God bless the dead (o teorie)

Forumul asociat fanclubului Tupac Shakur

Mesajde ^Dark_Angel^ » Mar Feb 22, 2005 6:11 pm

....fizic?!?!?!?!
poate...sunt o multime de banuieli la mijloc.....dar dar spiritul lui va fi mereu intre noi...:P
Avatar utilizator
^Dark_Angel^
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Ian 03, 2005 12:00 am

Mesajde 2peu » Mie Feb 23, 2005 3:15 pm

Aici ai dreptate Dark Angel :)...Respect
"Tupac is the best rapper of all time"
Avatar utilizator
2peu
Junior Member
 
Mesaje: 81
Membru din: Sâm Sep 04, 2004 11:00 pm

Mesajde WeedMan » Dum Feb 27, 2005 9:41 am

Bah fratilor desi exista anumite teorii cum ca ar fi viu (de ex. tatuajul de pe gat pe care cadavrul de la morga nu parea sa-l prezinte) totusi ce nu inviat in atatia ani nu va invia nici pana acum. Chiar daca a pregatit o revenire .................. de ce ar mai face-o????? dusmanii lui au murit aproape toti; vremurile s-au schimbat nu ar mai exista lucrurile pentru care a luptat atat si dak ar exista probabil nu ar mai merita efortul.
Pentru mine Tupac Amaru Shakur invie de fiecare data cand dau play shi nu va muri decat odata cu Hip-Hop-ul, pana atunci el este trecutul, prezentul si sa speram viitorul Hip-Hop-ului si ar fi pacat sa-i intinam spiritul si creatia cu niste teorii de kkt care nu fac altceva decat sa atarne pe buzele noastre doar pentru a plictisii multimea.
Si sa va mai zic o vorba [B]cuvantul fara sentiment si ratiune e ca omul fara inima si creier .......... asa ca nu mai vorbiti dak nu credeti in ceea ce ziceti.

Atat am avut de spus cei care ma contesta......... sunt liberi sa o faca dar numai sa o faca din suflet si cu argumente solide.

Pace
Avatar utilizator
WeedMan
Junior Member
 
Mesaje: 127
Membru din: Sâm Feb 26, 2005 12:00 am

sec

Mesajde MarieAnne » Mar Apr 05, 2005 1:57 pm

Mi se pare aiurea ca faza asta .. ca in God Bless the Dead Pac zice Rest in Peace Biggie smalls vrea sa fie o dovada ca e viu. eu cred ca e mort. Putea sa zica asta pur si simplu asa in gen DISS!!
Mai nou toti aud si presupun chestii pe baze nefondate si pareri.... e fain.. mai avem ce discuta nu? si totusi, tot la inceput se ajunge da macar na, socializam si noi ;b
am mai auzit chestii de genu ca pe Bomb first de pe Makaveli se aude nush ce (suge killed me)... ati auzit?? eu am ciulit urechea si nu lol! (:|
Deci na e bine sa fii atent da nu sa iti pui speranta in chestii nefondate cum ar fi niste cuvinte.. am acasa o groaza de Alive theories , care is faine de citit da nu si de crezut ... so, keep ya head up A-)
MarieAnne
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Mar Apr 05, 2005 12:24 pm
Localitate: Timisoara

Mesajde Body{Rapwilder} » Vin Aug 26, 2005 10:56 pm

Bah fratzilor,nu va mai intzeleg.Discutzii peste discutzii ,cuvinte peste cuvinte,idei peste idei,teorii peste teorii,etc.
Pana la urma acest forum este facut pentru fanii lui 2Pac si pt.cei care vor sa discute despre el.(asa am inteles).Tupac Shakur a avut o viata plina de intamplari paradoxale.Moartea sa chiar fiind o enima dupa aproape 10 ani.Orice s-ar spune despre el ,parerea mea este ca multe ideologii s-au format dupa ''moartea'' sa.Ceva e putred in toata povestea asta si va garantez ca timpul va rezolva totul si va scoate adevarul la vedere.Cat despre parerea mea personala este ca Tupac nu a murit FIZIC.Nu cred ca si-a inscenat moartea dar poate ceva l-a facut sa o faca.Personal cred ca va reveni,dupa cum reiese din profetiile sale si din unele albume.Revenirea sa cred ca va fi un eveniment mai mare decat v-ati imagina...
"It ain't about black & white ,cuz' we're human.I hope we will see the light before it's ruined..."
Avatar utilizator
Body{Rapwilder}
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Aug 25, 2005 11:00 pm

If I Die 2Nite

Mesajde MAKAVELI » Joi Dec 22, 2005 8:46 am

Pai atii ascultat melodia melodia "If I Die 2Nite" de unde stia el ca o sa moara noaptea??
Cum am mai zis nu mai Dumnezeu stie daca e mort sau viu!!
MAKAVELI
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mie Dec 21, 2005 9:16 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde ILove2Pac » Vin Dec 08, 2006 1:41 am

Sincer acum...sunt o mare fana a lui Tupac...dupa cum se poate vedea si dupa nick`ul meu...dar tot ce se petrece aici mi se pare o mare prostie.SINCER!!!
Imi doresc din tot sufletul ca tot ce s`a scris mai sus (fazele cu inscenarea) sa fie adevarate, si ca el sa fie in viata acum, si poate odata sa se arate.
Dar din pacate lucrurile astea se intampla numai in filme...si nu cred ca se va intampla vreo`data in realitate asa ceva.
Daca intr`adevar el a murit( :( ), macar si`a trait viata asa cum a vrut, alaturi de prieteni, fete frumoase si tot ce si`a dorit. Deci macar ar trebui sa fim fericitii ptr asta...
Iar despre toate filmuletele astea care apar pe net cu "el"...mi se par absolut dezgustatoare. Fac lumea sa creada ca este in viata, sau cel putin ii face sa creada ca s`ar putea vreo`data intampla asta.
Am vazut un filmuletz..cel cu "Holla back"...si cred ca toata lumea de aici l`a vazut(si desi multi au zis ca este foarte bine facut, si ca nu si`au dat seama la inceput ca este VRAJALA) si mi s`a parut foarte fals. Daca intr`adevar el ar fi in viata, si s`ar ascunde, eu cred ca si`ar schimba infatzisarea...si`ar lasa parul sa creasca, si`ar scoate tatuajele..etc...Dar in nici un caz sa ramana neschimbat.
Asta este parerea mea...si nimeni nu mi`o poate schimba...poate doar Tupac..:)
Am scris mesajul asta cu lacrimi in ochi...si oricum SPERANTA MOARE ULTIMA!!! Deci avem macar dreptul sa speram si sa visam!!!
Love You Forever Tupac!!!!
ILove2Pac
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Dec 07, 2006 10:45 pm
Localitate: Olanda

Mesajde makaveli'07 » Mar Ian 23, 2007 11:20 am

drept sa spun chiar daca traieste nu as vrea sa apara
e mai tare dilema asta ,,e mort nu e mort''
ne face sa il iubim mai mult
poate e mort .poate traieste pe o insula si e prieten cu biggie ca poate traieste si
ala,stau ei toata ziua si beau hennesey.:))toate astea sunt teorii ca sa il mentinem viu in inimile noastre.scotocim noi tot felu de teorii aiurea.
pana in 2003 mai credeam ca traieste dar cum nu a aparut atunci, e mort si tre sa ne obisnuim cu asta .continuati sa ascultati muzica lui si nu mai scotociti teorii din astea.
r.i.p. my nigga pac
makaveli'07
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Vin Ian 05, 2007 3:07 pm
Localitate: timisoara

Anterior

Înapoi la Tupac Shakur

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator