Eminem sau 2Pac

Forumul asociat fanclubului Eminem

Pe care il preferati?

2PAC
24
48%
eminem
26
52%
 
Voturi totale : 50

ha-ha-ha

Mesajde unycool_7 » Joi Noi 18, 2004 3:45 pm

Daca 2Pac mai traia si el o dadea pe "comercial" ...cine are putin creier isi poate da seama de asta
unycool_7
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Dum Sep 19, 2004 4:52 pm
Localitate: Bacau

Mesajde Asassinu » Vin Noi 19, 2004 12:13 am

pai oricum 2pac avea tone de refrene comerciale. cu toate asteaa fost un mc bun, a dezvoltat mult rapul. probabil ca ar fi dato pe comercial
Ajutor, ajutor, a luat foc ceva?/Nu, mami, mi-am aprins tigara!
Asassinu
Junior Member
 
Mesaje: 373
Membru din: Vin Sep 06, 2002 11:33 pm
Localitate: Bucuresti

De ce e 2Pac mai "tare"?

Mesajde unycool_7 » Vin Noi 19, 2004 2:34 pm

Care-i frate chestia aia asa speciala la 2Pac de e mai tare ca Em? Vocea...nu-mi place deloc...doar faptul ca a fost impuscat (si a murit) l-a facut idol? Cuz...I'm goinn' to kill Em'!!!
unycool_7
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Dum Sep 19, 2004 4:52 pm
Localitate: Bacau

Mesajde live » Mar Noi 23, 2004 3:51 am

Chiar ajunge Eminem asa de ascultat cum era 2Pac pe vremea lui?
In cazul asta fratilor, nu mai ramane decat o singura concluzie:
S-a prostit lumea. Da rau, nu asa.
Unycool 7, cred frate ca tu nu ai cei 7 ani de muzica de poti compara Comercialul care nici macar nu e de calitate cu Versuri adevarate! Alese Bine! D-asta e mult mai apreciat 2PAC!
In fond, eu unul asa vad lucrurile, prietenii mei vad asa treaba, deci opinie in grupul in care ma invart: hip-hop inseamna versuri. E poezie apoi urmeaza muzica.
Acum inteleg rostul thread-ului: Cred ca omul vroia sa vada cati raperi care ascult rap si inteleg ceva, deci nu imitatii si snobisme mai exista! Pt ca rap-ul e o arta frate, e ca si poezia, tre` sa ai ceva in capusor sa faci versuri si rime, care sa sune bine!!!
Acum intelegeti de ce aproape nici un fan Eminem nu si-a postat motivele pt care a votat. Si totusi, procentele nu sunt chiar departe...
Avatar utilizator
live
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Lun Noi 22, 2004 12:00 am

S-a prostit lumea? Nu... ai devenit tu (bai playback) cumplit de prost!

Mesajde unycool_7 » Joi Dec 02, 2004 1:12 pm

Bai "cei 7 ani de muzica" nu ai facut scutrcircut cand ai folosit expresiile alea de mare destept? Cati ani ai copilas si de unde te-ai inspirat in "cuvinte alese"? Esti prea inteligent pt discutiile astea!! Si nu ma lua pe mine cu "frate" ca nu stii ce vorbesti! Prima impresie...esti LINGAU...a doua impresie...mai vedem! All this was a joke!!!

Vorba lu' Em: "If you can't take a motherfuckin joke than beat it!"
unycool_7
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Dum Sep 19, 2004 4:52 pm
Localitate: Bacau

Mesajde tUdOrUK » Joi Dec 02, 2004 5:15 pm

vot: tupac
reason: pe el nu l-au stricat banii shi faima
Avatar utilizator
tUdOrUK
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Dum Feb 09, 2003 12:00 am

de ce oare?

Mesajde unycool_7 » Vin Dec 03, 2004 6:31 pm

Pt ca nu a mai avut timp...erau alte vremuri...deci gaseste-ti alt reason...
unycool_7
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Dum Sep 19, 2004 4:52 pm
Localitate: Bacau

lasa-ne , lasa-ne

Mesajde MC_ToXx » Dum Dec 05, 2004 2:39 pm

in primul rand cum pana mea poti sa ii compari eminem cu 2pac ---=>stiluri diferite, istorie diferita,mentalitate diferita.
Oricum orice s-ar intampla amandoi vor ramane in istorie ca cei mai "nerorociti" raperi a tuturor timpurilor amandoi nea afectat viata intr-un mod sau altul si vor ramane mereu vii in inimile noastre asta conteaza.
I Am Who I Am Only God Can Judge ME
MC_ToXx
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Aug 17, 2004 5:22 pm
Localitate: romania

Mesajde Onu@Pac » Mie Dec 08, 2004 5:07 pm

Inteleg... Eu nu prea am mai vizitat acest site ... Cand am deschis acest thread l-am facut cu gandul sa vad care e mai bun dintre astia doi ...Am observat ca la un moment dat ati deviat de la subiect ati ajuns pe la ... cduri originale .. pula mea... Deci eu tot la parerea mea raman ca 2Pac e mai bun ca eminem .. da.. din cate se vede eu am deschis acest thread in ramura lui eminem .. si am mai observat ca mult mai multi au fost de partea lui 2Pac.. si am putea spune ca nu chiar toti fanii de pe acest site au intrat aici ... deci .. in sondaj se vede , in posturile voastre se vede .. Si acum sunt 100% convins ca 2Pac e cel mai bun .... Peace
I was born not to make it , but i did
Avatar utilizator
Onu@Pac
Junior Member
 
Mesaje: 55
Membru din: Vin Iul 23, 2004 11:00 pm

Eminem l-a intrecut de mult pe Tupac

Mesajde unycool_7 » Vin Dec 10, 2004 7:16 pm

Cum puteti sa va mentineti afirmatiile gen: "2Pac e mai bun"!?!?!? O faceti DOAR din inertie...s-a format o mentalitate pe care toti pampalaii o accepta "...2Pac...black man...big rapper...he was SHOT...he is dead!!! Oh, my god!!! Tupac is my new god...I idolatrize him!!!" Sunteti de kkt!!! Multi dintre voi nici n-ati ascultat Tupac, probabil multi dintre voi aveti 11-12 ani shi doar ati auzit de el, de numele lui...dar nu-i stiti vocea, versurile,muzica..2PAc nu e mai bun ca Eminem...A fost dar nu va mai fi, pt ca Eminem S-A RIDICAT!!! Apropo..a ascultat cineva Encore? Nu cred... Mai vorbim...
unycool_7
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Dum Sep 19, 2004 4:52 pm
Localitate: Bacau

Mesajde Lärägë » Mie Ian 05, 2005 8:17 pm

inca un cool, uite-l, unycool_7, :nope: :nope: :nope: de unde poola mea ... no offence dar CRED ca esti cel putin retardat nemaivorbin de restu, hmm dupa o luna de la aparitia albumului pe piata te hazardezi sa lansezi intrebari de genu " a ascultat cineva encore? " sau incercai sa mentionezi faptul ca ai fost printre primii care l-a u dloadat evident ilegal de pe net. apreciez foarte mult tonu cu care acompaniezi abordarea subiectlui, chiar rad cu lacrimi, ENcore? Encore? ce pm'i Encore? ENCORE E UN ALBUM dde KKT! in opinia mea. damn ... e de KKT si in opinia majoritatii, oh shit .. oh shitt, majoritatea review-urilor imi imbratiseaza opinia, siiii raitingoo parca arata ca e departe de a fi un clasic, cativa ani lumina cica si .... 710 000 copii vandute in 3-4 zile zic ceva? da evident, pai cum sa nu, 710 000 de groupies care i'ar suge o idolului lor fake blond fo free non stop 24/7, majoritatea fiind in stadiile initiale ale ale ... ale pubertatii, copii teriibilisti intre 10 - 16, fetitze complexate, neinitiate, mai mult ca sigur retardate, care se mandresc pe forumuri de specialitate cu faptul ca au cumparat 5 copii in ORIGINAL of curz, plante plantate in fatza monitorului & Co .. like u de exemplu .. gata sa sara in cu goora in poola "agresorului" .. astfel in opinia lor inutila si nefondata incercand sa apere somehow acel ceva de care sunt momentan atat de pprofund si orbeste inamorati??! o enorma masa de retardati care in proportie de 99.9 la suta raspund cu "coz its cool" la simpla intrebare " de ce iti place Feminem". oare conteaza parerea unor fanatici descreierati fideli consumatori de vid si afectati de sindromul cool. naah
du-te bre in caverna tah !! ... :bleah:
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

Mesajde 2peu » Vin Ian 07, 2005 12:10 pm

Eminem, nici decum mai bun decat Pac....
Prea multe piese care care trimit spre alte genuri de muzica ( just lose it, whithout me ), un hip-hop de kterinka, in comparatzie cu Pac, ale carui piese erau si sunt hip-hop autentic...
"Tupac is the best rapper of all time"
Avatar utilizator
2peu
Junior Member
 
Mesaje: 81
Membru din: Sâm Sep 04, 2004 11:00 pm

Mesajde unycool_7 » Joi Feb 03, 2005 3:42 pm

Lí¤rí¤gí« scrie:inca un cool, uite-l, unycool_7, :nope: :nope: :nope: de unde poola mea ... no offence dar CRED ca esti cel putin retardat nemaivorbin de restu, hmm dupa o luna de la aparitia albumului pe piata te hazardezi sa lansezi intrebari de genu " a ascultat cineva encore? " sau incercai sa mentionezi faptul ca ai fost printre primii care l-a u dloadat evident ilegal de pe net. apreciez foarte mult tonu cu care acompaniezi abordarea subiectlui, chiar rad cu lacrimi, ENcore? Encore? ce pm'i Encore? ENCORE E UN ALBUM dde KKT! in opinia mea. damn ... e de KKT si in opinia majoritatii, oh shit .. oh shitt, majoritatea review-urilor imi imbratiseaza opinia, siiii raitingoo parca arata ca e departe de a fi un clasic, cativa ani lumina cica si .... 710 000 copii vandute in 3-4 zile zic ceva? da evident, pai cum sa nu, 710 000 de groupies care i'ar suge o idolului lor fake blond fo free non stop 24/7, majoritatea fiind in stadiile initiale ale ale ... ale pubertatii, copii teriibilisti intre 10 - 16, fetitze complexate, neinitiate, mai mult ca sigur retardate, care se mandresc pe forumuri de specialitate cu faptul ca au cumparat 5 copii in ORIGINAL of curz, plante plantate in fatza monitorului & Co .. like u de exemplu .. gata sa sara in cu goora in poola "agresorului" .. astfel in opinia lor inutila si nefondata incercand sa apere somehow acel ceva de care sunt momentan atat de pprofund si orbeste inamorati??! o enorma masa de retardati care in proportie de 99.9 la suta raspund cu "coz its cool" la simpla intrebare " de ce iti place Feminem". oare conteaza parerea unor fanatici descreierati fideli consumatori de vid si afectati de sindromul cool. naah
du-te bre in caverna tah !! ... :bleah:



Da tovarasu'...e de KKT opinia ta si a majoritatii de care vorbesti.Aaa.. si mai invatza sa vorbesti ca ai scris ca bou' o juma de pagina si n-ai zis mai nimica. Apropo de Encore..mai "retarded" BITCH...am dat comanda pe NET inainte sa apara pe piata cu o luna si pe 14 Noiembrie il aveam in mana(originalu')...sa te zgarii, nu alta! Dar..fiecare cu parerea lui...dar a ta PUTE pana in Detroit, mai cacaciosule!!! Sterge-ti mucii de la nas si du-te si downloadeaza niste Mozard ca stiu ca-ti place... Eminem RULZZZZZZZ!!!
unycool_7
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Dum Sep 19, 2004 4:52 pm
Localitate: Bacau

Mesajde HABEEB » Vin Feb 04, 2005 1:02 am

unycoor_7 .. se scrie mozart...
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde 3dre » Mie Feb 09, 2005 3:47 pm

m-am saturat de asta.
nu mai tot comparati Em cu 2pac daca numa vreti sa va certati si sa va tot ridicati pieptul in fata altora, si daca va intreaba cineva de hiphop sa nu cumva sa-i ziceti ca-i rap, include rap da nu-i rap, daca nu va place ideea ca eminem canta hiphop , nu spuneti asta , em doar a avut ceva de zis si are inca, si a facut-o prin rap , nu vrea sa faca hiphop, sau sa-l fure negrilor , priviti-l ca un artist, si din acest punct de vedere eu il vad unul dintre cei mai buni sau inteligenti din cati au existat, si nu-l iubesc (da ati auzit bine) doar pentru ca-l iubeste toata lumea pt ca il stie toata lumea (si futu**i de manelisti hardcore) sau ca se-nbreaca cum vrea orice copil de clasa a 8-a, ci din cauza mentalitatii sale , si daca nu-ntelegeti ce vreau sa zic, mergeti , cititi si ascultati in continuare si va culturalizati.
2pac em rulez!
si apropo de ce nu incepe cineva un topic "2pac vs. dre?"
3dre
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Feb 08, 2005 4:16 pm
Localitate: HOME

Mesajde DemicFuturos » Mar Feb 15, 2005 1:56 pm

Greu de ales, mai ales k 2Pac se numara printre idoli lu' EM(LLCool J, Beastie Boys, KRS-One samd). "Stilu'" 2Pac nu poate fi egalat de nimeni, da' nici cel Eminem.
Am pus vot la eminem, pentru k tot viitorul il are in fata...
"See, I'm a nice man, but money turned me to Satan" EM
Avatar utilizator
DemicFuturos
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Mie Ian 15, 2003 12:00 am

Mesajde 2peu » Mar Feb 15, 2005 2:16 pm

Eminem isi doreste mai mult ca orice sa ajunga la valoarea pe care pac a avut-o, dar nu o va face niciodata :D
Am ascultat de curand din pacate, melodia Kim, iar ce am auzit acolo, am ramas profund uimit, Tupac nu ar fii cantat asa ceva, nici daca il plateai...pe langa Kim, Hit'em Up este doar o balada :D
Eminem este doar un produs, un rapper creat de Dre, fara Dre nu ar fii ajuns nimic, sa amintesc de Infinity, primul lui album, un esec total...
"Tupac is the best rapper of all time"
Avatar utilizator
2peu
Junior Member
 
Mesaje: 81
Membru din: Sâm Sep 04, 2004 11:00 pm

Ha_ha_haaa!!!

Mesajde unycool_7 » Mar Feb 15, 2005 3:42 pm

Bullshits you chicks!!! ...femei moarte dupa poolaa lu TUPAC!!! Daca traia..nu mai aveati parerea asta despre 2Pac...Va e teama ca "va vede"?!?!? HA_HA_HA!!! you sucks!!!

Nothin' can touch me...unless... :fuck:
unycool_7
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Dum Sep 19, 2004 4:52 pm
Localitate: Bacau

Mesajde 2peu » Mar Feb 15, 2005 6:01 pm

Daca mai traia Pac, tare mie ca M&M si clonele lui negre de la G-unit nu mai existau...
"Tupac is the best rapper of all time"
Avatar utilizator
2peu
Junior Member
 
Mesaje: 81
Membru din: Sâm Sep 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Flash aka Shady » Sâm Feb 26, 2005 2:31 pm

Bah 2peu vb prea mult si prost. In primul rand Eminem tot era vazut de un alt producator si tot ajungea asa cum a asuns acum sa-ti amintesc ca acum e si producator tare. In al doilea rand trebuie sa-l repecti pentru ca din cauza lui ai pupat 2Pac-Resurrection si Loyal to the game.In al treilea rand nu uita de unde a inceput eminem si in al patrulea rand g-unit sunt super tari si nu sunt clone. Si nu mai face tu comparatii intre 2 stiluri diferite (2pac si eminem) Hai ca te-am lasat , il pupi prea mult in cur pe 2pac!!!
That's all I got to say! That's my word!
Avatar utilizator
Flash aka Shady
Junior Member
 
Mesaje: 31
Membru din: Mie Iul 07, 2004 11:00 pm

Mesajde unycool_7 » Sâm Feb 26, 2005 3:07 pm

In sfarsit unu INTELIGENT...care stie realitatea si o intelege...
unycool_7
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Dum Sep 19, 2004 4:52 pm
Localitate: Bacau

Mesajde fifty » Vin Iul 01, 2005 12:34 pm

Ce @#$$ mea!?io-s 100% de acord cu Flash aka Shady si cu unycool 7. Eminem e mai bun ca 2Pac. Stilul lui Em e unic si nu poate fi falsificat.poate o sa ma injurati pentru ce spun dar cred ca si Dre si Rakim sunt mai buni decat PAC.

Like da legendary Rakim says: Life shouldn't be appreciated with death.
fifty
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mie Iun 29, 2005 7:32 pm
Localitate: Alba

Mesajde maxx1nsane » Sâm Iul 02, 2005 9:21 pm

Am ales TUPAC pentru ca este o legenda, imi plac foarte mult melodiile lui, shi pana in momentul de fatza nu am gasit un alt rapper care sa se ridice macar la jumatea lui.
Este shi ramane o legenda!
Parerea mea! ;)
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde ice__girl » Mie Noi 23, 2005 12:05 pm

e greu de ales intre cei doi... dar l-am votat pe Em. fiindca e cel mai tare raper alb shi a shtiut sa se faca apreciat de totzi...shi chiar e talentat, ultimul album e best ;)
Avatar utilizator
ice__girl
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Joi Noi 17, 2005 12:00 am

Eminem!! Varza!!

Mesajde MAKAVELI » Sâm Dec 24, 2005 9:58 am

Mai terminati cu eminem, e varza pe langa 2PAC!!
Toata lumea stie ca 2PAC a fos si va ramne cel mai tare!!
2PAC e o Legenda vie!!
Eminem daca ar nemuritor,tot nu la ar avea performata lui 2PAC!!
Asa ca Eminem e varza!! Nu imi place,un distrus!!
MAKAVELI
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mie Dec 21, 2005 9:16 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde whatever » Dum Ian 08, 2006 12:50 am

eu zic ca e un negru mort. ma contrazici ?
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Thugzta » Mie Feb 22, 2006 4:32 pm

2Pac ii cel mai tare rapper ... o legenda ... eu zic ca eminem nu va ajunge niciodata o legenda a rappului doar in caz ca va fi shi el "gunned-down" ca 2Pac ... deshi nu's fan eminem admir la el doar faptul ca e prin F F F putzinii albi care au reushit sa se integreze printre negrii ! Ah ... apropo ... zic ca cel mai potrivit "versus" rapp-topic ar fi "Tupac vs. Notorious B.i.G" ...!
"The-Hate-U-Give-Lil-Infantz-Fucks-Everybody"
Avatar utilizator
Thugzta
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Dum Feb 12, 2006 12:00 am

Mesajde HABEEB » Joi Feb 23, 2006 8:46 am

2pac e legenda pt "baetzii" de cartier"...
nu stiu citzi dintre fani au vazut liveurile de la shady national convention.. sa vedetzi acolo bagaboante cu tocuri si rochii de seara.. ce dreaqu cauta alea acolo.. nu stiu... plus N alte liveuri unde jumatate din public sint pustoaice nf de 17-18 ani... daca asta e publicul celui mai tare rapper alb vreodata (cum au aberat anumitzi indivizi) eu ma duc la gutza

parerea mea e ca ambii o cam sug comercial rau de tot... nu stiu citzi stiau de tupac inainte sa moara.. eh
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde Thugzta » Joi Feb 23, 2006 4:13 pm

Prea putzini shtyu de 2Pac chiar shi in prezent ... akuma tatzi fraeri merg la Gorilele alea Unitare ... cincizeci de centzi shi altzi ipocritzi ! ... in orice caz .... sa revin la diskutzia azta cu Em sau Pac .... daka sintetzi adevaratzi cunoskatori ai rappului nu trebe nici mkr sa va ginditzi prea mult .... comparatzi numa' cea mai tare piesa a lui 2Pac ( All Eyez On Me ... dupa parerea mea ... ) shi cea mai tare piesa de la Em ... sa vedetzi numa' ce lyriczuri are 2Pac pe langa Shady !!!....+ un diss ca HIT EM UP nu o sa mai existe niciodata in rapp ... aia-i clar !
"The-Hate-U-Give-Lil-Infantz-Fucks-Everybody"
Avatar utilizator
Thugzta
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Dum Feb 12, 2006 12:00 am

Mesajde Onu@Pac » Mie Mar 08, 2006 7:31 pm

HABEEB scrie:2pac e legenda pt "baetzii" de cartier"...
nu stiu citzi dintre fani au vazut liveurile de la shady national convention.. sa vedetzi acolo bagaboante cu tocuri si rochii de seara.. ce dreaqu cauta alea acolo.. nu stiu... plus N alte liveuri unde jumatate din public sint pustoaice nf de 17-18 ani... daca asta e publicul celui mai tare rapper alb vreodata (cum au aberat anumitzi indivizi) eu ma duc la gutza

parerea mea e ca ambii o cam sug comercial rau de tot... nu stiu citzi stiau de tupac inainte sa moara.. eh


Esti penibil !!! Adik la tine tot ce e comercial implicit nu are si calitate nu ?? Nu ai ascultat si melodii comerciale ?? Lasa-neeee
I was born not to make it , but i did
Avatar utilizator
Onu@Pac
Junior Member
 
Mesaje: 55
Membru din: Vin Iul 23, 2004 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Eminem

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator