De ce Zdob si Zdub canta in Romania?

Forumul asociat fanclubului Zdob si Zdub

De ce Zdob si Zdub canta in Romania?

Mesajde catharsis » Mar Dec 03, 2002 10:47 pm

zdob si zdub sunt o trupa cunoscuta si apreciata in Rusia (fiecare rus cu care am vorbit mi-a spus numai vorbe bune despre trupa...) si nu inteleg de ce lanseaza albume si pe piata romaneasca (se citi tzara animalics), mai ales ca aici nu sunt foarte apreciatzi...
adica piata rusa este colosala in comparatie cu cea romana si nu vad de ce z&z lanseaza albume si concerteaza in Romania, cand ar putea avea succes comercial in Rusia...
are cineva raspunsuri?
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde num-num » Mie Dec 04, 2002 10:49 pm

sincer nu nu m-am gandit niciodata la asta...

probabil ca au considerat Romania un "teren fertil" ei cantand mai mult in romaneste decat in ruseste...si se pare ca au avut dreptate pt ca popularitate lor a crescut fantastic pe meleagurile noastre dupa ce au lansat agroromantica si i-a mai vazut lumea in concerte...
"toa'su ,toa'su ,pasiunea mea este natura!"
Avatar utilizator
num-num
Junior Member
 
Mesaje: 66
Membru din: Mie Mai 15, 2002 11:00 pm

Mesajde coarba » Joi Dec 05, 2002 6:17 pm

Pai de ce canta in Romania?!.... gandeste-te un pic!...daca erai in locul lor ai fi refuzat o piata noua de desfacere?!...la 2 pasi de tara ta?..n-as prea crede!
Plus ca 90% dintre melodii sunt inspirate din folclorul moldovo-romanesc si sunt cantate in romana...
Destule argumente?...mai gasesc
coarba
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Joi Dec 05, 2002 3:43 pm
Localitate: Bucuresti-Romania

Mesajde catharsis » Joi Dec 05, 2002 11:37 pm

da, dar ca dimensiune si ca posibilitati de castig piatza din rusia nu se compara cu cea din romania...
in plus, la inceputurile formatziei, majoritatea nici nu stiau sa vorbeasca romaneste...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde num-num » Joi Dec 19, 2002 11:23 pm

Initial trimis de catharsis
da, dar ca dimensiune si ca posibilitati de castig piatza din rusia nu se compara cu cea din romania...
in plus, la inceputurile formatziei, majoritatea nici nu stiau sa vorbeasca romaneste...


nu se compara...poate..dar niciodata nu strica o nou piata de desfacere ,nu?
si ce conteaza daca stiau sau nu sa vorbeasca romaneste?
"toa'su ,toa'su ,pasiunea mea este natura!"
Avatar utilizator
num-num
Junior Member
 
Mesaje: 66
Membru din: Mie Mai 15, 2002 11:00 pm

Mesajde shakti » Vin Dec 19, 2003 11:32 am

Initial trimis de num-num


nu se compara...poate..dar niciodata nu strica o nou piata de desfacere ,nu?
si ce conteaza daca stiau sau nu sa vorbeasca romaneste?



cum ce conteaza daca vorbesc romaneste? ei s au nascut din parinti rusi sau mai stiu eu ce natzii si au invatat sa vb limba asta care nu e asa de usoara ( din punct de vedere gramatical).
don t hate me....
Avatar utilizator
shakti
 
Mesaje: 560
Membru din: Dum Dec 14, 2003 12:00 am

Mesajde piskeshu » Vin Dec 19, 2003 12:00 pm

Canta in Romania pt. bani! Shi nu cred ca succesul pe care-l au in Rusia e atat de mare, incat sa refuze niste bani in plus!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde piper1996 » Mar Dec 23, 2003 12:56 pm

ezact cum spui matale. daca aveau atata succes la rusia, pai, la cate colhozuri si raioane si cate camine culturale au, pai, aveau un program pana acuma de nu mai respirau.
piper1996
Avatar utilizator
piper1996
Junior Member
 
Mesaje: 258
Membru din: Vin Iun 21, 2002 11:00 pm

Mesajde shakti » Mar Dec 23, 2003 1:20 pm

eu chiar nu inteleg ce aveti cu bietii oameni ...au vrut si ei sa vina sa cante in romania si au avut succes ...de ce sunteti invidiosi? si ptr cultura voastra generala au cantat in romania si pe gratis..:) asa ca nu ii mai judecati
don t hate me....
Avatar utilizator
shakti
 
Mesaje: 560
Membru din: Dum Dec 14, 2003 12:00 am


Înapoi la Zdob si Zdub

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator