Eminem sau 2Pac

Forumul asociat fanclubului Eminem

Pe care il preferati?

2PAC
24
48%
eminem
26
52%
 
Voturi totale : 50

Eminem sau 2Pac

Mesajde Onu@Pac » Mie Iul 28, 2004 5:13 pm

Pe care dintre acesti doi rapperi ii preferati? De ce? Argumentati
I was born not to make it , but i did
Avatar utilizator
Onu@Pac
Junior Member
 
Mesaje: 55
Membru din: Vin Iul 23, 2004 11:00 pm

Eminem

Mesajde Flash aka Shady » Mie Iul 28, 2004 5:44 pm

Mah eu zic ca eminem o sa fie mai cunoscut in istorie decat 2pac deoarece in primul rand e alb si e cotat cel mai tare rapper din lume in prezent si cel mai comercial care a avut o influenta foarte mare!
Nu stiu , eu sunt fan Eminem si cred ca e mai bun ca 2Pac dar fara suparare pe locul doi in topul mau e 2Pac adica il ascult si pe el chiar foarte mult dar nu cat ascult Eminem.


That's all i got to say!
Avatar utilizator
Flash aka Shady
Junior Member
 
Mesaje: 31
Membru din: Mie Iul 07, 2004 11:00 pm

Mesajde IrC » Mie Iul 28, 2004 9:19 pm

Mai ascultati si voi altceva, in afara de Eminem.Si eu cred k va fi mai cunsocut k 2Pac, dar 2Pac e mai bun k el.
pace
Inteligente
Rime
Compun
"Mii de pusti in centru la concertul Wu-Tang/Mii de taguri, pe-alocuri/Statui cu Sugarhill Gang."
"Cel ce fara de pacat sa arunce primul cu piatra"
Avatar utilizator
IrC
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Vin Iul 02, 2004 11:00 pm

Mesajde Flash aka Shady » Joi Iul 29, 2004 3:32 pm

Bah nu poti sa spui ca e mai bun ca el ca au stiluri diferite asa ca nu spune tu care e mai bun decat care!
That's all I got to say! That's my word!
Avatar utilizator
Flash aka Shady
Junior Member
 
Mesaje: 31
Membru din: Mie Iul 07, 2004 11:00 pm

Mesajde Onu@Pac » Joi Iul 29, 2004 3:51 pm

Deci si eu sunt de parere cu Irc ca 2Pac e mai bun ca Eminem ... Si nu numai ... Nu am spus ca este cel mai bun , spun doar ca e mai bun ca Eminem ... Mai are de invatat copilu
I was born not to make it , but i did
Avatar utilizator
Onu@Pac
Junior Member
 
Mesaje: 55
Membru din: Vin Iul 23, 2004 11:00 pm

Mesajde CrAsh0v3r » Vin Iul 30, 2004 2:04 am

2pac still rules the world !
Of all the things I've lost, I miss my mind the most...
Avatar utilizator
CrAsh0v3r
 
Mesaje: 899
Membru din: Sâm Mai 03, 2003 11:00 pm

Mesajde taifi » Vin Iul 30, 2004 4:52 am

sa va zic ceva...nushtu cata minte aveti sa comparati pe 2pac cu eminem....2 stiluri diferite,alb&negru,istorie neistorie,1* 2pac e deja istorie si nu o sa`l uite cineva zic eu in urmatorii 50 de ani...dreaq are si o institurie in america ce`i studiaza versurile...e prea tare.....imi place mult.....2* Eminem..prin faptul ca este primul alb care face atata baieram...o sa ramana in istorie...dupa 2pac e cel mai bin vandut rapper(a fost al MTV),asta intr`un timp mai scurt decat 2pac...e tare tipul,nu facem acum prea multe comparatii...pentru ca nu trebuie...eu cand am vazut acest post...am ramas copac...mi-a dat de gandit...si totusi nu mi-a venit sa cred ca cineva se gandeste la o asemenea deosebire....de aceea nici nu am votat....alte pareri astept si eu sa vina!!!...no offence...
This is not a message...its garbage....throw it....or not! Carpe Diem Folks !
Avatar utilizator
taifi
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Joi Iul 29, 2004 11:00 pm

Mesajde Asassinu » Lun Aug 30, 2004 12:01 am

poate o sa ma injurati pt ce o sa spun: eminem e comercial rau. la 2PAC ma enervau multele lui piese cu refrenuri cantate de personaje feminine. Cu toate astea...2PAC e o legenda, care imi place mult. oricum, 2PAC a fost mult mai valoros decat va fi vreodata Eminem. parerea mea.
Pace
Ajutor, ajutor, a luat foc ceva?/Nu, mami, mi-am aprins tigara!
Asassinu
Junior Member
 
Mesaje: 373
Membru din: Vin Sep 06, 2002 11:33 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde IrC » Mar Aug 31, 2004 12:53 am

Eminem e f.comercial.2Pac e cel mai tare chiar dak a murit.Eminem ajunge si el pe la genunchiul lui 2Pac.
Hail 2Pac.
pace
Inteligente
Rime
Compun
"Mii de pusti in centru la concertul Wu-Tang/Mii de taguri, pe-alocuri/Statui cu Sugarhill Gang."
"Cel ce fara de pacat sa arunce primul cu piatra"
Avatar utilizator
IrC
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Vin Iul 02, 2004 11:00 pm

Mesajde Asassinu » Mar Aug 31, 2004 11:10 pm

si scade din ce in ce spre glezna:D
Ajutor, ajutor, a luat foc ceva?/Nu, mami, mi-am aprins tigara!
Asassinu
Junior Member
 
Mesaje: 373
Membru din: Vin Sep 06, 2002 11:33 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde mc dio » Dum Sep 05, 2004 11:53 pm

eu sincer nu stiu,dar vreau sa va intreb ceva: ce-ati zce daca maine ati afla ca eminem a fost impuscat de vanilaice sau ja r,sau de masa sau pula mea....!?????
Avatar utilizator
mc dio
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Joi Sep 02, 2004 11:00 pm

clar 2pac

Mesajde nox » Lun Sep 06, 2004 4:21 pm

norocu lu' eminem ca n-o suporta pe ma-sa, altfel nu ajungea el aici.. a placut pt ca facea misto cam de tot ce "zbura" pe langa el..
nu se compara nici pe departe cu 2pac..
(intre noi fie vorba, nici voce extraordinara n-are...)
pestele mare inghite pestele mic.. si i se pare normal
Avatar utilizator
nox
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 02, 2004 11:00 pm

Mesajde Subsemnata` » Mar Sep 07, 2004 4:53 pm

Pey logic k am votat 2Pac..pur si simplu e aiurea comparatia..2Pac e cel mai bun rapper al tuturor timpurilor..Eminem e un kkt p langa 2 PAc
Te invit la dans..il stii pe tot? sau trecem la capitolul:faci bot?
Avatar utilizator
Subsemnata`
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Joi Sep 02, 2004 11:00 pm

Mesajde Asassinu » Dum Sep 12, 2004 7:13 pm

Sincer sa fiu, eminem are tehnica buna...dar tre sa demonstreze ca e bun....astept noul album. pana acum nu s-a ridicat la nivelul lui 2pac, iar de la eminem show incolo a fost cam varza.
peace
Ajutor, ajutor, a luat foc ceva?/Nu, mami, mi-am aprins tigara!
Asassinu
Junior Member
 
Mesaje: 373
Membru din: Vin Sep 06, 2002 11:33 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Red_Mustang » Dum Sep 12, 2004 9:33 pm

Yo l-am votat pe Eminem pt. ca 1. este primul rapper alb care s-a impus asa de mult si 2. Em este inca in viata si mai are timp sa il depaseasca pe 2Pac
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde IrC » Dum Sep 12, 2004 9:34 pm

mc dio scrie:eu sincer nu stiu,dar vreau sa va intreb ceva: ce-ati zce daca maine ati afla ca eminem a fost impuscat de vanilaice sau ja r,sau de masa sau pula mea....!?????

Pa, eu as zice "Odihneasca-se in pace", ce dracu' as putea sa zic?Si nu cred k are tupeu, jarule sa-l impuste, masa e nebuna, deci e posibil sa-l impuste.
pace
ps Eminem nu o sa-l depaseasca niciodata pe 2Pac.Nu e Em.destul de bun.Si acum a inceput sa se prosteasca, sa o dea pe comercial.
Inteligente
Rime
Compun
"Mii de pusti in centru la concertul Wu-Tang/Mii de taguri, pe-alocuri/Statui cu Sugarhill Gang."
"Cel ce fara de pacat sa arunce primul cu piatra"
Avatar utilizator
IrC
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Vin Iul 02, 2004 11:00 pm

Mesajde mc dio » Lun Sep 13, 2004 6:00 pm

da!sunt deacord cu voi ca a dat-o pe comercial!dar totusi sa nu uitam de piese ca:"as the world turns,brain damage,my name is,role model,if i had,...pula mea albumul slim shady lp si m-m lp."
nu ca-mi place mai mult de eminem,dar sa nu uitam....
2pac e f. tare.eu nu stiu care-mi place mai mult..... pula mea
and fuck was the first word I've learn
Avatar utilizator
mc dio
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Joi Sep 02, 2004 11:00 pm

Mesajde Snoop Doggy Dog » Lun Sep 13, 2004 6:18 pm

Daca as avea 60 de ani poate as zice ca 2pac este mai bun.Cam toti dintre voi nici nu ati auzit Ultimu album a lui Eminem. Pana nu il auziti SHHHHHHHHHHH........si nu mia comparati!!!!
Snoop Doggy Dog
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Sep 13, 2004 6:12 pm
Localitate: Olanda

Mesajde Asassinu » Mie Sep 15, 2004 2:19 am

Uite, io nu am 60 de ani si imi place mai mult 2pac. si pot sa zic ca bunicamea de 60 nu asculta 2pac....si in general rap.so...
Ultimu album eminem nu a aparut. cum loi fi ascultat tu, nu stiu....sau l-oi fi downloadat ilegal de pe net....halal fan:D
Ajutor, ajutor, a luat foc ceva?/Nu, mami, mi-am aprins tigara!
Asassinu
Junior Member
 
Mesaje: 373
Membru din: Vin Sep 06, 2002 11:33 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde IrC » Mie Sep 15, 2004 9:25 am

Asassinule, paote se referea la "The Eminem Show" ;-)
Dar ce a facut mah, pe albumul asta care il lauzi?A revolutionat rap-ul?Dak ai avea 60 de ani, ai asculta muzica de mosi, si 2Pac, ti s-ar parea vulgar.
cam atat am avut de zis
pace
Inteligente
Rime
Compun
"Mii de pusti in centru la concertul Wu-Tang/Mii de taguri, pe-alocuri/Statui cu Sugarhill Gang."
"Cel ce fara de pacat sa arunce primul cu piatra"
Avatar utilizator
IrC
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Vin Iul 02, 2004 11:00 pm

Mesajde Asassinu » Mie Sep 15, 2004 12:16 pm

Ma, pana nu auzim, nu ne pronuntam, io sper nu sa revolutioneze rapul, sper sa fie macar bun. Ca dupa Eminem Show astept ceva bun. Sper sa iasa. Cum so numi ala fan si se bate el cu pumnii-n piept pt eminem cand zice ca a ascultat deja noul album. Bai hotule! Esti fan sau il piratezi? Ia zi!:D
peace
Ajutor, ajutor, a luat foc ceva?/Nu, mami, mi-am aprins tigara!
Asassinu
Junior Member
 
Mesaje: 373
Membru din: Vin Sep 06, 2002 11:33 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde mc dio » Mie Sep 15, 2004 4:45 pm

i-a cumparat albumul.........asassinu!tu chiar crezi ca ce vinde eminem in romania,el chiar crezi ca primeste vreun ban de-aici?nici vorba!din tot ce se vinde in romania cu eminem(sau tupac sau 50 sau nas.......) la ei nu ajunge nici macar o mie de lei!uita-te la calitatea albumelor de-aici!is ca pula! pun o coperta-sa fie si cam atat!calitatea cd-urilor e f. proasta!si-atat!
da,poti sa-ti cumperi si albumul in original da e in jur de 700 de mi!cam cati dintre fani crezi ca-l cumpara?
hai sa-ti zic yo cum am facut rost de cateva albume de-a lui eminem in original: slim shady lp.-l-am furat de la un coleg(nu mi-e rusine)
8 mile(amandoua) le-am primit de la un prieten din franta care la randu lui le-a furat din magazin!e bine?pula mea!cati crezi ca-si permit sa dea 700 800 de mi pe-un album cand in romania alocatia(pe care nici aia n-o mai am de doi ani) e 210.000!
da,nu ca nu mi-as permite,dar sunt student si sincer de bani aia mai bine mai pun ceva si-mi iau un tricou sau ceva haine(de care dau si de alea faine mai greu,si-s tare scumpe!)
nu uita asassinu:santem in romania!
nu uita!.......
and fuck was the first word I've learn
Avatar utilizator
mc dio
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Joi Sep 02, 2004 11:00 pm

Mesajde Asassinu » Mie Sep 15, 2004 9:47 pm

apropo, nu ai voie sa piratezi sau sa cumperi un album pirat. chiar daca esti in romania sau in alta parte. Ca nu multi cumpara doar albume originale, asta e adevarat. Dar cum cacat te numesti fan cand tu abia astepti sa iei de pe net albumele lui in mod ilegal, a?
io am albumele lu eminem originale...nu toate....dar nici nu sunt fan....dar leam cumparat pt ca asa am crezut de cuviinta la momentul respectiv.
stiu ca e greu. da ia zi, daca tu ai scoate un album, tiar conveni sa ti se vanda in cateva exemplare si restu sa se vanda de la jmekerii din piata care au pus si ei mana ilegal pe o copie pe care o tot multiplica???
Ajutor, ajutor, a luat foc ceva?/Nu, mami, mi-am aprins tigara!
Asassinu
Junior Member
 
Mesaje: 373
Membru din: Vin Sep 06, 2002 11:33 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde CrAsh0v3r » Mie Sep 15, 2004 9:59 pm

si de aia moare eminem de foame?? ca pirateaza romanii albumele?
oricum, chiar daca ar fi asa... mai bine moare eminem de foame, decat sa mor yo...

bravo tie daca ai bani si-ti permiti sa cumperi albumele in varianta originala, chiar daca nu esti fan. stii cum e, cand ai banu' gata facut de mama sau tata, te doare in cur de cateva sute de mii... dar daca il faci tu e alta treaba... mai ales daca muncesti din greu k sa obtii o suma de kkt.
Of all the things I've lost, I miss my mind the most...
Avatar utilizator
CrAsh0v3r
 
Mesaje: 899
Membru din: Sâm Mai 03, 2003 11:00 pm

Mesajde Asassinu » Vin Sep 17, 2004 2:34 am

bai, m-ai inteles gresit, io nu am "banu gata". Nu are rost sa-mi explic situatia financiara pentru ca chiar nu am cu ce sa ma laud. Albumele lu Eminem le-am cumparat pentru ca mi le doream foarte mult....tin minte ca aparuse de mult The Eminem Show si io nu aveam bani sa-l cumpar...si am strans bani, reusind astfel sa achizitionez albumu....mai ales ca in perioada aia(si implicit si mai-nainte) nu aveam net iar ce gaseai in piata erau de multe ori cd-uri fara numele trkurilor(sau numele scrise in alta ordine). Io chiar m-am chinuit greu de tot sa cumpar acele cateva albume care mi le doream.
Cat despre mama si tata...as vrea io macar sa-i vad mai des....ca de bani nu mai vorbesc!
Ajutor, ajutor, a luat foc ceva?/Nu, mami, mi-am aprins tigara!
Asassinu
Junior Member
 
Mesaje: 373
Membru din: Vin Sep 06, 2002 11:33 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde mc dio » Vin Sep 17, 2004 3:47 pm

draga asasine!te contrazici singur!pai uite:prima data ai spus:nu sunt fan eminem si totusi i-am cumparat albumele in original!dupa ce-a venit crash 0v3r si-a zis chestia de bai,ai venit si-ai spus:bai yo n-am bani dar,tin minte ca tocmai a aparut the eminem show si mi-l doream foarte mult!pai atunci hotareste-te:ori esti fan daca ti-ai dorit atat de mult albumul incat ai strans bani,ori....... poate chiar nu esti fan,poate chiar nu sti de ce dar ti-ai dorit foarte mult albumul.punct!
pai pula mea!care-i problema daca n-am sa dau pe-un album original 800 de mi?si apropo,albumele nu le iau de pe net,ca n-am netu acasa,eu vin la internet cafe(si n-am de gand sa stau aici sa m-apuc sa downlodez un album)! e si asta vreo problema?daca e vreo problema,poate-mi iei tu un calculator si-mi mai platesti si netu,asa sa pot si eu sa ma laud ca: bai!eu am acasa netu!
iar chestia cu:tu-i cumperi albumele dar nu-n original,-faza-i de cacat!sti de ce?fii atent!eu am zis ca-s fan eminem!pana aici sper c-ai inteles!pe urma:cand apare ceva album nou de-al lui tu ce crezi?cum crezi ca gandesc?:bai frate,de unde sa fac rost de 800 de mi,ca sa-i iau albumul? nu! nu ma gandesc asa!ma gandesc sa-l iau de la astia din musicbox cu 100 si ceva de mi!
da,intradevar,albumul lui ombladon,parazitii(cam atat),ce cumpar din romania nu le piratez,pentru ca 200 de mi nu mi se pare o suma exagerata!
dar mai am totusi o nelamurire cu tine: tu acasa ziceai ca ai calculator,net.... tu cand asculti muzica pe winamp pun pariu ca ai peste o mie de mp3-uri!sa nu-mi spui tu mie ca ai la toate(sau macar jumate) cd-u in original , ca nu te cred!pai si atunci tu ce faci?iti bati joc de muca idolilor tai,sau ma rog ceea ce ai tu ma gandesc ca-ti place!nu?si-atunci mai asasine,spune-mi tu,cum poti tu sa-ti bati joc de munca unor oameni, pai ce fel de fan esti tu?
hai ca te-am prins! nu?
and fuck was the first word I've learn
Avatar utilizator
mc dio
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Joi Sep 02, 2004 11:00 pm

Mesajde Asassinu » Sâm Sep 18, 2004 10:56 pm

Nu. Nu stiu cu ce cacat ai fi putut sa ma prinzi. In primul rand nu stii ce am io acasa.
Deci, nu sunt fan eminem. atunci cand am strans bani pt eminem show, chiar mi-l doream, pt ca il apreciam pe eminem mult mai mult.....si speram ca albumu se va ridica per total mult mai sus de nivelul piesei Without me. Albumele mai vechi miau placut f mult, de aia le-am luat.
bravo ma ca le iei cu 100 de mii. sincer, nush ce sa mai zic, oricum sunt exagerat de scumpe pt banii nostri. io am incercat sa imi cumpar albumele originale care miau placut. recunosc ca am si o gramada neoriginale.....ce sa fac...da am incercat sa cumpar ce mia placut....e greu, stiu.
pace
Ajutor, ajutor, a luat foc ceva?/Nu, mami, mi-am aprins tigara!
Asassinu
Junior Member
 
Mesaje: 373
Membru din: Vin Sep 06, 2002 11:33 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde mc dio » Mar Sep 21, 2004 12:58 pm

oare mai are rost sa TE INTREB DACA TU TE UITI CE SCRII P-AICI,SAU TU PUR SI SIMPLU POATE ESTI ORB SI NU VEZI CE SCRII,C-ATUNCI TE INTELEG!deci!odata ce ti-ai dorit asa mult albumele,esti FAN EMINEM ! ! ! ca o vrei, ca nu, tu ai zis ca cu banii "nu c-as sta prea bine" deci ti l-ai dorit!pricepi? si sincer nu vreau sa ma cert cu nimeni,dar nu pot!mai ales ca este cand vin nervos la net,..... pula mea!intelege odata! uita-te ce-am mai scris mai sus SI UITA-TE CE-AI SCRIS SI TU MAI SUS,CA TU ODATA O TII PE UNA ODATA PE ALTA!puuuuuulaaaaaaaaaa meaaaaaaaaaaaaa!!!!!!
sincer(nu ca s-ar supara cineva) nu cred ca o sa mai vin yo sa scriu atata pe-aici,ca nu are rost!
and fuck was the first word I've learn
Avatar utilizator
mc dio
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Joi Sep 02, 2004 11:00 pm

Mesajde Asassinu » Mar Sep 21, 2004 11:05 pm

bai baiatu! ce kkt nu intelegi ma? normal ca ERAM fan Eminem daca strangeam bani pentru CD-uri. Dar acum pur si simplu nu mai imi place. Deci acum nu SUNT fan Eminem. Oare nu am fost destul de clar????
Ajutor, ajutor, a luat foc ceva?/Nu, mami, mi-am aprins tigara!
Asassinu
Junior Member
 
Mesaje: 373
Membru din: Vin Sep 06, 2002 11:33 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde bogdanovici666 » Dum Noi 14, 2004 10:48 pm

Avatar utilizator
bogdanovici666
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Sâm Iul 13, 2002 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Eminem

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator