi nici macar sa castigam returul.Sunt slabi rusii,nu inteleg cum dracu ne-au dat 4 goluri ca sunt poate mai slabi shi ca Sahtior.Pacat...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Anterior

Înapoi la FanClub Dinamo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori