Executia sotilor Ceausescu fotografiata si filmata ?

Executia sotilor Ceausescu fotografiata si filmata ?

Mesajde superbiggy » Dum Aug 03, 2014 12:41 am

Executia sotilor Ceausescu. Cand ? de catre cine ?... cu totii stim, de ce ? dar cu adevarat de ce ? unii dintre noi se mai intreaba si acum,.... sunt raspunsuri pe care le vom primi sau nu caci in istorie isi mai fac loc si enigme.
Topicul acesta l-am deschis pentru ca circula pe web doua fotografii facute in timpul executiei dar inainte de celebra filmare am cautat online informatii despre istoria lor dar nu am gasit nimic care sa ma lamureasca.
Din toate articolele pe care le-am citit despre executie, proces, declaratii ale celor care au participat la proces, la executie, la inhumare, etc am aflat ca a existat un singur operator care a filmat procesul si "executia" si ce a fost difuzat ca si "executia sotilor Ceausescu" incepea asa: Imagine
Atunci de unde sunt scoase aceste 2 fotografii ? Daca exista aceste fotografii, oare ce mai exista si nu ne-a fost aratat ?
Imagine
Imagine
Stie cineva istoria acestor fotografii secrete de la executia sotilor Ceausescu ?
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

Re: Executia sotilor Ceausescu fotografiata si filmata ?

Mesajde superbiggy » Dum Aug 03, 2014 2:44 am

Am aflat raspunsul intre timp.
NU sunt poze de la executia sotilor Ceausescu.
Sunt poze facute la filmarea productiei cinematografice Punctul zero (1996) : http://youtu.be/IPhTA04tVjs?t=1h9m4s
Nu am reusit sa sterg eu postarea.
Se poate inchide topicul !
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti


Înapoi la Probleme sociale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron