UEFA toamna 2003

Forum dedicat echipei Dinamo si tuturor cainilor rosii!

UEFA toamna 2003

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Aug 14, 2003 9:40 pm

Iata ca Dinamo a inceput cu dreptul evolutia sa in cupele europene , invingand cu 5-2 pe niste letoni foarte buni.
Tin sa va spun ca am fost pe stadion iar meciul a fost o incantare.
In repriza a doua s-a jucat cu garda jos , Dinamo realizand un joc foarte spectaculos. Golul 5 alb-roshu a fost cel mai frumos.

Totusi apararea este nesigura. Trebuie lucrat foarte mult la acest compartiment.

Publicul a fost OK..cam 8000-9000 de oameni. Au cantat frumos..chiar daca uneori mai strigau "muie Steaua".

Bravo Dinamo ! bianco-rossi ale !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Joi Aug 14, 2003 9:53 pm

Bun asa bai! :D

Cine a dat golurile mosule? Petre a bagat ceva? :)
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Aug 14, 2003 9:56 pm

Sa stii..ca meciul nu a fost lipsit de emotii. Dinamo a condus cu 2-0..apoi vazandu-se egalati. Dar de la 2-2 au zburdat !

Petre a dat 2 goluri , Danciulescu 2 goluri ...iar un gol a fost semnat de Barcauan.

Seful galeriei era ragusit...dar a cantat tot meciul la porta-voce. :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Joi Aug 14, 2003 10:50 pm

Da,a fost un meci destul de frumos.Dinamo a aratat k are forta ofensiva...Mi-a placut mult de Petre shi de Danciulescu.Shi Semeghin a fost bunicel.In schimb apararea e partea slaba.Oricum cu o diferentza de 3 goluri calificarea pare a noastra...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

2715

Mesajde baixinho© » Vin Aug 15, 2003 8:32 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
cam 8000-9000 de oameni. Au cantat frumos..chiar daca uneori mai strigau "muie Steaua".

selecteaza, foca, selecteaza
au scandat ce spui tu acolo dupa fiecare gol.

daca ar avea toti jucatorii de la ..... (ma rog) daruirea lu Mutu' (suporteru'), ros-albii nu ar avea rival in campionat.

evident, multumex pentru atentie
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

!

Mesajde Ayrton » Vin Aug 15, 2003 9:06 am

Am fost si eu la meci (am stat la "0" cu inca 6 amici), si vreau sa va zic ca pe mine nu ma mai surprinde demult apararea lui Dinamo... De cand au plecat Ciubotariu si Nastase, suferim cumplit in linia defensiva, si daca si letonii astia ne-au dat 2 goluri dintr-o singura ocazie, ce sa mai zic...
In rest, trebuie sa-l remarc pe Florentin Petre, pe care l-am tot blamat de la revenirea dupa ghinioanele ce l-au lovit... Se pare ca abia acum si-a revenit la forma din perioada 1998-2000.
In rest, bine au mai jucat Danciulescu, Zicu, Alexa (pana la accidentare) si slab Stoican (o alta surpriza pt mine, de data asta neplacuta!), care nu a reusit o centrare buna tot meciul, si noroc ca a facut Ando o schimbare inspirata si l-a scos si l-a bagat pe Niculescu, ca altfel scorul era mult mai strans.
Atmosfera a fost ok, cei 10.000 de spectatori "incalzindu-se" abia pe final, cand si scorul lua proportii.
Pana la urma calificarea s-a decis, 5-2 fiind un scor indestulator.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

:

Mesajde Ayrton » Mar Aug 26, 2003 3:04 pm

Pentru meciul de joi 28 aug ora 18.00 (in direct la Romania 1) cu Lipepaja din Cupa Uefa, Ioan Andone va conta doar pe un lot de 16 jucatori: Delwarte, C. Munteanu, Burca, Meride, Iodi, Stoican, Semeghin, Alexa, Vl. Munteanu, Tames, Grigorie, Zicu, Danciulescu, Cl. Niculescu, Barcauan si Marica.
Accidentatii Okunowo, Iordache si Petre nu fac deplasarea in Letonia.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde dj_jaxxx » Joi Aug 28, 2003 9:18 pm

Dinamo 1 - Metalurgs 1

Dinamo se califica 6-3

Bine baieti! =D
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

!

Mesajde Ayrton » Vin Aug 29, 2003 7:43 am

Fara pic de nerv si suspans meciul, bine ca ne-am calificat lejer.
Eu sper intr-un adversar de calibrul lui Dinamo pentru turul urmator, daca se poate o echipa din Austria, Ungaria, Bulgaria, Rusia, etc... Adica nu din tarile cu fotbal bogat, ci din cele cu nivel mediu...

Forza Dinamo!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

:

Mesajde Ayrton » Vin Aug 29, 2003 11:17 am

Astazi la pranz va avea loc tragerea la sorti a meciurilor din turul I al Cupei UEFA. Cele 96 de echipe au fost impartite in sase grupe, fiind desemnati 48 de capi de serie. Dinamo face parte din Grupa I si ar putea avea ca adversar unul dintre cei opt capi de serie: Valencia (Spania), Lens (Franta), Newcastle (Anglia), Perugia (Italia), Benfica Lisabona (Portugalia), Maccabi Haifa (Israel), Sahtior Donetk (Ucraina) sau TSKA Sofia. Prima mansa este programata pentru 24 septembrie, iar returul la 10 octombrie.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Aug 29, 2003 11:34 am

Doamne ajuta...sa cada cu TSKA Sofia....desi nu m-ar deranja sa il vad pe Sherar in groapa. :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

:

Mesajde Ayrton » Vin Aug 29, 2003 1:01 pm

Dinamo - Sahtior... Ii vedem pe Rat si Florea in "Stefan cel Mare"... Se putea si mai rau, si mai bine...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Vin Aug 29, 2003 1:43 pm

Destul de greu... pe de alta parte doar cu Sofia era mai usor, si poate cu evreii.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Aug 29, 2003 1:51 pm

Hyde abia astept sa mergem la meci impreuna. de ayrton nu mai zic nimic...ca el sta la tribuna zero.
pe ce data se joaca la Bucuresti ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Vin Aug 29, 2003 1:53 pm

Iote cu cine va juca Dinamo!Cu Sahtior Donetk.Va fi greu.
O intrebare: ce naiba a aratat Dinamo in meciul de ieri cu Metalurgs? Desi n-am urmarit tot meciul, au fost de ajuns cateva faze ca sa-mi fac o impresie anume.
daca joaca asa si-n turul I al cupei uefa...bye-bye!
poate gresesc zicand asta, dar vom vedea, caci Dinamo va trebui sa-mi arate ca ma insel. Si spre binele tuturor, sper sa fie asa!
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde dj_jaxxx » Vin Aug 29, 2003 3:47 pm

Daca Dinamo joaca cum au jucat in meciul tur cu Metalurgs...nu o sa fie probleme. Tot ce tre sa faca e sa bage goluri :o

Hai mah nu disperati ca ne calificam si dupaia picam cu cineva de gen Valencia si ne linistesc ca prea suntem inversunati :)

Hai Dinamo!
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Dum Aug 31, 2003 2:43 pm

Sincer sa fiu,nu prea cred k o sa trecem de Sahtior.Singurii adversari mai accesibili erau TSKA shi Maccabi...asa avem cam 40%sanse sa mergem mai departe.Macar de-ar juca fotbal...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

2963

Mesajde baixinho© » Dum Aug 31, 2003 4:36 pm

Initial trimis de dj_jaxxx
dupaia picam cu cineva de gen Valencia

nu mai selecta, ma, ca nu mai ai ce sa selectezi ©

mi se pare ca la tragerea la sorti pentru turul al doilea nu o sa se mai tina cont de grupele alcatuite acum.

sper sa nu fi jignit pe nimeni prin continutul acestui post ©
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mar Sep 23, 2003 1:25 pm

Cu parere de rau maine o sa vad doar la televizor ceva din meciul cu ucrainienii... Sper totusi intr-o victorie, 2-0 ar fi perfect, 3-1 mai posibil, intrucat nu prea avem aparare care sa ramana neperforata.
Hai Dinamo!!!
(Pentru cei ce vor sa mearga la meci, biletele sunt 50.000 la peluza si 75.000 la a doua si la tribuna intai, 200.000 la "0")
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Dinamo - Shartar 2-0

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Sep 24, 2003 8:44 pm

Cine sare este caine...hei,hei !

Bravo cainilor ! Meci foarte frumos si aprig disputat. Dinamo a meritat victoria...practicand un joc foarte atent. 2-0 este un scor ideal. Totusi sa nu ne imbatam inca. Nu sunt fraieri nici ukrainienii astia.
Public de nota 10. Imi pare rau ca nu am fost la meci.

Sper ca toti romanii sa se bucure de acest rezultat...iar dinamovistii sa tina si cu Steaua in meciul care tocmai a inceput.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Nightmare » Mie Sep 24, 2003 8:56 pm

Bravo, Dinamo!=D
Chiar ma bucur de rezultatul lor.:o
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mie Sep 24, 2003 9:04 pm

[/DINAMO -Sahtior 2-0(0-0).Un meci reusit shi o victorie de zile mari.Nu exagerez da ie cea mai mare victorie a lu Dinamo de vreo 3 ani incoace(adica de dupa aia cu Benfica,unde am avut ceva bulan).Acuma sa scoatem un rezultat bun shi la Donetk shi ne-am scos:DForza Dinamo!
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Arny^D » Mie Sep 24, 2003 9:44 pm

Au jucat bine baietii,mai ales iata ca a facut si Andone o schimbare buna in cariera lui.MIRACOL!!!!!!!!Vladutz a fost eroul de care au avut nevoie baietii!!!!Succes in continuare!!!!!
O ramai,ramai la mine
Te iubes atat de mult
Ale tale doruri toate
Nu mai yo stiu sa le asclult

Dinamo Forever!!!!!
Arny^D
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Dum Sep 07, 2003 1:07 pm
Localitate: Dark City

Mesajde Ayrton » Joi Sep 25, 2003 8:16 am

In ultima clipa am reusit totusi sa ajung la meci, la fix pentru frumoasa victorie!
Bravo Dinamo!
Bravo Clau!
Bravo Zicu!
Bravo Vladut!
Bravo suporterilor ce au creat un adevarat vulcan alb-rosu!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Sydney » Joi Sep 25, 2003 10:08 am

Vlad munteanu a facut golurile.Bravo!
Good shit this is....mmmmm....

Chester chooses chestnuts,cheddar cheese with chewy chives.He chews them and he chooses them.He chooses them and he chews them...those chestnuts, cheddar cheese and chives in cheery, charming chunks
Avatar utilizator
Sydney
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Noi 01, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Joi Oct 02, 2003 5:18 pm

In atentia suporterilor dinamovisti: deplasarea la Donetk, pentru returul cu Sahtior, costa doar 750.000 lei!
Societatea Suporterilor Dinamovisti a pus deja trei autocare la dispozitia fanilor interesati pentru aceasta deplasare. "Numarul autocarelor este nelimitat. Echipa are nevoie de sprijinul suporterilor si sper sa mergem intr-un numar cat mare la Donetk", spune Elias Bucurica, liderul sustinatorilor dinamovisti.
Partida dintre Sahtior si Dinamo este programata miercuri, 15 octombrie, iar pentru deplasarea in Ucraina se pot obtine informatii suplimentare la numarul de telefon 0742103367.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Joi Oct 09, 2003 9:07 am

ba nu sunt dinamovist (cred ca stiti) da va urez bafta in meciul cu jegurile astea de ucrainieni. asa ca sa va stimulez sa le dati la mumu: cititi articolul asta din gazeta http://www.gazetasporturilor.ro/modules.php?name=News&file=article&sid=17933 sa imi spuneti ce parere aveti de nesimtirea cu caracter bolsevico-handicapatanist existenta acolo...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Vin Oct 10, 2003 7:32 am

L-am citit de ieri, si ce pot spune... un handicapat mintal, un idiot pe care complexul de inferioritate l-a facut sa scrie asemenea articol plin de scarbosenii... Tipic comunisto-leninist... Da-l in aia a ma-sii pe el si pe restul lui de popor inapoiat!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mie Oct 15, 2003 8:12 pm

Sahtior -DINAMO 2-3(2-1) shi dupa 12 ani Dinamo e in turul 2 al Cupei UEFA.Meciu a fost destul de interesant,da am avut emotzii dupa pauza,la 2-1 ptr ucrainieni.Impardonabila gafa lui Delwarte.Claudiu shi Danciulescu au reusit gluri frumoase,de exceptie chiar.As putea zice k in seara asta ne-a iesit cam tot.Nu credeam k vom lua 6 puncte din 6 cu Sahtior,chiar ma gandeam k nu avem sanse sa ne calificam,insa pana la urma totul a fost cum nu se poate mai bine.Bravo baieti,bravo DINAMO !
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Oct 15, 2003 9:10 pm

Dinamo are o evolutie atat de buna in UEFA pentru ca am initiat eu acest subiect despre UEFA. Asa sa stii,bah Mig !
Si pentru ca am fost prezent pe stadion la startul cainilor in aceasta importanta competitie..la meciul cu letonii aia anonimi.

Frumos meciul de azi...suberb golul lui Danciulescu. De mare spectacol foarfeca lui Niculescu. Un mare rezultat.

Am inteles ca Stoican a ramas la Shahtior. Pacat. Cum ajungem si noi sa avem o echipa mai buna...cum ne sunt luati jucatorii.

Astept cu mare interes tragerea la sortzi.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Următorul

Înapoi la FanClub Dinamo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori