Ada Milea

Forumul asociat fanclubului Ada Milea

Ada Milea

Mesajde dinu » Vin Mar 29, 2002 9:58 am

Spre rusinea mea, pana mai acu vreo 2 sapt nu auzisem de numele asta. Am ascultat ce e pe net, si mi-a placut ce am auzit. Mi-a placut si mai mult cand am citit faza cu 'Omul cu limba rupta' (http://www.cotidianul.ro/anterioare/2001/eveniment/even30apr06mai.htm), numa' ca io tot nuj mai nimic de tipa asta. E cineva mai documentat decat mine prin zona ?
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde onk » Vin Mar 29, 2002 10:10 am

asa... vag, actrita si cantautoare cu un stil aparte, shocant, acu fo doo luni am auzit ca pleaca pentru fo trii ani intr-o tzara din afara tzarii noastre cu scopul de a juca teatru nu mai shtiu unde, da cert e ca un teatru revolutzionar, intr-o limba necunoscuta (adica neexistenta).
acu... asta am citit, asta am reprodus
in rest mai shtiu ca e foarte apreciata pe plan muzical, ca actritza nush' mai nimic
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

Mesajde Zgubilici » Vin Mar 29, 2002 11:39 am

Ada Milea e o tipa extrem de interesanta, nu prea poti sa o caracterizezi, incercati sa vedeti un concert, cam in asta consta farmecul!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Re: Ada Milea

Mesajde nisone » Lun Apr 08, 2002 12:54 am

dinu,
Ada Milea este o ADAVARATA, un mare talent care i-a fost si de altfel recunoscut printr-un premiu la festivalul "Om Bun", din partea Fundatiei Phoenix(care i-a si produs primul album) . Are doua albume la activ, ambele caracterizate prin aciditatea versurilor, dar si mult umor de calitate, ironie si mult nonconformism. Cea mai recenta informatie despre ea este ca pleaca in Canada impreuna cu alte doua nume mari, Adrian Berinde (ai ascultat?) si El Lako Jimmy (Nightlousers).Acola se pare ca vor juca intr-un spectacol fascinant cu trupa de circ?! "Copiii Soarelui"(ziarul National). E o mare artista , dar din pacate foarte putin cunoscuta ....
nisone
 

Re: Re: Ada Milea

Mesajde vladonne » Lun Apr 08, 2002 9:22 am

[quote]Initial trimis de nisone
[B]dinu,
Ada Milea este o ADAVARATA, un mare talent care i-a fost si de altfel recunoscut printr-un premiu la festivalul "Om Bun", din partea Fundatiei Phoenix(care i-a si produs primul album) . Are doua albume la activ, ambele caracterizate prin aciditatea versurilor, dar si mult umor de calitate, ironie si mult nonconformism. Cea mai recenta informatie despre ea este ca pleaca in Canada impreuna cu alte doua nume mari, Adrian Berinde (ai ascultat?) si El Lako Jimmy (Nightlousers).Acola se pare ca vor juca intr-un spectacol fascinant cu trupa de circ?! "Copiii Soarelui"(ziarul National). E o mare artista , dar din pacate foarte putin cunoscuta


Este intr-adevar o Artista. Cat de mare, ramane doar ca timpul sa o demonstreze. Personal m-am saturat de reale talente care pana la urma au murit sperantze. Se pare insa ca Ada nu face parte din aceasta categorie. Din ce mi-am dat eu seama ascultand albumele sale, muzica nu este ceva deosebit, ea nefiind altceva decat un suport de fundal pentru versuri. Shi aici ajungem la partea cea mai interesanta. Versurile fac totzi banii. Nu neaparat mesajul, care mesaj in sine cred ca se vrea acid-subversiv, ci rezolvarea miraculoasa pe care o gaseshte la fiece rima. Personal m-a dat pe spate. Cat despre spectacolul cu pricina, am intzeles ca este de o mai mare avengura shi se va desfashura pe parcursul a 3 ani. Ceea ce m-a inebunit este aspectul underground shi avangardist, tzinand seama de faptul ca limba in care se joaca este una imagina. De altfel pt acest spectacol, nici nu putea fi gasit mai bine, un personaj. Cred ca acest concept a fost facut pt Ada Milea.
Same shit, diffrent day...
vladonne
Junior Member
 
Mesaje: 248
Membru din: Vin Iul 27, 2001 9:35 am
Localitate: ete na !

?...

Mesajde Aurolacul » Lun Apr 08, 2002 10:32 pm

Cine e Ada Milea?
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Zgubilici » Mar Apr 09, 2002 1:58 pm

vezi aici pentru mai multe informatii.
Ada milea este o tipa non-conformista care se auto-acompaniaza cu o chitara si cateodata mai apare alaturi de un prieten si fac o muzica foarte desteapta!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am


Înapoi la Ada Milea

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron