Ce rapper credetzi ca il copiaza pa 2pac acuma(sau rapperi)

Forumul asociat fanclubului Tupac Shakur

Mesajde Bboy-SBt » Mie Iun 23, 2004 10:01 am

k...Nas si Dmx...il copie pe Pac???? ;S ...sa fim seriosi...!!!!ambii au stiluri unice derivate din stilul gangsta...ca si Pac...de altfel..!!
Ja Rule...da..cam copie...Master P...baga mina deja :O
Bboyin' rulzz...!!!...Hip Hop 4 'eva...!!!
Avatar utilizator
Bboy-SBt
Junior Member
 
Mesaje: 54
Membru din: Mie Apr 28, 2004 11:00 pm

Mesajde Ko_Kaina » Vin Dec 31, 2004 2:39 pm

AdevaRapper scrie:Ba nu stiu ce ziceti voi dar mie imi place ce a facut JayZ cu Beyonce, chiar daca a copiat, o "da" foarte bine si melodia e o reusita! Am zis!



Aiurea....."Me and my girlfriend" era tare...dat trebuia sa se bage altzii.....cea mai naspa chestie sa copiezi.......no personality!!!!!!!

Se vede de departe.......cel care il copieaza cel mai mult pe 2Pac e Ja Rule......

RoLaNd2 scrie:Eminem nu are de ce sa il copieze.Pun pariu cu oricare ca daca Pac ar mai traii Eminem cu el ar fii cei mai buni prieteni.Asta pariez cu oricare.Ar fii asha de bun prieten cu Pac asha cum ii cu %0 Cent.Va spun io.



peace


LLLOOOLLLL.....ai innebunit?? Tupac si Eminem ???? Be serious.......
Debitezi frate......gandeste inainte sa vb....lol....auzi....tupac si eminem prieteni....mi-ai fakut ziua....deja m-am distrat
Ko_Kaina
 

Mesajde Ko_Kaina » Vin Dec 31, 2004 2:39 pm

Se vede de departe.......cel care il copieaza cel mai mult pe 2Pac e Ja Rule......
Ko_Kaina
 

Mesajde Ko_Kaina » Vin Dec 31, 2004 2:43 pm

RoLaNd2 scrie:Eminem nu are de ce sa il copieze.Pun pariu cu oricare ca daca Pac ar mai traii Eminem cu el ar fii cei mai buni prieteni.Asta pariez cu oricare.Ar fii asha de bun prieten cu Pac asha cum ii cu %0 Cent.Va spun io.



peace


LLLOOOLLLL.....ai innebunit?? Tupac si Eminem ???? Be serious.......
Debitezi frate......gandeste inainte sa vb....lol....auzi....tupac si eminem prieteni....mi-ai fakut ziua....deja m-am distrat
Ko_Kaina
 

Mesajde ^Dark_Angel^ » Lun Ian 03, 2005 11:19 pm

....cine?....nu prea stiu sigur...probabil toti artistii in materia hip-hop sau rap o fac kte putin....asa e mai peste tot knd se stie k a fost cineva mare.....in orice kntec in ziua d azi tre'sa auzim makr o data numele lui 2pac sau vreun vers d al lui....asta e pura hotie....dak vrei,faci o mel dedikta lui,da'nu-l furi....ar trebui sa se ceare drepturi d autor....urasc preluarile....
Avatar utilizator
^Dark_Angel^
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Ian 03, 2005 12:00 am

Mesajde WeedMan » Dum Feb 27, 2005 10:13 am

Tupac este unic shi nu poate fii copiat ......... in traducere libera omul nu poate fii copiat doar imitat, iar melodiile lui sunt mult prea sus pentru a fii depasite de niste "copii", dar adevarul este ca nici macar nu pot fii numite copii sunt mai mult influente lasate de Pac (trebuie sa recunoastem ca muzica lui de mult a ramas ca standard de calitate in lumea H-H asha ca multi spun ca dak plagiaza reusesc sa scoata ceva tare). Oricum la fazele cu DMX si altii nu sunt de acord. De Ce? Pentru ca DMX are deja stilul propriu mult mai agresiv decat al lui Tupac + dak observam evolutia lui Pac si a lui DMX realizam ca sunt aproape paralele shi nu se prea poate vorbii de copiere.
Iar daca chiar credeti ca Pac poate fii copiat amintiti-va de miscarea Thug Life. Asa ceva nu cred ca a mai reusit vre-un rapper dupa Pac (nici macar nu s-a incercat).
Singurul lucru care poate fii copiat sunt versuri si negative .............. iar pentru cei care inca nu stiu MESAJUL este cel care da viata melodiei. Un artist in fiecare creatie isi lasa o bucata de suflet in ea pentru ca aceasta sa prinda viata, iar sa copiezi suflete...........................no way mothafucker!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar utilizator
WeedMan
Junior Member
 
Mesaje: 127
Membru din: Sâm Feb 26, 2005 12:00 am

Mesajde unforgiven_ » Sâm Mar 19, 2005 12:25 am

Sunt nou pe aici si nu pot spune ca sunt un fan prea mare tupac pentru ca nu l-am ascultat atat de mult insa sunt fascinat de viata lui dupa moarte sa spunem asa.Zilele astea am gasit melodia tha realest,twista,swoop g - fuck dre.Din cate am putut sa aflu despre ea e de pe albumul 2 gangsta 4 radio cd al lui death row.Cred ca cel mai bine il imita tha realest.Am ascultat melodia si am crezut ca e 2pac.Asemanarea intre cei doi e uluitoare.Am gasit si niste poze cu el si seamana foarte bine cu 2pac.Poate acest tha realest este chiar tupac.Nu stiu prea multe despre subiectul asta pentru ca nu am gasit prea multe despre asta pe internet dar ganditi-va la asta.Ce parere aveti de asta ? Daca cineva stie mai multe despre subiectul asta va rog sa imi raspunde-ti.
unforgiven_
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Mar 18, 2005 11:59 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Thugzta » Vin Mar 24, 2006 7:07 pm

cel mai mare 2pac wanna b' in momentu de fatza ... shi inka din trekut ... este Ja Rule .....a furat inka shi nijte liryczuri de la 2pac ... pt aaia Ja Rule a aparut chiar shi in revista americana "Source" ! + poarta front-ragg bandana fix ca shi tupac ... unii chiar aberau mai demult , am shi vazut titluri "Ja Rule , The Second 2Pac?" ....in final s-a dovedit ca Ja ii NO-MATCH ( cum e e altfel shi Eminem ) pt tupac ....dintre cunoshtintzele lui 2Pac cred ca se mentzine ca autenticitate shi showbiz : Snoop Dogg ... Dre .... SouthCentralCartel .... etc .... ah apropo inainte sa fitzi unu in disackord cu me downloadatziva MP3u' : "Eminem & 50 Cent & Busta Rhymes - Hail Mary Remix ( Ja Rulle & Erv Gotti Diss )...ink shi zice eminem "come gett me ... this iz one-shadyy....if pac waz here alive ... he would neva ride witcha... " ...."Ja'z wordz been encoded in The Source stealling 2pac's shit like he just wrote it " asteas cele mai incendiare versuri din piesa ....
"The-Hate-U-Give-Lil-Infantz-Fucks-Everybody"
Avatar utilizator
Thugzta
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Dum Feb 12, 2006 12:00 am

Mesajde ebola2 » Mar Apr 18, 2006 1:27 pm

chiar dak imi plak la familia sunt o copie infidela 2pac:shoot:
Avatar utilizator
ebola2
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Apr 15, 2006 11:00 pm

Mesajde HABEEB » Mar Apr 18, 2006 1:54 pm

as zice ca ja rule se chinuie sa`l imite mai mult pe dmx decit pe 2pac.. oricum ja rule e zero.. ca si toata gashka de oligofreni ai lui benzino
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde makaveli'07 » Vin Ian 05, 2007 4:16 pm

habeeb nu imi place ce spui de ja rule
mie imi place ja rule si dintre toti cred ca el e cel mai aproape de stilul lui 2pac
poate nu ii reusestye dar asta e
si ja rule e obsedat de 2pac la fel ca noi
il respect pentru ca recunoaste ca il idolarizeaza pe 2pac
nu se ascunde ca alti falsi din hh!
makaveli'07
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Vin Ian 05, 2007 3:07 pm
Localitate: timisoara

Mesajde Don_Makaveli » Vin Ian 19, 2007 4:50 pm

Mah baieti ... Io sunt un fan mare de`a lu` 2PAC si am numai respect pentru tot ce a facut ... Ca ne`a adus muzica adevarata ... Dar concluzia mea ... Multi il copie pe 2pac pentru a avea faima si banii care le`a avut 2pac ... DAR io zic ca 2Pac nu este mort !!! ......... Sunt atatea dovezi care indica ca 2pac si`a inscenat moartea pentru a scapa de dusmani .... Si sunt foarte multe dovezi ascunse din seara in care a fost omorat ;) ... Acum daca voi ziceti ca ati citit biografi de`a lu` 2pac io zic ca ati dat peset vreuna care sa explice teoria -> The 7 Day Theory <- Daca vreti mai multe detalii ... postati pe forum ... Only respect for my nigga 2PAC !
Don_Makaveli
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Ian 19, 2007 4:42 pm
Localitate: Navodari

Mesajde dj_Kid_Nicky » Sâm Feb 03, 2007 1:24 am

cre k printre putinii kre au ramas cu adevarat legati de thug life e dmx
dj_Kid_Nicky
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Feb 02, 2007 1:00 pm
Localitate: cluj/arad/stuttgartt

Mesajde dj_Kid_Nicky » Sâm Feb 03, 2007 1:25 am

thug life intre ghilimelele de rigoare
dj_Kid_Nicky
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Feb 02, 2007 1:00 pm
Localitate: cluj/arad/stuttgartt

Mesajde D1ana » Mie Feb 21, 2007 2:14 pm

multi incearca sa il copize pe 2pac.... dar nu prea le ies.... nimeni nu il poate inlocuii....thug life ..:bow:
D1ana
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Feb 21, 2007 1:49 pm
Localitate: acasa :))

Mesajde richie_rich » Sâm Oct 06, 2007 9:09 am

ratati ratati ratati ratati ratati ratati.......numai ratati de ciutani care se cred rapperi .....strica tot.
richie_rich
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 9:04 am
Localitate: constanta

Anterior

Înapoi la Tupac Shakur

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori