Despaduriri

Despaduriri

Mesajde AnduXX » Sâm Apr 11, 2015 6:28 pm

Salutare!

Vizitand-o pe bunica zilele acestea am observat ca au fost despadurite portiuni foarte mari de padure recent... eu nu am mai trecut pe aici de la pastele trecut e drept, deci nu as putea sa spun cand au avut loc exact, dar ma tulbura privelistile intampinate. Chiar am un sentiment de pierdere si tristete cand vad cioturile de lemn ramase in urma. Eu sunt constient ca este nevoie ca padurea sa fie reimprospatata pe alocuri, dar mi se pare exagerat ce se intampla. Nu stiu exact ale cui sunt padurile din zona, dar ar trebui macar sa se ocupe de plantarea de copaci noi, nu?
Voi ce credeti? Ati observat si voi fenomenul asta? Cine e responsabil pentru el? Sau exagerez si de fapt totul este un fenomen natural? Nu mai stiu ce sa cred...
Avatar utilizator
AnduXX
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Mar Oct 30, 2012 11:47 pm
Localitate: arad

Re: Despaduriri

Mesajde Dorin_d » Joi Apr 23, 2015 11:30 am

Astfel de imagini triste am vazut si eu in drum spre tara unui prieten, saptamana trecuta. In curand o sa se ajunga sa nu mai avem paduri si nici aer pe care sa il respiram. Ne mai si miram de unde atatea fenomene ale naturii ciudate, caldura vara si senzatia de sufocare...
Avatar utilizator
Dorin_d
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Apr 23, 2015 11:09 am


Înapoi la Probleme sociale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator