Oare EMINEM face PlayBack ??

Forumul asociat fanclubului Eminem

Oare EMINEM face PlayBack ??

Chestionarul s-a închis pe data de Mie Oct 15, 2003 9:07 am

Da
2
25%
Nu
4
50%
Nu cred
1
13%
Posibil
1
13%
Nu stiu
0
Niciun vot
 
Voturi totale : 8

Oare EMINEM face PlayBack ??

Mesajde V|ruSs » Joi Sep 25, 2003 9:02 am

In primu`rand ii salut pe toti ca sant nou aici pe FORUM...Am si eu o intrebare...Oare EMINEM face PlayBack? Zilele astea vorbeam cu un prieten si el zicea ca Em face playback motivand ca asta e motivu pt. care lui nu`i place...Desi mie imi place Eminem nu ma pot considera un Fan deoarece nu cred ca stiu destule despre el...Astept niste raspunsuri...
V|ruSs
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Sep 25, 2003 8:49 am

Da aici dorm toti ?

Mesajde V|ruSs » Vin Sep 26, 2003 8:31 am

Ce FORUM e asta fratiilor ?? Ma asteptam si eu la niste raspunsuri dar se pare ca....Trezirea fratiilor.....
V|ruSs
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Sep 25, 2003 8:49 am

...

Mesajde n3aGabitz » Vin Sep 26, 2003 11:06 am

nu stiam ca in zilele noastre preferintele muzicale se bazeaza pe faptul daca artistiul in cauza face sau nu si playback in anumite instante in concert. nu cred ca exista rapper in state care sa nu fii facut odata macar playback....mai ales la refren. deobicei negativele pe care canti in concert au pe ele si partea de refren (voci) ptr a face munca artistului mai usoara si mai interactiva fata de public...insa mentalitatea grea romaneasca inca nu poate intelege lucrul asta.....incepand cu cei care au provocat isteria cu playbackul in romania....cred ca mai mult rau s-a facut cu asta, daca lumea nu intelegea acest termen inainte, acum e si mai confuza.

salut..
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde Lärägë » Vin Sep 26, 2003 3:54 pm

in primu' rand te salut V|russ.
ma intrebam de ce ai deschis topicul asta si sondajul asta,pe baza sondajului vei decide daca sa devii si tu fan eminem sau nu?
in rest ti-a raspuns n3aGabitz,aici sunt de acord cu el.

<< peace >>
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

Mesajde V|ruSs » Sâm Sep 27, 2003 8:44 am

Salut n3aGabitz, Da_Game
n3aGabitz sa stii ca ai dreptate in legatura cu playback`ul in tara noastra...a fost un narod care a dat zvonu si de aici toti condamna playback`ul ca si cum ar fi nu stiu ce rau..Intradevar sant unii care daca ii pui sa cante live nu stii pe unde sa te ascunzi dar pe alta parte intr`un concert nu poti efectiv sa canti numai live..Oricum sant unii care au talent si altii nu...in fine...iar la ce ai zis tu Da_Game ca as fi deschis topicul asta ca sa ma conving daca sa devin fan eminem sau nu tin sa`ti spun ca nu e asa...Fan nu ma consider pt ca asa cum am mai zis nu stiu destule despre el si ca sa fiu sincer am deschis topicu asta pt simplul motiv de a vedea cum sta treaba pe forum si pt a vedea si parerea altora Oricum thx ca a`ti raspuns....se pare ca nu dorm toti pe aici :P
Thx
V|ruSs
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Sep 25, 2003 8:49 am

despre...

Mesajde Hades » Sâm Sep 27, 2003 11:03 am

sa cantzi live a devenit o moda in romania... de cand cu parazitii... eminem are tot dreptu de a canta cum vrea... tot ce a scos pe piatza e slabutz... fa rost si tu de celelalte aparitzi ale lui... alea unda si dupa aia sa il critici... omu asta a facut pt hip-hop multe... sper ca urmatoru lui album sa fie rupere...

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

nu sunt sigur

Mesajde badyy007 » Sâm Sep 27, 2003 4:46 pm

bai nu stiu ce sa zic daca em face play backdar sunt de acord cu da gamme si n3a gabitz dar probabil face odata la an nu ca cei de la noi se duc in concerte cu cd-ul si mimeaza si nici macar nu mimeaza bine:o
badyy007
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Vin Sep 05, 2003 8:53 pm
Localitate: Best place best time

Nu Cred ca eminem face playback

Mesajde I`m With You » Sâm Sep 27, 2003 7:46 pm

Mie`mi place la nebunie eminem dar sunt sigura ca nu face playback.A si vorbit dsp asta in unele emisiuni...ji sa va spun ceva .. daca ash avea ocazia sa`l vad intr`un concert nu m`ar mai interesa daca face playback sau nu.Eu il iubesc asha cum este !! Cu playback sau fara dar sunt sigura ca nu <practica> asha ceva !
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

Mesajde Lärägë » Lun Sep 29, 2003 6:53 pm

deci cum ziceam si mai sus,playback sau nu,n-are importanta,alta treaba este "ciordeala" pe care o face eminem sau nu???
???
___
DETROIT, MI - Harlene Stein, a 70-year-old California woman, has sued Eminem, Dr. Dre, and record label EMI for allegedly illegally sampling her late husband's music. The grandmother of five claims that her husband's composition - a 24-second instrumental film soundtrack interlude entitled "Pigs Go Home"- was used in Dre and Eminem's 1999 hit "Guilty Conscience" without permission or any payment. She seeks unspecified damages pending a full accounting of sales from EMI.
___
what do u think about that?
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

Hmmmmm

Mesajde I`m With You » Lun Sep 29, 2003 7:25 pm

Ciordeala?
Hm....Daca tu zici....
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

...

Mesajde n3aGabitz » Mar Sep 30, 2003 12:03 am

da game frate...tu crezi tot ce citesti? oricine poate sa zica ca un artist/trupa ia furat melodia...asta nu inseamna ca e si adevarat. oricum e funny felul in care imediat dai exemplele astea in posturile tale :)))))))))))))))))))). Acum ai un motiv in plus sa iti bagi pula in eminem nu? ca ciordeste! looooooooooool

hai salut

ps: instrumentalu la piesa aia e produs de Dr.Dre nu de Eminem!
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde Lärägë » Vin Oct 03, 2003 8:43 pm

n3aGabitz:
daca cred tot ce citesc?..nu-ti raspund
deci Dre e hotul si eminem scapa cu fata curata?

P.S.sper sa "gusti" ironia mea
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

....

Mesajde n3aGabitz » Sâm Oct 04, 2003 11:52 am

fratele meu de pe fanclub...aka "da_game" sunt inca multe kestii din "industria"asta pe care nu le cunosti...ironie? mi se pare amuzant deoarece stiu ca nu am de ce sa ma enervez de pe urma remarcilor tale.

salut
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Sâm Oct 11, 2003 10:50 pm

1. Cred ca Da, EMinem face playback. De fapt am vazut cu ochii mei la un show, dar asta nu-l scade cu nimic in ochii mei. Nu cred ca exista artist care sa poata canta 5-6 piese hiphop dense + refrenul, fara niste plamani de fier si fara sa sune pe alocuri mai rau.
2. Despre partea cu ciordeala, mi se pare plauzibila povestea.
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde RoLaNd2 » Joi Ian 08, 2004 5:28 pm

da mai baieti el face playback dar si canta
RoLaNd2
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Sâm Noi 29, 2003 10:53 am
Localitate: ...Cluj...

E bun...

Mesajde Aurolacul » Joi Ian 08, 2004 11:49 pm

Daca ar face numai playback tot ar fii de 100 de ori mai bun decat playbackerii din Romania. Am auzit shi eu ca ar fi facut playback, dar nu stiu ce sa cred. Ar face doar din motive ca sa se auda sunet bun, shi nu din cauza ca nu ar fi in stare sa cante. Asta sunt sigur.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde georgeones » Vin Ian 09, 2004 6:54 pm

Cel mai tampit topic care a fost deschis pe aici in ultima vreme ,frate la aia crezi ca se face playback ca la noi ,sau aia crezi ca privesc playbackul cu aceiasi ochi cu care il privim noi . Ar trebui sa mai deschidem si alte topicuri gen? " Frate Eminem o fi dat vreodata muie " sau "Credeti ca Eminem a facut laba vreodata ?" ;j
Nu tuturora li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca
georgeones
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Oct 16, 2003 5:05 pm
Localitate: infern

Mesajde RoLaNd2 » Dum Ian 11, 2004 11:47 am

ce scubiect daca sio facut vreodata laba?pai mah el fute la femei cand vrea unde vrei si ce vrea.pai el nusi face laba ci femeiile ii fac laba lui.
RoLaNd2
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Sâm Noi 29, 2003 10:53 am
Localitate: ...Cluj...

Mesajde mari_bruneta » Mar Mar 02, 2004 4:43 pm

Ba da prost esti ! Cum sa faca playback? S-ar fi observat , nu crezi? De ce oare la fiecare concert e transpirat si melodiile nu suna deloc cu cele de pe album? Raperii nu fac playback ,mai ales Eminem care e cel mai tare si in plus uraste chestiile astea.
Avatar utilizator
mari_bruneta
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Feb 27, 2004 10:46 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde I`m With You » Dum Mar 07, 2004 10:56 am

AdevaRapper scrie:1. Cred ca Da, EMinem face playback. De fapt am vazut cu ochii mei la un show, dar asta nu-l scade cu nimic in ochii mei. Nu cred ca exista artist care sa poata canta 5-6 piese hiphop dense + refrenul, fara niste plamani de fier si fara sa sune pe alocuri mai rau.
2. Despre partea cu ciordeala, mi se pare plauzibila povestea.


Iti dau dreptate,dar sa mai adaug si ceva questii pe aici.
EMINEM daca se apuka de cantat cate un album in parte (pt un super mega-show)shi are pauza de 15 min.VA dati seama ca e greu pentru el,nu? Oricum...cum am mai zis...Il iubesc asha cum este si kiar daca ar zice ca`i cel mai fraier,etc tot nu mi`ar pasa. :fuck:
I'm Slim Shady, yes I'm the real Shady
All you other Slim Shadys are just imitating
So won't the real Slim Shady please stand up,
please stand up, please stand up?
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

lol

Mesajde AssMonkey » Lun Mar 22, 2004 10:58 pm

cum sa faca mai EMINEM playback? asta mi se pare stupid...
ok, nici eu nu shtiu foarte mult despre eminem da' sa va documentez cu ce shtiu...

eminem a inceput cu freestyling, asta l-a facut renumit... a luat locul 2 la un campionat din detroit (cel mai negru orash din state lol) shi singuru motiv pt care nu a luat locul 1 e pt ca negrii au votat mai mult pt ca negrii nu au vrut ca un baiat alb sa cashtige... dup'aia dre a auzit de el, i-a ascultat caseta demo shi l-a pus in studioul lui... acum, va spun eu, sa faci playback la versuri rap e cam greu... shi daca cumva indrazneshti sa faci , o sa se afle cumva, shi o sa te huiduiasca totzi... nu vrei sa-tzi rishti faima, shi dealu cu casa de productzie pt asha ceva... playback aici (peste oceane) nu se face la rock shi la rap... nu se pomeneshte... primesthi prea multzi bani ca sa faci playback... te-ai caca pe fani, pur shi simplu. Singura artista de care shtiu sigur ca face playback e Britney Spears... Eminem NICIODATA.
AssMonkey
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Mar 22, 2004 10:46 pm
Localitate: Toronto

Mesajde Bboy-SBb » Mar Mar 23, 2004 11:27 am

eu zic ca le mai baga citeodata....rar...cind are ceva probleme si aparitiile au fost stabilite dinainte...oricum cinta live beton!!!
Bboy-SBb
 

Mesajde AssMonkey » Mie Apr 07, 2004 1:27 am

playback ar insemna sa nu i se auda vocea... poate ca din cand in cand mai pun vocea pe disk la refren, da' el canta peste disk oricum...
AssMonkey
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Mar 22, 2004 10:46 pm
Localitate: Toronto

Mesajde Wanted » Dum Apr 11, 2004 11:03 am

nuuuu nu face playback ... ptr ca toti reparii sau hihp`hop`erii .. care se cred tari si care sunt cunoscuti...canta LIVE
Avatar utilizator
Wanted
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Vin Apr 09, 2004 11:00 pm

Mesajde Pablo_Escobar » Mar Apr 04, 2006 4:47 am

FRATILOR TREZITI-VA!!!! NUMAI DE DRE, EMINEM SHI.....CAM ATAT SE PAOTE V PE FORUMUL ASTA ?.... SINCER PTR MINE SUNT 0 TOTI PTR CA SUNT PREA COMERCIALI FRATE....OAMENII AIA CANTA ACUM DOAR PTR BANI......INCERCATI SA MAI ARUNCATI O URECHE SHI PE EST-COAST ....sunt trupe mult mai tari!!!!!.....c'ya! P.S. sper sa nu fii deranjat!
Pablo_Escobar
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Mar 31, 2006 7:39 am
Localitate: romanaia

Mesajde RazVee » Sâm Iun 02, 2007 9:34 am

Eminem - PlayBack ? never...
Avatar utilizator
RazVee
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Vin Iun 01, 2007 11:00 pm


Înapoi la Eminem

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron