a.g.weinberger

Forumul asociat fanclubului A.G.Weinberger

a.g.weinberger

Mesajde Florin » Mar Feb 11, 2003 6:41 pm

Am fost la Laptarie,la petrecerea varsatorilor.A fost excelent,muzicieni de varf,publicul in delir,aplauze,ovatzii.Stiu un om care ar fi putut sa faca toata sala sa taca : A.G.
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde marian jan » Mar Feb 11, 2003 9:08 pm

din cate stiu eu,e plecat din tara,nu?
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Mar Feb 11, 2003 10:52 pm

Florine, cum adica ar fi facut sala sa taca? Nu e bine ca publicul sa fie entuziast? :con:

In alta ordine de idei, despre A.G. Weinberger zic asa: o singura data am avut in mana un album al lui, "Beast of Burden". Albumul l-am ascultat cu placere la vremea respectiva, iar aparitiile ocazionale pe la diverse emisiuni de radio sau TV mi-au lasat iarasi o impresie buna.

Am un prieten aproape obsedat de Weinberger, care ii asculta tot timpul emisiunile de la radio. Stiu ca intr-o vreme avea una, Acadeaua(o emisiune cu gust de blues).

Eu... nu sunt tocmai un ascultator de blues, dar, repet, Weinberger ascult cu placere. Cat despre disparitia lui din peisajul muzicii romanesti... sunt sigur ca pentru noi e o pierdere.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Florin » Mie Feb 12, 2003 12:52 am

[quote]Initial trimis de bhuttu
[B]Florine, cum adica ar fi facut sala sa taca? Nu e bine ca publicul sa fie entuziast? :con:
_________________________________
Exista un moment cand muzica se opreste,si publicul nu indrazneste sa tulbure clipa. E magic!
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde OLiX » Mie Feb 12, 2003 7:39 pm

am fost la cateva concerte a lui A.G. .. in 2001 (parca) si sincer .. in materie de JAZZ .. e foarte bun .. dar .. din pacate .. nu am mai auzit de el
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde basstard » Joi Feb 13, 2003 7:50 am

Ai dreptate Florine, cand incepe old A G sa cante s-o inchis la pita, e de-acolo. Omul a stat mult timp in Memphis, a cantat acolo (acuma daca a cantat in clubul lui John Lee Hooker sau in vreo crasma de la margine e altceva :D ) si se simte. Ce mi-a placut a fost concertul lui de la Sighisoara de acum 5 (sau 6) ani - atunci cand au cantat Berinde si Nightlosers. Desi nu era public de blues - era amestecatura amestecaturilor acolo - i-a mutzit AG.

Totusi sa imi fac datoria de carcotas: chiar daca e cel mai mare nume din blues-ul romanesc nu imi place ca lui ol' AG ii lipseste cu desavarsire modestia. Blues-ul o cere. (ma uit la un J L Hooker si am spus tot)
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

ag

Mesajde kingsnakewalker » Mie Mar 05, 2003 9:30 am

Initial trimis de Bassplayer
Ai dreptate Florine, cand incepe old A G sa cante s-o inchis la pita, e de-acolo. Omul a stat mult timp in Memphis, a cantat acolo (acuma daca a cantat in clubul lui John Lee Hooker sau in vreo crasma de la margine e altceva :D ) si se simte. Ce mi-a placut a fost concertul lui de la Sighisoara de acum 5 (sau 6) ani - atunci cand au cantat Berinde si Nightlosers. Desi nu era public de blues - era amestecatura amestecaturilor acolo - i-a mutzit AG.

Totusi sa imi fac datoria de carcotas: chiar daca e cel mai mare nume din blues-ul romanesc nu imi place ca lui ol' AG ii lipseste cu desavarsire modestia. Blues-ul o cere. (ma uit la un J L Hooker si am spus tot)


...interesanta parere despre AG...dar de ce il consideri lipsit de modestie? eu il stiu foarte bine si da-mi voie sa-ti spun ca rar vezi
un om mai retras si modest...a, ca pe scena ii maninca pe toti...pai el poate, altii nu prea...
kingsnakewalker
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Feb 11, 2003 11:26 pm

Mesajde OLiX » Mie Mar 05, 2003 2:57 pm

kingsnakewalker nu vreau sa te contrazic .. dar vreau doar sa spun ceva .. majoritatea vedetelor se poarta fooarte frumos si normal cu prietenii/cunoscutzii/colegii de breasla. In rest .. cu cei pe care nu-i cunosc .. nu se poarta la fel .. si mi se pare .. intr-un fel .. normal
Avatar utilizator
OLiX
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Mie Feb 05, 2003 12:00 am

Mesajde Florin » Sâm Mar 08, 2003 11:10 am

Din partea mea poate sa fie oricum,eu am deschis un thread despre muzica lui.Si in fond,despre ce vorbiti?
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am


Înapoi la A.G.Weinberger

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron