eminem un ciorditor

Forumul asociat fanclubului Eminem

eminem un ciorditor

Mesajde primoenemy » Lun Dec 01, 2003 3:26 am

nimeni de aici nu a avut curajul sa spuna adevarul sau nu a vrut sa-l admita....desi recunosc sunt ceva piese eminem care sunt destul de bune totusi flow-ul lui e copiat .e un ciorditor ce dreaq...toata america stie asta ... toata lumea stie asta...doar aici nu se spune nimic....


---
"..."prim'enemy
primoenemy
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Dum Sep 21, 2003 2:01 am

.........

Mesajde n3aGabitz » Lun Dec 01, 2003 7:15 am

cred ca asta e cea mai mare idiotenie care am auzit-o in ultimul an? de la cine e furat ba desteptule? ce ai dreacu sunt romanii astia, mereu vin cu kestii noi, care le stiti doar voi acolo in romania despre ce se intampla aici.

penibil

si ca sa iti raspund "ontopic" nu si-a dat nimeni cu parerea despre asta ptr ca nu e nimic de zis....
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde Lärägë » Lun Dec 01, 2003 4:28 pm

Gabitz nu lua foc ca ma pe tine sa te sting,glumeam :) am vazut pe mai multe site-uri (americane)acuzatii cu exempleevidente de ciordeala (sampling sau cum o numesti),samplingul e limitat nu?sau iei tot negativul si-ti tragi vocea zicand ca ai samplat?..nu..am vazut cel putin trei cazuri in care eminem a fost dat in judecata sub acuzatia incalcarii drepturilor de autor..(si sa nu-mi zici ca iau informatia din bravo sau mai stiu eu ce cacat de ziar ca te .. :) )
Prea ti-o arzi cand cineva se ia de Shady rec nu-ti pare?..mie da.
aah..acum e acuzat si de rasism (foolish pride).. ce zici?
iti dau un copy (ce a replicat Fem la acuzatie) :
"The tape they played today was something I made out of anger, stupidity and frustration when I was a teenager. I'd just broken up with my girlfriend, who was African-American, and I reacted like the angry, stupid kid I was"
uite si textul incriminator:
"i'll get straight to the point/Black girls are bitches, that's why imma tell ya you better pull up ya britches/cause all that cash is making your ass drag/from the boyfriend ya ganked and that's pretty bad"

pace ShadyMan
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

Mesajde primoenemy » Mar Dec 02, 2003 1:54 am

daca nu jtii mai citeste si tu pe afara pe site-uri asculta si tu mai mult si vezi ce dreaq zic CAGE si CHINO XL(asta in caz ca ai auzit de ei)
10q da game da ma refeream strict la flow si la stilul cum se aude vocea nu la sampling pt. instrumentale

pace americanilor
semant din avion
trimisu' lui ben laden


---
"..."prim'enemy
primoenemy
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Dum Sep 21, 2003 2:01 am

........

Mesajde n3aGabitz » Mar Dec 02, 2003 2:11 am

Primo: Personal mi se rupe mie de CAGE si de ce zice el, poate sa ii suga pula lu eminem. Singuru in masura care se poate da la eminem cot la cot e CANIBUS. Restu sa-si mai tina gura de hateri.
Pentru unele kestii nu am nevoie de site-uri se le stiu sau sa le aflu.

Da Game: Benzino din partea mea se poate sinucide. CA tot esti asa la curent, ai vazut ce i-au raspuns si lu Simons ca i-a luat apararea lu eminem nu? Deci daca RUssel SIMONS iti ia apararea e clar ca numai ai nevoie de altceva. So....ce cred despre aia? Tu ai citit ce cred restu de raperi? Tocmai ca nu cred nimic, nu e nimic nou in hip hop. http://www.aftermathmusic.com citeste interviul cu Bawston.

Cate despre sampling, cand ai 80 de milioane multa lume vrea sa traga de pe urma ta.
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde Lärägë » Mar Dec 02, 2003 4:17 pm

Gabitz : 80 milioane?eu credeam ca doar 35,benzino a scobit in cacat si a gasit piesa aia veche(10 ani +/-),ai ascultato?vocea lu em ,lol,asculta,aah,ma cam doare-n pula de benzino,stiu toti ca-i idiot.

Primo : :)..am vazut acum ca vorbeai de flow :)..cand am postat am citit in graba ca n-aveam timp..ciordeala de flow?..nu stiu ce sa zic(mai bine tac)

pace
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

...

Mesajde n3aGabitz » Mie Dec 03, 2003 7:38 am

pai frate...ca sa evitam orice....diverse, citeste atent :)

salut
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde primoenemy » Vin Dec 05, 2003 2:44 am

n3aGabitz ma refereeam la simplul fapt ca eminem dadea altfel cu mult timp in urma si cand nu a prins si-a schimbat stilul si la copiat pe cage si pe chino xl(apropo'chino xl se pise pe eminem si cand nu-l trece...:))

trebuie sa asculti ca sa poti face o comparatie corecta (yo asa cred si asa zic ca ar fi normal)

iar cat despre canibus hhhaaahhahahah
esti nebun cum sa-l compari can-i-bus cu eminem
pai canibus este un ill rhimer difera mult de eminem de la stil flow pana la versuri
aaa siiii heheheh pe albumul The C-True Hollywood StoriesLP mi se pare mie sau face mijjjjto de eminem de piesa stan .....+


"My God that sounds horrid, eating MC’s
Is like eating garbage they make me vomit
---
mereu in contrast cu mii de idei si mii de minti
mii de nervi sunt detonati ... mereu in contrast
primoenemy
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Dum Sep 21, 2003 2:01 am

Mesajde Red_Mustang » Vin Dec 05, 2003 7:26 am

Fiecare are dreptul la parerea lui ... Pana si asta care zice ca Em e un ciorditor. Dak asa e in ochii tai, fie....
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Lärägë » Vin Dec 05, 2003 4:14 pm

nu face misto de piesa stan,dorea sa demonstreze ca pe eminem il doare-n pula de fani,isi baga pula-n fani,daca nu gresesc skit-ul piesei 'stan lives' in care el cica salveaza personaju' de la inec iar piesa e 'you didn't care'

'esti nebun cum sa-l compari can-i-bus cu eminem'..tu esti nebun mah,ia zi de ce s-a luat benzino de em si canibus,stii?
un top personal "cei mai buni liricisti"
1 Canibus
2 Eminem
3 KRs-One
4 Chino XL
5 Restul

PACe
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

.....

Mesajde n3aGabitz » Vin Dec 05, 2003 6:13 pm

primoenemy: te las cu ale tale...n-are rost sa ne mai contrazicem, daca ai e parerea ta ok.

da game: nice list :)

ps: fuck cage. oare exista un "hater" mai mare? hm, e in topu meu alaturi de benzino.
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde Lärägë » Vin Dec 05, 2003 7:54 pm

ciordeala de flow mi se pare ridicola,mai ales daca vb de state unde rapperii sunt cu sutele pe KM patrta,si fiecare incearca sa fie cat mai original si te faci de caka cat ii clipi daca imiti sau furi flow cum zici tu,gandeste-te

P.S.nu-mi place eminem din alte motive

PACe
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

Mesajde Bboy-SBb » Mar Mar 23, 2004 12:17 pm

k...Em nu e ciorditor...pt ca daca era...sareau toti pe el..nu 1..2 ca benzino sau pula mea...aia au ceva personal cu el....dar il bagau la apa greii ca wu,dmx,nas,...si nu cred ca Dre lucreaza cu bitteri..!! ;o
Bboy-SBb
 

Mesajde Flash aka Shady » Sâm Feb 26, 2005 2:40 pm

Bah primoenemy taci dracu auzi: Chino se pisa pe eminem si cand nu-l trece.Bah iti spun eu ca e invers.Da frate nu a prins la inceout si si-a schimbat flowul dar in nici un caz nu l-a copiat pe cage.Uite , de ce pula mea cage nu a ajuns mai bine decat eminem si nu-mi spune ca a vrut sa ramana underground ca asta e o tampenie.Eu zic ca toti rapperi vor sa fie ascultati sa li se auda si lor parerea.Asa ca tu si 2peu vb. mult si prost!!!
That's all I got to say! That's my word!
Avatar utilizator
Flash aka Shady
Junior Member
 
Mesaje: 31
Membru din: Mie Iul 07, 2004 11:00 pm

Mesajde HABEEB » Dum Feb 27, 2005 2:14 pm

Flash aka Shady scrie:Bah primoenemy taci dracu auzi: Chino se pisa pe eminem si cand nu-l trece.Bah iti spun eu ca e invers.Da frate nu a prins la inceout si si-a schimbat flowul dar in nici un caz nu l-a copiat pe cage.Uite , de ce pula mea cage nu a ajuns mai bine decat eminem si nu-mi spune ca a vrut sa ramana underground ca asta e o tampenie.Eu zic ca toti rapperi vor sa fie ascultati sa li se auda si lor parerea.Asa ca tu si 2peu vb. mult si prost!!!


probabil cage a ramas unde e si acuma pt ca nu a dat`o pe manelaria made in dr. dre.. oricum ce pretentii putem aveam de la cineva care apare pe un forum cu un user ca al tau.. aka shady.. pathetic mtv kids

si dap.. cage e peste eminem.. canibus am ascultat mai putin nu ma bag
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde Flash aka Shady » Dum Mar 06, 2005 1:43 pm

Bine habbeeb vrei sa-ti spun ceva. Ma uit la desene animate ca ma distreaza dar tu esti rapper adevarat care sufera de seriozitate.Si ce daca e aka Shady , nu e deloc patetic , tu esti!!!
That's all I got to say! That's my word!
Avatar utilizator
Flash aka Shady
Junior Member
 
Mesaje: 31
Membru din: Mie Iul 07, 2004 11:00 pm

Mesajde IoanaA » Dum Apr 10, 2005 2:06 pm

hahhaha am intrat si eu azo si am citit cea mai mare prostie... de unde ai luat ma nene chestia ca eminem e ciorditor?? 1. e original 2. romanii is aia care ciordesc cu nerusinare si spun ca "le`o venit ideea" , ei n`or copy de nici unde... hahh =)) sa fim seriosi !
you think you know me but you really don`t
Avatar utilizator
IoanaA
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Joi Oct 09, 2003 11:00 pm

Mesajde Kanye's teacher » Vin Apr 29, 2005 9:54 am

1)dre Si Kanye(mai Nou) Au Reinventat Industria Si Au Facut Din Hip Hop O Muzica Pe Care O Asculta Si Tata
2)eminem In Rap=tiger Woods In Golf
3)instrumentale Copiate Au Toti Mai Devreme Sau Mai Tarziu...macar Un Sample Mic....te Reinventezi
4)eminem Nu E Un Zeu(dar Aproape) Insa Nu Il Comparati Cu Aia Care Vand <1 Mil De Albume...nu Sunt In State Deci Pot Sa-i Vad Mai Slabi
5)cand Ai 80 De Milioane....declarate.....mai Omori O Musca Doua De Plictiseala...nu Poti Sa Te Iei De Kim Mereu
6)eminem E Cel Mai Bun "hotz"
Kanye's teacher
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Vin Apr 29, 2005 9:27 am
Localitate: nowhere

Mesajde HABEEB » Vin Apr 29, 2005 10:14 am

si ce pula mea scrii cu capsuri ?! ffs oricum fugi si asculta kanye west mai departe si lasa`ne...
1) si crezi ca asta e bine ?! sa vina totzi pulifricii care asculta rap de 3 luni si sa ne spameze cu gunoi pe aici ?! rapul sa ramina pt rapperi nu pt fanii ozone...
2)tiger wood nu a mai cistigat nimica de ceva timp.. si plus a bagat 20.000 in chirurgie laser pt imbunatatirea vederii.. ce sa inteleg din comparatia ta ?! ca eminem a ajuns mare pe munca altora ?!
3)aia cu negative copiate e discutabila.. am vazut piese cu negativ ciordit mult peste varianta originala
4)vinzarile nu au nimica in comun cu muzica de calitate.. vezi 1)
5) idem 4)
6) si marmota ?!
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde Kanye's teacher » Mar Mai 03, 2005 10:02 am

incercam sa fiu scurt
tiger woods e cel mai bun un golf(un sport al albilor) si e negru
eminem e cel mai bun in hip hop(muzica neagra) si e alb
asta e lumea
polemica o faci la tv....aici p forum te relaxezi
esti prea agresiv si oricum n-are nimeni dreptate...adevarul e la mijloc
Kanye's teacher
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Vin Apr 29, 2005 9:27 am
Localitate: nowhere

Mesajde CatsInPants » Mar Mai 10, 2005 1:11 am

Asa hai ca nu am mai rezistat doar privitul si m-am hotarat sa scriu haha. Oamenilor sa spunem ca sunteti maturi afectivi da oameni in toata firea unii acum trebuie sa intreb ceva ce conteaza daca eminem sau oricine altcineva fura sau ciordeste cu ce va afecteaza ? cum puteti sa va dezbateti asa in zadar pentru nimic probabil o sa-mi raspundeti ceva gen fiecare are dreptul la opinia sa...sunt total deacord insa ceea ce ma mira este faptul ca va obositi sa va bateti capul pentru o opinie care nu conteaza oricum chiar stati noaptea in pat si va ganditi bai daca eminem e cel mai bun..sau daca nu e.. si incercati sa veniti cu un post care sa le dea celorlalti peste nas probabil mai incolo cand mai cresteti o sa va aduceti aminte de vremurile astea si o sa va vedeti ca pe niste copii mari care in loc de simplele jucarii se folosesc pentru joaca de incercari esuate si multiple de a fi superiori, incercari care sunt in cazul nostru posturile astea haha gata m-am calmat ce mai opinii
There are gonna be two hits: my hand hitting your face and my hand hitting your face again
Avatar utilizator
CatsInPants
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Mai 09, 2005 11:00 pm

Mesajde wrajitorul » Mar Mai 10, 2005 2:37 pm

Ce rost are de fapt threadul asta? E lucru stiu ca Em nu e ciorditor. nu-nzteleg ce tot mai dezbateti "problema" .
... just me and my magic wand...
wrajitorul
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mai 10, 2005 2:17 pm
Localitate: WonderLand

Mesajde unycool_7 » Sâm Mai 21, 2005 6:40 pm

ce masa va apucati sa scrieti zeci de randuri despre un lucru de kkt? e chiar obositor sa citesti toata baliverna asta.

Intrebare: Eminem e ciorditor?
Raspuns: Nu.

Completare: Persoana idioata care a lansat thread-ul sa ridice mana SUS!
Fişiere ataşate
blueshirt[1].jpg
blueshirt[1].jpg (8.73 KiB) Vizualizat de 7831 ori
unycool_7
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Dum Sep 19, 2004 4:52 pm
Localitate: Bacau

ba

Mesajde R@pperitz@ » Vin Iul 15, 2005 7:23 pm

ba fraierilor voi orice ati zice despre eminem nui ajungeti nici la degetu mic. ciorditor-neciorditor asta ii industria hip-hop-ului!!! altfel cum ati vrea sa se descurce un alb in SUA acolo???? citit dreqului ceva inainte sa vb
R@pperitz@
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Iun 10, 2005 9:41 pm
Localitate: oradea

Mesajde Sică » Vin Iul 15, 2005 8:46 pm

ba cate ati spune voi despre eminem, pe el il doare in PULA de voi si daca credeti ca ii ciorditor voi si astialalti treaba voastra ca el ii primul raper dupa 2pac la vandut albume si eu cred ca nu cumpara lumea atatea albume de a lui daca era ciorditor de versuri si melodii asa ca credeti ce vreti voi dar majoritatea are dreaptate ;)
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Red_Mustang » Vin Iul 15, 2005 10:59 pm

[quote="Sica_wine"]...raper .../QUOTE]


Se scrie rapper >:P
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Sică » Sâm Iul 16, 2005 6:29 am

:( :bash:
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Gnom » Lun Sep 05, 2005 12:10 am

nu e probl ca il doare in pula ca a vandut nuj cat,,,,porbl e CA NU JTIE ROMANA sau fuck it...man....




on topic : coaie a si zic ca pe el l-au influentzat de la nwa la sticky fingaz...so :calm:
"cineva mi-a spus odata un lucru destept/norocu nu o sa vina de la sine eu degeaba il astept"
Avatar utilizator
Gnom
Junior Member
 
Mesaje: 153
Membru din: Mar Oct 01, 2002 11:00 pm

nu are cum

Mesajde mitzaxadriano » Lun Sep 05, 2005 11:55 am

cine p**a mea sa fure, nu avea de unde, ba dupa ce ca esti roman mai esti si prost
mitzaxadriano
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Lun Sep 05, 2005 11:48 am
Localitate: acasa

yo

Mesajde mitzaxadriano » Lun Sep 05, 2005 11:59 am

hip-hopul este o muzica pura nu are cine de la cine sa fure, ar trebui sa zic ca toata e furata, ca toata are aceea si radacina
Fişiere ataşate
d12.jpg
d12.jpg (65.1 KiB) Vizualizat de 7838 ori
mitzaxadriano
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Lun Sep 05, 2005 11:48 am
Localitate: acasa

Următorul

Înapoi la Eminem

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori