Eminem is the best?

Forumul asociat fanclubului Eminem

Pe cine consideratzi mai bun in rap?

Chestionarul s-a închis pe data de Dum Mar 16, 2003 10:49 pm

Eminem
6
75%
Dr.Dre
0
Niciun vot
Nas
2
25%
Rakim
0
Niciun vot
 
Voturi totale : 8

Eminem is the best?

Mesajde sadox » Lun Feb 24, 2003 10:46 pm

Nu shtiu cum ganditzi voi da yo daca ma gandesc de unde a plecat shi unde a ajuns,consider ca omu' asta merita respectat shi stimat.Nu shtiu ce zicetzi voi....

How the fuck should i be white,i don't even exist!
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde DjJaxxx » Mie Feb 26, 2003 6:35 pm

Dr. Dre mi se pare cel mai bun dintre cei 4 mentionati mai sus pt ca a avut succes de atata timp si inca mai are...facand melodia lu 50 Cent - In the club care a avut si are un succes enorm.

Eu zic ca Eminem nu o sa aiba succes asa mult timp, sau poate ca o sa aiba...sa vedem.
You can't have everything. Where would you put it?
DjJaxxx
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Mie Feb 26, 2003 6:27 pm
Localitate: Toronto

...

Mesajde n3aGabitz » Mie Feb 26, 2003 9:04 pm

ptr un ascultator de muzica care asculta hip hop daca are ocazia, eminem nu valoreaza mare branza, ba din contra nu i se va parea cel mai bun...nici pe departe.

ptr acei hip hop-eri ingusti la minte care au idei preconcepute (99 la suta din cei romani) eminem e iar cam egal cu zero.

ptr hip hop-eri care mai vad si in stanga si in dreapta din cand in cand, le place eminem dar totusi nu iau in seama faptaul ca e vorba de tehnica, flow, vocabular, ritmul rimelor, aranjamentul lor, creativitate, modul de a povestii, etc.....eminem e oarecum bun.

ptr cei care dau socoteala la cele mentionate (flow etc), eminem e de departe in momentul de fata lider. (si nu numai).
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde DjJaxxx » Joi Feb 27, 2003 8:48 pm

Doar o intrebare: Pe Dr Dre l-a ajutat careva sa devina ce este in acelasi fel in care el l-a ajutat pe Eminem?

Daca da atunci Eminem e la fel de bun ca Dr Dre daca nu..parerea mea e ca subiectul acestui thread ar trebui sa fie: Eminem : the 2nd best.
You can't have everything. Where would you put it?
DjJaxxx
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Mie Feb 26, 2003 6:27 pm
Localitate: Toronto

Mesajde tUdOrUK » Vin Mar 07, 2003 12:49 am

Nu e cel mai tare dar este sus, la inaltzime. Nas mi se pare mai puternic. Imi place de EM ca el canta de la inima shi multe lirici sunt adevarate
Avatar utilizator
tUdOrUK
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Dum Feb 09, 2003 12:00 am

gandeste inainte sa vb

Mesajde pacu » Vin Mar 07, 2003 2:23 am

aiyyo dogg, i got some shit on my mother fuckin chest that
i need to get off cuz
if i dont
ima fuckin explode or summin
now look
this is the story about some little fuckin girls that i know
it goes like this

...and i dare you mother fuckers to try two diss me back
thats a sissy act
and dont call me kissin my ass
coz i swear to god this aint just a song im tryin to pre-warn you
lethal when i fuckin see you dogg im swingin on you
mother fuckers must think that coz im trouble with the law
that i wont jogg up my sentence and double it to mourn


Versuri din inima nu cacaturi frate!!!
pacu
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Iun 28, 2002 5:56 pm
Localitate: romania-huedin

Mesajde AdevaRapper » Vin Mar 07, 2003 11:54 pm

Initial trimis de tUdOrUK
Nu e cel mai tare dar este sus, la inaltzime. Nas mi se pare mai puternic. Imi place de EM ca el canta de la inima shi multe lirici sunt adevarate

Da...NAS este cel mai tare Rapper! Imediat dupa el, in topul meu, vine Eminem, insa stilurile celor doi difera foarte mult!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Dracushor » Joi Apr 24, 2003 4:32 pm

Da, Eminem este cel mai bun si mai apreciat! Il iubesc mult..
Sunt un dracusor care incanta pe toata lumea, dar care nu se lasa stapanit de nimeni si nimic...
Dracushor
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Lun Apr 21, 2003 4:47 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Dracushor » Joi Apr 24, 2003 4:34 pm

NAS nu imi place de loc! Este mult mai bine sa votam Eminem!
Sunt un dracusor care incanta pe toata lumea, dar care nu se lasa stapanit de nimeni si nimic...
Dracushor
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Lun Apr 21, 2003 4:47 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde AdevaRapper » Sâm Apr 26, 2003 12:12 am

Si, ma rog, ce are Nas de nu reuseste sa-ti intre in gratie?
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde BRavO » Joi Mai 29, 2003 3:10 pm

Eu l-am ascultat de cateva ori pe NAS dar nu pot spune ca nu mi-a placut...Eu l-as vota pe NAS si nu pe Eminem desi eu ma consider o fana al lui Eminem.:D
FiI ATenT cE pRIeteNI itI FacI!
...nU eSTe inTOTdeauNa preCUm creZI tU...
BRavO
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Mai 28, 2003 8:48 pm
Localitate: iN LuMEa pERfeCTa

Mesajde AdevaRapper » Sâm Mai 31, 2003 1:03 am

Ma bucur sa vad ca o fata priveste realist si obiectiv cand e vorba de rap (Bravo ;) ). Eminem este un fenomen, imi place mult, dar Nas este rapper cu-adevarat (intruneste mai multe atribute ale unui rapper in sensul propriu al cuvantului).
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

too late 4 me

Mesajde CrAsh0v3r » Sâm Aug 02, 2003 10:13 pm

cu toate ca am ajuns prea tarziu k sa mai pot vota aici... o sa imi exprim si yo parerea... dintre toti care sunt acolo, dupa parerea mea ramane Dr. Dre, desi sunt unele momente cand tind sa cred ca Eminem il face :))
Of all the things I've lost, I miss my mind the most...
Avatar utilizator
CrAsh0v3r
 
Mesaje: 899
Membru din: Sâm Mai 03, 2003 11:00 pm

Si eu am intarziat !

Mesajde Trade M. » Sâm Aug 23, 2003 8:11 pm

Nu stiu daca Eminem este sau nu cel mai bun rapper, dar cu siguranta este cel mai cunoscut si cel mai controversat ! Sa nu uitam ca Bush Jr l-a numit "cea mai mare amenintare pentru copiii americani din istorie" ! Afacerile ii merg bine, si mai presus de toate, e un parinte bun !
Trade M.
Junior Member
 
Mesaje: 109
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 am
Localitate: Auto-Banat

Mesajde Lärägë » Sâm Aug 23, 2003 9:01 pm

Si eu la fel am ajuns prea tarziu la acest sondaj
E un sondaj tampit cu optiuni si mai tampite
Daca ajungeam si eu sa votez,atunci nu votam,fiecare din ei a fackut ceva bun pentru rap in general,pentru cresterea sa ca cultura muzicala,iar daca ma intrebi care este mai bun atunci nu stiu ce sa-ti raspund.
Voi,cei care au votat aici,mai bine va carati de aici,exista un forum dedicat special voua-"Musica pentru bosorogi"
<< peace >>
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

Mesajde rady » Lun Aug 25, 2003 2:01 pm

si dupa parerea mea, NAS e mai tare decat eminem
eminem e cel mai popular, dar inca nu a scos un album care sa fie considerat clasic
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde Raspopitu » Mar Aug 26, 2003 10:25 pm

Dintre cei 4 mentionati as sublinia ca cel mai mult imi place Rakim,dupa care NAS dupa care Eminem.
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

........

Mesajde n3aGabitz » Mie Aug 27, 2003 12:38 am

rady: esti prea departe de adevar....em inca nu a scos un album classic? kestia asta ar fii fost considerata de tine insusi "perla" daca aveai la dispozitie o zi in lumea hip hop-ului pe aici. Vrei sa stii ceva? Cand eram in ROMANIA, nu il suportam pe Eminem. Cand am ajuns aici, cand am intrat in lumea hip hop-ului....s-a schimbat tot. Dar binenteles...una e sa iubesti muzica asta ca "fan" si una e...sa faci parte din ea.

peace.

ps: subiectul asta a ajuns dampulea rau. la fel ca si restul de subiecte pe tema "eminem". daca ar fii sa aleg...as cere stergerea board-ului eminem de la "hip hop".
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

........

Mesajde n3aGabitz » Mie Aug 27, 2003 12:38 am

rady: esti prea departe de adevar....em inca nu a scos un album classic? kestia asta ar fii fost considerata de tine insusi "perla" daca aveai la dispozitie o zi in lumea hip hop-ului pe aici. Vrei sa stii ceva? Cand eram in ROMANIA, nu il suportam pe Eminem. Cand am ajuns aici, cand am intrat in lumea hip hop-ului....s-a schimbat tot. Dar binenteles...una e sa iubesti muzica asta ca "fan" si una e...sa faci parte din ea.

peace.

ps: subiectul asta a ajuns dampulea rau. la fel ca si restul de subiecte pe tema "eminem". daca ar fii sa aleg...as cere stergerea board-ului eminem de la "hip hop".
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

........

Mesajde n3aGabitz » Mie Aug 27, 2003 12:39 am

rady: esti prea departe de adevar....em inca nu a scos un album classic? kestia asta ar fii fost considerata de tine insusi "perla" daca aveai la dispozitie o zi in lumea hip hop-ului pe aici. Vrei sa stii ceva? Cand eram in ROMANIA, nu il suportam pe Eminem. Cand am ajuns aici, cand am intrat in lumea hip hop-ului....s-a schimbat tot. Dar binenteles...una e sa iubesti muzica asta ca "fan" si una e...sa faci parte din ea.

peace.

ps: subiectul asta a ajuns dampulea rau. la fel ca si restul de subiecte pe tema "eminem". daca ar fii sa aleg...as cere stergerea board-ului eminem de la "hip hop".
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Re: Eminem is the best?

Mesajde TheSmoker » Mie Aug 27, 2003 9:50 pm

Sondaj de tot kktu, ma intreb cum de i-ai gasit pe cei 4? fiecare a spus ceva in hh dar ... Eminem cam departe de Nas si Dre de Rakim...cat despre the best, Eminem e cel mai cunoscut rapper alb, zice bine ce zice N3aGabitz...daca e vb de rime,flow,etc :
"luatzi bomboane M&M, voi si MTVu credetzi ca cel mai bun MC e EmInEm!"
Sunt un uitat din popor in istorie cu glorie
Sunt intr-un foc scanteia de victorie!
Avatar utilizator
TheSmoker
Junior Member
 
Mesaje: 261
Membru din: Joi Feb 27, 2003 12:00 am

.......

Mesajde n3aGabitz » Mie Aug 27, 2003 10:27 pm

deci tu pana la urma imi dai dreptate dar esti si contra? care sunt argumentele tale? citatu ala lu "relu" (care apropo...90% din inspiratia lui e Eminem...cel putin din ce am ascultat de la el pana acum)..ma lasa rece. Alte trupe care sunt "inspirati" de eminem in tara.....cum sunau parazitii inainte si cum au sunat dupa ce au dat de putin eminem? "sub influenta" etc....in fine nu sunt hater si nu am nimic cu nimeni, dar tare ma seaca toti astia care PUBLIC se caca pe ei...ca vai eminem e asa si pe dincolo..si seara acasa isi baga rpd castile cu eminem....e ridicol. sper ca cei in cauza sa se simta in pula mea.
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Re: .......

Mesajde TheSmoker » Joi Aug 28, 2003 10:41 pm

Bah sincer...sti care e beleaua, ca multzi isi zic rapperi sau hhperi ascultand Eminem si Parazitii sau/si Mafia, ca aia care asculta si altceva nu o sa se duca niciodata acasa sa asculte eminem, aia o sa asculte si ei odata, de 2 ori, cateva melodii care le plac si gata, cel putzin eu asa fac, ce poola "dupa deget ne ascundem?" :), este nea gabitz?, argumente...pai sunt si pro si contra pt ca omu asta chiar imi e indiferent, pt mine e unu din multzime...nu exceleaza prin nimik, nu ofera mai nimik nou,subiecte ambigui...imi plac cu unele melodii cu altele imi displac...cam daia sunt asa, pur si simplu neinteresant!
Sunt un uitat din popor in istorie cu glorie
Sunt intr-un foc scanteia de victorie!
Avatar utilizator
TheSmoker
Junior Member
 
Mesaje: 261
Membru din: Joi Feb 27, 2003 12:00 am

.......

Mesajde n3aGabitz » Joi Aug 28, 2003 11:22 pm

concluziile trase de mine:

1) nu iti place in mod deosebit tie personal.
2) nu ti se pare cu nimic interesant
3) nu a adus nimic nou (pentru tine).

cam asa da?

nu am de gand sa te fac sa intelegi ce a dus nou in hip hop si de ce ceea ce face el e interesant sau nu. dar totusi vreau sa te intreb o kestie: conteaza atat de mult ce ascult cei din jur? ar trebuii si eu sa numai ascult hip hop (aici in u.s.) de la cata mizerie din "sud" e la radio/tv (dirty south)? ar trebuii sa numai imi placa hip hop-ul din cauza negrilor care 90% imi provoaca sila (vezi tiganii in romania). aha! sunt cumva astea lucruri care nu le poti intelege? nu ti se par reale? ei bine sunt f. reale si daca ai fii in pozitia mea imi pun capul sub topor ca mi-ai dat dreptate...de ce sunt asa sigur? sunt un exemplu viu.

pace
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

ezac!

Mesajde TheSmoker » Vin Aug 29, 2003 4:03 am

Super concuzii, exact asa! bravo!
Nu conteaza ce asculta cei din jur asa mult, ca eu sunt mai rau ca tine aici(Severin) sunt persoane care ii stie toata lumea si cand colo sunt varza in materie de hh, nu ma apuc sa explic dar credema aceleasi idei, vorbe si la ei precum spui tu, tot cu muzica de afara si eu ce sa fac? intzeleg atata timp cat e real :), de aceea itzi dau dreptate...cam atat...numa bine...pace!
Sunt un uitat din popor in istorie cu glorie
Sunt intr-un foc scanteia de victorie!
Avatar utilizator
TheSmoker
Junior Member
 
Mesaje: 261
Membru din: Joi Feb 27, 2003 12:00 am

Mesajde deianira » Vin Sep 19, 2003 10:43 am

in legatura cu sondaju vostru care e ca mai toate sondajele de pe forumul asta, adica cred ca mai lipseau niste multe randuri, eu sincer as fii votat cu RAKIM si gata, pace frate! dar cum probabil toti cei care au apucat sa voteze erau niste tanci dastia inocenti, de care ne tot impiedicam pa strada in ultima vreme, care li s-a aprins repede beculetele cand a citit eminem, de altfel singurul lucru care putea face contact cu creierul lor avand in vedere cultura lor muzicala, nu e de mirare ca a iesit eminem pe locul intai, desi a concurat singur.
deep in thoughts, deep in trouble
Avatar utilizator
deianira
Junior Member
 
Mesaje: 78
Membru din: Dum Iul 27, 2003 11:00 pm

...

Mesajde n3aGabitz » Vin Sep 19, 2003 10:59 am

da' problema ta care e in final? de ce papi atat la curu lu eminem peste tot? iti ia din paine sau ce? ai probleme cu fanii lui? iesi pe strada manifesteaza....dar scuteste-ne aici, ti-ai impus punctu de vedere de cateva ori bine. Nu iti place Eminem. Ok te intelegem, fiecare cu pizda masii...acum te rog maturizeaza-te si treci peste.

te pup
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde onTHEmic » Mar Noi 18, 2003 12:00 am

Mie cel mai bun mi se pare Nas, urmat de Dre si Rakim.Parerea mea...
Pace
onTHEmic
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Dum Noi 16, 2003 3:56 am
Localitate: Direct din PLANTATIE

De altii...

Mesajde Aurolacul » Mar Noi 18, 2003 4:08 am

Cam scurta lista:
De Promoe
Method Man,
Tupac,
Cino XL
Raekwon, RZA,
GZA,
U-God,
Oricare din freestyle fellowship
nu zici nimica? Oh well, probabil ca sunt "cacat" oricum.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde RoLaNd2 » Mar Ian 06, 2004 10:25 am

Mie imi plak mai multi dar eminem ii pa primu` lok la mine el cu 2pac


1) Eminem si 2pac
2) Nas si Ja Rule
3) Jay-Z si Snoop


Astia is preferatii mei.


Peace
RoLaNd2
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Sâm Noi 29, 2003 10:53 am
Localitate: ...Cluj...

Următorul

Înapoi la Eminem

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron