Eminem sau 2Pac

Forumul asociat fanclubului Eminem

Pe care il preferati?

2PAC
24
48%
eminem
26
52%
 
Voturi totale : 50

Mesajde maxx1nsane » Joi Mar 09, 2006 1:39 pm

zicea habeeb ca 2pac este o legenda pentru "baetzii de cartier"...
interesant....deci sunt "baeat de cartier"...coooool :n:
sry 4 off
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde wrajitorul » Vin Mar 17, 2006 4:21 pm

voi nu realizati cat de greu era sa te impui in hip hop in momentul in care a realizat eminem acest lucru. toate "usile" ii erau inchise pentru ca era alb. in schimb, orice nigga din "da hood" era indreptatit sa cante ...

Deci in concluzie, bullshit. Eminem si tupac nu se compara, ci se integreaza amandoi in categoria celor mai impresionanti rapperi care au existati vreodata.
... just me and my magic wand...
wrajitorul
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mai 10, 2005 2:17 pm
Localitate: WonderLand

Mesajde 2pac za best ya » Lun Apr 03, 2006 12:39 am

ba bine ca saraq tupac a murit k var impusk pe multi dak ar vedea ce vb.Cum plm sa il compari pe eminem care e celebru cai alb si nicidecum ca e bun rapper (muzik de kkt numa rap nu e ceva rap pop) cu tupac care a revolutionat rappu si va ramane in istorie ptr totdeauna ca e cel mai mare rapper.Cei 2 nu se comp......CLAR TUPAC

I AM WHO I AM ONLY GOD CAN JUDGE ME


sa tinti minte vb asta
2pac za best ya
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Mar 28, 2006 7:07 pm
Localitate: la mine acasa in da hood

Mesajde Thugzta » Lun Apr 03, 2006 1:26 am

2Pac za Best Are Dreptate ... ma bucur ca mai is shi cunoscatori pe forumul azta :) .... in orice caz 2Pac ii TOTAL DIFERIT de Em'.....cu tot respektul fatza de Em shi fanii lui ...da' nu o sa ajunga Em niciodata ca 2Pac .... plus ca in rapp s-a vazut ca ... adika R Fi trebuit sa se observe ca totzii rapperi care erau "FO' Real " "In Tha Game " or fost impushkatzi >>> 2PAc , Eazy-e , B.I.G , Left Eye , Kadafi etc. .... ei bine azta nu inseamna ca doar ei cantau rapp de calitate ...
"The-Hate-U-Give-Lil-Infantz-Fucks-Everybody"
Avatar utilizator
Thugzta
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Dum Feb 12, 2006 12:00 am

Mesajde HABEEB » Lun Apr 03, 2006 8:02 am

easy-e a avut sida..
left eye lopez nu era raper nici pe departe.. a murit in accident de masina
tragedy khadafi din cite stiu e bine sanatos

impuscati ?!
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde Thugzta » Lun Apr 03, 2006 5:39 pm

intradevar am greshit in postul de mai sus cnd am zis ca au murit totzi impushkatzi ....in orice caz am datt o lista micka de LEGENDE .... shi habeeb nu mai vbi prostii .... mai informeazate ca Lisa Left Eye Lopez Era o Rapperitza care facea parte din trupa TLC !!! ....imediat o sa zici ca eazy-e nu o fost rapper ... o fost g-funker .... imediat o sa zici ca comptonz most wanted is din NY sau ce mai shtyu io ce ... numa sa te contrazici !
"The-Hate-U-Give-Lil-Infantz-Fucks-Everybody"
Avatar utilizator
Thugzta
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Dum Feb 12, 2006 12:00 am

Mesajde HABEEB » Mar Apr 04, 2006 8:19 am

stiu foarte bine cine era left eye si ce facea.. daca pt tine TLC era rap esti dus pubere
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde h0va » Mar Apr 04, 2006 10:39 am

TLC=rap? ~p ~p ~p ~p

habeeeb da'i ban pt prostie

ontopic: am ascultat 2pac din curiozitate shi cred ca daca snoop, dre shi alte oratanii d'astea se duceau dupe el nu era nici o perdere..

deshi em ie din gashca, liricele lui demonstreaza prezentza fizica a mai multor neuroni in dibla lui decat in capetele nwa + fani la un loc..personal ma distreaza multe dintre melodiile lui shi mai mult imi place teribil de mult felul in care reusheshte sa'shi promoveze munca..n'am nici o broblema cu mainstreamul, nu ascult exclusiv unda, deci din punctul asta de vedere em ishi poate gasi oricand un loc in playlistu' meu..cateva din preferatele mele sunt: rock bottom, still dont give a fuck, the way i am, kids, lose yourself..

evident nici unul dintre aceshti doi omuletzi nu poate emite pretentzii la titlul de cel mai meseriash hipar all time..

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

incredibil

Mesajde jeRulez » Mar Apr 04, 2006 1:19 pm

jucatorul carlos de la steaua il bate pe gigi becali : http://www.game.lataifas.ro/v.php?v=1980
jeRulez
 

Mesajde Thugzta » Mar Apr 04, 2006 2:05 pm

" TLC were one of the biggest-selling female R&B groups of all time , riding a blend of pop,hip-hop, and urban soul to superstardom during the '90s including Tionne "T-Boz" Watkins , Rapper Lisa "Left Eye" Lopez " ... SURSA ? MTV bei romanashilor .... link : http://www.mtv.com/music/artist/tlc/artist.jhtml#/music/artist/tlc/artist.jhtml ! ...hova sau cum dreq itzi zicea .... parerea mea ii ca eshjti un rasist fraier care subestimeaza inteligentza unui om pentru simplu fapt ca ii mai inchis la culoare .... mai downloadatziva piese TLC sau solo-uri Left Eye shi dupaia comentatzi ....habeeb tu vezi bine posturile ? am zis ca LEFT EYE II RAPPERITZA NU TLC goddamn it !......shi hova rasistule ... sa shtii ca daca nu era N.W.A , Dre , 2pac , snoop nu era nici camaradul tau Em cu cantecele lui "genioase" !

Dia's edit : Mai usor cu jignirile ... in curand o sa primesti avertisment daca o sa continui asa ! Un om inteligent isi expune parerile celorlalti fara sa-i jigneasca! Ia sa vedem...poti ? esti pe un forum public...nu trebuie sa fie toti de acord cu tine ... si nu trebuie sa-ti creasca tensiunea daca se intampla sa te contrazica cineva! Show some respect te rog altfel in curand o sa poti doar sa citesti pe-aici...nu si sa postezi!Ok ?
"The-Hate-U-Give-Lil-Infantz-Fucks-Everybody"
Avatar utilizator
Thugzta
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Dum Feb 12, 2006 12:00 am

Mesajde HABEEB » Mar Apr 04, 2006 3:55 pm

si terminatul ala de nick de la n&d e raper nu ?!
sau tipul ala chel de la 3sud est.. mihai parca
faptul ca pronuntzi citeva cuvinte repede si portzi sapca intoarsa nu te face raper
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde memetshot » Mar Apr 04, 2006 4:11 pm

tinere, deci esti rasist? daia pusasi ma burta, ca esti rasist. al naibii vagabont.
dia: dai lu tanaru ban de ban de ban ca e rasist.

RUSINE TINERE

Dia's edit : bineinteles...l-am vazut eu mai demult...asteptam numa` sa mai calce stramb o data...pana aici i-a fost ! Mi-e antipaticos si mie :ban: haha !!
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde whatever » Mar Apr 04, 2006 4:45 pm

Thugzta nu te lua doar dupa MTV, pentru ca nu e bun de etalon. Si Eminem era si daca cei mentionati de tine mai sus nu erau, pentru ca in cele din urma tot ar fi fost descoperit. Nu de Dre, nici o problema, de catre altcineva.

Eu unul sunt inca intrigat de concluzia ta logica, cum ca daca esti "fo'real" si "in za game" esti impuscat. Recomandarea mea ar fi sa mai asculti muzica, sa te mai informezi, si abia apoi sa vorbesti, pentru ca ai imense lacune chiar pe domeniul unde ar trebui sa te pricepi -> altfel nu scriai direct pe forumul de hip hop (sa asculti hip hop si sa nu stii ca Eazy-E a avut sida e ca si cum ai asculta mult rock, si ai crede ca mista Kurt Cobain inca mai canta cu Nirvana, doar pentru ca apar in continuare piese noi)

si mai usor cu insultele, ca nu impresionezi pe nimeni asa.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde memetshot » Mar Apr 04, 2006 6:02 pm

mista Kurt Cobain inca mai canta cu Nirvana

sa numi zici ca e cobein mort....nu ie posibil.
si sa stii ca tutza vorbeste asa penca el e fo'rial, da?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde whatever » Mar Apr 04, 2006 6:23 pm

stiu ca o sa vina si vestea asta ca un soc .... dar nici Jimi Hendrix nu se mai afla printre noi :plans:

tzutza, ar fi cazul sa te feresti, ca daca ce zice Memetu e adevarat (si cred ca e), te paste o tragedie
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Dia » Mar Apr 04, 2006 6:45 pm

Ia bre...gata...shoo...shoo...s-a terminat cu offtopicu` ... ! Ia uita-te la ei ...ntz ntz ntz ... gataaaa :) va multumesc pentru participarea la discutie! La revedere :P
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde h0va » Mar Apr 04, 2006 7:17 pm

memetus casius, adevaratai grait..asha cum altz uameni fac gat eo fac burta in semn de protest, pe aceasta cale tzin sa'tz multzumex ca in urma comentariilor lu' matale de epulash o sa primex cadou un abonament la sala :( osami ai burta pe conshtiintza bre :(

iaodi, dia ma iertz pt offtopic insa la cata balacareala fu pe tredu asta putzina voe buna nu strica :) cat despre sughitz asta nam ce spune, iel nici macar nu shtie cine ie hova shi zice ca ie hipar, noa pana shi memetu shtie, ca doar i'am zis din prima zi de forum can mo intrebat de sanatate shi vorba ceea memet ie un invatzat antic contenporan cu platon shi socrate, iel traia pe vremea can 2pac nu facuse parnaie pt viol, nu'i asha sensei?! :)

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde Thugzta » Mie Apr 05, 2006 7:06 pm

bine albii mei computerishti avetzi dreptate .... nu ma mai iau dupa Mtv ma iau dupe romanashul meu preferat "whatever" care shtye tot ..... mai ieshitzi shi voi peafara nu statzi numa in casa shi bine a fi .... habeeb ai makar un singur accesoriu rapp in toata casa ta ? dia shtii unde o inceput rappul ? mai googlelatzi oleaka shi raspundetzi mi shi mie sa aflu ...habeeb niciodata nu mam crezut rapper sau gangxta ashja ca nu ma lua tu pe mine cu "shepchi intoarse " ...hova nu intzeleg cum se poate satzi plaka rappul daka ii urashti pe cei de la N.W.A.. bannatzi ma dak credetzi ca rezolvatzi cva ! kissez playa haterilor :D..much luv' pt habeeb ! " sa traitzi bine!" ...as base' use 2 say !
"The-Hate-U-Give-Lil-Infantz-Fucks-Everybody"
Avatar utilizator
Thugzta
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Dum Feb 12, 2006 12:00 am

Mesajde HABEEB » Joi Apr 06, 2006 11:10 am

se scrie rap.. rap ... rap.. NU rapp.. vrei sa am blingblinguri pt sa fi rapper adevarat ?! trebuie sa vorbesc cu y0 man! wazzup ?! pt a fi rapper !?

oricum se vede nivelul unora care ii considera pe unii ca eminem si 2pac ca cei mai tari pe felie etc etc
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Anterior

Înapoi la Eminem

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron