pink floyd

Forumul asociat fanclubului Pink Floyd

Mesajde cubu » Vin Iul 14, 2006 8:36 pm

Gilmour e micopil, nenorocitu ala de Waters i-a copiat 1/1 dupe ce s-a despartit de ei... ~p
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Necko » Vin Iul 14, 2006 9:09 pm

si inca mai copiaza waters ala. l-am auzit si io. curat pink floyd !
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde ekuator » Lun Iul 24, 2006 10:53 am

Am auzit ca albumul "Dark Side of the Moon" ascultat concomitent cu vizioanarea filmului clasic "Vrajitorul din Oz" (cu sonorul dat pe mut, binenteles) se potriveste de minune, e aproape ca un videoclip, in sensul ca in multe locuri textele melodiilor se potrivesc cu scene din film (deci daca sincronizezi de la inceput albumul cu filmul).

Stie cineva de asta, ati incercat?
Avatar utilizator
ekuator
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Lun Mai 08, 2006 11:00 pm

Mesajde antonia89 » Mie Oct 21, 2009 3:16 pm

foarte buni,,foarte buni..chiar mergeam recent in centru sa beau o bere cu niste prieteni
si apare un tip,care se batea cu pumnu' in piept ca el e mare fan Pink Floyd,ok frate esti.
insa cand a inceput sa rasune Hey you,n-a stiut cine o canta.
ideea e ca eu asta nu inteleg.de ec multi spun ca sunt fani cand nu stiu ce vorbesc?e o diferenta intre fan si doar sa-ti placa o formatie...in fine..sunt tari ! :)
Avatar utilizator
antonia89
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Mar Oct 20, 2009 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mie Oct 21, 2009 5:18 pm

e o diferenta intre fan si doar sa-ti placa o formatie...

dupa parerea mea, ca sa fii fan adevarat (sau suporter adevarat, sau orice fel de ~staş adevarat), asa cum e colectionarul de postere si tricouri si autografe si idolatrizator si tot asa, cam trebuie sa-ti lipseasca o doaga, daca nu cumva sa fii oleaca prost

dar asta e parerea mea si nu vrea sa jigneasca pe nimeni



...in fine..sunt tari !

ce-am mai ras
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde ella87 » Mie Oct 21, 2009 6:43 pm

ekuator scrie:Am auzit ca albumul "Dark Side of the Moon" ascultat concomitent cu vizioanarea filmului clasic "Vrajitorul din Oz" (cu sonorul dat pe mut, binenteles) se potriveste de minune, e aproape ca un videoclip, in sensul ca in multe locuri textele melodiilor se potrivesc cu scene din film (deci daca sincronizezi de la inceput albumul cu filmul).

Stie cineva de asta, ati incercat?

da, ekuatoare, am incercat. sunt cateva potriveli, la fel ca si intre filmul ala de Craciun cu jimmy stewart si albumul wish you were here. sau intre ultima parte din a space oddisey si echoes. le-am incercat pe toate. nu e ceva premeditat. probabil daca ai incerca sa te uiti la ghost busters si sa asculti a night at the opera ai gasi la fel de multe sincronizari
ella87
Junior Member
 
Mesaje: 125
Membru din: Lun Noi 27, 2006 12:00 am

Anterior

Înapoi la Pink Floyd

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron