Roxette

Forumul asociat fanclubului ROXETTE

Roxette

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iun 05, 2003 4:19 am

Pentru ca am vazut pe melodii de moment o discutie despre Roxette..intre Nightwish si Mirela , pentru ca am observat ca pana si stefan ii apreciaza , pentru ca depechemind a citat din ei la lirica romantica....de ce nu ? Merita si ei subiectul lor.

Sunt deja oldies , nu ? Eu zic ca sunt...desi probabil mai canta si in zilele noastre...dar consacrarea si-au cunoscut-o undeva pe la sfarsitul anilor '80. Tin minte ca albumul Look Sharp a facut mare valva. Bulgarii dadeau mereu videoclipul de la "The look" , in 1988 cand aparuse. Atunci ma uitam la campionatul european de fotbal , la televiziunea bulgara....si tot bagau asta prin pauze. :)
La urmatoarea editie a europenelor ...in Suedia 1992 , Roxette au cantat live in deschidere.

Da,sunt suedezi....si eu ii consider mult mai buni decat ABBA. Voi nu ?

Si vreau sa va spun ca prin clasa a XI a am devenit mare fan. Primul meu cd-audio a fost "Roxette- Best Ballads". 16 piese incantatoare. Ulterior mi-am mai luat un cd cu ei....piesele de dance.

Piese preferate : Crash!Boom!Bang! din '94 , Perfect Day din '91 , Spending my time din '91 ....si Listen to your heart din '88. Dar mai imi plac si alte zeci de piese.

Revin...cu alte povesti..dupa ce va vetzi spune si voi parerea.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde river » Joi Iun 05, 2003 8:19 am

Da, cred ca merita si Roxette un subiect al lor. Mai ales ca si eu, undeva, candva, am fost un mare fan al lor, adica prin clasa a vii-a, a viii-a. Nu inseamna ca acum nu-i ascult cu aceeai placere, ba, mai mult, ascult cu o usoara nostalgie aceleasi piese de care se leaga prima mea iubire :-X , primele mele "contacte" cu "lumea adolescentzei"...

Spending my time, Listen to your heart, Church of your heart, Joyride etc. sunt cateva dintre piesele mele preferate (pe care, pentru a fi in ton cu subiectul la care postez, tocmai le ascult...).

In legatura cu ceea ce a spus Mosu', cum ca ar fi mai buni decat Abba, ma abtin. Sunt stiluri diferite, ca atare, pentru mine nu pot fi comparabile. Imi plac la fel de mult ambele formatzii.

Cam atat am avut de spus deocamdata.
see ya! :)
"Uneori se mai intampla insa ca vreun Smochin razvratit sa se catzere pe gard si sa-si ia lumea in cap... "

imi asum ceea ce scriu, cine are de gand sa plagieze o face pe barba lui
Avatar utilizator
river
Junior Member
 
Mesaje: 1035
Membru din: Joi Ian 23, 2003 12:00 am

Mesajde cubu » Joi Iun 05, 2003 9:40 am

Moshule, moshule, ce inseamna sa fii user nou, "buruiana", cum am vazut ca se mai zice, si sa nu fii bagat in seama... Mirela vorbea cu mine depre Roxette pe "Melodii de moment"... Dar te iert pentru ca ai facut thread-ul asta...
Roxette au locul lor aparte in muzica... Compozitiile lor sunt destul de simple din punct de vedere componistic, si totusi atat de complexe pentru stilul pop... Folosesc de la obisnuitele chitari, tobe, bas si clape pana la mandolina, muzicuta, acordeon, flaut, maracas, s.a.m.d.... Nu am mai intalnit nici o formatie pop sa cante in genul asta... Sunt unici... Si da, mi se par mai buni ca ABBA...

Eu am devenit fan Roxette cam din 1990... Mai ascultasem inainte cateva melodii de pe "Look Sharp!" dar abia dupa ce am facut rost de tot albumul si l-am ascultat, m-au "convins"... Mult mai tarziu am reusit sa ascult si primul album, "Pearls of Passion", pe care se afla arhicunoscuta "It Must Have Been Love", care a devenit hit abia in 1990... Si asta e un album reusit... Dar preferatul meu e "Tourism"... Un album in care sunt si cateva piese live, doua chiar inregistrate intr-o camera de hotel...

Dintre melodii preferate, as aduce aminte aici de "I Remember You", "Keep Me Waiting", "She Doesn't Live Here Anymore", "Almost Unreal", "Queen of Rain", "Listen to Your Heart", "Fingertips"... doar cateva...

P.S. Cum era sa uit sa-l mentionez pe Pelle Alsing, bateristul de la Roxette, primul pe care l-am ascultat cu urechile cuilite, incercand sa-l imit batand "pe picioare", cum se zice... Un adevarat si omuletul ala...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iun 05, 2003 10:23 am

Iarta-ma , Portnoy. Chiar nu mi-am dat seama. Eram cam ametit azi de dimineatza cand am intrat pe forum. Uite si tu la ce ora e facut acest subiect. Nu tre' sa te superi pe mine. :)

Tourism , am impresia ca nu e un album normal...ci mai mult o colectie de piese. Unele noi,altele mai vechi. Aparut prin '92-'93 parca. Preferata mea de acolo..nu este alta decat Fingertips . Tin minte ca "albumu" asta...m-am calicit sa-l iau pe cd....si l-am luat pe caseta. Caseta care momentan nu o mai gasesc. :(

Da, It must have been love a devenit celebra in '90 , dupa cum bine ai spus si tu...si asta datorita faptului ca a servit drept soundtrack unui film ce atunci a facut mare valva...toata lumea vorbind despre el. Un film pe care l-am vazut si eu prin 2001...si nu mi-a facut o impresie prea buna. Julia Roberts aia te poate inghitzi cu totu' la ce gura mare are. :p

Daca tu l-ai mentionat pe baterist.....eu sa-i mentionez pe cei doi principali : Marie Fredriksson (fata , nasculata in 1958) si Per Gessle (baiatul ,nascut in 1959)

he,he...riverflow. same here ! :p (oare copiii din ziua de azi...de ce muzicieni isi leaga prima lor iubire ? )
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cubu » Joi Iun 05, 2003 10:44 am

Moshule, dupa cum ti-ai dat seama, glumeam...

"Tourism" este un album facut "pe fuga", cum s-ar spune... De aceea m-a si atras... Facut pe fuga si atat de bine realizat... Sunt niste piese noi acolo (majoritatea), niste piese live, adica mai vechi, normal, si o preluare de pe "Pearls of Passion", adica "So Far Away", care e inregistrata int-o camera de hotel... Cealalta piesa care e cantata in hotel este "Here Comes the Weekend", si acolo Pelle Alsing bate pe geamantane... Si daca tot m-am apucat de enumerat componentii formatiei din spatele celor doi, sa nu-l uit pe Clarence Ofwermann, claparul, care este si producatorul formatiei... Ultimul de care pomenesc acum este chitaristul, care stie mai multe decat arata la Roxette, si anume Ionas Isacsson...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde gabuba » Dum Aug 17, 2003 3:15 pm

eu am inceput sa ascult roxette dupa ce am ascultat in masina la cineva , The Look , si mi s-a parut mishto de tot.
acum ma delectez cu melodii de genul : "Church of you heart" ; "dangerous" ; "June Afternoon" ; "Listen to your heart" sau "a think about you" (asta ca sa dau un exemplu contemporan).
dintre toate "vulnerable" imi place cel mai mult. sincer nu stiu pe ce albume sunt incluse, si nu prea ma intereseaza, le-am luat de pe neste cduri d-ale tatei mai vechi. si chiar imi plac.

** intelesesem ca solista are o tumoare pe creier si ca nu se stie cat va mai canta, dar ca in urma operatiei s-a vindecat, si ca a castigat un proces - bani - cu presa care a calomniat-o , bani pe care i-a donat copiiilor care sufera de astfel de boli**
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Fan Roxette adevarat

Mesajde roxettefun » Vin Noi 07, 2003 5:02 pm

Sunt un fan Roxette din 1991-1992, un fan adevarat, am toate albumele si single-urile atit Roxette, cit si ale celor doi membri ai formatiei (in carierele lor solo si la alte formatii)!
Personal imi place Per, in special albumul solo in suedeza de anul acesta, al 5-lea solo, intitulat "Mazarin" si imi plac melodiile mai ritmate, desi ei s-au facut mai bine cunoscuti prin balade si semi-balade!
Melodiile preferate sunt: Call of the wild, (I could never) give you up, knockin' on every door, here comes the weekend, harleys & indians (riders in the sky), june afternoon, one is such a lonely number, cuanto lo siento, crush on you, real sugar ca sa iau cite o melodie de pe fiecare album lansat de ei. in special imi place I'll be alright de pe albumul lui Per din 1997, cel de-al 4-lea al lui, dar singurul in engleza.
roxettefun
 

Mesajde jiji » Mar Noi 11, 2003 1:52 pm

ete na

cica si roxette e de oldies but goldies
za zicem ca e de oldies (da nu stiu cat de batrani sunt tipii - si ma rog, tipa)
da de goldies mai va...

mai baieti, fiti mai seriosi in categoriile astea ca altfel nu mai intelege nimeni nimic

mie unu roxetii imi zic zero barat, nada, nimic, nimic, dulcegarii, etc...
..., părerea mea, ...
Avatar utilizator
jiji
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

esti sigur???????

Mesajde floricelu » Mie Noi 12, 2003 11:47 am

Mie una imi plac la nebunie!
Parerea mea: nu sunt cine stie ce oldies , dar la capitolul goldies sigur au ce cauta.
Sunt curioasa, ai ascultat melodiile lor ,macar astea cunoscute ca de demo-uri nu cred ca ai avut onoarea sa faci rost?
Dar dupa cum stim cu totii " fiecare cu gusturile lui"!
As fi vrut sa-ti recomand cateva melodii, dar asta ar insemna sa-ti scriu toate melodiile lor....si sunt cam multe!
floricelu
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Noi 01, 2003 1:22 pm
Localitate: Romania - Navodari

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Noi 12, 2003 11:56 am

jiji fiecare cu gusturile lui. totusi cred ca mai frumos ar fi fost sa spui ca Roxette nu sunt pe gustul tau . Ca sunt "zero barat" mi se pare cam aiurea. In sfarsit.

si tinand cont ca cele mai bune albume ale trupei au fost scoase in 1988 (Look Sharp) si 1991 (Joyride).....eu zic ca se incadreaza foarte bine pe acest forum.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

de acord!

Mesajde floricelu » Mie Noi 12, 2003 12:17 pm

Dupa cum spuneam..."fiecare cu gusturile lui"..........dar sa fim seriosi! Or fi ei un pic oldies(parerea unora) dar muzica lor nu se compara cu ultimele aparitii pe piata (si mai ales romanesti),ma refer la formatiile care au aparut ca ciupercile dupa ploaie, care scot o melodie(si...doamne, ce melodii) dupa care nu se mai aude nimic de ei, pur si simplu dispar...........
Nu vreau sa supar pe nimeni, eu mi-am expus punctul de vedere........ as putea spune ca mi-am aparat favoritii!
Asculta si tu, jiji, cateva melodii de-ale lor dupa care mai discutam!
floricelu
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Noi 01, 2003 1:22 pm
Localitate: Romania - Navodari

Mesajde jiji » Joi Noi 13, 2003 8:37 pm

fratilor!

problema nu e de gust, e de incadrare.

mosule, daca-i pe asa nu stiu de ce lipseste de pe acest thread maical giacson, ca el canta creca din anii 70, ca sa nu zic de hiturile pe care le-o avut fata de altii.

si ca sa inchei, in probleme de gust, eu sunt de vina, suedezii ma cam lasa rece, incepand cu abba si terminand cu orice formatie rock care vine de pe acolo, asta ca sa nu intelegeti ca e o chestie de gen. au o engleza enervant de corecta, pt un british adevarat creca e o distractie sa-i asculti.

PS: despre comparatiile cu astia care cica canta prin tara noastra frumoasa nu are sens sa vorbim, iar de ascultat roxette am ascultat mult prea mult la vremea respectiva, chiar si fara sa vreau.
..., părerea mea, ...
Avatar utilizator
jiji
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Fan Club Roxette

Mesajde roxettefun » Joi Noi 20, 2003 7:04 am

Roxette nu sunt oldies, el e nascut in 59, ea in 58, insa goldies sunt, pentru ca au avut succes in anii '90, acum au succes numai prin rindul fanilor si in tarile latine.

imi pare rau, draga jiji ca tie Roxette nu iti spune nimic, insa pot enumera cu ochii inchisi cel putin 10 melodii cunoscute in lumea intreaga, hituri de hituri.

si jackson poate fi incadrat la goldies desi si el, ca si Roxette continua sa scoata fara prea mare succes albume!
ca pe tine te lasa rece suedezii, este altceva, ceea ce ii face de succes este tocmai accentul ala al lor.

nu poti spune ca nu iti place macar o melodie ale formatiilor: abba, roxette, europe, e-type, ace of base, dr. alban, s.o.a.p. si mai pot continua, iar daca iti place cel putin o melodie, atunci cade varianta ta ca suedezii te lasa rece.

o sa va rog de acum incolo cine doreste o discutie adevarata cu un fan roxette care are TOT (albume, single-uri, e.p.-uri, raritati, etc.) in valoare de vreo 50 de milioane sa ma contacteze pe roxettefun@yahoo.com si continuam acolo discutia facind un "cirnat" de adrese cu toti cei care vor sa participe la discutie.
roxettefun
 

Mesajde svengali » Joi Noi 20, 2003 11:53 am

Initial trimis de jiji
[..]nu stiu de ce lipseste de pe acest thread maical giacson, ca el canta creca din anii 70, ca sa nu zic de hiturile pe care le-o avut fata de altii.

Good point ;) Probabil pentru ca nu s-a gasit nimeni doritor si informat s-o faca. Apropo, nu stiu exact cand s-a apucat de cantat (probabil la 5 ani pe buda :p), dar in '69 deja avea un hit "I Want you back" alaturi de Jackson Five (melodia exista si in varianta mai noua, nu retin de cine anume preluata). Deci are istorie chiar mai lunga... In anii 70 a inceput cariera solo (mai exact 73 cu "Music and me"). Cred ca se incadreaza la oldies, ca sa raspund. Cu toate astea mie Maicăl nu prea-mi (mai) place, cel putin de la "Dangerous" incoace.
Revenind la Roxette si la ce e oldies sau nu, cred ca nu numai gusturile conteaza, dar si varsta, si n-are rost sa ne certam. Bunaoara Roxette e pentru mine o formatie dragutza de prin scoala generala pe care o ascultam mai mult sau mai putin, asa dupa cum Nirvana e "ceva" cu care ajunsesera sa ma exaspereze colegii de liceu cand eu aveam treaba cu Beatles, Led Zeppelin, Doors, Deep Purple si mai ales Phoenix. Se pot numi pentru mine Roxette sau Nirvana oldies ?! :con: (am ales 2 nume la intamplare, nu c-ar avea ceva in comun).
Cred ca majoritatea prin oldies inteleg melodii pe care nu le-au apucat, sau care le aduc aminte de tinerete. Cum eu am apucat Roxette si nici nu-s batran acum... na si explicatia.
Abia de ceva vreme incoace am inceput sa-mi explic de ce pentru majoritatea din generatia lu' taica-miu (63), nume ca Phoenix, Animals si chiar Beatles nu reprezinta oldies, ci mai degraba cantonetele, romantele, tangourile, valsurile, etc.
Într-o baltă neagră,
Patru ochi luceste.
Ce să fie oare?!
Cred că ie doi peste.
svengali
 
Mesaje: 221
Membru din: Dum Oct 05, 2003 12:00 pm
Localitate: Unde ši-a întãrcat dracu' copchiii

Asa este

Mesajde roxettefun » Vin Noi 21, 2003 7:04 am

are dreptate svengali, eu am 26 de ani si ceva si Roxette era cind eram eu in generala - liceu, tocmai de aceea nu o consider asa de batrina, pentru ca ar insemna sa spun ca sunt si eu batrin si nu e adevarat.
pentru cei interesati sa faca rost de mp3-uri, atit cu Roxette, cit si cu cei doi membri ai formatiei in carierele lor solo si la alte formatii, astept mail-uri pe roxettefun@yahoo.com
roxettefun
 

hello!!!!!!!

Mesajde floricelu » Vin Noi 21, 2003 12:00 pm

Fratilor ce e aicea...piata de desfacere?
floricelu
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Noi 01, 2003 1:22 pm
Localitate: Romania - Navodari

Mesajde jiji » Sâm Noi 22, 2003 12:13 am

fratilor, am invins

stimate oribile, daca pana si fanul infocat roxette zice ca roxette nu e de oldies, creca trebe sa recunosti si mata asta...

subliniez, pt persoanele care nu stiu engleza, but=dar,
deci subiectele pe threadu asta trebe sa fie oldies care sunt insa si goldies.

nu este si un thread de pop?
sau faceti mai unu cu suedezi, ce naiba, ca material este, nu-i asa?
..., părerea mea, ...
Avatar utilizator
jiji
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Fratilor... n-ai invins!!!

Mesajde roxettefun » Joi Noi 27, 2003 7:01 am

Imi pare cu regret, draga Jiji, insa nu ai invins, eu am spus ca nu sunt batrini, nu am spus ca nu sunt oldies.

Plus ca deja termenul de "oldies but goldies" a capatat o noua conotatie, se refera la acele formatii care inca mai activeaza, insa nu mai au succesul pe care il aveau la inceputul carierei lor, acum 8-10 ani de zile.

De aceea la aceasta categorie se poate incadra atit Michael Jackson, cit si multi alti artisti si formatii: Bon Jovi, George Michael, Metallica, Ace Of Base, Belinda Carlisle si lista ar putea continua.

Nu vad rostul in a muta intreaga discutie pe un alt thread, numai pentru ca "nu prea se potriveste cu titlul"!!!

Cit despre ironia ta ca sa cream unul special cu artisti suedezi, ma scuzi daca te jignesti, dar am sa aplic regula: NU TE LUA LA CERTA CU FRAIERII, CA LUMEA NU VA MAI FACE DIFERENTA DINTRE TINE SI EI!!!!
roxettefun
 

Dupa cum se vede...

Mesajde roxettefun » Lun Dec 15, 2003 7:27 am

Din moment ce vii cu argumente solide si faci ca omul sa nu mai aiba nimic de zi, sa ii inchizi gura, se retrage in coltul lui si se recunoaste invins.
Semn ca Jiji s-a recunoscut invins!
roxettefun
 

Mesajde jiji » Lun Dec 15, 2003 10:53 am

nu era nici o ironie, am vorbit serios: ati putea deschide un thread despre suedezi, din moment ce va plac.
alta problema: din cata lume a postat pe acest thread, roxette o duce cam rau, sunteti vreo trei sau patru maxim care sustineti discutia (ma intreb daca nu interveneam eu cate posturi gaseati pe-aici), deci un alt sfat: mutati subiectu acolo unde ii este locul (nu are ce cauta pe oldies but goldies) daca vreti ca fanii roxette sa il gaseasca. inca o data, studiati si voi ce subiecte sunt pe acest thread si ganditi-va daca roxette se potriveste cu restu (cu macar o urma de obiectivitate, daca sunteti in stare).

cu asta intr-adevar am incheiat (despre chestia cu fraierii nu zic nimic, nu am cunostinte destul de aprofundate in domeniu, spre deosebire de altii de pe aici).
..., părerea mea, ...
Avatar utilizator
jiji
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

o parere

Mesajde Delphyna » Mar Dec 16, 2003 8:46 pm

Eu cred ca threadul asta se potriveste perfect aici in locul in care se afla, iar daca nu posteaza prea multe persoane nu este pentru ca e localizat aici ci pentru ca nu sunt interesati. Eu nu ma consider mare fan Roxette dar sunt cateva melodii chiar bune... si cu toata stima ii trec in categoria oldies... but really goldies!
...realitatea nu exista... totul este o iluzie, in timp ce nimic nu este intamplator...
Delphyna
 
Mesaje: 591
Membru din: Sâm Noi 29, 2003 12:00 pm
Localitate: In my secret life

Re: o parere

Mesajde roxettefun » Joi Dec 18, 2003 6:54 am

Nu imi plac suedezii, imi place Roxette, daca imi placeau suedezii ma apucam sa vorbesc de toate formatiile suedeze care au avut succes peste granita tarii lor sau despre orasele, echipele de fotbal sau alte chestii.
Macar de Roxette se vorbeste, acei 3-4 oameni, sunt o gramada de alte formatii cunoscute in lume de care nu se vorbeste, asa ca nu o duc cam rau sau mai bine zis o duc cu mult mai bine decit multi altii.
Fanii Roxette daca vor ei stiu sa intre pe http://www.roxette.ro sau http://www.roxette.nl sau http://www.dailyroxette.com.

Cit despre chestia cu fraierii... cei care sunt lasati fara replica o si arata si se retrag in cochilia lor, asa cum ai facut si tu, stii tu... adevarul supara si... adevrurile se spun in gluma.

Delphina: sunt intr-adevar melodii bune, insa nu citeva, ci destule.
roxettefun
 

Mesajde cubu » Vin Dec 19, 2003 12:32 am

jiji, nu cred ca ar trebui sa te certi cu cei care au scris aici despre Roxette, cearta-te cu moderatorul care a deschis thread-ul... Nici eu nu consider ca sunt de Oldies (inca), desi imi plac mult, dar daca am vazut aici subiectul, am scris. Ca de altfel si ceilalti de pe aici...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

mie miau placut si ei la un moment dat

Mesajde Mr Teo » Joi Ian 01, 2004 12:16 pm

miau placut pana cand au trecut putin de joyride si sleepin in my car dupa aia nu mau interesat.
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iun 03, 2004 3:32 pm

Oribilul Mosh scrie:Primul meu cd-audio a fost "Roxette- Best Ballads". 16 piese incantatoare.


Azi, 3 iunie 2004 am facut rost de discografia completa.

Tre' sa spun ca am ascultat in premiera piesele de pe primul lor album, Pearls Of Passion din 1986. Au un aer mult mai tineresc si mai dance decat creatiile lor ulterioare, dar nu se ridica la valaorea celor din urma. Nici un album rau nu pot spune ca este.

Mai am si cateva raritati cu ei de care nu am auzit in viatza mea. De exemplu o piesa numita "One is such a lonely number", din 1987.
Plus piese din concerte & other stuff.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dannyrox » Sâm Ian 08, 2005 12:41 am

Pentru fanii Roxette din Buzau astept un mail la daneny@yahoo.com C`mon join` the joyride!
dannyrox
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 12:24 am
Localitate: buzau

Mesajde Vince Carter » Lun Ian 10, 2005 12:09 am

Hm vad ca mai sunt fani Roxette... o sa cant o melodie d-a lor... "Every Time I See You" (Fading like a flower) daca o stiti. Sa-mi zicetzi daca va place ca o sa o pun pe net cat de curand.
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Ian 10, 2005 12:14 am

Eu stiam ca melodia se numeste ....Fading like a flower (Every time you leave). E de pe Joyride.
Bine...se poate sa ma insel...
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cubu » Lun Ian 10, 2005 12:21 am

Nu te inseli, Vince Carter bate campii.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Vince Carter » Lun Ian 10, 2005 12:36 am

Nu bat campii. Eu o am trecut ca Every Time I See You (Fading Like A Flower).

Nu mai face afirmatii d-astea ca nu-si au rostul.
Check out my STREETBALL site : http://www.streetballromania.tk
Vince Carter
Junior Member
 
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:21 am
Localitate: Bucuresti, Romania

Următorul

Înapoi la Roxette

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator