8 Miles

Forumul asociat fanclubului Eminem

Mesajde cutuma© » Mar Ian 14, 2003 10:36 pm

da bahi originale...cunosc intzelesul cuvantului buster,dupa 4 ani intr-un liceu bilingv deprinzi nu numai limbajul academic...in fine...eu am reluat pasajul ala pana n-am mai putut shi se aude CLAR un S intre cele doua versuri kre nu se poate lipi decat cu rhyme intrucat urmatorul vers incepe cu I...dak vrei cheama un d'ala care sa citeasca pe buze k sa ne lamurim...oricum...prea despicam firul in 4...

Legat de critici,lega-le-ash gatu de o sfoara,sfoara de o piatra de moara shi piatra de moara sa o arunc in dambovitza sau in oceanul atlantic in functzie de originea lor...filmul este exceptzional shi oricine zice altceva cauta un nod in papura shi cred k o sa-mi caut shi eu nodu din pula la ei in gura...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde xgirl » Dum Feb 16, 2003 4:02 pm

Am gí£sit un "screensaver" super shi m-am gí£ndit sí£ pun shi aici, poate cí£ aveti deja shi voi, cí£ oricine poate sí£ caute cu "google".. dar este un wallpaper "8 mile".. sper cí£ nu ví£ supí£rati cí£ am pus aici..
Fişiere ataşate
eminemwp2.jpeg
eminemwp2.jpeg (235.06 KiB) Vizualizat de 5688 ori
xgirl
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Sâm Apr 06, 2002 8:14 pm
Localitate: Romania

Mesajde AdevaRapper » Dum Feb 16, 2003 10:57 pm

Xgirl, 10gz desktopul meu avea nevoie de o skin-bare si mi-era lene sa dau un GoogleSearch!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Re: 8 Mile

Mesajde sadox » Lun Feb 24, 2003 11:28 pm

Initial trimis de K-gula
Am vazut trailerul filmului despre viata lui. este categoric miscant. daca a vazut cineva filmul si stie de unde se poate procura sau poate sa spuna mai multe despre film, poate ma lumineaza si pe mine.

K-gula.


Daca vrei cu nerabdare sa vezi 8 mile shi ai o conexiune da net buna(shi aici ma refer la fibra sau satelit) incearca cu kazaa ca-l gaseshti fara nici un fel de probleme.Bye shi pace!!
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

8 mile

Mesajde sadox » Lun Feb 24, 2003 11:43 pm

Am vazut ceva secventze pe hbo.Nu pot sa-mi fac o parere despre ce-am vazut da presupun ca-i tare filmu,si din cate am intzeles eu pare a fi drama .Un lucru shtiu sigur:tre' sa-l vad shi asta in special pentru ca-s un fan declarat eminem de vro 3-4 ani incoace de cand a scos brain damage , still don't don't give a fuck.role model.Pace!!

How the fuck should i be white,i don't even exist!
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

8 mile

Mesajde ograsa » Mie Feb 26, 2003 5:55 am

In primul rand film se numeste 8 MILE fara nici un "s" :P
In al doi-lea da am vazut 8 miles chiar la cinema pe 9 noiembrie deic la o zii dela aparitie. Euuna ma asteptam la mai mult nu situ de ce.. mai multe detalii desi e ineresant arata cum isi incepe cariera cum si-o targe cu una lol kim sau cum o chema problemele cu familia banii casa masina etc
Avertisment: eu am luat filmu de 5-6 ori si nu mege absolut nici unu (ba sonor ba imaigne verde a nimic) astfel incat nu incercati sa-l lauti de pe kazaa sau winxm sanse putine de tot, sau cle putin daca gasesti anunati-ma poate imi iau si eu pana apare dvd-u ca mi-l cumpar
Avatar utilizator
ograsa
Junior Member
 
Mesaje: 142
Membru din: Dum Feb 23, 2003 12:00 am

Re: 8 mile

Mesajde rady » Vin Feb 28, 2003 7:45 pm

Initial trimis de ograsa
In primul rand film se numeste 8 MILE fara nici un "s" :P
In al doi-lea da am vazut 8 miles chiar la cinema ...

Vezi ca te contrazici :P

pt. cine e interesat de battle-urile de la final, uite un link:
http://www.redlyrics.com/lyrics.cfm/lyrics/Eminem-8_Mile_Final_Battle/id/85714
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde ballooba » Lun Mar 24, 2003 10:59 pm

Mi-a zis un prieten ca filmul va aparea in romania in 2 sapt
Nu shtiu cat e de adevarat e dar asol e ca in bv apare in cel pootin o luna deci mai am de ashteptat
butzi butzi!!
Avatar utilizator
ballooba
Junior Member
 
Mesaje: 194
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Mie Apr 02, 2003 10:13 pm

Cum de n-ai facut si tu rost de el pe DivX, ca in formatul asta a aparut de muuuult?...
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Sex & Eminem

Mesajde andreea.moisi » Dum Iun 08, 2003 8:25 pm

In primu' film a lui (speram ca nu ultimu')Eminem ne arata o fata necunoscuta de catre fanii lui:SEXul.Cum face Eminem sex?multi si-au pus intrebarea.E simplu de aflat ,urmarirea filmului.O ultima intrebare:E adevarat ca s-a impacat cu Kim?
andreea.moisi
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Iun 07, 2003 10:42 am
Localitate: arad

Mesajde HillBillieRaper » Mie Iun 18, 2003 9:06 pm

stiu ca vin si eu dupa mult timp, dar mai bine mai tarziu decat niciodata... din cate intelesei io' versurile sunt ceva de genu:

See me without a style is like mustard without the Heinz
I lead the new skool
Youre a Buster without the Rhymes
Ill bust this shit out ya line


Heinz e o marca de mustar... parca... bye
What' the difference? Well, we can start at the pennis, or we can scream "I don't give a fuck!" and see who means it!
HillBillieRaper
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Mie Mai 07, 2003 11:02 am
Localitate: Chemical Junkyard

Mesajde Weet-weet » Vin Iun 20, 2003 9:11 am

Nah , Heinz e o marcí£ de ketchup *p
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde HillBillieRaper » Vin Iun 27, 2003 9:00 pm

Multam' pentru informatie... acu' mai stiu ceva care n-o sa-mi foloseasca vreodata... :)))
What' the difference? Well, we can start at the pennis, or we can scream "I don't give a fuck!" and see who means it!
HillBillieRaper
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Mie Mai 07, 2003 11:02 am
Localitate: Chemical Junkyard

Mesajde rady » Sâm Iun 28, 2003 2:31 pm

Initial trimis de HillBillieRaper
stiu ca vin si eu dupa mult timp, dar mai bine mai tarziu decat niciodata... din cate intelesei io' versurile sunt ceva de genu:

See me without a style is like mustard without the Heinz
I lead the new skool
Youre a Buster without the Rhymes
Ill bust this shit out ya line


Heinz e o marca de mustar... parca... bye

ooh, mersi pentru linii :)
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

superb!

Mesajde TheSmoker » Vin Aug 29, 2003 4:23 am

EmInEm a dat cu palma in cacat in sensu bun al cuvantului, cam toata lumea a laudat si chair a meritat, superb film...sa vedem the next one!
Sunt un uitat din popor in istorie cu glorie
Sunt intr-un foc scanteia de victorie!
Avatar utilizator
TheSmoker
Junior Member
 
Mesaje: 261
Membru din: Joi Feb 27, 2003 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Sâm Aug 30, 2003 12:10 am

Nu chiar toata lumea a laudat... ati vazut "Malibu's Most Wanted" ?
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde TheSmoker » Sâm Aug 30, 2003 1:06 am

Bine ma :) aproape, chiar nu ti-a placut 8 Mile?, nu nu am vazut filmu ala, dai ceva infouri sa stiu daca ma zbat sa-l vad? :) pace!
Sunt un uitat din popor in istorie cu glorie
Sunt intr-un foc scanteia de victorie!
Avatar utilizator
TheSmoker
Junior Member
 
Mesaje: 261
Membru din: Joi Feb 27, 2003 12:00 am

8 Mile

Mesajde Asky » Mie Sep 03, 2003 11:41 am

Mie mi-a placut filmul... dar pacat ca o fost un fel de low budget movie.... parerea mea:D
If I Fall Along The way Pick Me uP and dust me off. If I get too tired to make it be my breath so i can walk
Asky
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mie Aug 27, 2003 2:14 pm
Localitate: Hell

.....

Mesajde n3aGabitz » Vin Sep 05, 2003 6:45 am

low budget? ma fratele meu de unde esti tu? esti la zi cu termenul "cinematography"? da? bun....atunci numai venii cu dume de genu "low budget"....e clar cat ai inteles filmul...deh la unii prinde la altii nu. o sa fac rost de adresa lu Hanson ptr reclamatii de gen "low budget".

am zis.
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde RoLaNd2 » Mie Ian 14, 2004 10:23 pm

Mai baieti sunteti pasta.Io am totu` despre 8 Mile dvd poster 8 Mile cd tot si filmu` lam vazut cel putin de vreo 300 de ori.Sie pe deasupra o luat si un OSCAR pentru cel mai bun soundtrack.Asha ca poate in romania o sa apara dvd pola stie.pentru mine 8 Mile ii PA PRIMU` LOC LA MINE


NUMBER #1
RoLaNd2
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Sâm Noi 29, 2003 10:53 am
Localitate: ...Cluj...

Mesajde Bboy-SBb » Mar Mar 23, 2004 12:04 pm

k...filmu' a fost rupere cu toate ca multi mi-au zis sa nu-l vad ca e nashpa rau(fuck'yall) ;B ...battleuri beton...atmosfera....oscar..ce mai... :A
Bboy-SBb
 

Mesajde IrC » Vin Iul 23, 2004 11:23 pm

Filmul e beton.Nu l-am vazut chiar de 300 de ori, :) dar l-am vazut de vreo 5-6 ori.Batle-urile sunt super.Mai ales aia de la sfarsit, cand Rabbit il lasa pe PapaDoc, fara cuvinte.Em.isi joaca f.bine rolul.Bravo!!!! :A :A :A :A :A :A :A :A
Inteligente
Rime
Compun
"Mii de pusti in centru la concertul Wu-Tang/Mii de taguri, pe-alocuri/Statui cu Sugarhill Gang."
"Cel ce fara de pacat sa arunce primul cu piatra"
Avatar utilizator
IrC
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Vin Iul 02, 2004 11:00 pm

Mesajde StReEt`GirL » Mie Feb 16, 2005 2:57 pm

Cam asta e si parerea mea : cele 3 batle`uri de la sfarsit fac toti banii ... oricum daca PapaDoc nu`l lasa pe rabbit sa inceapa (se credea prea bun "let that bitch go first!) probabil ca sfarsitul ar fi fost cu totul altfel ... cat despre scena "fierbinte" nu pot sa zic decat ca mie mi se pare ciudata si a naibii de scurta :)
StReEt`GirL
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Mar Feb 08, 2005 6:45 pm
Localitate: acasa

Mesajde simonutza » Joi Feb 17, 2005 6:34 pm

si eu ma vazut filmul si imi pplace ff mult
simonutza
Junior Member
 
Mesaje: 42
Membru din: Sâm Ian 15, 2005 7:03 pm
Localitate: SUCEAVA

Anterior

Înapoi la Eminem

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron