Jimi Hendrix uitat?

Forumul asociat fanclubului Jimi Hendrix

Mesajde vali » Mar Iul 20, 2004 1:17 pm

porcaria aia "live at the scene" ?
cu morrison?
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde Dellia666 » Mar Mar 08, 2005 9:54 pm

Jimi Hendrix uitat? No way..de exemplu anu asta a luat premiul pm pt cel mai bun chitarist din lume. ceea ce inseamna ca unii oameni (putzini, sad but true) inca apreciaza adevaratele valori. jimi hendrix este in mod clar deschizatorul de drumuri a tuturor chitaristilor..toti il au ca model, ca idol pot zice.
Dellia666
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Mar 08, 2005 9:05 pm
Localitate: Suceava

Mesajde pacha » Lun Mar 21, 2005 1:19 pm

" insa eu asa il privesc. era un "dement". cand intra pe scena si il apucau pandaliile, se vedea o clasa aparte. so...."
Era doar drogat.Asta e.
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde eusuntcelcesunt » Vin Mai 06, 2005 12:07 am

Salutare la toata lumea de pe acest forum si de aiurea! Azi am luat o mega teapa caci am cumparat de la Holywood&Music din centru un DVD cu Jimi si e super naspa in sensul ca sunt piese trase super prost si alb-negru. Ok, mai este si un documentar despre el dar ala nu ma prea intereseaza. Ajutor! De unde pot cumpara dvd-uri cu concerte cu muzica rock si jazz si inregistrate in conditii optime? Multumesc pt. raspuns! ;a
eusuntcelcesunt
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Joi Mai 05, 2005 11:55 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde eusuntcelcesunt » Vin Mai 06, 2005 12:10 am

Una peste alta mai sunt si insomniac ! Cumpar dvd-uri cu concerte cu muzica rock si jazz! :dir:
eusuntcelcesunt
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Joi Mai 05, 2005 11:55 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde tom waits » Dum Mai 08, 2005 11:13 pm

Amazon.com. Gasesti cam tot ce iti vrea sufletul. Am luat Hendrix, Joni Mitchell, Ponty, Zappa, in general ce nu prea gasesti pe la noi. Daca urmaresti ce vrei poti prinde si oferte. Vei fi mirat dar de mult ori pretul va fi mai mic decat pe piata noastra!
tom waits
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Aug 05, 2003 10:59 pm
Localitate: Romania - Bucuresti

Mesajde eusuntcelcesunt » Lun Mai 09, 2005 1:02 am

Multumesc pt. raspuns!
eusuntcelcesunt
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Joi Mai 05, 2005 11:55 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde antonia89 » Mie Oct 21, 2009 3:26 pm

well,eu cel putin nu am uitat.chiar deloc.insa faza cu "a murit drogat" e cam tampita.referitor la cei care o spun..

dar majoritatea geniilor sau ma rog oamenii care au fost cu adevarat "mari",au avut ceva de spus,au facut niste opere de arta sau ce mai vreti voi.au avut diferite consecinte .fie au murit timpuriu,droguri,fie au inebunit,fie au fost gay....s-au dus mult prea devreme.ca si Jimi Hendrix...asta e.dar de uitat..niciodata.
Avatar utilizator
antonia89
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Mar Oct 20, 2009 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Jimi Hendrix

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron