EVREII... Antisemitismul, un pui al inculturii sau o simpla parere?

No poll here

Da
0
Niciun vot
Nu
2
100%
 
Voturi totale : 2

Mesajde Tony Levin » Mie Aug 23, 2006 12:05 pm

bre jeorj,

sincer,postul tau se incadreaza cel mai bine in threadul asta

nu ca ai fi singurul,dar merita mentionat,cred eu

felicitari !!

in rest,ai dreptate in absolut tot ce afirmi:

-kosovo
-razboiul civil din sudan
-razboiul din etiopia cu musulmanii din eritreea in rolul principal
-cecenia si gaghestan
-tulburarile din vestul chinei "datorate" musulmanilor UIGHUR
-razboiul india-pakistan pentru kashmir
-confruntarile din filipine dintre musulmani si crestini pentru controlul asupra
controlului insulei mindanao
-razboiul din east timor,cu nusulmanii indonezieni in rolul principal
-razboiul din irak

lista desigur este incompleta,dar si asa nu face decat sa intareasca afirmatile-ti documentate,cum ca evreii si israelul se afla la baza tuturor conflictelor

ps. eu un lucru nu inteleg

inainte sa existe in romania camatarii si carciumarii evrei care i-au pacalit si subjugat pe toti cu imprumuturi si dobanzi,cine vindea acolo bautura si cine dadea imprumuturi?
Tony Levin
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Mar Ian 11, 2005 9:07 pm
Localitate: Israel

Mesajde pacha » Mie Aug 23, 2006 1:08 pm

Autohtonii,da erau mai umani.
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde jeorj » Mie Aug 23, 2006 3:00 pm

Tony Levin scrie:cum ca evreii si israelul se afla la baza tuturor conflictelor
excluzand razboaiele intre religiile create de carti scrise de evrei si rasboaiele de acaparare de petrol, aur sau mai stiu eu ce alte materii care sunt tot monopol evreesc, ce mai ramane din lista aia? intreb si eu de curiozitate.[/quote]

inainte sa existe in romania camatarii si carciumarii evrei care i-au pacalit si subjugat pe toti cu imprumuturi si dobanzi,cine vindea acolo bautura si cine dadea imprumuturi?
pai inainte sa vina camatarii sa-i fraiereasca pe romani cu pacaleli de 2 bani si sa le ia pamanturile isi faceau oamenii fiecare portia de trascau de calitate dupa gust si pretentiile pe care le avea, si nu posirca pe care o vindeau carciumarii de baga boala in oameni
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mie Aug 23, 2006 3:50 pm

-kosovo
-razboiul civil din sudan
-razboiul din etiopia cu musulmanii din eritreea in rolul principal
-cecenia si gaghestan
-tulburarile din vestul chinei "datorate" musulmanilor UIGHUR
-razboiul india-pakistan pentru kashmir
-confruntarile din filipine dintre musulmani si crestini pentru controlul asupra
controlului insulei mindanao
-razboiul din east timor,cu nusulmanii indonezieni in rolul principal
-razboiul din irak


auzi bre itzic, astea sa le discutati voi, intre voi, colosha la ierusalim in bonbe sau printre bonbe(ajuta-i Duamne) ca sa va justificati ideea ca voo nici gura nu va pute dupa ce-ati lins bolu de mujdei si sa va dea motivatia ca sunteti injerashi. pe noi ROMANII ne duare la flofender de conflictele alea insa ceea ce ma duare si ceea ce mi-a afectat copilaria si tineretea este ca jidani inputzitzi, parshivi, oportunijti si fara scrupule, au adus comunizmu in romania si daca negi treaba asta itzic, te bag adanc in plm de n-o sa iesi nici la sabat.

hai bajti!
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Mie Aug 23, 2006 4:09 pm

deci nu slabiti ionuzzu? io credeam ca de rusinea de a fi luat la per penis de jumatate de useri nu se va mai arata dar este un costasilviu demigrant infatuat needucat si psihopat de zile mari. :D
sunt ani de cand nu am mai avut un demigrant cu atatea frustrari. ma gandeam ca s-a intors el in romania dupa muuuuuuuuuuuulti ani si singurele discutii purtate au fost mercantile. bre shtrul, pai cine e de vina ca asta este anturajul domniei voastre? ca noi nu.

si ma si mir ca numai pe subiectul asta te invarti, bati campii la greu, cand ti se aduc argumente te faci ca nu le vezi (stiu ca ovreii au ochelari de cal, dar si aia vad macar o directie) si nu raspunzi decat ca o tzatza de dupa gard. da' de ofuscat te ofuschezi ca ce are lumea cu ovreii.

mai ia odata threadul la labutza, mai vezi despre ce s-a vorbit, mai lasa-ne cu kilogramele cu care ai tu internetu' ca te lauzi mai ceva ca manelistu' cu inelele (de la audi), aduna si ce a zis aiu' in ultimul post (reatz ai draq de comunisti, veniti, dati si porma fugiti peste granita si va plangeti ca-s ai draq musulmanii cu voi, nu pot sa zic cuvinte grele ca mij ar fi unu din ele) si daca ai o ultima urma de decentza (jidov decent, mwahahahaha ~p~p) cauta naiba un forum unde va pupati reciproc in circumcizii ca esti jenibil.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Tony Levin » Mie Aug 23, 2006 4:36 pm

eyewitness scrie:auzi bre itzic, astea sa le discutati voi, intre voi, colosha la ierusalim in bonbe sau printre bonbe(ajuta-i Duamne) ca sa va justificati ideea ca voo nici gura nu va pute dupa ce-ati lins bolu de mujdei si sa va dea motivatia ca sunteti injerashi. pe noi ROMANII ne duare la flofender de conflictele alea insa ceea ce ma duare si ceea ce mi-a afectat copilaria si tineretea este ca jidani inputzitzi, parshivi, oportunijti si fara scrupule, au adus comunizmu in romania si daca negi treaba asta itzic, te bag adanc in plm de n-o sa iesi nici la sabat.

hai bajti!


esti un dobitoc

asa sa vorbesti cu ma-ta

pacat de romania ca-i populata cu de-alde pielea p**ii
ca tine

partea buna e ca sunteti in minoritate,'reati ai dreaq de boratzi ordinari,mai sunt pe-acolo si oameni normali

esti din categoria dobitocilor incremeniti in proiect

si daca te doare in foflender,atunci de ce te bagi pe threadul asta,gunoiule?du-te-n pm invartindu-te,kkt cu ochi

tu si amicul tau de sub tine ati merita sa va pun pusca intre ochi si sa va tin asa cateva secunde,pana cand iti prind pantalonii culoarea rahatului
Tony Levin
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Mar Ian 11, 2005 9:07 pm
Localitate: Israel

Mesajde gaga » Mie Aug 23, 2006 4:45 pm

asta nu era threadul cu jidanii bre oameni buni? era cu tziganii inculti care prinsi la coltz injura? asta era "threadu' asta"? care este deschis de un extremist de dreapta zeul imaginatiei bolnave? ~p aaaaaaaaaaaaaaaaaa

ce pusca sa ne pui? una imaginara care traieste in padure? daca aveai pusca erai la impuscat arabi si scapam de tine. demigrantule ~p


pacat de romania ca-i populata cu de-alde pielea p**ii


voi ovreii nici d'asta n-aveti (de aci frustrarea nu?) ~p~p~p
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde kacio » Mie Aug 23, 2006 5:13 pm

bai levin cand vezi ca toti sunt impotriva ta , ia-ti jidane valiza si pleaca .nu mai fi sacaitor si nu mai incerca sa demonstrezi ceva ce nu esti in stare si nu mai incerca sa ne arati partile voastre bune .toti sunteti la fel si noi va stim :niste comunisti profitori (asta asa ca sa va caracterizez doar in 2 cuvinte , ca voi mai sunteti si altfel)

TLC!
ROCK AGAINST COMUNISM
Avatar utilizator
kacio
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Mie Aug 03, 2005 11:00 pm

Mesajde RajaF » Mie Aug 23, 2006 5:14 pm

tu si amicul tau de sub tine ati merita sa va pun pusca intre ochi si sa va tin asa cateva secunde,pana cand iti prind pantalonii culoarea rahatului


Bre, lasand la o parte limbajul de lemn uscat (pe care presupun ca l-ai invatat prim multele tale preumblari in strainatate), din cauza asta (vezi citatul de mai sus) vreau sa ma trezesc intr-o dimineata si sa dau drumul la televizor ca sa vad stire de ultima ora cum ca Iranul s-a saturat de voi si a nivelat ghena aia care o numiti voi tara.

In rest spor la vanat arabi, cu cat mai multi omorati, cu atat mai bine. Si ai grija sa nu te impusti in picior, ca din cate vad esti destul de incompetent ca sa reusesti.
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mie Aug 23, 2006 5:21 pm

itzic, ai prins glas? incepi sa-ti dezvalui adevarata obarshie si fatza? nu ne mai dai linkuri? stii ca pot sa-ti dau ban pe forumu asta cand vrea p00la mea? dar nu-ti dau si jtii de ce? vara noi ne cam plictisim pe forum, ca deh, vacante, concedii etc, iar tu iejti un jidan inputzit propice de loat la p00la, la fel de inputzit ca si altii carora unii n-au avut tinp suficient sa le ofere gerovital h3 sub forma de ciclon b

asa sa vorbesti cu ma-ta


pe vremea lu ceajca, mama mea, cu mine si sora mea, am fost repartizati de icral, sa impartim un apartament cu o familie de jidani inputzitzi, ca tine, cu baie comuna si bucatarie comuna(asa era comunizmu pe care l-ati adus). pe langa mizeria din camera acelor jidani nespalatzi, cada de baie era jeguasa, dupa ce porcii aia faceau baie, nici macar nu se sinchiseau s-o spele, erau inputiti bre, jegoji, ca doo animale. au plecat in sua, cu ajutoru unei organizatii jidanejti, joint sau asa ceva, ne-am extins, insa camera lor era un paradis al plojnitelor, inpregnate in parchet, pereti, ferestre. mama mea pe care tu o injuri, a aruncat zeci de kile de plotox sa omoare plojnitele, n-a reusit, erau prea multe. ne-am mutat.

sunteti inputzitzi bre, jegoji si lichele, lashi si oportunijti, profitori si shulfe. asta e natzia vuastra pe care ma pish cu bolta la fel cum ma pish si pe prietenii tai arabi. insa diferenta dintre voi si arabi, pe care ii doresc la fel de ingropati la 2 m supt pamant, ie ca aia au sanje-n p00la, voi nici macar asta n-aveti, il aveti pe uncle sam in spate si va permiteti orice, sugea-ne-a-ti p00la la toti romanii

tu si amicul tau de sub tine ati merita sa va pun pusca intre ochi si sa va tin asa cateva secunde


heil hitler!
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde kacio » Mie Aug 23, 2006 5:28 pm

eyewitness scrie:


heil hitler!


:n: :n: :n: imi place pe forumu asta :) . levin fugi cat mai ai timp sau arunca o bomba
ROCK AGAINST COMUNISM
Avatar utilizator
kacio
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Mie Aug 03, 2005 11:00 pm

Mesajde gaga » Mie Aug 23, 2006 5:46 pm

pai in cei muuulti ani in romania probabil ca ovreiu nu apuca sa afle adevarata istorie, pe care unii din noi si parintii nostri o stiu(poate chiar unii din cei injuratzi de jidov) care parinti au mai fost prin oarece carcere comuniste (acu' le da statu' un abonament si trei lei ca fosti detinuti politici).

ii da mana sa se dea in stamba pentru ca poate. cam ca manelistii de prin salajean.
parca mai conteaza ca dupa ce i-au adus pe d'alde ana pauker, teoharie, vasile luca, dupa ce s-a instaurat marele jeg ovreiesc care a dus romania spre ceausism si-au pus palma in cur si s-au carat care unde au putut, in state, in jidania?

acum cred ca is cu morcovu cand isi mai iau cate o prastie de la islam (nu ca aia ar fi mai buni), unde sa se mai duca? poate sa spere ca astia tineri o sa uite sau ierte si o sa se faleasca cu evreismul in fostul bloc comunist cum se falesc poponarii cu "normalitatea" lor.

poate doar o vaga adiere de la noua dreapta daca nu ar fi varzalai (scuzi cacios da aia ie, intamplator va stiu) sa mai arunce o vaga umbra de adevar istoric.

vreau sa aduc un amendament la ceea ce spun, sa repet: NU sunt pentru extremism. de nici un fel. imi plac si evrei si arabi si baietasi din noua dreapta in limitele umanitatii. mafioti d'astia care ameninta cu arma mananc pe paine la noi in salajean, numai ca spre deosebire de levistrauss de mai sus astia au si un dram maxim doua de cultura.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde RajaF » Mie Aug 23, 2006 5:54 pm

poate sa spere ca astia tineri o sa uite sau ierte si o sa se faleasca cu evreismul in fostul bloc comunist cum se falesc poponarii cu "normalitatea" lor.


Stai linistita ca nu estem noi astia mai mici chiar asa de prosti :D
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mie Aug 23, 2006 5:54 pm

pacat de romania ca-i populata cu de-alde pielea p**ii ca tine


jidane, daca romania era condusa la momentu oportun cum ar fi trebuit, tu tony levin, nu ai fi existat decat sub forma de vapori de ciclon b
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Mie Aug 23, 2006 6:08 pm

RajaF scrie:Stai linistita ca nu estem noi astia mai mici chiar asa de prosti :D



rajaf, nu te cunosc decat din posturi dar daca ar fi mai multi ca tine ar fi ok.
din pacate imi clatesc zilnic ochii cu copii de bani gata care nu cred ca au capacitatea de a discerne decat intre ce se poarta la tricoul nike, mertzanu' sau audiu'.

uitasem sa pomenesc de mass media noastra care e mai jenibila ca ovreiul care s-a bagat in discutie cu paparazzi si subiectele gen irinel, curve de fotbalisti si accidente auto cu mortzi. nush cum da de cate ori deschid teveu numa in din astea dau accidental. io p'astia i-as extermina (sau l-as chema pe tomi levintza sa o faca cu pusca lui :D)

dar pesemne ca realitatea, ca si adevarul, sunt undeva la mijloc.
pana la urma vorba aiului, ne cam doare la bashchetzi, io sunt hapi ca oricum ar face si orice ar fi romanica noastra creste. incet dar sigur.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde pacha » Mie Aug 23, 2006 7:44 pm

S-au incins spiritele.Ma speriati.E cazul sa bag in pivnita cativa evrei? :)
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde RajaF » Mie Aug 23, 2006 8:52 pm

Iote Levine armata israeliana in toata maretia ei:

"Daily Telegraph" subliniază că soldaţii sunt foarte furioşi pe deciziile iraţionale luate in timpul conflictului, iar nemulţumirile lor ameninţă să se transforme intr-o revoltă.
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde Invincible » Sâm Sep 09, 2006 3:35 pm

partea buna e ca sunteti in minoritate,'reati ai dreaq de boratzi ordinari,mai sunt pe-acolo si oameni normali

Heil Vadim! (ala perceput de Aiu, Kantemir si Stefan)
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde kacio » Sâm Sep 09, 2006 3:48 pm

Shiva scrie:Heil Vadim!

:O ~p ~p ~p ~p ~p
ROCK AGAINST COMUNISM
Avatar utilizator
kacio
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Mie Aug 03, 2005 11:00 pm

+

Mesajde Cata_D3 » Lun Sep 25, 2006 12:35 am

voi, evreii - intotdeauna manati de ura si lacomie, niste ipocriti care pozati in rolul de victime si neindreptatiti social - ati face orice sa puneti mana pe putere...
si poate deja cei 'mari' au facut-o deja, odata cu 'rastignirea domnului' - cea mai mare farsa si inscenare din istoria omeniri - ca in 2000 de ani, se pot face multe, mai ales cand este vorba despre ipocrizia si ura scrisa in codul genetic al unor oameni 'antrenati' de mici sa dizolve toate valorile bune din 'om' - din OM - cel predominant acum 2000 si ceva de ani, pe vremea grecilor si romanilor...
pacat ca suntem poate 0.5% din populatia mondiala care inca suntem 'treji'...
care inca VREM si probabil suntem imuni la gustul 'dulce' al zaharelului pe care il impartiti cu zambetul parsiv si frecandu-va manutele voastre de maimute sprintene tavalite in tarana acum 2000 de ani de civilizatii... CIVILIZATII !
dar stati, nu va ganditi ca sunt un psihopat nazist sau mai stiu eu ce...
unii dintre evrei chiar sunt 'inteligenti' si merita respectati, se pot invata multe de la ei, ganditi-va totusi ca cea mai mare tehnica de manipulare a maselor inventata de om a fost religia !
evreii au facut la fel... au mers chiar mai departe... si-au 'rastignit' idolul pentru o reclama uriasa...
intotdeauna am avut o repulsie pentru ipocrizie si 'dobitoci' - acei oameni care fac ceva 'ca asa trebuie', fara sa GANDEASCA pentru ei... respect pentru cei care au stiut sa se revolte impotriva 'coducatorilor de dobitoci' si care au demonstrat ca nu sunt dobitoci...
dar,aspectul tragic este ca, in majoritatea cazurilor, masele castiga - mai ales cand masele reprezinta 'plebea' - acea categorie mediocra si sub orice critica (ma refer la inteligenta si cultura, dupa caz) care poate fi redusa la tacere si facuta sa danseze daca i se da o paine, un pahar de vin si un cantec vesel...
tragic, nu ?
Cata_D3
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Sep 25, 2006 12:14 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Invincible » Mar Oct 31, 2006 2:36 pm

Aiu il aveti pe uncle sam in spate si va permiteti orice

Aiule, pai nu este evreul, uncle Sam?
-----------
Primita cu mare entuziasm de o parte a omenirii, datorita prabusirii colosului comunist, care ameninta cu razboi atomic, dar si cu scepticism de altii mai prudenti, care nu puteau concepe o unificare (globalizare) a 6 miliarde de mentalitati umane fara a lovi in drepturile omului, consfintite prin Revolutia franceza si Tratatul de la Helsinki, referitor la libertatea de gandire, exprimare si actiune a omului, globalizarea a devenit in decurs de 16 ani un fel de sperietoare pentru intreaga omenire. Cum majoritatea oamenilor au considerat globalizarea drept o idee providentiala pentru eliminarea obstacolelor care dezbinau oamenii si popoarele, precum frontierele dintre state, diversitatea limbilor si a razboaielor stupide, ei s-au bucurat nespus si au imbratisat cu mult entuziasm acea globalizare propovaduita, mai ales ca ea venea din tara tuturor libertatilor, America. Inceputul globalizarii a fost magnific. Tocmai cand omenirea intrase in panica, deoarece Kennedy si Hrusciov stateau cu degetul pe butonul de declansare a razboiului atomic dintre SUA si URSS, a aparut la orizont salvarea providentiala, prin care Reagan si Gorbaciov au fost alesi sa declanseze Noua Ordine Mondiala. Aceasta noua ordine conceputa in anumite cercuri de magnati semiti americani, care au preluat concepte vechi de schimbare a lumii, precum cea a iluministilor lui Weishaupt, Karl Marx, Albert Pike si altii, a fost reluata dupa terminarea celui de-al II-lea razboi mondial de alti magnati, printre care si evreii Rockefeller si Rotschild, doua clanuri care prin sprijinirea financiara acordata aliatilor au devenit stapanii financiari ai lumii. Ei si alti magnati asociati au influentat politica invingatorilor atat la Potsdam si Yalta, cat si la Helsinki si in mod special Malta, unde s-a pregatit surparea URSS, in timp ce se puneau temeliile Noii Ordini Mondiale ce avea sa se concretizeze prin globalizare. Nu este nici un secret ca atat infrangerea lui Hitler, cat si indepartarea lui Kennedy, ca si prabusirea comunismului se datoreaza 90% evreilor, fapt pentru care astazi sunt considerati ca virtuali stapani ai lumii.
Ar fi o copilarie sa se creada ca un fost artist si un secretar general de partid comunist au putut sa lichideze fara o picatura de sange cel mai puternic stat din lume, de teama caruia si America tremura, fara nici o rezistenta a milioanelor de comunisti fanatici, sau a celebrului KGB, care stia tot ce se petrece in orice colt al pamantului.
De la moartea lui Kennedy, toti presedintii Americii pana la Clinton si Bush au fost si sunt controlati si monitorizati de Marele Clan al magnatilor, care dirijeaza cu mana de fier soarta intregii omeniri. Privita prin prisma marilor evenimente ale ultimilor 70 de ani, se poate constata ca istoria lumii inregistreaza aparitia unui nou imperiu, complet deosebit de toate celelalte imperii, prin strategia de cucerire a lumii in timp si spatiu, fara a fi reperat de conducatorii celorlalte popoare, care nu numai ca au ignorat ascensiunea noului imperiu, dar s-au lasat prinsi ca mustele in paienjenisul croit pe indelete de abilii conducatori pe toata suprafata pamantului timp de 2.000 de ani. Aparitia noului imperiu nu este altceva decat o repetare a istoriei, unde, prin unirea unor mici triburi imprastiate in lumea civilizata, conducatorii lor au reusit sa-i tina uniti prin religia stramosilor, aducandu-i la stadiul de popor care timp de 2 milenii, printr-o metamorfoza unica, a devenit un imperiu virtual, dar care in foarte scurt timp va deveni real. Asa s-a intamplat si cu babilonienii, asirienii, mezii si persii, grecii, romanii si altii. Numai ca noul imperiu, cu radacini in Palestina si pustia Sinaiului, a avut o evolutie inceata, sinuoasa, dar sigura pe tot parcursul istoriei sale, in care conducatorii au dovedit o inteligenta iesita din comun alegand lupta tacita, pasnica si subterana, lasandu-i pe altii sa se omoare intre ei prin razboaie. In timpul celor 2 milenii de ratacire in diaspora lor de la Babilon, Egipt, Persia, Macedonia, Roma, Europa si America, ei nu si-au pierdut convingerea ca sunt un popor ales pentru a conduce lumea. Abia acum, dupa 20 de secole, s-a observat ca in tot acest timp, evreii au fost permanent prezenti in toate marile evenimente si in toate tarile, toate guvernele si curtile princiare si imperiale, unde erau apreciati si bine recompensati. Abia acum s-a observat ca, de fapt, suferintele poporului evreu au mascat in fond patrunderea pasnica a soldatilor viitorului imperiu, in toate tarile lumii. Era o invazie identica cu cea a akkadienilor in Sumeria, cu 3.000 de ani mai inainte.
Chiar daca in aparenta evreii au fost adusi fortat de romani in Europa, faptul ca ei au transportat religia, care prevedea cucerirea intregii lumi pe 2 cai religioase (crestina si mozaica), poate fi interpretata astazi ca o indeplinire a promisiunii. Disputa dintre crestinism si iudaism este doar una din dezbinarile istorice ale evreilor. Ca masele inferioare au avut de suferit urgii si pogromuri in toate tarile prin care au trecut, nu a influentat prestigiul elitei evreiesti, care a stiut sa se descurce si sa ajunga in functiile cele mai mari - de la doctori, ingineri, savanti, genii, la ministri, prim-ministri, regi, imparati si chiar Papi. Tot acesti distinsi evrei ii tineau la curent pe conducatorii lor (rabinii) cu tot ce se petrece acolo sus, in forurile superioare ale fiecarei tari. Asa ca nu este de mirare de ce evreii, avand acces la toate secretele tarilor unde se aflau, dupa 2.000 de ani, se afla pe pozitiile supreme ale finantelor si politicii mondiale actuale. Acum, la inceputul celui de-al III-lea mileniu, evreii si-au obtinut si patria mult visata, intrand in randul statelor civilizate, avand aliante cu cele mai puternice forte ale lumii, Anglia, SUA si Franta, unde capitalurile si personalitatile politice evreiesti sunt dominante. Dar nu numai atat, actualii lor conducatori cu sediul in America au declansat ofensiva pentru intronarea Noii Ordini Mondiale sub egida Sionului, fapt ce i-a socat pe fratii lor arabi, care se opun din rasputeri tendintei evreiesti de a domina lumea. In momentul de fata, razboiul dintre evrei si arabi, care intra in al 58-lea an, denumit de arabi „razboi sfant“, de evrei „razboi contra terorismului“, iar de altii „razboiul semitilor“, a luat o turnura extrem de periculoasa prin atragerea multor tari in acest conflict, care are toate sansele sa devina cel de-al III-lea razboi mondial. Acum, in paralel, sustinatorii Noii Ordini Mondiale, evreii americani care monitorizeaza atat finantele, cat si politica SUA - au pornit si ofensiva de globalizare in Europa - evreii impreuna cu europenii actioneaza pe 2 fronturi: in Palestina contra arabilor, iar in Europa pentru convingerea popoarelor sa renunte la independenta nationala si sa se angreneze la noile schimbari ale lumii moderne.
Trei obstacole ar putea sa incurce socotelile noilor potentati ambitiosi:
1) Fanatismul musulman, care dispune de aproape 2 miliarde de suflete ce sunt gata sa zboare in paradisul lui Allah pentru a scapa de evrei;
2) Desfiintarea granitelor, care de fapt inseamna sufocarea autohtonilor prin invazii de aventurieri, escroci si hoti, si care nu va fi acceptata usor de toate popoarele, pentru a satisface ambitia unora de a stapani Planeta;
3) Inceputul agresiv al globalizarii, prin atacuri si incalcarea drepturilor omului, precum in Iugoslavia, si pulverizarea Irakului.
Cum telul globalizarii este inca departe de a fi realizat, nu este exclusa aparitia unei buturugi mici, care sa le incurce socotelile.
Pana la prabusirea colosului sovietic, America a fost un exemplu de pacifism si democratie, fiind considerata tara tuturor libertatilor. Cu mare greutate a intrat in razboi, si atunci fortata de salbaticia conducatorilor japonezi, care au atacat-o miseleste. Ce se intampla cu acea Lume noua, care dupa terminarea ultimului razboi mondial, speriata ea insasi de grozavia bombelor de la Hirosima si Nagasaki, prin urmatorii presedinti, incepand cu Truman, a promis ca nu vor mai exista razboaie? Si nici nu au mai fost pana cand a izbucnit razboiul din Palestina dintre arabi si evrei care, ajutati de fratii lor din SUA, au obtinut infiintarea Statului Israel, moment din care conflictul s-a transformat intr-un razboi angrenand aproape toate statele europene si cel american de partea evreilor. Motiv pentru care musulmanii considera ca Statul american este monitorizat de evrei. Fapt ce pare sa nu fie departe de adevar, deoarece America a imbratisat cauza evreilor.
Daca in momentul de fata, noii conducatori americani si evrei, care detin monopolul armelor atomice, se ambitioneaza sa impuna restului lumii o noua ordine, bazata pe principiile si legile poporului evreu, care dupa toate aparentele va duce la o teocratie mozaica, unde poporul evreu ar deveni nomenclatura Noii Ordini Mondiale, se vor crea animozitati in tabara popoarelor nesemite, putand schimba balanta in favoarea arabilor.
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde jeorj » Mar Oct 31, 2006 3:11 pm

shiva, ti-o luat mult timp sa dai copy paste la textu asta? ca mie mi se pare atat de dificil si numa de citit. ca sa nu mai zic de inteles. creca as putea scrie un roman intreg cu argumente pro/contra la tot ce scrie aicisha. da nu cred ca imi prind mintea cu asa ceva. oricum imi aduce aminte de pilda cu bolovanu aruncat intr-un lac.......asa ca io zic pas.

concluzia: in semnatura
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde useru_X » Mar Oct 31, 2006 4:39 pm

pai daca postezi asa ceva, dai si o bibliografie, faci un text stiintzific, nu asa arunci cu ditamai textul plin de lucruri neverosimile. Si faci eventual un mic rezumat la inceput, sau il structurezi cumva.
Avatar utilizator
useru_X
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Joi Iun 08, 2006 11:00 pm

Mesajde Invincible » Mar Oct 31, 2006 5:37 pm

jorj: concluzia: in semnatura
nu folosesc google pentru asa ceva.
daca ai ceva cunostiinte o sa ti se para foarte usor de citit(sau voiai sa spui "inteles"?) .idem User_X
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mar Oct 31, 2006 5:49 pm

evrei papi. e bine de stiut. io credeam ca de obicei astia is catolici.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Invincible » Mar Oct 31, 2006 5:57 pm

Banul (puterea) e religie, in sine. A mai mare dintre toate.
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mar Oct 31, 2006 6:13 pm

de la doctori, ingineri, savanti, genii, la ministri, prim-ministri, regi, imparati si chiar Papi.

papi, nu puternici. PAPI

1) Fanatismul musulman, care dispune de aproape 2 miliarde de suflete ce sunt gata sa zboare in paradisul lui Allah pentru a scapa de evrei;

zi, sa mori tu. asta e caterinca zilei.
Motiv pentru care musulmanii considera ca Statul american este monitorizat de evrei. Fapt ce pare sa nu fie departe de adevar, deoarece America a imbratisat cauza evreilor

asta sarind peste faptul ca o gramada de trebi imobiliare din state is ale arabilor.


da nu ne uitam la amanunte. Shiva. de unde copipeistasi ca e amuzant
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Invincible » Mar Oct 31, 2006 6:25 pm

vino si tu cu argumente PRO la aberatiile tale, nu-mi da raspunsuri in 2 peri, demne de katerinca & aberatii. am vazut ca faci adesea confuzie intre caterinca si trebi serioase.
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mar Oct 31, 2006 6:32 pm

la ce vrei argumente?
la faptul ca tu ai zis ca evreii au ajuns sa fie papi sau ca 2 mld de musulmani is fanatici?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Invincible » Mar Oct 31, 2006 6:37 pm

papi si 2 mld (la asta am crezut ca te-ai referit la numar, ca nu is atatia).

ca la imobiliare n-are rost sa mai vb, e un domeniu insignifiant
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Probleme sociale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron