De ce va place Eminem?

Forumul asociat fanclubului Eminem

De ce va place Eminem?

Mesajde urs nemernic » Mar Dec 03, 2002 4:52 pm

Eminem. Cand ascultati numele asta la ce va ganditi?
Ce credeti despre Eminem?











Danger
urs nemernic
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Sâm Noi 30, 2002 9:56 am
Localitate: Shadow Realm

eminem-the best

Mesajde row-soul » Mar Dec 03, 2002 6:05 pm

eminem e super!!!!!


mie imi place la nebunie!!!!

am toate albumele lui .Suna bine muzica lui si e de o originalitate remarcabila.
si il ador si pe el.
e un neinteles, ca si mine,dar e si un dulce!

eu inteleg muzica lui si il inteleg si pe el!



pa_pa!!!!
row-soul
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Dec 03, 2002 5:42 pm
Localitate: ploiesti

Re: eminem-the best

Mesajde urs nemernic » Joi Dec 05, 2002 6:39 pm

:applause :
urs nemernic
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Sâm Noi 30, 2002 9:56 am
Localitate: Shadow Realm

Re: Re: eminem-the best

Mesajde d0peman » Dum Dec 22, 2002 5:48 pm

eminem pe primele albume a facut un rap mai pt incepator...se vedea ca nu are experienta dar acum jos palaria...respekt him
d0peman
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Vin Dec 13, 2002 5:08 pm
Localitate: bistrita

De ce imi place...

Mesajde AdevaRapper » Lun Dec 30, 2002 11:29 pm

...pentru ca este singurul rapper de talia lui 2 Pac. Dar el a avut mai multe atuuri decat Tupac, mai ales sustinerea lui Dre, care a fost incalculabil de mare!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde HERETE » Vin Ian 03, 2003 12:00 am

mah el nu e cine stie ce, dar faptul ca dre i-a produs si ii produce albumele si in timp si-a facut omu label si band ( D12 ) e foarte agreat de multa lume. oricum mie imi place omu e kool
HERETE
Junior Member
 
Mesaje: 55
Membru din: Joi Ian 02, 2003 11:14 pm
Localitate: bucale

Mesajde HERETE » Vin Ian 03, 2003 12:00 am

ah si inca o kestie. e noul bad boy al rapului mai ales ca trebuia dupa lameru ala de puff daddy
HERETE
Junior Member
 
Mesaje: 55
Membru din: Joi Ian 02, 2003 11:14 pm
Localitate: bucale

Mesajde AdevaRapper » Sâm Ian 04, 2003 12:02 am

Si fetele cica mai e si super SEXI! Asa o fi, dreaq stie!
Parerea lor!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

mda

Mesajde n3aGabitz » Lun Ian 13, 2003 7:25 am

Initial trimis de HERETE
mah el nu e cine stie ce, dar faptul ca dre i-a produs si ii produce albumele si in timp si-a facut omu label si band ( D12 ) e foarte agreat de multa lume. oricum mie imi place omu e kool


evident ca esti paralel cu subiectul "eminem" dar iti dai si tu cu parerea....deh.....libertatea asta...
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Lun Ian 13, 2003 11:27 pm

Initial trimis de HERETE
mah el nu e cine stie ce, dar faptul ca dre i-a produs si ii produce albumele si in timp si-a facut omu label si band ( D12 ) e foarte agreat de multa lume.

Hmmm...da...m-am gandit si eu la asta, dar doar doua zile cand am vazut de fapt adevarata contributie a lui Dre! Si de atunci sunt fan convins Eminem !
PS: Imi place super mult colaborarea cu ROyceda5'9", un alt rapper favorit de-al meu! Excelent duet (bad meets evil, rock city and so on)!
I'M DA KING!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde sadox » Vin Ian 17, 2003 12:33 am

Da ce-mi place mie felu cum canta Em.? Pen' ca are nishte versuri care ating subiecte care mai d care mai picante shi mai diverse.El nu se rezumah sa canteh ca shi artishtii da pa la noi(ce-i drept nu totzi) despre cartier ,fetitze.Ai place sa canteh shi despre tot felu' da subiecte sociale in special problemele din familie,cel mai bun exemplu in cazu' astah esteh klipu "Cleanin out my closet",precum shi alte subiecte cum ar fi violentza,drogurile.(care-s la moda prin State din cate am intzeles and that' very bad).Eminem a fost,esteh shi va ramaneh un rapper adevarat orice-ar fi,pentru ca s-a ridicat de jos shi a ajuns in varf.Pace!!!!!!!


Ragai shi ma scarpin/ Mananc pana mor/Vreau sa vad tzatze shi buci pa televizor
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde sadox » Vin Ian 17, 2003 12:40 am

Initial trimis de AdevaRapper

Hmmm...da...m-am gandit si eu la asta, dar doar doua zile cand am vazut de fapt adevarata contributie a lui Dre! Si de atunci sunt fan convins Eminem !
PS: Imi place super mult colaborarea cu ROyceda5'9", un alt rapper favorit de-al meu! Excelent duet (bad meets evil, rock city and so on)!
I'M DA KING!


Ce parere ai Adevarapper despre Obie Trice,50 cent care acum sunt sub aripa lu em.? Pace!!!!!!
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde rap_t_one » Sâm Ian 18, 2003 7:58 pm

De ce imi place?
Pai ... eu ce sa zic....s-o luam in ordine:
1. canta hiphop
2. e shi bun al dreaq
3. e alb
4. are un fel aparte de a-si exprima trairile
5. mi se pare super bestiala viata lui...(din afara privita e extraordinar,dar nu mi-ar place sa traiesc o viata k a lui)
Shi o questie.... faptul k l-a scos dre.... daca nu era bun nu-l producea ..... am dreptate?
Asha k nu prea mai imi place unu si-altu cu "l-a scos Dre","l-a facut dre" shi alte faze? Credeti ca Dre n-are nici un avantaj?
think tweece....twice ....whatever ,I hate these things..!:o
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm

Mesajde DeVil Bitch » Dum Ian 19, 2003 3:43 pm

:hehe: Acum ar trebui sa incep sa va spun cat de sexy este, cat de bine arata...but NO! Nu asta este motivul pentru care imi place Eminem. Muzica lui a fost pentru mine un refugiu atunci cand totul se prabusea pe langa mine, m-a inspirat, m-a ajutat, si astazi am pentru el tot respectu!
DeVil Bitch
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Joi Noi 21, 2002 12:31 am
Localitate: hell

Mesajde AdevaRapper » Dum Ian 19, 2003 11:15 pm

Initial trimis de sadox


Ce parere ai Adevarapper despre Obie Trice,50 cent care acum sunt sub aripa lu em.? Pace!!!!!!


Obie Trice mi se pare mai bun decat 50 cent! Vocile mi se par cam slabe, dar instrumentalele si sound-ul per total sunt magnifice!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

....

Mesajde n3aGabitz » Lun Ian 20, 2003 9:57 am

obie si 50 au stilul lor diferit. Amandoi sunt f buni cam MC. Beat-urile ambele sunt produse de Em si Dre deci...lol...pula mea

consider ca nu ii poti compara, poa sa iti placa tie unul mai mult, asta nu inseamna ca celalt e mai slab. Deocamdata 50 e in fata (si ptr faptul ca albumul lui il scot primu, al lu obie il scot in mai)

pace
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Lun Ian 20, 2003 10:22 pm

I-am comparat doar dpdv al vocii si sound-ului! Ambii sunt la inaltime, fiind produsi de Em, dar mai sus mi s-a parut Obie (repet, ca sound, nu ca msg)!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Mar Ian 21, 2003 12:39 am

Complet deacord cu DeVil Bitch... Neamtzu probabil se asteapta ca eu acum sa incep sa va spun cat de sexy este, ce vise erotice am cu el etc... :lol: Se inseala amarnic. Ascult eminem ptr MUZICA lui, pentru mesajele care le transmite prin muzica, blah blah blah. You get the point right?
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde ckride » Mar Ian 21, 2003 1:27 am

Da de ce tre sa faci trimitere la mine ? N-ai inteles ca I don`t give a shit pe ceea ce crezi tu ?
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Mesajde Wild Rose » Mar Ian 21, 2003 8:57 pm

hm...neamtzule am inteles foarte bine, am scris cea ce am scris pentru ca stiu ca asa este!!! :p Ce sa fac, daca ti-ai format o parere proasta....
acum desigur ca va sari si va comenta ceva (sau va tace ca sa nu faca cum am spus)....
Mi-am spus parerea....te deranjeaza? :con:
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Vreau sa intreb si eu ceva!

Mesajde AdevaRapper » Mie Ian 22, 2003 10:58 pm

Pentru ca are oarecum legatura cu Eminem si ca sa nu deschid un nou topic, as vrea sa aflu parera voastra despre Royce da 5'9", unul din idolii mei!
Merci!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Royce Da 5'9

Mesajde sadox » Joi Ian 23, 2003 1:06 am

Ce pot yo sa zik despre Royce Da 5'9 este ca are un viitor stralucit mai ales ca -l are pe Eminem in spateh.Vad ca mai nou shi eminem urmeaza exemplu' lu dre marele producator intr-ale rap-ului shi se apuka shi el de lansat trupe shi artishti ceea ce-i un lukru bun ash zice.Incearca sa ajute shi el pe altzii maiputzin norocoshi k el printre careh shi Royce da 5'9.Paceh!!

P.S. Shi apropo Adevarapper nu shtii tu cumva o adresa da net de undeh ash putea sa iau melodia lu dillated peoples ft. B-real-no retreat c-am incercat shi cu kazaa shi n-am reushit s-o iau.


Ragai shi ma skarpin/Manank pana mor/Vreau sa vad tzatze shi buci pa televizor
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Vin Ian 24, 2003 10:49 pm

Salut, Sadox! Ma bucura ca ai asa o parere despre Royce, pe care il admir enorm si atitudinea lui Eminem nu poate fi decat de laudat! Cat despre melodia pe care o cauti, o gasesti cu WinMX (http://www.winmx.com), un program p2p in genul Kazaa (eu o descarc in momentul asta)! Oricum, ca producer, Eminem a debutat furtunos! Peace!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde xgirl » Sâm Feb 01, 2003 7:16 pm

mie imi place Eminem pt. ca muzica lui e despre realitate .. are versuri si videoclipuri super (<-- parerea mea)
xgirl
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Sâm Apr 06, 2002 8:14 pm
Localitate: Romania

Mesajde sadox » Dum Feb 02, 2003 10:11 pm

Initial trimis de AdevaRapper
Salut, Sadox! Ma bucura ca ai asa o parere despre Royce, pe care il admir enorm si atitudinea lui Eminem nu poate fi decat de laudat! Cat despre melodia pe care o cauti, o gasesti cu WinMX (http://www.winmx.com), un program p2p in genul Kazaa (eu o descarc in momentul asta)! Oricum, ca producer, Eminem a debutat furtunos! Peace!



Shtiu ca raspind cu intarziere ,da' in ultimu timp am avut shi yo ceva probleme ......didactice,shi am fost cam inactiv pa forumu astah.Uite acu c-am revenit tzin sa-tzi multzumesk omule pentru linku pe care mi l-ai dat ala cu http://www.winmx.com,o sa-l incerk sa vad care-i treaba cu el,sa vad daca clientu astah ai mai bun decat kzaa.AAhhh,shi cu okazia astah vreau sa te intreb daca ai reushit sa ajungi la show-ul ala din Dumars in Bucuresti la care se facea asha multa valva.Pace!!!
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

live

Mesajde sadox » Dum Feb 02, 2003 10:26 pm

A vazut kreva de aici da pa forum klipu ala lu eminem :Sing for the moment (parca astah era yo l-am vazut spre sfarshit) in concert live shi cu tot felu de imagini din culise.A fodst difuzat pe mtv aku recent.Pace!!!

Ragai shi ma skarpin/Manank pana mor/Vreau sa vad tzatze shi buci pa televizor
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Lun Feb 03, 2003 10:59 pm

Initial trimis de sadox


.AAhhh,shi cu okazia astah vreau sa te intreb daca ai reushit sa ajungi la show-ul ala din Dumars in Bucuresti la care se facea asha multa valva.Pace!!!

Din pacate nu... motivele...in topicul de pe forumul principal! Pace!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde ramona » Mar Feb 04, 2003 11:05 pm

am vazut si eu clipul =D ..o singura data..imi place..iar piesa...e super :j ..ca toate piesele lui de-altfel! ;-)
Va :kiss: dulce pe totzi! :fuck:
Avatar utilizator
ramona
Junior Member
 
Mesaje: 53
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

Mesajde usualflow » Mar Feb 11, 2003 3:11 pm

Eu il apreciez pe Eminem dintr-un motiv considerat pueril de catre unii, si anume faptul ca INCA nu isi afiseaza casele si bunurile prin clipuri cum fac alti artisti....infatuati gen R.Kelly,Usher etc...lista e lunga...., cu care sa se laude spre a scoate ochii in spiritul "vezi, taica, unde am ajuns eu si ce mare e dulapu' meu cu haine?!"

Ar mai fi multe multe motive pt care imi place Eminem. Majoritatea sunt de la sine intelese. Este, intr-adevar, un artist de valoare.

:o
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

....Da.....

Mesajde rap_t_one » Mie Feb 12, 2003 1:09 pm

CE questye.....Eminem la Cribs! LOLZ :)
Ar fi interesant.....
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Eminem

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron