Vama Veche si impactul lor in muzica romaneasca

Forumul asociat fanclubului Vama Veche

Vama Veche si impactul lor in muzica romaneasca

Mesajde Cruela » Joi Ian 30, 2003 6:50 pm

Dupa parerea mea Vama Veche este una dintre cele mai adevarate formatii ale momentului... Ultimul album este un real succes. Voi ce parere aveti?
Cruela
Junior Member
 
Mesaje: 237
Membru din: Lun Sep 09, 2002 4:36 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde AdevaRapper » Vin Ian 31, 2003 11:25 pm

Da, sunt buni si ideea lor cu albumul ca o poveste este inedita si interesanta! Am vrut si eu sa ma duc la unul din spectacole, dar nu am avut timp pana acum... Poate de-acum incolo ? ! ?
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Da,VmV - trupa tare in Ro.

Mesajde UnCopilutz » Sâm Feb 01, 2003 12:02 am

Piese din ce in ce mai bune si facute cu mai multa truda.Rezultatele se vad la fel de bine .
Vama veche e una dintre cele mai bune trupe de rock si nu numai din Romania . Concertele lor nu seamana unele cu altele.Solistul trupei este un tip tare deschis , care face orice sa iasa totul bine. Ei , treaba asta o fac toti. Nu asa trebuia sa zic . Este un tip caruia ii place sa nu ascunda nimic . Un actor bun , o voce buna , o trupa buna.
Vama veche canta de obicei live, asta trebuie apreciat ... de fapt de obicei , eu cred ca intotdeauna , dar fiindca nu am participat la toate concertele lor si nu stiu ce se intampla intotdeauna la cantarile lor ... am zis ca mai sanatos ar fi sa zic asa !
Melodiile acestei trupe se aud pe corzile tuturor rockerilor care stiu sa cante la chitara ... Au succes ... ce mai!
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am


Înapoi la Vama si Vama Veche

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator