Romania + si -

Romania + si -

Mesajde marian jan » Vin Feb 21, 2003 12:33 am

in ultimul timp ma bate tot mai mult gandul sa plec din tara.vreau sa scrieti despre avantajele(exista?) si dezavantajele pe care ni le ofera tara asta.cum e afara(daca se poate si exemple) si despre dezavantajele din alte tari.
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Dum Feb 23, 2003 7:22 pm

Tot sustin in ultima vreme ca noi, romanii trebuie sa ne prindem ca munca si traiul bun sunt in relatie directa, da' nu ma crede nimeni...
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde AdevaRapper » Dum Feb 23, 2003 11:19 pm

+ istoria, entuziasmul romanesc, inteligenta
- romanii sunt 80% hoti, lenesi, etc
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Dum Feb 23, 2003 11:45 pm

Eu sunt impotriva plecarii din tzara, deshi nu pot furniza macar un argument pro romania. Insa cred, shi chiar de-ar fi sa mor cu credintza asta, ca noi, generatziile tinere, generatzii indraznesc sa spun fara lipsa de modestie, de mare perspectiva, avand in vedere faptul k tot mai multzi ajung sa-shi valorifice potentzialul, putem schimba ceva, putem ridica romania din noroi. Poate parea utopic dar dak am pune fiecare umarul am putea realiza mai mult decat s-ar ashtepta multzi. Problema insa la romani, adik minusul al' mai mare vine din interior. Ca ne taiem singuri craca de sub picioare. Cum ar zice Raku, suntem "bazatzi pe capra vecinului", fiindca romanul se simte bine dak o duce rau shi vede ca shi cei din jurul lui o duc rau...Shi dak aia o duc bine, romanashul nu incearca sa se ridice shi el, mai bine ishi trage vecinul in jos...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Lun Feb 24, 2003 9:15 pm

Decret, sau cum ar veni:
+ oamenii pana in 28 de ani
- oamenii de peste 40 de ani

Da, e o idee buna si-asta. Mentalitatea comunista prinda cum nu se poate mai prost pe formatia noastra latino-balcanica.
Oricum, frumos ai pus problema.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm


Înapoi la Probleme sociale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron