Baconschi indeamna UE sa promoveze toleranta si libertatea

Despre religii, fara discriminare. Si cu respect.

Baconschi indeamna UE sa promoveze toleranta si libertatea

Mesajde carla2010 » Vin Ian 21, 2011 10:15 am

Ministrul Afacerilor Externe, Teodor Baconschi, a transmis, vinerea trecuta, o scrisoare omologilor din statele membre UE, in care a salutat si a sustinut includerea pe agenda viitorului Consiliu al Afacerilor Externe din 31 ianuarie a subiectului referitor la libertatea de religie si de credinta.

In document se arata ca Romania ramane consecventa pozitiilor sale principiale, de condamnare a oricarui atac de natura sa aduca atingere drepturilor si libertatilor fundamentale ale omului.

Mi se pare normal, fiind o tara libera. Eu sunt crestin ortodoxa, dar nu am nimic cu cei din alta religie.
Avatar utilizator
carla2010
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Mie Ian 13, 2010 12:00 am

Re: Baconschi indeamna UE sa promoveze toleranta si libertat

Mesajde croco2007 » Dum Ian 13, 2013 11:39 pm

Mi se pare corect
Avatar utilizator
croco2007
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Dum Ian 13, 2013 11:37 pm

Re: Baconschi indeamna UE sa promoveze toleranta si libertat

Mesajde eliana » Lun Feb 04, 2013 6:04 pm

Si mie. :)
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Re: Baconschi indeamna UE sa promoveze toleranta si libertat

Mesajde darlaflick » Mie Sep 17, 2014 1:49 pm

Nu sunt de acord, de exemplu cu proiectele de lege care vor interzicerea valului islamic. Pentru multe dintre aceste femei, valul este sinonim cu respectul de sine. Cu siguranta emotionala. Fara el, nu se pot exprima cu toata libertatea de constiinta si cu lejeritate. Fara el, nu pot iesi din casa, si nu pentru ca ar fi constranse ci pentru ca sistemul lor de credinte si nevoi intime nu le permite.
darla
darlaflick
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Sep 17, 2014 1:46 pm

Re: Baconschi indeamna UE sa promoveze toleranta si libertat

Mesajde Autumn » Sâm Iul 25, 2015 2:12 am

darlaflick scrie:Nu sunt de acord, de exemplu cu proiectele de lege care vor interzicerea valului islamic. Pentru multe dintre aceste femei, valul este sinonim cu respectul de sine. Cu siguranta emotionala. Fara el, nu se pot exprima cu toata libertatea de constiinta si cu lejeritate. Fara el, nu pot iesi din casa, si nu pentru ca ar fi constranse ci pentru ca sistemul lor de credinte si nevoi intime nu le permite.

Si eu văd la fel lucrurile. :hatoff
Vreau link în semnătură!
Avatar utilizator
Autumn
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Lun Feb 28, 2011 11:26 pm

Re: Baconschi indeamna UE sa promoveze toleranta si libertat

Mesajde eliana » Mar Mar 15, 2016 1:45 pm

Autumn scrie:Si eu văd la fel lucrurile. :hatoff


Si eu. :) :friends
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα


Înapoi la Religii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron