Credeti ca Eminem este urmatorul Tupac

Forumul asociat fanclubului Tupac Shakur

Credeti ca Eminem este urmatorul Tupac

Chestionarul s-a închis pe data de Dum Ian 04, 2004 5:16 pm

DA
1
25%
NU
3
75%
 
Voturi totale : 4

Mesajde Sinkro » Joi Mai 04, 2006 2:05 pm

Nu se mai inchide odata topicul asta ?
Sinkro
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Mar 10, 2006 1:30 pm
Localitate: Campina

Mesajde Ioanaaa » Joi Mai 04, 2006 9:00 pm

2peu scrie:Tupac este Tupac si Eminem este Eminem, nu pot fi comparatzii, ambii au fost sau sunt cei mai bunii la vremea lor, dar daca ar fi sa o facem Tupac este mult mai bun dect M&M

Sunt de acord cu tine.....nu putem face o comparatzie intre Eminem si 2Pac.....fiecare are stilul lui propriu...si cum au zis multzi pe aici Eminem este un fan 2Pac....si mai e ceva Eminem este inca in viata iar 2Pac este mort [mai mult sau mai putzin].....dar totusi Eminem este inca la inceput de drum si nush daca are acelasi succes pe care la avut si 2Pac.........poate in viitoarul apropriat...nu se stie.....oricum mie imi plac amandoi...... ==D
Ioanaaa
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Apr 13, 2006 8:14 pm
Localitate: Italia

Mesajde Sinkro » Vin Mai 05, 2006 12:33 am

Tupac este mort (mai mult sau mai putin) dar inca mai apar albume cu el, chiar destul de bune. Cat despre Eminem nu s-a mai auzit nimic de ceva vreme si nu e chiar la inceput de drum. Doar canta din 99 din cate stiu eu. Iar 2Pacalypse Now din 1991 al lui 2Pac a avut mai mult succes decat a avut primul album al lui M&M
Sinkro
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Mar 10, 2006 1:30 pm
Localitate: Campina

Mesajde Ioanaaa » Vin Mai 05, 2006 1:40 am

Sinkro scrie:Tupac este mort (mai mult sau mai putin) dar inca mai apar albume cu el, chiar destul de bune. Cat despre Eminem nu s-a mai auzit nimic de ceva vreme si nu e chiar la inceput de drum. Doar canta din 99 din cate stiu eu. Iar 2Pacalypse Now din 1991 al lui 2Pac a avut mai mult succes decat a avut primul album al lui M&M

Yo nu am zis ca Eminem e mai bun ca 2Pac...am zis ca nici macar nu se poate face o comparatzie intre ei....nici nu putem spune ca Eminem e "clona" lui 2Pac...sunt total diferitzi...au o mica asemanare si cred ca si singura=>ambii canta acelasi gen de muzica<=..dar mai e o chestie.....una era HH pe vremea cand "s`a lansat" 2Pac si alta cand "s`a lansat" Eminem...acum HH s`a estins foarte mult...totzi se trezesc peste noapte mari MC nestiind macar ce e ala HH...etc. [intelegi tu ce am vrut sa zic]Ce a facut 2Pac nu a facut Eminem...si ce a facut Eminem nu a facut 2Pac...
NU POTI FACE O COMPARATIE INTRE EI!!!Chear mi se pare absur acest tipic... :cow:
Ioanaaa
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Apr 13, 2006 8:14 pm
Localitate: Italia

Mesajde Rapp3R_boY » Joi Iun 22, 2006 6:42 pm

imi vine sa rad....eminem viitorul 2pac?! lolex:))
Avatar utilizator
Rapp3R_boY
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Vin Apr 07, 2006 11:00 pm

Mesajde THUG BOY » Joi Aug 17, 2006 11:59 pm

eminem mi se pare un clovn si nu o sa ajunga niciadata ca Tupac deoarece nu are vocea lui si nici nu canta din suflet ca Pac.R.I.P. si daca nu e mort GOOD LIFE
)))))
THUG BOY
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Iul 22, 2006 7:31 pm
Localitate: TULCEA

Mesajde slim shady » Dum Oct 29, 2006 9:10 pm

nu are rost sa il criticati pe eminem sau pe 2pac pt. ca eminem este cel mai mare rapper din zilele noastre si 2pac a fost cand era in viata(sau nu stiu ce sa cred am citi multe si am auzit ca nu este mort. nu stiu ce sa mai cred ar fi frumos sa mai fie in viata). pt ca mie imi place mult si 2pac si eminem :moon:
slim shady
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Oct 29, 2006 8:58 pm
Localitate: Hunedoara

Mesajde Toopac » Dum Oct 29, 2006 9:43 pm

mda ,dk esti u fac eminem si afirmi k el este cel mai mare rapper al momentului nu ineamna k ai dreptate.eminem este cel mai mare rapper comercial k sa zic asa.si plm cum sa faci comparatie intre 2pac si eminem ? :)
Imagine
Avatar utilizator
Toopac
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Vin Oct 27, 2006 11:00 pm

Mesajde Dj_RoXiuTza » Dum Oct 29, 2006 9:48 pm

Fiecare are stilul lui si desi canta acelasi gen de muzica nu -i putem compara.2Pac a avut o evolutie foarte buna , chiar si azi se mai asculta muzica lui .Parerea mea este ca rapp-ul este printre cele mai ascultate genuri muzicale datorita lui , deoarece si-a castigat respectul multor fani . Cat despre Eminem ...in momentul de fata a decazut foarte mult , atat pe plan familiar, cat si profesional .Asta se resimte si in melodii ...Nu se compara nici o melodie de pe ultimul lui album cu "Lose Yourself" sau "Sing for the moment" . Deocamdata isi ajuta prietenul pe Obie Trice , cu care are si un featuring "There they go" . Destul de bun , dar ascultandu-l am avut o senzatie de deja vu . Oare Eminem devine comercial ? Oricum...sa speram ca va reveni in forta !
Generatia House saluta Zapp Share Free!undefinedundefined
Avatar utilizator
Dj_RoXiuTza
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Oct 27, 2006 11:00 pm

Mesajde whatever » Dum Oct 29, 2006 10:29 pm

Dj_RoXiuTza scrie: Oare Eminem devine comercial ? Oricum...sa speram ca va reveni in forta !


DEVINE ?!?
indifirent de cat de mult imi placea, cam de prin 2002 Eminem e definitia comercialitatii muzicale.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde HABEEB » Lun Oct 30, 2006 11:46 am

ultima piesa necomerciala a lui eminem a fost mosh.. dupa aia restul a venit pe banda... tot felul de manele.. ca si cea cu akon.. etc
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

O parere!!!

Mesajde MoCa » Mar Noi 14, 2006 3:24 pm

Cand Eminem va ajunge ca 2PAC atunci Guta va canta in filarmonica!!!:moon:
Avatar utilizator
MoCa
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Lun Noi 13, 2006 12:00 am

Mesajde HABEEB » Mie Noi 15, 2006 7:47 am

inca un oligofren care isi face cont doar ca sa scrie ceva de mare angajament intelectual.. gg
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde makaveli'07 » Vin Ian 05, 2007 3:50 pm

nu se va mai naste nimeni la fel ca 2pac
eminem este un fals
makaveli'07
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Vin Ian 05, 2007 3:07 pm
Localitate: timisoara

Mesajde IllusI[]n » Mie Feb 07, 2007 1:13 pm

Eminem e unic.Care`i faza cu comparatia? no can do.Mai lasati`ma cu 2pac asta.Ma intreb care dinttre voi smecherii care sunteti atat de amri fani 2pac stiti vreo melodie de la cap la coada a lui 2pac,sau date personale despre el.2pac a devenit ceva la moda pt generatia asta.Daca nu iti place 2pac nu esti considerat nu stiu cum.Ce atata agitatie pt 2pac..just don`t get it :| .
Ps:makaveli...explica de ce e Em fals..sa vad daca te tine ;)
Once upon a time in broken dreams...
Reflections that I can't face
So hold your breathe and make a wish for me
Take me to a better place ...
Avatar utilizator
IllusI[]n
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

hey

Mesajde dj_Kid_Nicky » Joi Feb 08, 2007 12:52 am

vi aici total neinformata sa il bagi pe 2pac in rahat...de ce faci afirmatii despre 2pac daca nu cunosti munca lui,numai pt ca poti si sari in evidenta ca esti altfel.unii oameni trebuie admirati pt ce au facut fara alte comentarii.tu cand asculti 2pac nu auzi ce auzim noi pentru ca esti neinformata despre cine a fost el si despre ce vorbeste el...asa as putea sa vin si eu sa zic cum eminem are o obsesie cu acel trailer-home si what is the big deal;asa si pt tine are alte semnificatii versurile lui eminem pt k ii stii "povestea" ,asa cum noi stim "povestea" lui 2pac...p.s.:da ,stim toti smecherii de aici melodii cap coada a lui 2pac
dj_Kid_Nicky
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Feb 02, 2007 1:00 pm
Localitate: cluj/arad/stuttgartt

Mesajde Wantedbyallfrom » Vin Feb 09, 2007 12:37 am

Mda...nu`s total neinformata stai tu linistit.Si nu vad unde l`am bagat in rahat.Stiu ca fiecare dintre ei a facut sacrificii si nu am negat asta..doar ca topicu asta nu`si are rostul.
ps:nu cred,nu ca ar avea vreo importanta.
Insirand persoanele ce nu ma`nghit pe zeci de km masor succesu`n 20 cm!
Avatar utilizator
Wantedbyallfrom
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mar Feb 06, 2007 12:00 am

Mesajde Stix » Joi Iun 21, 2007 7:00 pm

In primul rand mai terminatii cu prostiile cu "pace" k nu sunteti in U.S.A.
In al 2-lea rand nu mai dati voi note nu faceti pe judecatorii k sunteti niste putzoi care asculta hip-hop nu faceti voi asa ceva. Si mai lasati raperi americani k nu sunteti fani k nu le cumparatii voi albumuri le luati de pe net k ratatii. Asa k nu aveti nici un drept sa faceti voi pe marii cunoscatorii cand nu stiti nimik.
Stix
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Iun 21, 2007 6:47 pm
Localitate: Ploiesti

Mesajde Aneka2 » Dum Sep 02, 2007 4:03 pm

word !!! si daca nu le luam in original ce ?!?! asta nu ne da dreptul sa cometam asupra albumelor 'nd stuff, ipocritule !!! iti faci pula mare cu replici pe care orice pularau de peste 18 ani i le spune celor mai mici ( gen imbinarea lb romane cu englza 'nd stuff) .

Cat despre eminem consider ca e mai bun ca tupac caracterizez asa in prisma albumelor pe care le-am ascultat, omu' pune suflet atat in piesele inc ae vbeste despre familia sa cat si unele mai mai social -politice. Tre' sa recunosc ca exagereaza cu xcaterinca da' totuis tre' sa recunoasteti ca e genial . ce-i cert e ca a devenit al naibii de comercial (vezi piesa cu akon) dar doar in ultimul timp... ce spuneti voi ca din 2002 e comercial singura explicatie ar fi ca nu stiti stiti s afceti diferenta dintre mainstream si comercial... sau na gresesc eu si eminem chiar e comercial de atunci ( pe single-urile promovate) dar macar o face diferit, chiar inedit criticand vedetele, pula lui acolo ... ne auzim...
Aneka2
Junior Member
 
Mesaje: 101
Membru din: Dum Apr 01, 2007 11:05 am
Localitate: Departe

Mesajde whatever » Dum Sep 02, 2007 7:17 pm

stii, in momentul in care a scos Eminem melodiile Ass Like That si Shake That, practic a dat cu piciorul la mai toate chestiile faine facute de el de-a lungul timpului.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Aneka2 » Dum Sep 02, 2007 10:11 pm

bai da e inedit modul in care este el comercial...
Aneka2
Junior Member
 
Mesaje: 101
Membru din: Dum Apr 01, 2007 11:05 am
Localitate: Departe

Mesajde whatever » Dum Sep 02, 2007 10:28 pm

sincer nu imi pare, pentru ca parodierea/critica si toate cele au fost facute de multi altii inaintea lui, si au si fost facute mult mai bine.

efectiv nu se pot compara albume gen Slim Shady LP/Marshall Mathers LP cu toate chestiile ce au iesi dupa. si sincer nu ma astept la mare lucru nici de la King Mathers, desi sper altceva.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Aneka2 » Lun Sep 03, 2007 2:05 am

dar immortal technique nu este alb e al naibii de negru !!! la tine ma refer habeeb ...

eminem are flow, umor, tehnica , o viata interesanta, multe putze s-au masturbat dupa el... :)) nu spun ca ar fi cel mai bun MC dar am crescut cu tipul asta si plm ma oftica cand va aud mari ascultatori de under (ar trebui sa aascultati RIMMER - cu adidasii pe pamant) ca " doar tie si MTV-ului va place de eminem " (coopyright reserved to conecter) . ce vina are el ca orice aurolac cu o punga de joe umflata si cu impresii de rap il asculta ?!?!
Aneka2
Junior Member
 
Mesaje: 101
Membru din: Dum Apr 01, 2007 11:05 am
Localitate: Departe

Mesajde HABEEB » Lun Sep 03, 2007 7:26 am

[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde Aneka2 » Lun Sep 03, 2007 10:49 am

black 'nd latino cel putin asa imi pare aiici http://www.youtube.com/watch?v=bGueCEMx3ag&mode=related&search=

oricum nu e alb daca ma intelegi...
Aneka2
Junior Member
 
Mesaje: 101
Membru din: Dum Apr 01, 2007 11:05 am
Localitate: Departe

Mesajde whatever » Lun Sep 03, 2007 4:09 pm

Aneka2, 2 chestii. King Mathers o sa fie urmatorul album Eminem, dar nici eu nu stiu mai multe despre el, decat ceea ce scrie aici

si Immortal Technique nu e negru. omul e nascut in Lima, poti spune daca vrei ca e Peruviano-American, Latino, dar cam atat. are el tenul mai inchis la culoare, dar asta nu il face negru.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Sep 03, 2007 5:34 pm

uaty, matale vaz ca le jtii, pe mine insa inca ma ruade intrebarea initiala a tredului la care doresc din partea ta un raspuns transhant, "crezi ca eminem este urmatorul tupac?"
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde whatever » Lun Sep 03, 2007 10:00 pm

aiule, logic si indubitabil, alb pe negru si negru pe alb, eu cred ca eminem nu este urmatorul tupac.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Lun Sep 03, 2007 10:03 pm

dar cine crezi ca o sa fie urmatorul eminem?
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Lun Sep 03, 2007 10:23 pm

o sa fie urmatorul eminem?

despre urmatoru nu stim nica, da' se pare ca precedentu o fo tupacu

(stii balada tupacului, nu? aia cu tupac, tupac, tupacel / dragu mamii voinicel
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Tupac Shakur

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron