Fara Zahar

Forumul asociat fanclubului Eminem

Fara Zahar

Mesajde AdevaRapper » Vin Oct 24, 2003 10:49 pm

Acum cateva saptamani a aparut la TV o trupa... de moldoveni parca... Cu un clip foarte...rustic... O piesa cu un negativ care mie imi place enorm, desi e foarte simplu...
Si, mai ales, niste versuri care pe mine m-au pus pe jos de ras... Se face misto de Eminem - Stan si Eminem - My name is... Pot sa spun ca la aluziile la Stan, ma amuz de fiecare data... asta e...
Voi ce parere aveti?
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

...

Mesajde Hades » Vin Oct 24, 2003 11:02 pm

sunt cam aiurea... si n-au haz... asta le lipseste... vezi ca mai e un subiect pe Barfe Online...

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Mesajde Red_Mustang » Sâm Oct 25, 2003 7:26 am

Hm...

Melodia nu e kiar frumoasa, dar ma amuza de fiecare data cand tipul inlocuieste cuvantul pu** cu pusca..

"Da' ce pusca mea iti face?"
"Taci in pusca mea din gura..." :D
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

lool...

Mesajde Aurolacul » Sâm Oct 25, 2003 1:32 pm

Da, o am e foarte tare sincer, "Goinind cu pisti o suta in vali..." Foarte tare. Apropo, "Ce pusca mea iti face", cuvantul pusca e folosit mult la moldoveni shi nu neaparat inseamna in loc de "pula". Ca eu stiu o femeia care il foloseste, shi cred ca vrea sa il inlocuiasca cu "naiba" eg.
Ce pusca mea vrei?-
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Re: lool...

Mesajde rady » Sâm Oct 25, 2003 2:09 pm

Initial trimis de Aurolacul
Da, o am e foarte tare sincer, "Goinind cu pisti o suta in vali..."


"gonesc cu pisti o suta la ora in foitonu lu tata"

strofa a 3-a e haioasa, intre timp am mai facut rost de cateva melodii, in care se mai face misto de cleaning out my closet - am infundat closetul
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

EMINEM

Mesajde Sweet_model » Dum Oct 26, 2003 1:04 pm

I like EMINEM I love him Love eminem :a :love: :-X
Sweet_model
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Oct 17, 2003 9:00 am

EMINEM

Mesajde Sweet_model » Dum Oct 26, 2003 1:06 pm

Sunt o mare fana eminem !
Sweet_model
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Oct 17, 2003 9:00 am

Mesajde Uncle Boggy » Lun Oct 27, 2003 12:07 am

WOW!
Bravo tzie.
Mai lipsesc Barbie si Ken, ca vad ca inimioare ai pus destule.
Avatar utilizator
Uncle Boggy
Junior Member
 
Mesaje: 84
Membru din: Dum Noi 17, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Dum Dec 07, 2003 12:01 pm

fatuta asta asa face peste tot . din greseala am observat aceleasi lucruri,aceleasi inimi si aceleasi mutrite si in forumul hi-q . asta e scopul ei in viata .
cat despre melodiile trupei fara zahar, va rog sa le ascultati pe toate si nu imi spuneti mie ca nu au haz, ca nu va cred de mi spuneti ca nu v au placut. de fapt...cred ca majoritatea ati auzit doar "sandu"
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

tarfa!

Mesajde marius moga » Lun Dec 15, 2003 6:47 pm

hei yo! lume!
fara zahar? cene pula mea is si cacatii astia? baga-le-as pula-n gura de muisti ca daca-i prind ii omor! manca-mi-ar pula-n iad de tarfe! si voua va place ? prostii puli! la toti la care va place fara zahar sunteti cei mai mari tarani prosti care exista pe lumea asta! muie! tarfelor! aaaa! era sa uit! am nick marius moga, nu ca mi-ar place, ci pt. ca mi-e cea mai antipatica persoana din lume care exista! futu-l in gura!
cam atat pt. azi!
pa si pu-la toata lumea la care va place fara zahar!
marius moga
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Dec 15, 2003 6:36 pm
Localitate: satu mare

Mesajde Hunea » Mie Feb 11, 2004 5:42 am

marius moga scrie:hei yo! lume!
fara zahar? cene pula mea is si cacatii astia? baga-le-as pula-n gura de muisti ca daca-i prind ii omor! manca-mi-ar pula-n iad de tarfe! si voua va place ? prostii puli! la toti la care va place fara zahar sunteti cei mai mari tarani prosti care exista pe lumea asta! muie! tarfelor! aaaa! era sa uit! am nick marius moga, nu ca mi-ar place, ci pt. ca mi-e cea mai antipatica persoana din lume care exista! futu-l in gura!
cam atat pt. azi!
pa si pu-la toata lumea la care va place fara zahar!





vorbeai despre tine???
TRAIASCA MANEAUAAAAAAAAAAAAAAA
Hunea
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Oct 29, 2003 2:58 am
Localitate: iasi

Mesajde DancingDart » Mie Feb 11, 2004 5:12 pm

Cand i-am vazut prima data acum cateva luni (cand au aparut) am avut o reactie total antipatica... "ce plm canta astia in hip hop de vaci ??!". In plus mi-a displacut faptul ca incerca sa il imite pe Eminem intr-un stil jalnic.

Insa... am ascultat si alta melodie (mai noua) care eliminand faptul ca incearca flow-ul lui Eminem este haioasa... ceea ce fac ei acum este creearea unei noi ramuri de hip hop. Exista stilul gangasta care canta viata de pe strada, exista stilul parodiei subtile (Parazitii) care canta viata sociala privita printr-un anume gen de dioptrii si ... in curand stilu etno ^^... etno... eh ... a prins varianta mix intre dance si etno de ce nu si hip hop si etno (s-a gandit cineva acolo sus). Ca daca e sa o luam asa... si "la tara" nepotul violeaza baba, unu se taie si plange ca nu stie de ce l-a omorat pe ala... l-ai omorat ca esti in plus pe planeta asta ba! Si baietii canta asta... viata cantata de mafia se regaseste pretutindeni in Romania asta de kkt ... la o intensitate mai mare sau mica trebuie sa recunoastem asta.

Sa revenim... au inceput sa imi placa pentru faptul ca sunt ceva aparte (i-as compara cu cei de la Cassa Loco - vezi ultima melodie cu teapa super tare). In fond trebuie sa invatam sa acceptam ... evolutia aduce si diversificare.

In timp se vor maturiza artistic si cred ca pot mai mult decat ce arata acum. (si am observat ca foarte multi au apreciat melodiile lor mai ales din cei care nu ascultau hip hop inainte...)
DancingDart
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Joi Oct 09, 2003 2:30 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde catharsis » Mie Feb 11, 2004 5:29 pm

trebuie sa aveti in vedere ca scopul celor de la fara zahar e sa parodieze si ca ei, in majoritatea melodiilor, nu canta hip hop, ci un stil al lor pe care l-au botezat folk negru si care se aseamana cumva cu ce face ada milea. in orice caz, nu trebuie luati in serios si nu prea au multe in comun cu cassa loco, avand un total alt tip de umor.
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Big Up !!!

Mesajde rap_t_one » Vin Feb 13, 2004 6:56 pm

Mai fratilor ce sa zic .... " nu ma pot abtzine , hahahahahahahahaha! ...."
" Orbul nu poate sa vada dac nu-l ajuti putin ! "
Si am impresia ca pe multi i-ar putea DEranja fara zahar .... e un stil tare shi nu fac hiphop ..... shi daca fac , fac ... ! Am ascultat albumu ... "cine-i daltonist nu vede ....." ;-)

Atzi ascultat piesa "fara zahar" ??? /pare idioata la prima auditie shi demna de flegme dar de fapt e plina de subantelesuri..... Iar "am infundat din nou closetu " ii reprezinta pe multi "copii" nedreptatiti de soarta : adica aia care vor sa fie teribili shi au ca scuza tot ce au patit acasa , shi nu vor sa iasa din cacat , daca chiar au fost in cacat odata .... shi ce am zis ii reprezinta pe multi golanashi de la noi : " mamelor din lumea intreaga eu va dau un singur sfat \ : nu mai bateti copilasii c-au baut shi au fumat !!!"

?M-a inteles careva ?? Eu zic k merita scultati aceshti baieti .........!!!
Shi marius moga........ tac din gura !
"surdu-aude un mut cum striga .....!"
Shi eu nu prea gasesc o legatura cu eminem ..... ei fac cu totul altceva decat ce face Em !!!! Asha ca nu ma deranjeaza cu nimik ! ! ! Nici plagiat nu se poate numi pentru ca fondu muzical e diferit shi textu shi tot ( textele sunt chiar tari !!! ) BIG UP !!
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm

Mesajde AdevaRapper » Dum Feb 15, 2004 11:18 pm

Din pacate nu am ascultat tot albumul, dar de-abia astept... FZ nu incearca sa-l imite pe Eminem, ci gasesc in el o sursa de inspiratie pentru umor (Check out Caragiale... :) ) lucru care mie imi place!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde tUdOrUK » Lun Feb 16, 2004 5:15 pm

exista vreun site de unde pot lua shi eu muzica lor ??
Avatar utilizator
tUdOrUK
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Dum Feb 09, 2003 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Lun Feb 16, 2004 10:46 pm

Am ascultat azi tot albumul si imi place, dar DE CE SE AUDE ASA PROST? Unde au inregistrat oamenii astia?
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde catharsis » Mar Feb 17, 2004 12:50 am

poate ai ascultat variantele demo ale pieselor. albumul final se aude foarte bine si negativele sunt facute f bine, fiind relizate in colaborare cu grooveoholics (sau asa ceva)
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Bboy-SBb » Mar Mar 23, 2004 11:54 am

sunt tari baietii ;M ...si cu clipul asta nou...ar merge un battle cu ca$$a locco ;n ...eh??..
si ala cu nicku' lui moga....bah da tu esti chiar prost de neam mah X-( ..auzi....ha...isi pune nick moga pt ca il uraste...asta-i faza zilei :monkey:
Bboy-SBb
 

Mesajde usualflow » Joi Iul 15, 2004 11:10 pm

catharsis scrie:poate ai ascultat variantele demo ale pieselor. albumul final se aude foarte bine si negativele sunt facute f bine, fiind relizate in colaborare cu grooveoholics (sau asa ceva)


cica au fost lucrate la Yama.
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

...

Mesajde Hades » Vin Iul 16, 2004 2:28 pm

subiect inchis, aici e Eminem nu fara zahar...

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...


Înapoi la Eminem

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator