Cine l-a omorat pe 2pac (teoria mea)

Forumul asociat fanclubului Tupac Shakur

Mesajde Thug'n'Me » Sâm Noi 26, 2005 3:25 am

ar putea fi si dre...dupa ce a plecat de la Death Row,inainte k pac sa fie impuscat,dre a afirmat intr-un interviu "Gangsta-rap is dead!" Cum ar fi putut k gangsta-rapul sa fie mort dak simbolul lui (2pac) traia..inca.
the boss is here
Thug'n'Me
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Noi 26, 2005 1:54 am
Localitate: Craiova

Dumnezeu stie asta,daca e in viata sau mort!!

Mesajde MAKAVELI » Mie Dec 21, 2005 10:52 pm

Pai dupa mine cred ca ramane gasca lui Biggie,
Poate si FBI sunt multe toreme!!
E bine ca murit si Biggie!!
Pacat ca nu mai e 2PAC! Sau poate e in viata!!
Dumnezeu stie,asta daca e in viata sau mort!!
MAKAVELI
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mie Dec 21, 2005 9:16 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde tzache » Mie Dec 21, 2005 11:51 pm

m-am amuzat umpic citind la mesaje noi: crezi ca eminesc va deveni urmatoru tupaac? cine l-a omorat pe tupaac? tupaac traieste? poze cu tupaac? crezi in tupaac? :D

io cred ca a devenit prea jmecher si a venit ziua in care a trebuit sa dea socoteala unora altora pe care nu a vrut sa-i pupe-n cur.
tzache
 
Mesaje: 652
Membru din: Vin Iul 15, 2005 11:00 am
Localitate: bă,cureşti!

'Shamar

Mesajde Thugzta » Dum Mar 26, 2006 7:33 pm

1 ) Tupac niciodata nu o fost "prea jmecher" ....tu "tzache" ( sau ce nick ai ) ... dak ai fi nr.1 in rapp prin anii 95 ... 96 ... ( pe vremea aia cel mai "sangeros" still de muzika era rappul / hip hopul fara indoiala ) ...tzache tu ai fi negru ...imi plak negrii ... dah sa shtii ca tu faci parte din rassa "inferioara " (whateva that meanz ) ...shi is akolo world wide white boyz ca noi ... in final ai shi tuh un preten negru ca tine ... care te tradeaza .... ba chiar incearka sa te omoare pt showbiz .... ei dupaia nu mi zi tuh mie tzache ca nai fi pus picioru in prag shi nu ai fi devenit un om paranoik care nar mai shtii in cine sa aiba inkredere....aia nu inseamna ca ejti prea jmecher , ci ca ai luat attitudine ... 2 ) un guest ... ko_kaina cica biggie lo omorit pt un simplu vers " i had sex with yo wife " ... mai askulta 2pac .... io zic ca nai dreptate ... daka pt tine viatza inseamna numa femei nushtyu ce sa zic ......
"The-Hate-U-Give-Lil-Infantz-Fucks-Everybody"
Avatar utilizator
Thugzta
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Dum Feb 12, 2006 12:00 am

Mesajde HABEEB » Lun Mar 27, 2006 7:59 am

Thugzta ori invetzi sa scrii corect ori nu mai scrii deloc.. kthx
nu sintem nici pe irc nici pe ymsg asa ca fa un efort si nu mai scrie ca un olie
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde Thugzta » Lun Mar 27, 2006 1:49 pm

bine bine ... numa nu mai fii ashja de "negativ"...
"The-Hate-U-Give-Lil-Infantz-Fucks-Everybody"
Avatar utilizator
Thugzta
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Dum Feb 12, 2006 12:00 am

Mesajde 2pac za best ya » Lun Apr 03, 2006 9:26 pm

hmmmmmm cine la omorat pe tupac o un gen de "no answer question" nu va mirati ca totusi tupac a murit in 96 si acum suntem in 2006 10 ani 10 ani si nici un raspuns doar teorii teorii dupa teorii toate care se contrazic intre ele.......ciudat.......eu cred ca nu ca nu se cunoaste "autorul" ci ca nu trebuie sa se cunoasca se stie f bine dar nu se spune........parerea mea este ca death row la omorat pe tupac ptr bani ptr ca starurile moarte sunt mai valoroase ca cele vii dovada ca dupa moartea lu tupac vanzarile albumelor au inceput sa creasca.........dar biggie???si el a murit in acelasi an normal ca dupa ce sa zis ca biggie la omorat pe tupac oamenii lui sau dus sal razbune pe tupac omorandul pe biggie.................aceasta e varianta pe care noi ar trebui sa o stim............sau se poate ca tupac sa isi fi inscenat moartea..dar atunci cum ramane cu biggie???daca tupac ar "reveni" el ar fi no1 ptr moartea lui biggie.................
2pac za best ya
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Mar 28, 2006 7:07 pm
Localitate: la mine acasa in da hood

Mesajde Ioanaaa » Vin Mai 05, 2006 1:47 am

DeathBride scrie:Va Zic Ce S-a Intamplat Ce 2pac ..................l-au Rapit Extraterestri Si I-au Inlocuit Creierul Cu Al Lui Elvis(pe Care Tot Ei L-au Rapit) Si Acuma Fiecare Canta Melodiile Celuilalt (adica Elvis Pe Ale Lui 2pac Si Vitzeversa) Si Isi Dispuata Suprematzia In Fatza Lui Kurt Cobain(pe Asta Nu L-au Rapit......s-a Dus Singur Ca Era Mai Special)



Moderator edit: AVERTISMENT!!!

:dir: nu mi se pare haiosa chestia asta...daca vroiai sa aratzi cat potzi fi tu de comic....mergi la circ man cu "afirmatziile tale de 2 lei noi"....poate faci copii sa rada...puteai pur si simplu sa`ti dai cu parerea....dar nu sa faci misto...
P.S:Soryy OFF Topic...
Ioanaaa
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Apr 13, 2006 8:14 pm
Localitate: Italia

ok daca ati inceput de la ideea ca Suge la omorat pe Pac...

Mesajde 2pac4you » Lun Mai 08, 2006 3:34 am

....Bun vad ca majoritatea cred ca Suge sau cei legati de Death Row au avut legatura cu moarte lu pac... cu toate ca eu la cate teori stiu sunt debusolat total si totusi daca asa credeti majoritatea haideti sa va sutin putin teoria voastra aducand cateva exmple.....


1. Tupac vroia sa paraseasca Death Row. "The 7 Day Theory" era ultimul album care trebuia facut la DeatRow. Ar fi urmat sa-si infiinteze propria firma de inregistrari "Makaveli Rec."Urma sa-i ia pe "OutLaw Immortalz" la"Makaveli Rec.".

2. Ca urmare a motivului 1 daca Tupac murea, Death Row urma sa faca o gramada de bani de pe orice se lega de el. Tupac inregistrase peste 200 de melodii la DeathRow.DeathRow urma sa le scoata sub forma de Soundtracks, compilatii si chiar albume. In plus scapau de competitia care urma sa le-o faca "Makaveli Rec."
.
3. Baietii Death Row, au fost foarte necooperativi cu politia dupa moartea lui Pac. Politia si reporterii nu prea ii gaseau pe baieti ca sa le puna intrebari.Dupa asasinarea lui Pac o reportera de la ABC-TV l-a intrebat pe "Suge Night": If u knew who killed Tupac, would you tell the police ?" Raspunsul sau a fost: "Absolutely not !"

4. Unul dintre membrii "OutLaw Immortalz", Kadafi, urma sa depuna marturie. Imediat dupa moartea lui 2Pac a fost gasit mort. Hmmm...

5. Ati observat cum Death Row s-a schimbat in "The New & Untouchable". Ce mai este si asta ??? Acest alias a inceput sa fie folosit dupa aparitia albumului "Makaveli". De ce au devenit asa, dintr-o data "De neatins" ???

6. Death Row putea crea o multime dintre "coincidentele" ca 2Pac e in viata pentru publicitate.

7. Daca ati ascultat atenti inceputul albumului Makaveli, inainte sa se auda primul clopot, cineva spune (e pus si pe forum de "RoLaNd2" un link wav cu fratza...) "Suge Shot Him". Stia cineva ca asa se intimplase sau e o chestie doar de publicitate ???

8. Am auzit un zvon. Cica in noaptea meciului de box, camerele video l-au inregistrat pe Suge spunandu-i lu 2Pac: "Yo! Pac! Take off yo vest! It's hotter than a mothafucka! De ce ar fi vrut Suge sa-si dea 2Pac jos vesta antiglont ?!?

9. Ce a facut Suge dupa ce a fost impuscat Pac ? Din cate stiu 2Pac i-a spus "Don't Worry About Me. You're Shot In The Head". Suge a condus BMW-ul pana la cel mai apropiat spital, apoi a declarat ca a avut o discutie coerenta cu Pac. Cum poate un om sa vorbeasca coerent dupa ce a fost impuscat de 4 ori si pierduse 22 de unitati de sange ?

10.E cu adevarat greu sa te hotarasti. Ar fi cheltuit Pac milioane de dolari ca sa-si insceneze moartea ? L-ar fi omorat Suge pe "prietenul" lui pentru bani ? Chiar ca tre' sa te gandesti la astea...

Gata ca ma'am plictist daca vrei sa aflati mai multe vizitati situl meu http://www.2pac4you.tk acolo e si cea mai credibila teorie despre cum ca fi in viata 2pac am si o bucata de ziar fotografiata une apare tupac la un concert in 31 decembrie 1998 infine intrati pe http://www.2pac4you.tk si veti vedea mai multe chesti Peace Out
2pac4you
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Mai 08, 2006 1:05 am
Localitate: alba iulia

Mesajde 2pac4you » Lun Mai 08, 2006 3:41 am

aaaaaaaaaa era sa uit e ceva ce ma deranjat legat de faza cu dre
trimis de RoLaNd2 citez :"pai mah gandestete ca pac lo dat afara pe Dre ca o vrut sa aiba Aftermath numa pentru el.Daca nu stii meri si informeazate.Ei 2 au facut melodiia "California Love" si dre o propus sa faca "California Love 2" dar ei sau certat si de aia nau mai facut."
Frate inainte sa zici la alti sa se informeze cred ca primadata ar trebui sa te informezi thu corect fi atent care a fost faza cu dre si pac si de ce a parasit dre death row? Pentru ca intr-o zi trebuia sa depuna marturie la un proces de-al lui Snoop unde trebuia sa spuna ca a fost cu Snoop
in ziua crimei si acesta nu avea cum sa o comita.(lucru care chiar asa a fost).Dre nu a venit la proces,iar lui Pac nu
i-a placut acest fel de dissrespect si a inceput sa se ia de Dre.(daca ati ascultat "To Live & Die In L.A.,la sfarsit
2Pac zice:" California Love Part 2,Without GayAss Dre si la scurt timp dupa aceia a scos singalul si clipul California Love Part 2 sau California Love Part remix cum vreti sai ziceti, Fara dre cam asta a fost :) Peace Out si nu uitati http://www.2pac4you.tk pt mai multe informati
2pac4you
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Mai 08, 2006 1:05 am
Localitate: alba iulia

Mesajde HABEEB » Lun Mai 08, 2006 7:06 am

2 posturi pline de aberatzii citite pe cine stie ce siteuri de 2lei de afara si traduse ochiometric.. gg
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde 2pac4you » Mar Mai 09, 2006 1:56 am

Gogule probleme??? daca esti thu mai bine informat exprimate sau poate ai vb thu cu masa lu pac si sti mai bine care e mersul... chestile pe care leam zis leam acumulat din mai multe parti si leam adogat si daca nu ma documentez din situri de afara de unde ma rog ai vrea sa ma documentez de pe situri din ro? :))))) si alta faza chestile astea nu leam aflat numa din siturile de afara care nu's de doi bani cum ai zis thu nu cred ca http://www.2paclegacy.com/ se poate numi sit de 2 bani vb aia din cate stiu eu e unul din siturile ofociale si pe langa situri in caz ca nu ai aflat mai sunt si reviste carti poezi si o groaza de documentare interviuri clipuri etc cum ar fi Thug angel, Tupac Vs, Ready 2 Die, Words Never Die, Before I Wake, TheRose That Grew From Concrete si mai nou Ressurection si lista poate contiunua infine nam timp de abureli sunt curios cate sti thu despre pac si de unde teai informat PEACE OUT
2pac4you
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Mai 08, 2006 1:05 am
Localitate: alba iulia

Mesajde HABEEB » Mar Mai 09, 2006 6:48 am

poate reusesti sa scrii in limba romana data viitoare
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde 2pac4you » Mar Mai 09, 2006 2:10 pm

Fratie nu am chef si nici timp sa ma cert cu tine asa ca sa o lasam balta PACE

Tupac The Best Rapper Ever!
2pac4you
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Mai 08, 2006 1:05 am
Localitate: alba iulia

Mesajde LeSharK » Mar Mai 09, 2006 8:19 pm

n-am citit thread-ul insa eu zic ca l-a omorat glontul (teoria mea)
bam! another dead nigger. please someone care!!11oneoneeleveneleven :/
Fanarioti slugarnici ai mondializarii
Ne vând minciuni spoite cu izul bunastarii

vand tricou TOOL
Avatar utilizator
LeSharK
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Dum Iul 04, 2004 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mie Mai 10, 2006 12:47 am

gata ba. am aflat
http://www.fanclub.ro/member.php?u=13892
iacal. el e.
apropo...prima parte din semnatura, leo dedic la fratii care se simte si este ei, giah...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde KaLySt » Dum Iul 16, 2006 12:54 pm

Nu sunt foarte sigur , dar ce atzi spune de gashca lui Ja Rule?????
KaLySt
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Sâm Iul 15, 2006 1:39 pm
Localitate: Buftea

Mesajde ndr » Dum Iul 16, 2006 1:14 pm

adica voi vreti sa spuneti ca 2pac nu s-a sinucis?!
ndr
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Iul 13, 2006 8:39 am
Localitate: Cta

Mesajde jus7m3 » Mie Aug 09, 2006 7:54 pm

OMG !!! voi chiar sunteti cu capra? incepeti rau de tot cu aberatii...
eu una zic ca 2pac nu e mort... dar sa o luam pe a voastra...sa zicem ca ar fi mort, si sa raspundem la intrebare... ar putea fi oricine...(suge, biggie, ala din south pola mea mai stie cum... , sau chiar un fan inebunit...)dar sa ajungeti la ja rule si ca s`ar fi sinucis...WTF?! eu oricum zic ca si`a inscenat moartea..tocmai sa scape de suge, biggie, etc...

si nu mai stiu care a zis ca suge l`ar fi omorat pt ca e mai valoros mort decat viu...u crezi ca pac nu stia asta!? tocmai.. i`au crescut de o gramada de ori vanzarile!

nu are cum sa fie mort...cat D`zeu a inregistrat omu` asta?! ganditi`va putin.. sunt 10 ani...si nu m`ar mira anu` viitor sa mai scoata un album...asa de verde spre gri :) sa zica masa... am mai gasit o caseta de`a lui... :D
m`am plictisit.... peace 2pac4you, picitstyle...!
peace all around!
Avatar utilizator
jus7m3
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Aug 08, 2006 11:00 pm

Mesajde jus7m3 » Mie Aug 09, 2006 7:57 pm

ah si mai ceva... am uitat.. california love part2... are si videoclip...in care e si pac si dre... si biggie a murit in `97 nu in acelasi an cu pac ... care chiar nu aveti habar despre ce vb... mai bine taceti... stiti zicala aia... shut up `n` listen bitch!!!
peace!
Avatar utilizator
jus7m3
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Aug 08, 2006 11:00 pm

Mesajde HABEEB » Dum Aug 13, 2006 4:51 pm

blah blah blah... get a life!
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde griffo_ptm » Joi Dec 28, 2006 4:17 am

off.. toti ziceti ca biggie ca dre .. zvonurile sunt ca notorious b.i.g ar fi angajat oameni sa il omoare ;)
griffo_ptm
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Dec 28, 2006 4:14 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde makaveli'07 » Vin Ian 05, 2007 4:06 pm

tot aiurea plictystyle asta
sunt multe posibilitati dar asta chiar e idiot!
eu nu stiu ce sa mai cred dar totusi sunt de parere ca suge la omorat
makaveli'07
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Vin Ian 05, 2007 3:07 pm
Localitate: timisoara

Cine l-a omorat pe 2pac

Mesajde g_unit » Vin Mar 04, 2011 6:37 am

Tu pac este MORT. Cine crede si acum povestile 2pac is alive video sau alte prosti mai bine sa nu mai lase pareri si sa caute pe google Tupac Grave sa vezi ce mormant fain. Are si statuie :)
Si eu cred ca Puff Daddy si Notorious B.I.G a comandat asasinarea lui Tupac.
Si daca nu va plac comentarile despre Tupac nu le mai cititi.
War:)
Avatar utilizator
g_unit
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Mar 04, 2011 6:14 am
Localitate: targu jiu

20 de motive pentru care 2pac traieste (prosti si aberati

Mesajde g_unit » Vin Mar 04, 2011 6:49 am

1. 2Pac si-a luat aliasul Makaveli. Niccolo Machiavelli a fost un strateg italian care a spus ca daca vrei sa scapi de dusmani poti sa-ti inscenezi moartea. 2Pac era un fan al lui Machiavelli, citise de mai multe ori cartile sale. Oare foloseste sfatul acesta ?
2. Tupac a fost incinerat cu o zi dupa ce a murit. Religia sa nu permite incinerare.
3. Nu se poate cere sa fie dezgropat pentru ca a fost incinerat.
4. Cover-ul albumului Makaveli, il arata pe 2Pac ca si pe Isus. Planuieste oare o reintoarcere ?
5. Las Vegas e un oras unde se da si se ia mita. Asta inseamna Doctori, Avocati, Reporteri si Gabori...
6. Producatorul albumului Makaveli se numeste simplu "Simon". "Simon" e apostolul care l-a ajutat pe Isus sa-Si duca crucea si printre primii care l-au vazut reinviind. Ar putea Suge sa fie Simon ?
7. Sunt o multime de "coincidente" in legatura cu cifra "7". A murit cand avea 25 de ani (2+5=7). A fost impuscat pe 7 septembrie si a supravietuit 7 zile. A murit la 4:03 Pm (4+3=7). Mai sunt si alte "coincidente"...
8. In interiorul Cover-ului Makaveli scrie: "Exit 2Pac, Enter Makaveli", ca si cum Tupac ar fi murit si Makaveli s-ar fi nascut...
9. Videoclipul piesei " I Ain't Mad At Cha" ii cam prevesteste moartea.
10.In videoclipul "Toss It Up" poarta Sneakers, "Penny Hardaway" si in "To Live & Die In L.A."
Michael Jordan'Sneakers, care nu erau inca pe piata la datele editarii videoclipurilor.
11.Tupac purta tot timpul vesta antiglont, dar dintr-un motiv ciudat in seara aia nu purta...
12.Seviciile memoriale care trebuia sa fie deschise publicului in L.A. si Atlanta au fost anulate...
13.Masina lui 2Pac a fost atinsa de 12 ori de gloante, dintre care 4 l-au atins pe 2Pac si unul doar i-a zgariat "Chelul" lui Suge...
14.Cadillacul continandu-i pe atacatori, nu a fost gasit niciodata. Cum drak ? L.V. este in mijlocul desertului.
15.In Las Vegas daca cineva incearca sa jefuiasca un cazino este urmarit de elicopter (L.V.P.D.). Cum de ucigasii lui Pac nu au fost urmariti de elicopter ?
17.Suge a zis ca in timp ce l-a dus pe Pac la spital au avut o discutie coerenta. Cat de grav era ranit 2Pac ?
18.2Pac apare in videoclipul "Smile" al lui Scarface.
19.In melodia impreuna cu Richie Rich "Nigga's Done Change" Tupac stia ca va "muri", dupa cum si spune.
20.In melodia "White Man'z World" 2Pac spune : "We Ain't Never Gonna Walk Off The Planet Unless Ya'll Choose To". A ales el calea inscenarii mortii pentru parasirea planetei ...?
Avatar utilizator
g_unit
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Mar 04, 2011 6:14 am
Localitate: targu jiu

Re: Cine l-a omorat pe 2pac (teoria mea)

Mesajde makavelithedon » Dum Dec 11, 2011 4:36 pm

sa fim seriosi ,una la mana Tupac nu este mort de asta sunt convins ,am si cateva dovezi nu foarte solide dar destul incat daca il intelegi si iti place Tupac o sa le accepti ,versuri de-ale lui si fapte reale ..Sa zicem ca e mort ,cine altcineva decat Illumianti cei de care vorbea in melodiile lui ,masoneria vezi demascarea muzici industriale ,au fost eliminati 2pac si biggie rip bouth ,ca sa formeze noua generatie de rap puff daddy 50 cent kanye west gay-z toti care canta numai de ceasuri scumpe si masini lucruri inncesibile negrilor din ghetou ,pe cand tupac dadea lectii de viata cu orice ocazie(melodie scoasa) .



I THANK THE LORD FOR MY MANNY BLESSINGS
makavelithedon
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Dec 11, 2011 4:30 pm

Anterior

Înapoi la Tupac Shakur

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator