ada milea???

Forumul asociat fanclubului Ada Milea

ada milea???

Mesajde roro » Vin Noi 08, 2002 5:08 pm

Ce parere aveti de fata asta? Mie mi se pare foarte talentata si cred ca e printre putinii care vin cu ceva nou in muzica romaneasca... (sau cum vreti voi sa o numiti). La inceput mi s-a parut foarte ciudata dar cu timpul a inceput sa-mi placa.
roro
 

Mesajde Charisma » Dum Noi 10, 2002 11:34 pm

da, am ascultat ada milea. din cate stiu eu nu e tocmai noua. e okz, cam ciudata, da ok
aduceri aminte si stele
Avatar utilizator
Charisma
Junior Member
 
Mesaje: 61
Membru din: Mar Aug 27, 2002 11:00 pm

my oh my

Mesajde SeXxYcHeEr » Lun Noi 11, 2002 2:32 am

doamne salveaza-ne de o alta poluare fonica.:(
SeXxYcHeEr
 

Re: my oh my

Mesajde Unregistered » Lun Noi 11, 2002 1:45 pm

Initial trimis de SeXxYcHeEr
doamne salveaza-ne de o alta poluare fonica.:(


TACI ca habar ai despre ce e vorba si tu oricum esti "poluat(a) fonic" de la atata 3SE si AnimalX! pe sistemul: "are mama un copil, vrea sa-l faca imbecil" -- citat original Ada Milea.
Ada Milea nu este noua deloc, ea canta de ceva vreme si este intr-adevar o tipa mai ciudata dar este originala (prin versuriele ei mai mult), este talentata, citita, educata, are si voce si este foarte inteligenta. Capitolul la care ea pierde mult este aspectul fizic, dar pe de alta parte in genul folk se pune baza pe talent si mai putin aspect fizic.
Unregistered
 

Mesajde roro » Lun Noi 11, 2002 5:15 pm

Mai eu nu am zis ca e noua. M-am referit ca vine cu ceva nou si ca e deosebita. Si intr-adevar fata e super talentata.
roro
 

Mesajde Necuratu' » Lun Noi 11, 2002 6:25 pm

Accentul pe imagine este caracteristic mizeriei numite "muzica" dance. Adica , daca aia nu au voce. macar sa arate bine sa poata da pe spate pustimea care o sa le cumpere albumele.

Nu e ciudat ca dintre "artistele" romane care au pozat in Playboy toate vin din zona "dance"?
Avatar utilizator
Necuratu'
Junior Member
 
Mesaje: 155
Membru din: Dum Oct 20, 2002 11:00 pm

o gura de aer proaspat!

Mesajde shmack » Lun Noi 11, 2002 8:47 pm

Daca e noua sau veche nu conteaza ( doar am vazut ca vechimea in muzica nu inseamna neaparat talent ,cel putin nu in Romania ) ci , ceea ce conteaza e ca Ada Milea este cel mai original lucru din Romania.Motivul pentru care nu s-au auzit prea multe lucruri despre ea este ca nu a avut mediatizare ( toti - producatorii - s-au intrebat ce ar iesi daca ar face publicitate unui talent adevarat , si tot ei si-au raspuns - nimic ) .
Ada Milea e origonala , are atitudine si TALENT , iar persoana care a zis ca Ada Milea este '' o alta poluare fonica '' cred ca a suferit o intoxicatie fonica,provenita de la bacteria parazita numita muzica dance romaneasca.......
Ada e:o !
it's dark or light,so decide and face.....PROJECT 86
shmack
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Lun Iul 22, 2002 7:38 pm
Localitate: in nirvana

Mesajde Unregistered » Mar Noi 12, 2002 9:26 am

doamna Ada Milea, cantareata artista sau artista cantareata, este, prin textele sale, o prezenta foarte originala in muzica folk romaneasca. in '99 a scos albumul "Republica mioritica Romania". cat despre rolurile in teatru, am vazut-o in "Ping Body", de Radu Macrinici, unde interpreta...o planta carnivora! si chiar o facea bine si foarte sugestiv! tot spectacolul, adica cel putin o ora, imbracata intr-un costum verde ciudat, se tara pe scena, se rostogolea, se prelingea, fara sa spuna nici o replica, creind o atmosfera ciudata, deosebita, in acord cu subiectul piesei. pai daca voi credeti ca e usor sa faca asta, va inselati. trebuie cel putin o conditie fizica deosebita. acum joaca in piesa "No Mom's Land", dupa Samuel Becket, in regia lui Radu Afrim, la teatrul Luni de la Green Hours. si mai semneaza coloana sonora la "Viitorul e maculatura" de Vlad Zografi, la Teatrul Mic.
Unregistered
 

Mesajde angus » Mar Noi 12, 2002 9:29 am

doamna Ada Milea, cantareata artista sau artista cantareata, este, prin textele sale, o prezenta foarte originala in muzica folk romaneasca. in '99 a scos albumul "Republica mioritica Romania". cat despre rolurile in teatru, am vazut-o in "Ping Body", de Radu Macrinici, unde interpreta...o planta carnivora! si chiar o facea bine si foarte sugestiv! tot spectacolul, adica cel putin o ora, imbracata intr-un costum verde ciudat, se tara pe scena, se rostogolea, se prelingea, fara sa spuna nici o replica, creind o atmosfera ciudata, deosebita, in acord cu subiectul piesei. pai daca voi credeti ca e usor sa faca asta, va inselati. trebuie cel putin o conditie fizica deosebita. acum joaca in piesa "No Mom's Land", dupa Samuel Becket, in regia lui Radu Afrim, la teatrul Luni de la Green Hours. si mai semneaza coloana sonora la "Viitorul e maculatura" de Vlad Zografi, la Teatrul Mic.

sopra, ia uite mah ce-am facut. sterge te rog mesajul cu unregistered, ca tot io sunt. nush' cum am reusit sa ma deloghez intre timp.
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Mesajde onk » Mar Noi 12, 2002 9:32 am

auz, da io de ada milea am mai vazut un subiect pe la rock, daia nu mai scriu aci, da mie tare imi place de oama asta.
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am


Înapoi la Ada Milea

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator