Ce rapper credetzi ca il copiaza pa 2pac acuma(sau rapperi)

Forumul asociat fanclubului Tupac Shakur

ce rapper credetzi ca il copie pa 2pac acuma(sau rapperi)

Mesajde Neddy » Sâm Aug 31, 2002 10:58 am

Dupa moartea lui probabil ca multzi rapperi iau copiat stilul
Voi care credetzi ca ar fi aceshti rapperi?
Avatar utilizator
Neddy
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Mie Iul 10, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Sâm Aug 31, 2002 11:40 am

pai sunt prea multzi...de la noi cel mai pe fatza e Puya
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Neddy » Sâm Aug 31, 2002 3:42 pm

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Cred ca cine sa baga sa raspunda ar trebui sa scrie shi numele
rapperilor pe care el ii crede "cu musca pa caciula"
K?(altfel ce haz ar mai avea)
Avatar utilizator
Neddy
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Mie Iul 10, 2002 11:00 pm

...

Mesajde n3aGabitz » Sâm Aug 31, 2002 7:28 pm

Ja Rule, Master P, DMX (cel putin la inceput...se facea misto aici de el pe faza asta), Drag On, si inca mai muli ratati mai micii....a mai nou Lil Wayne si-a facut o trupa....si a zis ca el cu trupa lui sunt ca 2pac & Outlaws.....ce ratat bah.. ar mai fii Lil Zane, shit numai imi vin in cap acum.
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde Neddy » Dum Sep 01, 2002 12:34 pm

Adevarul e ca Original i-a cam gasit pa totzi
Dar sa shtii Original ca nu trebuie sa fie facutzi ratatzi pt ca daca l-au copiat au facut-o foarte bine shi nu s-au facut de ras
au avut foarte mult succes shi au scos mega hituri
Ratazi ar trebuie sa fie aia de la Death Row care dupa ce a murit 2pac au scos mai multe albume cu muzik lui,asta doar pt a se imbogatzi ei
Avatar utilizator
Neddy
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Mie Iul 10, 2002 11:00 pm

Da

Mesajde West2 » Vin Sep 06, 2002 12:16 am

Sunt de parere ca Ja rule il imita cel mai bine pe 2pac ,mai ales in melodia "so much pain"
West2
 

Mesajde d0peman » Dum Dec 22, 2002 5:28 pm

ce e cu aia de la death`row ca au lansat piesele.........ce ai tu ca le au lansat nu ai de un sa stii daca nu le au lansat din respekt si daca au iesit si bani din asta nu e nimim rau......ce ai fii vrut sa lase piesele acolo ascunse...sa nu le auda nime ????lasa ca e mai bine ca le a scos ca is piese faine si hituri si nu le ai fii auzit nicioadata...daca "ratatii " aia nu le au fii scos........
respekt 4 all
d0peman
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Vin Dec 13, 2002 5:08 pm
Localitate: bistrita

Reply

Mesajde AdevaRapper » Mar Dec 24, 2002 12:13 am

Eu nu cred ca Ja Rule se aseamana asa mult cu 2Pac. In schimb Dark-Man-eXtra, da, de aceea nu port nici cel mai mic respect pentru el !
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Re: ce rapper credetzi ca il copie pa 2pac acuma(sau rapperi)

Mesajde Thug Playa » Mar Feb 18, 2003 8:41 am

Initial trimis de Neddy
Dupa moartea lui probabil ca multzi rapperi iau copiat stilul
Voi care credetzi ca ar fi aceshti rapperi?

Jay z cu "boney & clyde", a copiat pe fata "Me & My Girlfriend"
Thug Playa
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Vin Feb 14, 2003 10:29 am
Localitate: pe-aici pe undeva

Mesajde AdevaRapper » Mie Feb 19, 2003 11:14 pm

Ba nu stiu ce ziceti voi dar mie imi place ce a facut JayZ cu Beyonce, chiar daca a copiat, o "da" foarte bine si melodia e o reusita! Am zis!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Vin Feb 21, 2003 4:00 pm

Chiar dak nu sunt deloc un fan al acestor genuri de remixuri, intr-adevar, Jay-Z are un flow f. reushit pe respectiva piesa. Chiar nu face de ras numele lui 2pac asha cum au facut-o multzi altzii
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Joi Mar 06, 2003 10:42 pm

Initial trimis de Neddy
Dar sa shtii Original ca nu trebuie sa fie facutzi ratatzi pt ca daca l-au copiat au facut-o foarte bine shi nu s-au facut de ras
au avut foarte mult succes shi au scos mega hituri


ba sunt ratati... nu ai cum sa-l copiezi pe 2pac si sa o faci si bine... s-au facut de ras doar pentru ca au incercat... ei nu se pot compara, si nu se vor putea compara vreodata cu 2pac.... L-au copiat, dar asta i-a dezavantajat pentru ca... nu au cum sa-l intreaca ei pe el...


Ratazi ar trebuie sa fie aia de la Death Row care dupa ce a murit 2pac au scos mai multe albume cu muzik lui,asta doar pt a se imbogatzi ei


da draga, ai dreptate.. de ce dreaq ne-au mai dat ei muzica cu eL?? Ce nu puteau sa ne lase cu albumele pe care le avea scoase pana atunci??? De ce sa mai scoata albume de calitate ???

o intrebare... TU AUZI CE SPUI?!? :con:
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde sweet_EU » Dum Aug 24, 2003 3:17 am

Mai sa`i iei o melodie de`a lu` Tupac si sa o modifici nu prea e copiat si voi nu aveti decat vreo 2% smen sa va dati seama daca cineva de dincolo il copiaza ca tehnica(sau incearca) a da si dmx canta tot asa de 19 ani si cand sa apucat el de cantat acum vreo 19 ani nu prea era cunoscut 2Pac si cu puya sunt foarte de acord
mai e si mafia are o melodie care este exact negativul lui Tupac si versurile sunt cam traduse
sweet_EU
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Aug 24, 2003 2:01 am
Localitate: timisoara

Mesajde Lärägë » Dum Aug 24, 2003 3:59 am

e logic sa fie asa cum ziceti voi,oameni care incearca sa-l copie pe 2pac pentru a castiga bani sau altceva
dar e logic la fel ca cineva sa scoata ceva care oglindeste cat de putin ceva de la 2pac si sa fie numit imediat pacwannabe.
Aia care il copie in mod grosolan si se dau tari sunt muisti,
Dar sa nu uitam ca 2pac este ca inspiratie pentru multi, si aici nu trebuie dat cu pumnul,e meritul lui 2pac care a reusit prin muzica sa,sa dea inspiratie si noi inpulsuri alora care balbaiau pe intuneric.
<< peace >>
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

Mesajde 213 » Mie Aug 27, 2003 2:18 am

Bun ... pe rand :
- pe pac il copie multi ... care o face cel mai bine in opinia mea e The Realist .. pe mine m-a pacalit o inregistrare .. am zis ca e pac ... chestia suparatoare este ca respectivu mai canta si cu Fatal pe ultimu' album a lu' Yukmouth.


- drepturile asupra melodiei "Me and my girlfriend" a lu' pac au fost cumparate de Jay-z de la Knight .. deci nu a copiat ca nesimtitu' .... oricum .. tot originalu' suna mai bine :) ... se pare ca si Beyonce o sa foloseasca ceva din "I Wonder If Heaven Got A Ghetto" pentru o melodie care o sa se numeasca "What's It Gonna Be?" .. sa vedem ce iese.
213
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Aug 27, 2003 1:46 am
Localitate: Constanta

nime`

Mesajde RoLaNd2 » Sâm Noi 29, 2003 11:29 am

Nu cred ca careva il copiaza pe Pac.
un pic ja rule de exemplu un videoclipul <<Reign>>
Acolo un pic dar in rest toti au stiluri diferite.

R.I.P 2Pac
RoLaNd2
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Sâm Noi 29, 2003 10:53 am
Localitate: ...Cluj...

doar o parere

Mesajde Thug_Boy » Mar Dec 02, 2003 8:16 pm

Dintre toti rapperii actuali Ja Rule incearca sa-l copieze cel mai mult dar nici restu' nu prea fac exceptzie!
Si aici ma refer si la DMX, Biggie, Mobb Deep, 50Cent etc., lista poate continua.
In ceea ce priveste Bonnie&Clyde 03 alui Jay-Z cu Beyonce e o copie proasta.In "Me and my girlfriend" a lui Tupac subiectul e diferit ; deci nu e vorba de dragoste ci de ura, razboi si sex!
Thug_Boy
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Dec 02, 2003 7:51 pm

Mesajde Lärägë » Mie Dec 03, 2003 4:10 pm

??rapperi actuali..biggie who?..oricum cred ca confunzi ceva,aia din lista ta nu l-au copiat,au facut adaptari la piesle lui 2pac..exista alta categorie..cea a imitatorilor dar oricum nu conteaza vad ca tu stii maibine.

pace
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

Mesajde Precyse » Dum Dec 07, 2003 5:35 am

Nas, Ja full, DMX, Gay Z si mai sunt multi
Precyse
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Dum Dec 07, 2003 5:19 am
Localitate: --

Tupac este unic

Mesajde Outlaws » Sâm Dec 27, 2003 7:23 pm

Tupac este unic nimeni nu il poate inlocui -=> doar corcitura de 2pac ar fii Eminem sau DMX
I Am Who I Am Only God Can Judge Me!!! -=(Outlaws)=-
Outlaws
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Joi Dec 25, 2003 4:54 pm
Localitate: romania-buzau

Mesajde tUdOrUK » Lun Dec 29, 2003 1:57 am

eminem in nici un caz
Avatar utilizator
tUdOrUK
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Dum Feb 09, 2003 12:00 am

Mesajde RoLaNd2 » Sâm Ian 03, 2004 12:35 pm

Eminem nu are de ce sa il copieze.Pun pariu cu oricare ca daca Pac ar mai traii Eminem cu el ar fii cei mai buni prieteni.Asta pariez cu oricare.Ar fii asha de bun prieten cu Pac asha cum ii cu %0 Cent.Va spun io.



peace
RoLaNd2
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Sâm Noi 29, 2003 10:53 am
Localitate: ...Cluj...

yo!

Mesajde marius moga » Joi Ian 08, 2004 6:29 am

eminem prieten cu tupac?prostu puli! tu-ai auzit piesa lui eminem hit em up care e preluata de la tupac? ai auzic ce zice de el? ca-i isus negru si o gramada de cacaturi! ai auzit ce-a vrut sa faca outlaw? intereseaza-te!
marius moga
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Dec 15, 2003 6:36 pm
Localitate: satu mare

Mesajde RoLaNd2 » Joi Ian 08, 2004 5:22 pm

mah muie tu pe mine nu ma faci pula prosata sau cum pula mea ai zis ai auzit?in primu` rand mah muie de ce pula mea prodece melodiile lui 2pac eminem?ultimu` album?sau soundtracku` de la
2pac resurrection cine pula mea lo produs?EMINEM.si cine pula tio zis ca emine o copiat melodiia hit em up ?mah se vede ca nu stii nimika incepatorule tu dik la el ai vazut videoclipurile la mtv sau atomic si citesti despre eminem in bravi si pula de popcorn si vii acii si faci pula mare ca nar fii prieteni.
Incepatorule
RoLaNd2
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Sâm Noi 29, 2003 10:53 am
Localitate: ...Cluj...

Mesajde gabuba » Joi Ian 08, 2004 6:24 pm

o singura intrebare am pentru voi , ma beieti... (asta printre puli, mui si ce v-ati mai bagat voi pe acolo) : de ce va hazardati in afirmati " ar fi bun prieten cu tupac , daca ar trai" ?! ati trait in anturaju lu tupac ca sa vedeti cum e el de fapt? sau in cel al lui eminem? NU! tot ce stiti voi stiti din diverse surse (internet, reviste, texte ale diverselor piese). asa ca probabil 2pac n-ar fi avut nici o legatura cu eminem daca ar fi trait...

va enervati prea mult, si spuneti prea putine.

si acum ca sa nu fiu total off topic (sa-mi fie scuza scurtul off topic, mai mult de calmare a spiritelor) ...
cine il copiaza pe tupac? eu zic ca jay-z.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde RoLaNd2 » Dum Ian 11, 2004 11:40 am

cum sal copieze Jay-Z cum ?nu are cum.mah io miam luat biografia noua al lui eminem "wathever you say i am " si acolo scrie ca io plakut ffff mult 2pac si ca in colectia lui numa 2pac si snoop asculta.daca nu stiti mereti si cumparativa cartea .era un fan dea lui 2pac
RoLaNd2
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Sâm Noi 29, 2003 10:53 am
Localitate: ...Cluj...

Mesajde NewDetails » Sâm Mai 22, 2004 10:32 pm

pai Ja Rule -absolut,50-absolut ( Mopreme, Tupac's step-brother said that too),si apoi Dmx(intr-o mica masura) ;Jay-Z nu he Kisses BIG's ass most of the time
mai degraba Nas (ca imag poate nu chiar ca stil) Black Haze .....si altii chiar daca nu flagrant
Avatar utilizator
NewDetails
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Lun Mai 17, 2004 11:00 pm

Eeeeee....

Mesajde CrAsh0v3r » Mar Mai 25, 2004 10:01 am

Fiecare rapper are stilul lui...
Acum e normal sa mai apara cate o asemanare ici colo intre versuri, sound si clipuri... si ei sunt tot oameni... si omul mai greseste ;)
Peace !
Of all the things I've lost, I miss my mind the most...
Avatar utilizator
CrAsh0v3r
 
Mesaje: 899
Membru din: Sâm Mai 03, 2003 11:00 pm

Mesajde NewDetails » Joi Mai 27, 2004 10:43 pm

inca unu care ii copie stilul lu pac--->Lian
Avatar utilizator
NewDetails
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Lun Mai 17, 2004 11:00 pm

Mesajde Songoku24u » Sâm Mai 29, 2004 10:34 am

hmmm....Ja Rule e cel mai aproape.Apoi sa lamuresc cateva lucruri.
1)2Pac era la DeathRow cand a murit.Normal ca albumele de dupa moartea lui au iesit sub sigla DeathRow.Vroiati sa fie BadBoy.Dar nu a fost decizia casei de discuri sa le dea drumul pe piata ci a Amaru Interscope care este fondata de Afeni Shakur(mama lui 2Pac pentru cine nu stie).
2)Eminem sa aiba ceva cu Tupac.Ma mir.Pe langa melodiile care le-a remixat pe albumele lui Tupac(Soundtrackul filmului Resurection,albume) am vazut live la televizor cand a luat niste premii anul trecut sau acu 2 ani ca a multumit fanilor si lui 2Pac si Notorious B.I.G. Ai dreptate,il uraste de moarte pe 2Pac.:))))).Dar nu cred ca ar fi fost asa buni prieteni.Trust me on this.2Pac=negru,Eminem=alb.In rap reprezinta ceva.Si lasa faza cu D12.Ei vor doar sa se afirme.
Songoku24u
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Mai 29, 2004 9:19 am
Localitate: Romania

Următorul

Înapoi la Tupac Shakur

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator