ce procent din viata ta

ce procent din viata ta

Mesajde eu2013 » Mie Feb 26, 2014 4:43 pm

cam ce procent din viata ta consideri ca e un kitsch,o imitatie de prost gust?
incepand cu alimentele straine contrafacute pe care le mananci,limba romgleza pe care o balmajesti cu altii ca tine,disparitia culturii,viata nesanatoasa pe care o duci intr-un oras care este un dezastru edilitar...
eu2013
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Mar Apr 30, 2013 10:29 am

Re: ce procent din viata ta

Mesajde smartapp.ro » Joi Feb 27, 2014 1:03 pm

Cine crezi ca o sa adminta ca viata proprie e un kitsch? In cel mai bun caz o sa afirme contrariul cei care intra in alte categorii, care ii diferentiaza de cei "normali". Aici ma refer la persoanele inovatoare, aventurierii adevarati, etc. In rest practic totul e kitsch, copiem de la idei, notiuni, stil de gandire, tot ce se poate numai sa nu ne punem noi mintea la contributie, ca vom fi prea obositi pt Nora pt mama si Acces direct.
Ai nevoie de un SRL, PFA, ONG? Iti completez GRATUIT dosarul de acte. Vino pe www.smartapp.ro
Avatar utilizator
smartapp.ro
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Feb 07, 2014 12:42 pm
Localitate: targu mures

Re: ce procent din viata ta

Mesajde eu2013 » Vin Feb 28, 2014 10:33 am

da,corect,asa este...
dar nu trebuie sa admita fata de altii ci fata de sine insusi si sa schimbe ceva daca are vointa...
de exemplu eu nu mai suport pur si simplu reclamele de la tv si repetarea lor pana la obsesie...
nu o sa cumpar NIMIC,NICIODATA,vointa mea de Fe ma ajuta,dar ce sa fac sa scap de ele?in afara de a schimba repede canalul nu stiu altceva...
si cand pe canalul celalalt este tot o reclama,MOOOR... :whaat
eu2013
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Mar Apr 30, 2013 10:29 am

Re: ce procent din viata ta

Mesajde irag12 » Mar Sep 16, 2014 7:16 am

Moartea este inevitabila deci alege cum vrei sa traiesti de acum incolo. Eu traiesc fiind constient de faptul ca odata si odata tot voi muri deci imi traiesc viata. Nu are rost sa-ti fie frica de moarte pentru ca....nu are rost.
irag12
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Sep 16, 2014 6:58 am


Înapoi la Probleme sociale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori