Credeti ca Eminem este urmatorul Tupac

Forumul asociat fanclubului Tupac Shakur

Credeti ca Eminem este urmatorul Tupac

Chestionarul s-a închis pe data de Dum Ian 04, 2004 5:16 pm

DA
1
25%
NU
3
75%
 
Voturi totale : 4

Credeti ca Eminem este urmatorul Tupac

Mesajde Outlaws » Joi Dec 25, 2003 5:16 pm

Faza draqu cand un rapper adevarat intra in lumea muzici rap si incepe sa spuna lucruri care pe multi dintre noi ne deranjaza "pac" pe el nenumarate procese situri anti etc.............asta a fost cazul lui Eminem care incet ,incet ii calcí£ pe urmele lui 2pac, insa cu toti stim ca nimeni nu il poate inlocui.
Vreau sa stiu parerile voastre pe tema aceasta si de ce lumea se leagí£ de rapperi pt. ca isi fac meseria si sp. lumi adevaru.
Outlaws
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Joi Dec 25, 2003 4:54 pm
Localitate: romania-buzau

lolz

Mesajde tUdOrUK » Vin Dec 26, 2003 12:39 am

eminem sa copieze pe tupac ?? hmmm nu prea cred aia frate...sunt fani 2pac care au auzit de la altii ca eminem vrea sa fie ca tupac shi incep shi ei sa vb. tot felu de kkturi. de ce sa il copieze em pe pac? ca are beef cu benzino, ja, etc precum a avut shi tupac cu bad boys? tu crezi ca il copiaza shi ca vrea sa fie ca el? daca da...zi de ce.

pai lumea se leaga de rapperi pentru ca nu au nici o idee ce e rapul shi incep sa vb de rau fiind ca rapperii injura etc. daca vrea careva sa critice rapul sa asculte 5 albume rap adevarate shi apoi sa ishi dea cu parearea.

pace
Avatar utilizator
tUdOrUK
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Dum Feb 09, 2003 12:00 am

Re: Credeti ca Eminem este urmatorul Tupac

Mesajde Trapped » Vin Dec 26, 2003 4:27 pm

Ce intrebare e asta? Nu va mai exista altul ca 2pac fiecare e unic in felul sau la fel si Eminem.

PEACE
Trapped
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Iul 04, 2003 6:54 pm
Localitate: Constanta

Mesajde RoLaNd2 » Mar Ian 06, 2004 10:21 am

Nui adevarat.Eminem nui urmatoru` 2pac .Ja Rule il copiaza un pic.
RoLaNd2
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Sâm Noi 29, 2003 10:53 am
Localitate: ...Cluj...

Mesajde onTHEmic » Lun Ian 26, 2004 7:49 pm

Cum sa fie eminem urmatorul tupac???Stilurile lor sunt total diferite..
onTHEmic
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Dum Noi 16, 2003 3:56 am
Localitate: Direct din PLANTATIE

Mesajde Bboy-SBb » Mar Mar 23, 2004 1:44 pm

Trapped scrie:Ce intrebare e asta? Nu va mai exista altul ca 2pac fiecare e unic in felul sau la fel si Eminem.

PEACE

:N nuff said!!!!
Bboy-SBb
 

Mesajde Wanted » Sâm Apr 10, 2004 10:32 pm

niciodata!! poa` sa traiasca eminem 3 4 vietii si niciodata n`o sa fie ca 2pac ... :eat: tupac este cel din dreapta... :P
Avatar utilizator
Wanted
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Vin Apr 09, 2004 11:00 pm

Mesajde DogTupacShakur » Sâm Apr 17, 2004 10:55 am

Eminem nici nu se compara cu `Pac :no: , si oricum 2Pac cand a murit ;g au ramas destule lucruri facute de el pt. care vor aduce aminte lumii cine a fost Tupac. :fuck:
DogTupacShakur
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Apr 17, 2004 10:40 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Dany_S » Sâm Apr 17, 2004 8:55 pm

in nici un caz, 2pac e o legenda in lumea rapului, plus ca au stiluri diferite
Avatar utilizator
Dany_S
Junior Member
 
Mesaje: 1165
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde dicky » Lun Apr 26, 2004 5:55 pm

"NU" esti raspunsul.e foarte mare diferantza dintre eminem si 2 pac pentru ca amandoi au stiluri diferite.nu pot sa zic ca eminem nu canta bine.recunosc ca are ceva melodi adevarate.........dar viata e scurta gustui lung(2 pac shakur)
dicky
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Mie Mar 31, 2004 1:54 am
Localitate: chicago

Mesajde IrC » Sâm Iul 03, 2004 9:57 pm

Eminem NU VA FI NICIODATA URMATORUL 2Pac.2Pac e UNUL.Nu puteati sa gaasiti un rapper mai bun?L-ati pus pe Eminem.Sunt multi rapperi mai buni ca el.2Pac R.I.P.2Pac a fost cel mai tare si ink este cel mai tare.
pace!
Inteligente
Rime
Compun
"Mii de pusti in centru la concertul Wu-Tang/Mii de taguri, pe-alocuri/Statui cu Sugarhill Gang."
"Cel ce fara de pacat sa arunce primul cu piatra"
Avatar utilizator
IrC
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Vin Iul 02, 2004 11:00 pm

Mesajde Onu@Pac » Dum Iul 25, 2004 1:14 pm

Si eu raman la parea ca Eminem nu va fi ca 2Pac :
1. Au stiluri diferite
2. Eminem nu a trecut prin ce a trecut 2Pac (vieti diferite)
3. Eminem a deklarat ca nu ar vrea sa fie urmatoru` 2Pac
PEACE!
Avatar utilizator
Onu@Pac
Junior Member
 
Mesaje: 55
Membru din: Vin Iul 23, 2004 11:00 pm

Mesajde teo4all » Mar Iul 27, 2004 12:53 am

Io zik ca prea va agatati de faptul ca "tupac e unic","singurul","nu poa sa il copieze nimeni...".Astea sunt "groupie talk".
Recunosc...Tupac a fost un rapper destul de valoros...temele atinse de el acopereau o arie vasta de teme si probleme cu care se confrunta un tanar de culoare in anii '90,dar...for fuck's sake...lasati-l dom'le acolo unde e si nu-l mai proslaviti atata...
De ce si-ar putea dori Eminem sa fie un golan negru mort?
teo4all
 

Mesajde IrC » Mar Iul 27, 2004 1:09 am

"Golanul ala negru si mort", a fost unul dintr-e cei mai buni mc.Nu zic cel mai bun, pt.k s-ar putea sa nu fie adevarat.Si dak, l-ar copia cineva ar da dovada, de lipsa de originalism, si nu ar avea asa succes.Nu-l mai proslaviti voi pe Eminem, k nu merita.Eu nu mai atac k n-are rost.Certati-va voi.
pace
Inteligente
Rime
Compun
"Mii de pusti in centru la concertul Wu-Tang/Mii de taguri, pe-alocuri/Statui cu Sugarhill Gang."
"Cel ce fara de pacat sa arunce primul cu piatra"
Avatar utilizator
IrC
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Vin Iul 02, 2004 11:00 pm

Mesajde Flash aka Shady » Joi Iul 29, 2004 3:12 pm

Mah eu nu cred ca va fi urmatorul 2pac ca au stiluri diferite si cred ca deja l-a intrecut pe 2pac.!
Avatar utilizator
Flash aka Shady
Junior Member
 
Mesaje: 31
Membru din: Mie Iul 07, 2004 11:00 pm

Mesajde Onu@Pac » Joi Iul 29, 2004 3:59 pm

Bha fanaticule !! De ce crezi ca l-a intrecu pe 2Pac ?? Ca are casa de discuri si promoveaza tot felu de artitsti si ca isi deschide linie vestimentara? Si ca orice taran asculta Eminem si ii se pare cool si ca e frumos .. Mai bine las`
I was born not to make it , but i did
Avatar utilizator
Onu@Pac
Junior Member
 
Mesaje: 55
Membru din: Vin Iul 23, 2004 11:00 pm

Mesajde CrAsh0v3r » Vin Iul 30, 2004 1:46 am

Este o singura varinta pt k Eminem sa ajunga "urmatorul 2pac" : BANG BANG !!!
R.I.P.
Of all the things I've lost, I miss my mind the most...
Avatar utilizator
CrAsh0v3r
 
Mesaje: 899
Membru din: Sâm Mai 03, 2003 11:00 pm

Mesajde XzibiT » Sâm Iul 31, 2004 1:43 am

Niciodata.Eminem va fi....Eminem,dar nicidecum comparat cu Tupac
REST IN PEACE TUPAC 1971-1996
Avatar utilizator
XzibiT
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Iul 29, 2004 11:00 pm

Mesajde Subsemnata` » Mar Sep 07, 2004 5:12 pm

Ha ha ha..asta e kiar funny..Eminem nici in 1000 de ani nu va ajunge la nivelul lui 2Pac
Te invit la dans..il stii pe tot? sau trecem la capitolul:faci bot?
Avatar utilizator
Subsemnata`
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Joi Sep 02, 2004 11:00 pm

Mesajde 2peu » Sâm Sep 11, 2004 8:58 pm

Tupac este Tupac si Eminem este Eminem, nu pot fi comparatzii, ambii au fost sau sunt cei mai bunii la vremea lor, dar daca ar fi sa o facem Tupac este mult mai bun dect M&M
Avatar utilizator
2peu
Junior Member
 
Mesaje: 81
Membru din: Sâm Sep 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Ko_Kaina » Vin Dec 31, 2004 2:34 pm

Nu...categorik....nu e nici o legatura intre ei...... totushi 2Pac e mai bun dekat Eminem
Ko_Kaina
 

Mesajde ^Dark_Angel^ » Lun Ian 03, 2005 11:22 pm

....nu e nici cea mai mik asemanare intre ei....sa incepem cu rasa....in al 2-lea rand muzik,versurile,stilul d a knta....tot....3min3m face totul din pur teribilsm...da' niciodata nu va reusi sa-l semene nici makr la o basina...cred k am spus totu'....dak nu,voi reveni cu siguranta.....
Avatar utilizator
^Dark_Angel^
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Ian 03, 2005 12:00 am

Mesajde Smookeu » Vin Ian 14, 2005 10:43 pm

Flash aka Shady scrie:Mah eu nu cred ca va fi urmatorul 2pac ca au stiluri diferite si cred ca deja l-a intrecut pe 2pac.!

Nu inteleg ce te face pe tine sa crezi ca Eminem l-a intrecut pe 2Pac.....eminem o pizdicutza proasta care-si da' talente de baiat si chestii d-astea....crezi ca daca nu era Dre mai era eminem unde e acum....si dupa ce l-a ridicat Dre a inceput sa socheze cu schemele lui de nebunie(scheme teatrale) si asta a prins la public.....
Smookeu
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Dec 28, 2004 2:05 am
Localitate: Bucuresti

Never

Mesajde I`mPerfecta » Lun Ian 17, 2005 4:34 pm

Asta e cea mai buna gluma pe care am auzit-o in viata mea:)....2pac ramane cel mai tare chiar daca e mort:((.Eminem incearca el ceva sa faca da` dupa parerea mea nu prea reuseste.Mie muzica lui mi se pare o joaca de copii:).Nu ma impresioneaza cu nimic.In schimb 2pac avea si inca are ceva de zis .

Hold on be strong
I`mPerfecta
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Lun Ian 17, 2005 4:12 pm
Localitate: Heaven

Mesajde ^Dark_Angel^ » Joi Feb 03, 2005 1:22 pm

...nici unul nu este acelasi...desi 3minem incearck sa-l copie...putin ...a facut un lucru bun cu scoaterea noului album pe piata...
Avatar utilizator
^Dark_Angel^
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Ian 03, 2005 12:00 am

Mesajde 2peu » Lun Feb 07, 2005 2:43 pm

Eminem clar incearca sa il copie....
Nu vad ce a vrut sa arate cu melodia si clipul la "Toy Soldiers", pt ca din cate stiu eu, in lumea Hip-Hopului de azi nu prea mai sunt scandaluri, exceptand Jay-Z/Nas si 50/Ja Rule, sau cel putin nu de amploarea cum arata el in acel clip....eu unul nu am fost impresionat deloc de acea tentativa de "poveste" pe care m&m a creat-o in toy soldiers
"Tupac is the best rapper of all time"
Avatar utilizator
2peu
Junior Member
 
Mesaje: 81
Membru din: Sâm Sep 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Ko_Kaina » Mar Feb 15, 2005 12:07 am

Bai ...s-o luam asha, datorita "minunatelor" posturi de muzika din tzara noastra care cica " se respecta"...da' n-au mai dat nimik de Tupac de 3 ani...multa lume nu shtie ce a insemnat Tupac pentru gangsta_rap,..pt rap....shi normal k o dau inainte cu Eminem.. k atat cunosc.....DAR TUPAC A FOST SHI VA RAMANE CEL MAI BUN indiferent dc cred nehalitzii aia....
Ko_Kaina
 

Mesajde 2peu » Mar Feb 15, 2005 1:22 pm

Aici ai perfecta dreptate, am constat cu stupoare, ca in septembrie anul acesta cand s-au facut 8 ani de la moartea lui, MTV sau Vh1 nu au dat nici macar o melodie sau ceva acolo sa ne reaminteasca de marele rapper...
"Tupac is the best rapper of all time"
Avatar utilizator
2peu
Junior Member
 
Mesaje: 81
Membru din: Sâm Sep 04, 2004 11:00 pm

Respect

Mesajde wally_valy » Mie Feb 16, 2005 7:59 pm

mah fratilor, io is cam nou in "joculetzu" asta a vostru. da las ca ma acomodez io.
oricum mie imi place pustiu. are sange in el. clar ca nu se compara cu 2pac da nu cred ca vrea sa-l imite. el are stilul lui si imi place mult. asta e ce sa facem? fiecare cu ale lui nu?
pace :))
Avatar utilizator
wally_valy
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Feb 16, 2005 12:00 am

Mesajde Flash aka Shady » Dum Mar 06, 2005 1:56 pm

Bah scopul lui eminem in like toy soldiers a fost sa se retraga din toate certurile , si numai un prost paralel cu rapul poate sa spuna ca eminem il copiaza pe 2pac!!!
That's all I got to say! That's my word!
Avatar utilizator
Flash aka Shady
Junior Member
 
Mesaje: 31
Membru din: Mie Iul 07, 2004 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Tupac Shakur

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron