MARIJUANA drugs or not drugs

Do you know anything about Marijuana ?

Yes.
80
59%
Interesting subject.
25
18%
No.
11
8%
No and i don't want to .
10
7%
Leave me alone or i call the police.
10
7%
 
Voturi totale : 136

Mesajde Cruela » Sâm Sep 13, 2003 1:26 am

In zilele de astazi, desi nu este legala, marijuana se fumeaza de catre tineri la fiecare colt de strada. Din proprie experienta spun ca marijuana nu creeaza dependenta, nu dauneaza sistemului nervos, fiind doar un drog usor... In timp, consumul excesiv poate provoca pierderi temporare de memorie si dureri acute de cap. Deci, marijuana poate fi consumata fara nici un fel de probleme si fara dureri de cap, daca este consumata moderat...
Nu fi trista daca voi pleca/Fiecare are calea sa!
Mai trec pe la voi/ Poate marti, poate joi/ Poate peste un an/ Sau poate doi!
Cruela
Junior Member
 
Mesaje: 237
Membru din: Lun Sep 09, 2002 4:36 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Floriris » Sâm Sep 13, 2003 3:17 pm

Tot ce provoaca dependentza se poate numi drog (cafeaua, tzigarile, alcoolul), marijoana este un drog, punct. Oricum peste veo 10 ani o sa se legalizezea cam prin toata lumea.
Ce credetzi ca fac cu Olanda (sau Danemarca), unde este legalizata marijoana,...experimente.
Rock-ul este cea mai sincera muzica
www.floriris.go.ro
Avatar utilizator
Floriris
Junior Member
 
Mesaje: 151
Membru din: Mar Iul 15, 2003 11:00 pm

Mesajde K-gula » Dum Sep 21, 2003 4:11 pm

acum ceva seri pe postul B1tv a fost o emisiune despre droguri. toate bune si frumoaste daca nu ar fi fost invitati, un general basit si un doctor de kkt ce nu aveau nimic in comun cu nici un fel de documentatie specifica. la un moment dat unul dintre ei a spus clasificarile lor (bineinteles dupa propriile pareri, ca altceva nu aveau). cau au ajuns la categoria a 3-a, mare mi-a fost mirarea sa aflu ca acolo sunt incluse, deopotriva: canabisul, iarba, has-ul si marijuana. dupa care au mai avut tupeul sa mai afirme ca populatia romana este prost informata si din acest motiv cred ca cele 4 enumeratii de mai sus sunt droguri usoare. auzind toate acestea, am realizat definitiv ca nu exista nici o sansa de supravieturire a incultilor, iar orice discutie pe acesta tema trebuie stopata din start, pt. a nu avea parte de dizlocari cerebrale.

...traim intr-o tara unde totul este de kkt... semnat pasha man eu as fi spus si ca; si majoritatea populatiei este de kkt. life is good, we sucks.


K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

marjuana

Mesajde anama23rous » Lun Oct 27, 2003 6:54 pm

Ciudat....nu stiu ce sa spun...acum sunt pe pagina asta pentru ca aseara prietenul meu a avut o reactie tare ciudata la un joint...ceea ce ma face sa ma indoiesc despre cat de ok este sa fumezi marijuana...Suntem in Olanda de aproape o luna si este 2 oara cand suntem ...am mai fost in primavara cand am fumat amandoi la greu si nu am avut absolut nici o problema...Aseara insa am fumat un joint si el a avut imoresia ca o sa moara...senzatie de frica, anxietate, halucinatii...
Poate cineva sa imi explice chestia asta ?
Pt ca pe mine m-a speriat al dreacu de tare!
anama23rous
 

Re: marjuana

Mesajde K-gula » Joi Oct 30, 2003 10:28 am

Initial trimis de anama23rous
...Aseara insa am fumat un joint si el a avut imoresia ca o sa moara...senzatie de frica, anxietate, halucinatii...
Poate cineva sa imi explice chestia asta ?
Pt ca pe mine m-a speriat al dreacu de tare!



este foarte normal ce a patit prietenul tau. asa cum am mai spus si am sa o repet mereu, M nu este pt. toata lumea. voi ati fumat chiar din olanda si se stie ca acolo exista M de cea mai buna calitate. iarba trebuie inteleasa si apaoi fumata. prietenul tau a ajuns in punctul maxim unde doresc toti cei ce stiu despre asta. ghinionul lui a fost ca nu a stiut sa se tripeze pe un lucru constructiv fiindca atunci nu ar mai fi fost vorba de panica ci, ar fi ajuns sa descopere niste lucurui la care nu ar fi ajuns niciodata. si eu am patit la fel prima oara cand am fumat ceva la fel de tare. voi cred ca ati pus si exagerat de mult. eu dintr-un joint dintr-o iarba atat de buna fumez 2-3 zile la rand. voi ati fumat 2, unul in cateva minute, banuiesc. data viitoare daca mai aveti ganduri "inaltatoare", fiti si voi mai cumpatati. chiar nu este caz de panica. tripati-va pe ceva misto. daca sunteti un cuplu, incercati sa faceti si treaba aia. o sa aveti o mare surpriza :D


K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

http://growshop.naturalminds.com

Mesajde subversiv » Sâm Noi 01, 2003 8:44 pm

subversiv
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Lun Oct 27, 2003 5:16 am
Localitate: sud pe viata

Mary Jane ajunge si in ungaria ! ...oare ?

Mesajde g0re » Sâm Noi 22, 2003 5:47 am

fratzilor, e adevarat ca s-a legalizat canepa in ungaria ? ... nu de alta da la vara vin in tzara cu BOZGOR AIR cu escala 3 zile la Budapesta :)

...chiar astept raspuns !

...am iesit !
g0re
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Sâm Noi 22, 2003 5:14 am
Localitate: Miami, FL USA

Re: Mary Jane ajunge si in ungaria ! ...oare ?

Mesajde K-gula » Sâm Noi 22, 2003 1:32 pm

Initial trimis de g0re
fratzilor, e adevarat ca s-a legalizat canepa in ungaria ? ... nu de alta da la vara vin in tzara cu BOZGOR AIR cu escala 3 zile la Budapesta :)

...chiar astept raspuns !

...am iesit !


da.

in budapesta sunt deschise 3 "cofisopuri" ;)

in toate tarile civilizate lumea a inteles care este riscul ( 0 ), insa la noi mai tre sa treaca ceva timp pana atunci, sau sa mai fumeze si dragi nostri politicieni ceva, ca sa zic asa.


K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde el MaLeFiCo » Sâm Noi 22, 2003 3:37 pm

Vad ca multi iau treaba asta foarte lejer.Din proprie experientza pot sa va spun ca am pierdut un an de faculta pe treaba asta si nu a fost cool deloc.Daga bagi ca apucatu dimineatza la amiaz si seara adio arme,scoala,prieteni ,bonjur paranoia,anxietatzi foarte nasoale etc.
Ca si alcoolul si alte cele excesul nu este deloc indicat.Vorbesc din experientza si nu sunt singurul.cand s-a intamplat treaba, mai mult de jumatate din gashca au dat-on bara la scoala ca niste eroi,deci atentzie pt novici si pt cei slabi de inger.Vreau sa spun ca eu am aruncat intr-o seara totul pe fereastra pt ca m-am paranoizat atat de tare si ma simtzeam un ratat si un dobitoc cu D mare(asta dupa o cura care a durat cateva luni)
pt cei din buc. si cei care o freca prin web atentzie mare se intampla niste lucruri foarte nasoale in bucuresti, Garcea asculta si vegheaza FOARTE SERIOOS.
el MaLeFiCo
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mie Noi 19, 2003 9:39 pm
Localitate: am sa ma-ntorc....

Mesajde g0re » Sâm Noi 22, 2003 10:10 pm

MaLeFiCo iti zic io ca si excesu de oua iti provoaca insuficienta hepatica. Asta e un fapt general cunoscut, ca excesele nu sunt bune; numai ca nu vorbea nimeni de execese... intrebam de ungaria, pt ca stiu ca in romania iarba e la noroc iar in general in tzarile "legale" e si Mary sanatoasa.

Daca zici asa, ma duc sa ma intersez de chiriile la garsoniere in Oradea ;)

g0re la aparat... over and out
g0re
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Sâm Noi 22, 2003 5:14 am
Localitate: Miami, FL USA

Mesajde el MaLeFiCo » Dum Noi 23, 2003 7:10 pm

Eu unu zic ca-i duma treaba asta cu Maghiauria.In fine nu am informatzii.Cei care au zis ca s-a legalizat poate stiu mai bine:o
el MaLeFiCo
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mie Noi 19, 2003 9:39 pm
Localitate: am sa ma-ntorc....

Mesajde superbiggy » Sâm Dec 13, 2003 12:25 am

Initial trimis de el MaLeFiCo
Vad ca multi iau treaba asta foarte lejer.Din proprie experientza pot sa va spun ca am pierdut un an de faculta pe treaba asta si nu a fost cool deloc.Daga bagi ca apucatu dimineatza la amiaz si seara adio arme,scoala,prieteni ,bonjur paranoia,anxietatzi foarte nasoale etc.
Ca si alcoolul si alte cele excesul nu este deloc indicat.Vorbesc din experientza si nu sunt singurul.cand s-a intamplat treaba, mai mult de jumatate din gashca au dat-on bara la scoala ca niste eroi,deci atentzie pt novici si pt cei slabi de inger.Vreau sa spun ca eu am aruncat intr-o seara totul pe fereastra pt ca m-am paranoizat atat de tare si ma simtzeam un ratat si un dobitoc cu D mare(asta dupa o cura care a durat cateva luni)
pt cei din buc. si cei care o freca prin web atentzie mare se intampla niste lucruri foarte nasoale in bucuresti, Garcea asculta si vegheaza FOARTE SERIOOS.


M-a amuzat tare de tot mesajul tau MaLeFiCo,... eu nu stiu ce ai fumat tu, sau daca ai fumat insa problema cu cei slabi de inger este ca se victimizeaza oricum si cind se schimba semaforul in rosu chiar atunci cind doresc si ei sa treaca, sau daca ai prinde ploaia prin oras.Cunosc oameni care de la o bere se cearta cu stilpii sau masinile parcate care "ii urmareste si ii loveste".Daca consumi marijuana nu intri in paranoia, daca ai pitici pe creier insa,...sa ne fie cu pardon, incuiete in casa si sa nu vii niciodata in Bucuresti ca se intampla niste lucruri foarte nasoale. :-) hai sa fim seriosi si sa ne luam vacanta un sejur in Canada.Cel mai proaspat stat care a dat greed light la consumul legal de marijuana in vara acestui an.Ride high people !Pace tuturor!
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

Mesajde K-gula » Sâm Dec 13, 2003 1:43 pm

apropos de ce a spus el MaLeFiCo, am si eu ceva de adaugat.

1. in romania 40% din populatia romaniei moare din cauza alcolului (probleme directe sau indirecte cauzate prin consumul de alcol)

2. cate cazuri de consumatori de M ai auzit ca isi iau la bataie nevestele, fac accidente de circulatie, isi maltrateaza copiii.......?

la ce spui tu, superbiggy, mai pot completa cu:

1. M la noi este considerat un dorg fiindca inca la noi cultura prostimii este la nivel -45.

2. inca se considera ca M este in drog de tranzit. ca de la el treci la altele mai puternice. total eronat. nu o sa auziti la noi in tara consumatori de heroina ce au plecat de la M. sau ve-ti auzi si de astfel de imbecili, insa acestia fac parte din categoria celor ce din lipsa de cultura au zis ca M sau Heroina este acelas lucru.

fiecare este destul de destupat la minte sa aleaga calea cea buna. daca nu vrei sa consumi, nu consuma, insa macar sa ai pretentia de la tine de a cunoaste cat mai multe despre fenomen pt. a sti de ce sa te feresti daca tot vrei sa te feresti. nu indemn pe nimeni sa fumeze, insa cei ce cataloghiaza in lipsa de cunostinte in domeniu, sunt mult mai de condamnat decat cei ce consuma.

anyway. nu ne-am mai vazut pe aici master superbiggy de foarte mult timp. pe unde ai mai petrecut man? poate o sa incerci sa intri mai des. mai punem tara la cale cat de cat. peace!


K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Norbert » Dum Dec 14, 2003 1:01 am

MaLeFiCo

Se intimpla lucruri nasoale in Bucuresti ? aia ca Garcea ii gaseste numa pe fraierii de pe web poate..... cine stie se prinde la ce ma refer eu ! Marijuana e periculoasa ai dreptate pina la urma deoarece nu e ca alcolul, ala e lasat de la Dumnezeu sa se bea deci in cantitati lumitate merge, dar drogurile nu, se modifica reactii chimice in creier si nu se stie daca nu poate sa ramina si asa pina la urma, s-a legalizat asta nu are nici o leg ca daca e sau nu periculos dupa mine legalizam toate drogurile, dar cine e fraier sa ia e major si vaccinat. TOATE sun nocive mai mult sau mai putin. Macar marijuana nu da dependenta ca tutunu asta e un lucru bun.
Norbert
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Mar Feb 04, 2003 2:30 am
Localitate: Romania

pentru toti incuiatii,... [delogheaza-te]

Mesajde superbiggy » Mar Dec 16, 2003 12:50 am

Norbert
Junior Member
"Marijuana e periculoasa ai dreptate pina la urma deoarece nu e ca alcolul, ala e lasat de la Dumnezeu sa se bea deci in cantitati lumitate merge, dar drogurile nu, ..."


Norbert esti dea dreptul pe din afara,... mergi mai copilu si piteste-te in spatele paharelor de cola cu pepsi si posteaza mesaje acolo unde stii cit de cit despre ce este vorba.
Daca ar fi sa comparam efectul bautului la volan, ar trebui inhalat de 4000 de ori delta-9-THC (Delta-9-tetrahydrocannabinol(THC) este compusul chimic din planta de marijuana care creeaza efectul de HIGH), mai mult ca sa cauzeze efectul betiei usoare provocate de 100 ml de alcool.
Iar in ceea ce priveste ce si cum a lasat Dumnezeu,...El ne-a lasat, animalele, fructele,legumele,plantele,etc sa le folosim dupa plac si necesitate si nicidecum pivnite pline de alcool pe care sa ni le administram in mod civilizat si dozat (...in cantitati lumitate,...).
Terminati-va odata cu ideile preconcepute legate de orice altceva decit efecte benefice ale Marijuanei asupra organismului si in ceea ce priveste dependenta,...fumez de 5 ani ocazional si discret si cu speranta ca pe viitor o vom putea face linistiti la coltul strazii sau la scara blocului salutindu-ne si nespargindu-ne capatinile ca de la alcool va urez la toti DESTEPTARE GRABNICA !!!

K-gula respect si bine v-am regasit, am lucrat la un film in rastimpul asta si la scurt timp dupa ce am terminat mi-am macinat mintile rapus de durerea pierderii iubitei mele, de la extaz la agonie cum altfel daca nu ca in viata, in primavara se vor vede roadele muncii mele cind se va lansa filmul. Oricum revin tulburat de valurile nelinistitei vietzi turbat si furibund ma linistesc cite putin cu greu si din locatia,...
Dreapta In Univers Centru In Intuneric va luminez ca un Far calea cu un jar aprins de planta sufletului,constiintei si a mintii.Pace voua oamenilor,love si toate cele bune.
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

Mesajde Norbert » Mar Dec 16, 2003 1:24 am

superbiggy

Stiu despre ce e vb stai tu linistit, ca nu numa tu oi fi acela care stii. Cu alcoolul ai dreptate perfect nu am zis nu, eu unu nu beau si nici nu doresc sa beau vreodata. In legatura cu marijuana eu spun ce am citit din toate sursele, nu am testat ca tine ca sa vad adevarul aici ai un punct in plus este adevarat ca cine testeaza stie mult mai bine ca cei care se documenteaza numai. Eu am incercat hidrocarburi aromatice (toluen C6H5CH3 am inhalat din cind in cind) dadea efecte halucinogene f interesante, dar facea ravagii la sanatate. Asa cum eu nu am experienta cu marijuana asa nici tu nu stii de hidrocarburi pe pielea ta, asa ca nu mai jigni ca nu este placut. Hai sa te intreb ceva ? Cunosti vreun halucinogen care sa nu dea dependenta si sa nu fie daunator daca este consumat din cind in cind ? In ceea ce priveste marijuana daca zici ca nu e periculoasa cum se scrie atunci sa se legalizeze si la noi nu am nimic impotriva.
Norbert
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Mar Feb 04, 2003 2:30 am
Localitate: Romania

Salut si libertate vesnica tuturor!

Mesajde bibescu » Mar Dec 16, 2003 5:09 am

Salut baieti si fete, ma bucur sa vad atata activitate pe un subiect care la noi e tratat cu curul, dupa cum urmeaza:

iata un link catre o "documentatie serioasa" despre marijuana
http://www.bioport.ro/Bioport/marijuana.html

si iata un link pe acelasi site catre o alta "documentatie serioasa" despre heroina
http://www.bioport.ro/Bioport/heroina.html

Acum, vedeti voi ceva despre dependenta pe pagina cu heroina?
In schimb pe pagina cu iarba, ohoho!

Mie asta imi suna a afaceri murdare...

alte aberatii ceva mai "documentate" si aici http://www.sanatos.ro/text11.htm

Iata ce inseamna informarea web in privinta drogurilor pe la noi.
Stiti cumva de proiecte romanesti mai serioase, cu referinte stiintifice ceva mai conturate decat sentintele alea biblice?

RECOMAND
tuturor celor care vor sa se informeze mai exact in privinta marijuanei sau a altor psihedelice site-urile
http://www.marijuana.com
http://www.erowid.org
din pacate numai in engleza (poate candva si in romana ;=) )
bibescu
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Dec 16, 2003 4:44 am
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde bibescu » Mar Dec 16, 2003 5:13 am

Uitasem.
Felicitari, tot respectul superbiggy, K-gula si ceilalti pentru lupta impotriva ignorantei ! Intr-o tara in care 99% au cea mai mare incredere in biserica si armata sunteti aproape raritati. ( asta nu e scoasa din burta, priviti Barometrul de Opinie Publica si va intristati http://www.osf.ro/ro/bop/Database/2003/Mai/bd_mai_2003.zip )
bibescu
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Dec 16, 2003 4:44 am
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Norbert » Mie Dec 17, 2003 1:34 am

mda, ce sa spun. Ma dar cercetatorii astia asa destepti de ce nu fac si ei un drog, sa il luam din cind in cind, sa ne simtim super dar sa nu dauneze ?! ma da idioti mai sunt ! mie mi-ar fi rusine cu R mare.
Norbert
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Mar Feb 04, 2003 2:30 am
Localitate: Romania

Mesajde K-gula » Mie Dec 17, 2003 6:58 am

de cand si pana unde aceasta idee ca cineva ar vrea sa faca un drog ce nu ar dauna? hmm.........

atata timp cat nimeni nu se sesizeaza in legatura cu prosti "mici" ca sa zic asa (cofeina, tutun, alcol ...), nu vad cine ar putea avea idei atat de marete. in tara asta plina de alcolisti, cei foarte putin ce vad cea ce trebuie sa vada vor fi mereu eclipsati de indoctrinati comunisti. totusi este bine ca in ultima vreme apar tot mai multi cei ce vor sa scape de imecilitatea specifica romaneasca.


K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mie Dec 17, 2003 8:44 am

Initial trimis de K-gula
in tara asta plina de alcolisti


doctore , oare de ce traiam io cu impresia ca suntem doar 3, io, sod si neatza?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde bibescu » Mie Dec 17, 2003 9:49 pm

Initial trimis de Norbert
mda, ce sa spun. Ma dar cercetatorii astia asa destepti de ce nu fac si ei un drog, sa il luam din cind in cind, sa ne simtim super dar sa nu dauneze ?! ma da idioti mai sunt ! mie mi-ar fi rusine cu R mare.


O carte marfa pe tema asta e una a lui Aldous Huxley - Minunata lume noua. Cu ajutorul unui drog de asta cum zici tu unii creaza o lume totalitarista in care toti credeau in Ford :) si in care toti erau oprimati dar fericiti pentru ca aveau "remediul": plecau in vacante Soma(drogul). Pacat ca partea cu drogul a ramas fictiune.
bibescu
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Dec 16, 2003 4:44 am
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Norbert » Joi Dec 18, 2003 1:29 am

Pai de ce sa nu se gindeasca la un drog halucinogen nedaunator ? ca e mult mai super decit sa se imbete ca porcii ! Macar in cazul asta ne exploram si noi mintea umana si traim niste realitati virtuale si nu mai ne trebe holospatiu din Star Trek ca sa traim lucruri inedite ! creierul nostru poate face acum ce nici un calc de 200 milioane de parai nu va face peste 400 ani ! As ca ? Dar trebe o substanta inteligenta astfel incit sa modifice reactiile chimice din creier ca sa traim cam ce dorim ! Mare chestie. E grav ca nu se gindeste nimeni la asta, nu ma refer la romini ca sunt comunisti la gindire, ma refer in lumea intreaga ! Toti latra ca drogurile distrug omul dar nici unu nu impaca si capra si varza !Sa aiba omu si droguri dar sa nici nu dauneze !
Norbert
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Mar Feb 04, 2003 2:30 am
Localitate: Romania

Mesajde K-gula » Joi Dec 18, 2003 8:33 am

Initial trimis de eyewitness


doctore , oare de ce traiam io cu impresia ca suntem doar 3, io, sod si neatza?


pai pt. ca atatia ma mai ramas in aceasta tara ;) voi trei si cu mine. deci sunt minoritar :p


K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde superbiggy » Vin Dec 19, 2003 12:21 am

Initial trimis de Norbert
mda, ce sa spun. Ma dar cercetatorii astia asa destepti de ce nu fac si ei un drog, sa il luam din cind in cind, sa ne simtim super dar sa nu dauneze ?! ma da idioti mai sunt ! mie mi-ar fi rusine cu R mare.


Norbert inainte de toate ai avut dreptate si am fost badaran.Te-am judecat gresit, scuzele mele, in ceea ce priveste doleanta ta intai o clarificare exista deja MARIJUANA care NU DAUNEAZA ,si afla ca cineva, nu stiu daca a fost neaparat cercetator, a creeat un drog la fel de inofensiv ca marijuana caci practic este facut din marijuana.Il cunoastem sub denumirea de hasis.In mare are acelasi efect contine aceleasi substante dar se prezinta sub alta forma si liantul care face compozitia compacta are 2 efecte secundare,daca vrei sa le spunem asa. La fumarea hasisului simti daca esti nefumator ca se inhaleaza mai greoi decit marijuana si da o senzatie usoara de somnolenta.
Norbert cred ca mai mult decit creearea unui alt drog inofensiv imi doresc legalizarea acestui drog natural si lansarea lui pe piata la preturi accesibile.Si stiu ca nu sunt singurul care gindeste asta,...
Pina una alta, nu va schimbati atitudinea si cereti-va drepturile !
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

Mesajde Norbert » Sâm Dec 20, 2003 2:14 am

superbiggy

Nici o problema se mai intimpla sa cataloghezi oamenii cum nu trebuie, dar daca ti-ai dat seama ca ai gresit este bine. Problema este ca eu sunt f pasionat de droguri in sensul ca le studiez de cam 3 ani si i-mi place sa stiu ce fac si cum actioneaza fiecare. Ai dreptate cu hasisul dar din pacate ptr mine care nu sunt fumator este o probelema, in al doilea rind mie i-mi plac halucinogenii, i-mi place sa traiesc lucruri inedite asa cum am trait sub influenta toluenului, ala este un halucinogen care odata inhalat ai halucinatii f bine puse la punct parca planificate dinainte si cu un anume subiect, nu se modificau numa perceptiile ci si trairile uneori, era fantastic in sensul ca am aflat ce poate face mintea noastra umana mai ales ca eram perfect constient ca dovada ca tin minte exact ce s-a intimplat. Daca se va legaliza marijuana ar fi super ptr tine daca i-ti place, dar cred ca dureaza tinind cont ca nici in Germania nu este inca legalizata (am parintii acolo) damite aici ! De ce ? De timpiti, toata lumea care aude de marijuana sau de alt drog zice "drogatu, drogatu" ca idiotii, daca le explici din propria experienta (cum esti tu) ca marijuana nu este daunator ei nici nu te asculta, te catalogheaza drept drogat nenorocit si gata, asta si in Germania nu numai aici, asa ca este trist ! foarte trist.
De ex la mine nu au mai ascultat ca au fost niste experimente fulminante, au receptat numa caaa am inhalat ala si gata is drogat :)))))))) ! Sper sa se legalizeze marijuana si hasisul ptr tine macar sa te simti bine ca eu nu mai sper intr-un halucinogen inofensiv. Ce parere ai de ciupecti (psilocibynu) ? Cit de periculoase sunt ?
Norbert
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Mar Feb 04, 2003 2:30 am
Localitate: Romania

hey:)

Mesajde Nanuka » Sâm Dec 20, 2003 6:31 am

Hmm eu sunt sincera si pot sa zic ca am incercat cateva droguri mai ales in cluburile house..Pills..extacy..canabis , hasis si marihuana...

Ce este nasol la marihuana in comparatzie cu pastiele ..este faptul ca-ti da paranoia rau de tot...

Tin minte ca ma aflam ca in Matrix..aveam impresia ca toata lumea rade de mine..tot ce vadeam si auzeam hmm mintea mea imi spunea ca este de fapt ceva ireal..in imginatzia mea ..si ca de fapt realitatea este cu totul alta..ca lumea rade de mine...ca sunt injosita si chestii de genu asta....

Vorbeam ..si aveam impresia ca vb foarte incet..imi strigam prietena..si imi spuneam hmm ce incet vorbesc nu se poate..ea nu ma aude..si de unde ca ea imi spunea ca vorbesc si ca ma comport normal..

Cand am iesit de la The mission...m-am urcat in taxi cu prietenii..si pe drum..mi s-a parut ca de fapt prietenii mei sunt niste golani care vor sa ma duca la padure sa ma violeze...am vrut sa deschid usa sa ma arunc..dar m-au tinut ceilaltzi..pe la Universitate cand unii dintre ei s-au dat jos..m-am dat si eu jos o clipa din masina..si am realizat ca de fapt totul era un vis..se petrecea in mintea mea...

M-am dus acasa si m-am culcat...a doua si a treia zii ma simtzeam ca in ceatza...

Intotdeauna cand am tras cateva fumuri..am avut paranoia mai ales la Marihuana...

Asta a fost din curiozitate..in vremurile bune...cand eram in Romania..si frecventam partyurile house..:))

Oricum, este cert un lucru..Marihuana iti poate periclita creierul...sa nu mai gandesti bine...consider ca utilizand mereu aceasta iarba..iti poate modifica inforimatiile creierului asa incat sa nu mai poti judeca normal nici chiar cand te-ai oprit din fumat..parerea mea...si poate gresesc...oricum nici un drog nu este bun cu sigurantza.....inclusiv si Marihuana....

Respect,
Nanuka.

PS: La un party merge ..de ce nu??..hehehe...dar doar atat..va pupic:)))
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Re: hey:)

Mesajde superbiggy » Dum Dec 21, 2003 10:08 pm

Initial trimis de Nanuk


Pills..extacy..canabis , hasis si marihuana...

Ce este nasol la marihuana in comparatzie cu pastiele ..este faptul ca-ti da paranoia rau de tot...
...aveam impresia ca toata lumea rade de mine....in imginatzia mea ..si ca de fapt realitatea este cu totul alta...ca lumea rade de mine...
M-am dus acasa si m-am culcat...a doua si a treia zii ma simtzeam ca in ceatza...
Marihuana iti poate periclita creierul...sa nu mai gandesti bine.....oricum nici un drog nu este bun cu sigurantza.....inclusiv si Marihuana....
Respect,
Nanuka.


Am adunat din mesajul tau citeva pasaje si ma simt nevoit sa fiu iarasi rautacios, sub influenta caruia dintre drogurile enumerate de tine mai sus erai cind ai scris mesajul ?, canabis sau marijuana?,..:-p, copii sa mearga sa somn si sa nu mai scrie aberatii. Pentru cultura ta si pentru un viitor mesaj mai bine informat afla ca marijuana este canabis .Citeste in mesajele anterioare ce s-a scris si mai gindeste-te ,... Vezi ca excesul de Coca Cola poate declansa chiar si HEPATITA !!!,...sa nu mai bei nici suc acuma da ?
Sa cresti mare Nanuka,sanatoasa si isteatza.
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

Re: Re: hey:)

Mesajde Nanuka » Lun Dec 22, 2003 11:21 pm

Initial trimis de superbiggy


Am adunat din mesajul tau citeva pasaje si ma simt nevoit sa fiu iarasi rautacios, sub influenta caruia dintre drogurile enumerate de tine mai sus erai cind ai scris mesajul ?, canabis sau marijuana?,..:-p, copii sa mearga sa somn si sa nu mai scrie aberatii. Pentru cultura ta si pentru un viitor mesaj mai bine informat afla ca marijuana este canabis .Citeste in mesajele anterioare ce s-a scris si mai gindeste-te ,... Vezi ca excesul de Coca Cola poate declansa chiar si HEPATITA !!!,...sa nu mai bei nici suc acuma da ?
Sa cresti mare Nanuka,sanatoasa si isteatza.


Hmm ok superbiggy..

Marihuana e Canabis...nu stiam sincer...asta nu inseamna ca sunt stupida nu??..am crezut ca sunt doua ierburi diferite...ce vrei..nu m-au interesat prea mult aceste aspecte...
Am fumat cu prietenii la club si gata haha..oricum merci..uite am invatzat un lucru nou..

Respect,
Nanuk.
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Sa cresti mare Nanuka :)

Mesajde superbiggy » Mar Dec 23, 2003 1:06 am

Nu mi-as fi permis sa te jignesc era o urare si atit.Eu ma chinui sa deschid mintile oamenilor si ma deranjeaza cind cineva vine si asa cum ai facut si tu, neinformati si arunca cu afirmatii creeind si mai mult confuzii.Ma bucur ca si tu ai prins ideea si de data asta am sa iti urez altceva in incheiere cu aceleasi bune intentii ca si prima data.
Sa cresti mare,sanatoasa si sa fii iubita !
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Probleme sociale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori