MARIJUANA drugs or not drugs

Do you know anything about Marijuana ?

Yes.
80
59%
Interesting subject.
25
18%
No.
11
8%
No and i don't want to .
10
7%
Leave me alone or i call the police.
10
7%
 
Voturi totale : 136

Ora de botanica... :U

Mesajde Heavystone » Joi Mar 04, 2004 6:28 am

In linkul din postul de mai sus a se observa cu atentie aspectul ciorchinilor de flori femele nepolenizate ("sinsemilla" = fara seminte, in spaniola), si multitudinea de tricomi cu cristale de pe suprafata lor. (un tricom = glanda productoare de rashina care contine Delta 9 - Tetrahidrocannabinol)
La contactul cu aerul rashina se solidifica, formand "cristale" la suprafata tricomilor, creand un efect de "glazura" pe suprafata ciorchinilor si frunzelor superioare ale plantei femele.

Foarte bine, dragi elevi, ne vedem data viitoare la extemporal! :U

PEACE!
Avatar utilizator
Heavystone
Junior Member
 
Mesaje: 176
Membru din: Mie Ian 28, 2004 12:00 am

High Heavystone !

Mesajde superbiggy » Vin Mar 05, 2004 11:41 pm

Heavystone scrie:,...

Foarte bine, dragi elevi, ne vedem data viitoare la extemporal! :U

PEACE!


Omule tu vei fi primul om pe care am sa il caut in ziua in care se va legaliza marijuana si la noi sau in cel mai rau caz la prima pensie atunci cind ma voi apuca de "gradinarit". Toate cele bune si sper sa ne bazam pe priceperea ta la nevoie :-). Biggy out.
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

Alte studii din SEUA (nu k ale lui biggy)

Mesajde GIGIDURU » Mie Mar 24, 2004 12:40 am

Superbiggy ca tot ii trageai tu acu vreun an cu date statistice de la nu stiu c institut din SEUA, uite aici ceva interesant.A fost una din primele pagini aparute pe google pentru "marijuana myth"
http://www.drugwatch.org/Walters%20marijuana%20myth.htm
Parca e semnata de un director, parca al Office of National Drug Control Policy
Si mai uite o pagina ..... tot asa de interesanta.
http://www.drugwatch.org/Tobacco_Marijuana_Media.htm
Daca mai ai nelamuriri ........ Google si Free/Net/Open BSD rules ..... !!!
Vreau sa spun ca nu sint nici pentru nici contra, dar o mica documentare pe net iti anuleaza toate demonstratiile tale (si referirile la Sursa: Guvernul Statelor Unite.Institutul National Anti Drog al U.S.,Oficiul de Statistica a mortalitatii al U.S. bla bla bla.) Poate ai si niste linukuri oficiale ?
GIGIDURU
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:24 am
Localitate: IASI

Mesajde GIGIDURU » Mie Mar 24, 2004 1:03 am

Si parca mai era un post al cuiva ca thc-ul dispare a 2-a zi, iar tutunul se depune.
Se pare ca altii gindesc altfel :Urine tests can detect THC metabolites for up to a week after a person has smoked marijuana.
Sursa :
http://www.drdrew.com/Topics/article.asp?id=907.
sau http://www.google.ro/search?q=cache:tw06IB9lT64J:www.drdrew.com/Topics/article.asp%3Fid%3D907+marijuana+myth&hl=ro&ie=UTF-8
Si mai gasiti si alte informatii interesante pe pagina asta.
Si daca voi ma lamuriti de ce nu vrea guvernul sa legalizeze marihuana ... nu prea vad c ar avea d pierdut.
GIGIDURU
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:24 am
Localitate: IASI

Mesajde GIGIDURU » Mie Mar 24, 2004 1:08 am

nah, n-am somn si caut pe google
si uite peste ce am dat (pentru cine stie a citi si scrie corect intr-o limba - engleza adica)
http://www.drugprevent.demon.co.uk/papers_items/dispelling%20the%20marijuana%20myth.html
GIGIDURU
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:24 am
Localitate: IASI

GIGI cum mai e vremea prin Moldova ?

Mesajde superbiggy » Vin Mar 26, 2004 2:24 pm

GIGIDURU scrie:Vreau sa spun ca nu sint nici pentru nici contra, Poate ai si niste linukuri oficiale ?


1. Str. Nicolae Iorga Nr.36, Bucuresti este o adresa oficiala unde poti adresa o petitie oficiala catre guvernului Canadei sa intrebi ce a determinat guvernul acestui stat sa legalizeze consumul de marijuana. Sau poate ai tu argumente sa demonstrezi guvernelor citorva tari ca au gresit facand posibil consumul de marijuana in public. Daca mai vrei adrese de ambasade sau consulate am sa te ajut cu placere, asta in cazul in care magicile tale motoarele de cautare dau gres.

2. Daca vrei sa afli personal ce este adevarat si ce nu legat de consumul de marijuana iti pot recomanda de asemenea citiva cultivatori din Moldavia cea plina de prejudecatzi si de mintzi incuiate, sau, mai bine citiva flacai de peste Prut care fac drumetzii prin Afganistan.

3. Poate ai sa scoti capul vreodata din ipocrizia care rista sa te inghita cu totul si ai sa invetzi sa fii responsabil pentru afirmatiile tale. Lectia de astazi ti-o servesc gratis iar topicul este NEUTRALITATEA.
Cind vrei sa fii neutru (aka pe pozitie neutra) referitor la un subiect de discutii trebuie sa prezinti declaratiile tale argumentand ambele aspecte pozitive sau negative, pro sau contra referitoare la respectivul subiect.

4. Acum sunt la un NetCaffe si in drum spre un restaurant iar foamea care urmeaza sa fie potolita in minutele urmatoare ma opreste sa iti arat cite link-uri PRO gasesti folosind ACELEASI MOTOARE DE CAUTARE pe care le prezentai (oleaca) mai sus.
Imi place sa cred ca nenea Gigi Cel Rau va fii mai pregatit data viitoare cind se va lansa in afirmatii care mai de care mai neutre.
Noi ceilalti stim foarte bine ce avem de facut ! :-)
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

din pacate intotdeauna gasim o scuza pentru ce nu ceea ce nu facem bine.

Mesajde ALM » Dum Mar 28, 2004 5:12 pm

In special pentru' K-gula'

NEGI CA MARIHUANA AFECTEAZA COMPORTAMENTUL UNUI CONSUMATOR?
EI BINE,AFLA CA NU E CA TINE!!!TOATE PERSOANELE PE CARE LE STIU SA "TRAGA" AU TULBURARI DE COMPORTAMENT in sensul ca la o varsta la care unii conduc tari,(e mult spus)ei nu stiu cand sa fie seriosi,nu stiu sa respecte pe cineva,confunda situatii si de multe ori esueaza in rezolvarea problemelor desi ar fi capabili sa le puna la punct.(M afecteaza celulele nervoase-sunt la medicina,stiu ce vorbesc)
Iti spun sigur ca te schimba!Marihana te schimba!!!!!!!!!!Si......DISTRUGE PRIETENII.Am aflat asta de la un tanar foarte foarte deosebit langa care am stat ceva vreme si care...din cel mai apreciat om,a ajuns cel mai lipsit de importanta.Si acum sunt alaturi de ceea ce A FOST el.Pentru ca s-a schimbat.Am vazut toata involutia lui.E ca si cum ai vedea ca se naruie un castel de nisip.La care...te-ai chinuit atat!!!
Pacat ca marihuana sau drogurile in general nu iti ofera nimic!DAR ITI FURA ATAT DE MULTE LUCRURI!!!!Raman doar PARADISURI ILUZORII obtinute dintr-un fum.
ALM
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Dum Mar 28, 2004 4:40 pm
Localitate: BUCURESTI

Mesajde ALM » Dum Mar 28, 2004 5:23 pm

Am ceva pentru tine,K-gula!citeste!(cauta mesajul meu pt. tine!
ALM
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Dum Mar 28, 2004 4:40 pm
Localitate: BUCURESTI

Mesajde Heavystone » Lun Mar 29, 2004 9:00 am

ALM scrie:TOATE PERSOANELE PE CARE LE STIU SA "TRAGA" AU TULBURARI DE COMPORTAMENT in sensul ca la o varsta la care unii conduc tari,(e mult spus)ei nu stiu cand sa fie seriosi,nu stiu sa respecte pe cineva,confunda situatii si de multe ori esueaza in rezolvarea problemelor desi ar fi capabili sa le puna la punct.(M afecteaza celulele nervoase-sunt la medicina,stiu ce vorbesc)
Iti spun sigur ca te schimba!Marihana te schimba......etc, etc...



CUNOSC SI EU PERSOANE DE ACEST GEN NUMAI CA LOR LI SE TRAGE DE LA.... ALCOOL! Asa ca te rog, macar zi si tu ceva nou daca tot vrei sa ai un argument forte... si alcoolul afecteaza creierul uman si schimba persobalitatea omului.... si ce daca?
Intrebarea de baza, daca nu ma insel era daca iarba ESTE sau NU mai DAUNATOARE decat alcoolul, si merita sa fie clasificata ca DROG... ca daca e sa ne luam dupa ce spui tu si alcoolul ar trebui sa fie ilegal!

Pe de alta parte as vrea sa-ti pun o intrebare... Cate persoane cunosti tu care, in urma fumatului de M, au devenit nesuferite, insuportabile? ... banuiesc ca nu mai mult de... UNA! ... Pai stai linistit ca asa cunosc si eu pe cineva care de cand fumeaza de 5-6 ori pe zi (pe langa alte droguri: ciuperci, LSD, extasy, cocaina) e cel mai dobitoc si prost om de pe planeta si nu poti sa ai o conversatie decenta cu el... dar in schimb, DEASEMENEA am o multitudine de prieteni fumatori(ocazionali) ca si mine care de cand fumeaza au devenit mult mai sociabili, agreabili, si au adoptat o atitudine si o gandire pozitiva in viata, inclusiv eu.... iar in ceea ca ma priveste, chiar as vrea sa-ti impartasesc propria-mi experienta cu M: inainte de a fuma eram un ins oarecum depresiv, introvertit, negativist.... DA, iarba M-A SCHIMBAT... IN BINE!!! Acum sunt extrovertit, vesel, de cele mai multe ori gandesc pozitiv, chiar mai profund, plus ca PENTRU MINE iarba mai are un effect fiziologic benefic la care initial nici nu m-am asteptat: imi desfunda narile si imi dilata bronhiile (avand astm bronshic si rinita).... DA, stiu ca o sa spui ca sunt prost, imi fac mai mult rau, bla, bla, bla... dar parerea mea e ca nu ai argument pana cand nu incerci sa vezi si tu... dar ceea ce mai TREBUIE ADAUGAT e ca effectele fiziologice ale M-nei VARIAZA DE LA PERSOANA LA PERSOANA! Iar in ceea ce priveste prietenul tau care s-a tampit nu pot sa-ti spun decat ca ABUZUL e detrimental, de altfel ca si abuzul de.. acadele(vezi capitolu' "diabet" domnu' student la medicina), si de asemenea precum a spus si K-gula intr-un post anterior: "MARIJUANA NU E PENTRU ORICINE!!!"

Inca un lucru... ".(M afecteaza celulele nervoase- sunt la medicina, stiu ce vorbesc)"... =D Si alcolul nu afecteaza celulele nervoase?

De curiozitate (nu sunt la med, dar am citit in domeniul cannabinoizilor..) poti sa-mi explici cum actioneaza D9-THC la nivelul creierului?
Avatar utilizator
Heavystone
Junior Member
 
Mesaje: 176
Membru din: Mie Ian 28, 2004 12:00 am

Mesajde superbiggy » Mar Mar 30, 2004 9:50 pm

Heavystone sa ne traiesti !,
ALM spunea:
....(M afecteaza celulele nervoase-sunt la medicina,stiu ce vorbesc)
Iti spun sigur ca te schimba!Marihana te schimba!!!!!!!!!!Si......
Huh, pai mai ALM Student la Medicina,... "M A R I H A N A" o fi toxica mai,....
Noi aici discutam despre altceva, iar in alta ordine de idei mult-dragutu'-fost-iubitul-tau-prieten sau ce ti-o fi fost el sigur nu consuma si altceva ? pentru ca daca da,... sa ne fie cu pardon.
Noi nu facem apologia drogurilor aici ! discutam, dezbatem, analizam parerile romanilor si nu numai, despre consumul de Marijuana, si mai precis L E G A L I Z A R E A acestuia.
O vorba de duh suna cam asa:
R A B D A R E S I ,...zic eu, F U M !
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

Stiu eu stiu eu !,...

Mesajde superbiggy » Mar Mar 30, 2004 10:00 pm

Heavystone scrie:De curiozitate (nu sunt la med, dar am citit in domeniul cannabinoizilor..) poti sa-mi explici cum actioneaza D9-THC la nivelul creierului?


Io Io Io, raspund io:
Tetrahydrocannabinol-ul are un efect relativ rapid (10 min dupa 2 sau 3 fumuri din marfa buna) si mai are un efect stiintific vorbind "B E L E A".
E bine? ce nota am?,...:P huh, unde-i keyboardu'? sa tastez ?,..prea mult fum,...
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

Mesajde Heavystone » Mar Mar 30, 2004 11:43 pm

Supperbiggy, nota PATRU', treci la loc, n-ai invatzat! :A Intrebarea era CUM actioneaza si nu IN CAT TIMP... iti sugerez sa instalezi un ventilator, ceva langa monitor :limba: :U
Avatar utilizator
Heavystone
Junior Member
 
Mesaje: 176
Membru din: Mie Ian 28, 2004 12:00 am

Mesajde ALM » Mie Mar 31, 2004 10:29 am

Cunosc NU o singura persoana care fumeaza M sau se drogheaza.Stiu oameni care au renuntat chiar la acest "Sport".
ALM este fata.Si....a fost o drogata.Surprinsi nu?!
DA orice exces este nociv sau...orice extrema.Urasc acea perioada din viata mea.Va inteleg perfect cand ma contraziceti sau ironizati ce spun altii impotriva drogurilor(M).Nici eu nu eram in stare atunci sa vad ca nu fac bine ce fac.Eram convinsa ca ceea ce fac e OK.Stiti cum e.nu?
ALM
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Dum Mar 28, 2004 4:40 pm
Localitate: BUCURESTI

Mesajde ALM » Mie Mar 31, 2004 10:36 am

Atata timp cat voi considerati ca va face bine acest obicei,si ca(pt.heavystone)te face mai vesel mai extrovertit si sociabil,e foarte bine.Dar sa nu treceti cu vederea ca atunci cand eu consider ca e bine sa il injur pe domnul politist,legea ma condamna si ma penalizeaza chiar.
Asa ca...ce ziceti de iluzii?!!
ALM
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Dum Mar 28, 2004 4:40 pm
Localitate: BUCURESTI

Mesajde Heavystone » Mie Mar 31, 2004 6:42 pm

Draga ALM, imi pare bine ca ti-a venit mintea la cap si ai decis sa nu te mai DROGHEZI!

Dar ceea ce inca tu n-ai inteles este ca NOI NU SUNTEM CONSUMATORI DE DROGURI.... noi suntem SIMPLII FUMATORI DE MARIHUANA! Punct.

Sper ca intelegi ce vreau sa spun... dupa cate imi dau seama tu provii dintr-un anturaj de consumatori de droguri si de aia ai si avut experientele respective... noi nu avem asemenea anturaje... cel putin eu.. n-am habar de ceilalti..

Pace si prosperitate! :)

:U
Avatar utilizator
Heavystone
Junior Member
 
Mesaje: 176
Membru din: Mie Ian 28, 2004 12:00 am

Mesajde superbiggy » Mie Mar 31, 2004 9:55 pm

A M I N !!! Sper sa ne facem intelesi pana la urma .
si in alta ordine de idei,... Daca soldatii-ar fuma, n-ar mai bombarda si masacra,...
P E A C E !!!
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

Mesajde jeni » Sâm Apr 03, 2004 11:30 pm

superbiggy scrie:A M I N !!! Sper sa ne facem intelesi pana la urma .
si in alta ordine de idei,... Daca soldatii-ar fuma, n-ar mai bombarda si masacra,...
P E A C E !!!


ba, esti atat de bou ca-mi vine sa beau ca porcu'.

uite semnu' pacii: :M
jeni
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Lun Mar 01, 2004 7:01 am
Localitate: bucuresti

Mesajde superbiggy » Lun Apr 05, 2004 12:16 am

jeni esti de belea, dar nu ai ce cauta printre noi, intoarce-te la tine in celula, noi suntem persoane bine crescute, civilizate si cizelate si oricum ragaim de smecherie si facem pipi pe cei de teapa ta.
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti


Mesajde jeni » Mar Apr 06, 2004 4:05 pm

superbiggy scrie:jeni esti de belea, dar nu ai ce cauta printre noi, intoarce-te la tine in celula, noi suntem persoane bine crescute, civilizate si cizelate si oricum ragaim de smecherie si facem pipi pe cei de teapa ta.


ma bucur sa vad ca confirmi.
pana si avataru ti-e de idiot. fi-r-ai tu sa fii de personaj colectiv, auzi, printre noi.

am senzatia ca ai incercat sa participi la big brova, esti exhibitionist.
jeni
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Lun Mar 01, 2004 7:01 am
Localitate: bucuresti

Mesajde superbiggy » Joi Apr 08, 2004 1:48 am

jeni, aici postam pro sau contra consumului legal de mariujuana in ROMANIA daca vrei sa te maimutzaresti in continuare cauta un forum de profil,... La revedere , drum bun !
Aporpos, tu nu iti pui un avatar? :-p
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

Stie cineva cum se trateaza canepa salbatica

Mesajde selltoanyone » Mie Apr 14, 2004 5:04 pm

Hello to all,

am gasit o plantatie de canepa salbatica prin apropiere dar sincer e cam naspa acum.... daca stie cineva cum as puatea sa o tratez sau eu stiu ce sa ii fac sa fie mai tare marfa cum se supne pe aici pe la noi ...
Am incercat sa fac Malaj ( lapte ) dar a iesit super naspa si sincer nu aveam mai nika ..
Astept parerile si raspunsurile voastre si va mamanem recunoscatori :)
Take care all
selltoanyone
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Apr 14, 2004 4:58 pm
Localitate: Cand Fumezi esti unde vrei !!!

Mesajde Heavystone » Mie Apr 14, 2004 5:59 pm

selltoanyone scrie:Hello to all,
am gasit o plantatie de canepa salbatica prin apropiere dar sincer e cam naspa acum.... daca stie cineva cum as puatea sa o tratez sau eu stiu ce sa ii fac sa fie mai tare marfa cum se supne pe aici pe la noi ...


IN PRIMUL RAND cu Canepa Salbatica N-AI CE FACE! NU ARE VALOARE NARCOTICA, are continut de THC mult prea mic ca sa aibe efect cand o fumezi...

Dar, daca tii neaparat sa maximizezi taria(concentratzia de THC) tot ce poti sa faci e sa separi plantele femele de plantele mascul (sunt si baietzei in plantatia ta???), eventual ia nisthe fetitze din plantatia aia, pune-le in cate un ghiveci fiecare(o singura planta la ghiveci), ia-le in casa intr-un loc cu intuneric absolut shi pune-le sub neoane.... dupa aia tre sa le faci sa infloreasca, adica le dai lumina 11 ore si 13 ore intuneric(total!), in fiecare zi timp de vre-o luna... dupa aia ai sa observi niste "ciorchini" de firicele la inceput de culoare alba, mai tarziu de culoare galben-portocalie... alea sunt florile femele care au cea mai mare concentratie de THC din toata planta!


:U
"Konna koroshkada dekiryno wa samurai dakeda... Oma e dakeda! "
Avatar utilizator
Heavystone
Junior Member
 
Mesaje: 176
Membru din: Mie Ian 28, 2004 12:00 am

Tratarea....

Mesajde Heavystone » Mie Apr 14, 2004 7:11 pm

De tratat n-ai cum s-o tratezi decat cu ingrasaminte... are nevoie de azot in faza vegetativa, dar asa cum lea-ai gasit tu(baniuesc ca au o inaltime de cel putin un metru..) ele sunt destul de avansate in faza vegetativa, asha ca tre sa te ingrijesti de... faza de inflorire, in care au nevoie de fosfor.. mai au nevoie si de potasiu in ambele faze...
In general daca iei nishte pamant fertil(ingrashat cu balega...) o sa contina tot ce-ti trebuie... daca vrei neaparat, poti sa te duci la Metro sa-ti iei pamant pentru flori, dar uite-te pe spatele ambalajului, la continut si vezi sa contina neaparat azot, fosfor si potasiu(N, P, K)...

De asemenea, camera de cultivare trebuie sa fie bine ventilata, temperatura intre 24 si 30(Maxim!) Celsius, aerul uscat(care poti sa-l asiguri daca ventilezi bine camera, aerul trebuie sa tranziteze camera(2 guri de aerisire si un ventilator))... neoanele suspendate de-asupra plantelor la aprox. 20cm de varful plantelor... material reflectorizant pe pereti(numai daca peretii nu sunt albi..) si in proximitatea plantelor, pentru o mai buna distributie a luminii... shi vezi ca ai nevoie de approx. 150 Watt de lumina pe metru patrat...

ORICUM, pentru nishte Canepa salbatica eu n-ash face eforturile astea... factorul genetic e cel mai important cand e vorba de tarie(continut de THC) ... adica in primul rand, canepa trebuie sa fie de soi narcotic(Skunk, Afgan, etc...)... soiurile indigene Europei au in general un continut de THC minuscul in cel mai bun caz,.... Soiurile narcotice sunt indigene zonelor aflate la maxim 30 de grade latitudine nordica si sudica...

...asta nu inseamna ca, in schimb, canepa industriala(asta care se cultiva pt. fibra) merita eforturile... soiurile de canepa industriala sunt soiuri care se conformeaza unor standarde europene de valoare narcotica nesemnificativa... exista si un soi romanesc, Lovrin 110, care indeplineshte aceste standarde, adica e legala cultivarea, tocmai pentru ca nu are valoare narcotica...


Uite aici cum arata niste ciorchini de flori femele de soiuri de soiuri... narcotice...
http://www.grow.de/gallery-pflanzen.html


:U
"Konna koroshkada dekiryno wa samurai dakeda... Oma e dakeda! "
Avatar utilizator
Heavystone
Junior Member
 
Mesaje: 176
Membru din: Mie Ian 28, 2004 12:00 am

Ar mai fi o kestie...

Mesajde Heavystone » Mie Apr 14, 2004 7:57 pm

...Ai putea sa lashi plantele acolo unde sunt ele, doar smulge toti baietzeii din radacini cat mai curand, lasa fetitzele la locul lor... shi pe la mijlocu' lui septembrie si pana pe la inceputul lui octombrie culege ciorchinii de flori femele(ele in mod natural, daca nu sunt polenizate, produc acesti ciorchini tocmai in toamna)... daca mai gaseshti plantele in locul respectiv(poa' sa vina Garcea intre timp sa le confishte, poa' sa vina alti entuziashti ca shi tine sa le recolteze, etc...)


Daca ai norocu' sa recoltezi niste sinsemilla(ciorchini de flori femele) in toamna.. tre sa le "manichiurezi", usuci, shi de-abia dup-aia le fumezi..

Adica, iei fiecare ciorchine, rupi toate frunzele(care se arunca daca nu ai ce-ti trebuie sa faci hashish din ele), lasi numai florile, dupa care le agati pe o sfoara(ca hainele la uscat, vezi linku)...

http://www.grow.de/Gallery/seedsneu/Neuer%20Ordner%20(2)/christal%20bud%20nirvana%20pac%202.jpg

... dupa vre-o 2-3 saptamani daca sunt uscate bine, le fumezi...(pipa, joint, etc...)


Mult noroc,

:U
"Konna koroshkada dekiryno wa samurai dakeda... Oma e dakeda! "
Avatar utilizator
Heavystone
Junior Member
 
Mesaje: 176
Membru din: Mie Ian 28, 2004 12:00 am

Mesajde Heavystone » Mie Apr 14, 2004 9:43 pm

....Aaaa shi nu uita, cand usuci alea... sa fie in loc intunecat si uscat(debara, etc..) :B
"Konna koroshkada dekiryno wa samurai dakeda... Oma e dakeda! "
Avatar utilizator
Heavystone
Junior Member
 
Mesaje: 176
Membru din: Mie Ian 28, 2004 12:00 am

Mesajde superbiggy » Mie Apr 14, 2004 10:20 pm

HEAVYSTONE Maestre te salut cu respect si mii de multumiri :))
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

Mesajde Heavystone » Mie Apr 14, 2004 10:54 pm

superbiggy scrie:HEAVYSTONE Maestre te salut cu respect si mii de multumiri :))


N-ai pentru ce.. :U
"Konna koroshkada dekiryno wa samurai dakeda... Oma e dakeda! "
Avatar utilizator
Heavystone
Junior Member
 
Mesaje: 176
Membru din: Mie Ian 28, 2004 12:00 am

Mesajde Dany_S » Joi Apr 15, 2004 7:05 am

nu fumez nici iarba, nici macar tigari........nu am atrage absolut deloc, mi se par bani aruncati in vant, de aceasi bani pot face ceva mult mai bun si care nici nu dauneaza sanatatii cu nimic.........oricum, n-am nimic cu cei care-i trag tare cu weed, dar ce ma deranjeaza insa e mirosu :no:
Avatar utilizator
Dany_S
Junior Member
 
Mesaje: 1165
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde Heavystone » Joi Apr 15, 2004 10:22 pm

Dany_S scrie:... ce ma deranjeaza insa e mirosu :no:


Pai reprosheaza-le vecinilor tai de-acolo, ca ma indoiesc ca din RO shi pana in Canada ar ajunge mirosu' fumurilor noastre.. ;-) ...shi pe de alta parte si pe mine ma deranjeaza cand majoritatea lumii in RO fumeaza tutun, shi chiar sunt alergic la fumul de tzigara(imi declanseaza astmul..) dar ce pot sa fac... tre sa-l suport cand merg intr-un bar, cand ies pe strada, cand am musafiri, etc... asta e, in viatza tre sa faci si compromisuri...
"Konna koroshkada dekiryno wa samurai dakeda... Oma e dakeda! "
Avatar utilizator
Heavystone
Junior Member
 
Mesaje: 176
Membru din: Mie Ian 28, 2004 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Probleme sociale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori