Blazzaj

Forumul asociat fanclubului Blazzaj

laptaria

Mesajde shinee » Vin Feb 27, 2004 2:21 pm

imi place foarte mult cristina paduraru, chiar daca a avut emotii cam mari la "urma ta". imi place blazzaj si nu stiu altcumva cum sa dezvolt subiectul, fiindca imi provoaca foarte multe trairi si senzatii care, desi buchet, nu pot fi liniarizate (huh) si descrise, inca, in mod intelept.
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Florin » Dum Feb 29, 2004 1:58 am

Era normal sa aiba emotii la cel de al doilea concert cu blazzaj (primul fusese cu o zi inainte la Club A)
O faza simpatica - niste tipi faceau confetii din B 24 FUN si le aruncau spre scena. La un moment dat, la mine pe masa a picat o bucatica de hartie - poza mea rupta dintr-o fotografie mai veche cu Blazzaj, folosita din greseala pentru a promova concertul. Sa vezi atunci trairi buchet :-)
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde shinee » Lun Mar 01, 2004 2:53 pm

din simtul umorului pe care l ai - l am remarcat si la alti basisti - deduc ca n o sa fii niciodata curtat de paranoia. off topic, sa ma scuzi si sa stergi, daca trebuie. nu numai tu erai in plus in poza, ci si edi.si de ce xbass? te ai lasat si de "Cer"?
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Florin » Lun Mar 01, 2004 5:28 pm

Nu draga shinee, nu m-am lasat de "cer", dar am ramas xbass :-)
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Rockeru'Somer » Sâm Mar 06, 2004 10:46 am

mie mi-a placut atitudinea lui Florin in club a... era un fan al blazzajului si ATAT!
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde Florin » Dum Apr 11, 2004 11:23 pm

Sunt fan Blazzaj, Paste fericit tuturor :-)
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Joi Sep 09, 2004 3:52 pm

Concertul Blazzaj de la stuff a fost unul super-tare. Acum mai bine de un an am spus ca nu sunt fan blazzaj, asa ca n-o sa mai trec pe aici. Incepand cu 04.09.2004 sunt fan blazzaj.

Eddie Neumann n-a cantat, dar eu personal nu i-am resimtit in nici o masura lipsa.
Vita Horvath, adevaratul showman in opinia mea, este vocalul trupelor care mi-au placut cel mai mult in fiecare din cele 2 seri.
Utu Pascu, in legatura cu care am avut retinerile mele in trecut, s-a mulat bine pe ambele trupe in care a cantat, mai ales ca a avut 2 cantari consecutive.
Cristina Paduraru, desi poate mai jos ca Mara la voce, este o extraordinara prezenta scenica si se foloseste de instrumentele care te ating cel mai tare.
Horia Crisovan, a fost mai puternic decat stiam eu, demonstrand ca poate sa faca mai mult cu chitara decat cu aparatul de ras.

In tot cazul, pe blazzaj nu i-am simtit ca fiind 5 indivizi, ci i-am simtit ca fiind o trupa. Si inca una extraordinara. Care canta MUZICA. Din cea mai buna.

"Armata e anti-funk", o melodie dupa care tanjesc.
"Urma ta" e singura care mi s-a parut ca suna mai bine inregistrata.

La mai mult Blazzaj!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

long time no...post

Mesajde merkaba » Joi Oct 27, 2005 7:57 pm

bei da veki posturi pe aici vad ca ....

spre rushinea mea nu stiu de blazzaj decat de vreo 1 anishor .... n`am zis nimik pana acu` pt ca nu prea mai era nimeni prin orash sa mai ridice 2 degete ...e fff frumos cum e acum, sunt super solicitati mai nou, vad ca ... ceea ce poate fi doar bine ... din ce in ce mai bine ....

i`am vazut recent la fest. vinului la Timisoara , emm nu mai stiu data, dar e in acelash weekend cu tmbase ... am lasat tm base pt blazzaj ... nu regret ... chiar daca au cantat putine piese, au fost geniali, ca de obicei ....

nu am expresii si adjective atat de frumoase precum restu , ce s`a scris pana acum, dar banui ca ajunge sa zic ca sunt fana MARE MARE DE TOT !! .... prinde foarte bine la corazonu meu genul / stilul / feelingul Blazzaj ....

preferate : de partea ta ... faptele ... urma ...

poate in curand vreun concert prin oradea? ... i have just the place for u ppl ... pliiiizzZZ???? "big candy eyes" .... pwetty pweez?? with shugar lumps and cotton candy ???

yorz trulli.
asculta aripile cum bat ....
merkaba
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Lun Oct 27, 2003 8:16 pm
Localitate: Oradea , Romania

Anterior

Înapoi la Blazzaj

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron