Smiley

Forumul asociat fanclubului Smiley

Mesajde usualflow » Vin Aug 08, 2003 3:15 pm

stiu :)

Despre smiley ce am mai putea spune noi aici? nu s-au mai scris de mult idei si ganduri in legatura cu el....

uite ma gandeam la ceva interesant... Ma gandeam ca dintre toate persoanele care il cunosc, nici una nu are de spus lucruri negative despre el, in sensul ca omul asta e atat de optimizator, incat nimeni nu poate sa il vorbeasca de rau(ma refer strict la oamenii care il cunosc). Toata lumea il iubeste...si e mare lucru, ptr ca el nu se straduieste sa placa, nu isi da silinta; pur si simplu prin felul lui de a fi iti intra in suflet, fara sa vrei....

End of story.

:a
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

n O u T a T i

Mesajde usualflow » Vin Aug 15, 2003 9:02 pm

1.Smiley a cantat in duet la Callatis 2003 cu Loredana.
Piesa are cateva luni de zile, insa abia acum a fost cantata "oficial"... in premiera. Puteti trimite impresiile si sugestiile voastre in legatura cu aceasta colaborare la smileyfans@yahoo.com. (daca aveti chef ;) )


2. Impreuna cu Andrei Ropcea ( fost membru al trupei "Millenium 3", al carei membru component a fost si Smiley), zambaretzul va participa la categoria "creatie" a Festivalului Mamaia 2003,fireste, in calitate de compozitor. Piesa va fi interpretata de trupa No Name. Pt mai multe detalii.... asteptati festivalul. :p :D
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

vesti intarziate

Mesajde usualflow » Sâm Aug 16, 2003 1:32 am

sorry....

"Smiley a implinit pe 27 iulie, 20 de ani. La multi ani i-au urat, bineinteles toti prietenii, colegii, iar la petrecerea de aniversare a fost invitata toata lumea cu mic cu mare. Evenimentul a avut loc intr-o discoteca din Pitesti si au fost prezenti toti colegii de trupa, mai putin Taz, care a lipsit motivat, fiind putin bolnav. Nu a lipsit Marius Moga, prieten foarte bun cu Smiley si cu toti baietii de la Simplu. Pe langa un tort imens cu doua etaje, Smiley a mai primit cadou si un tricou cu fotografii ale lui de cand era mic. Smiley spune ca acesta este unul dintre cele mai frumoase cadouri pe care le-a primit vreodata. Nu va purta niciodata tricoul, dar il va atarna mai mult ca sigur in camera lui. [...]" (http://www.music.ro)

PS: discoteca respectiva se numeste "Laguna"....imi pare rau ca nu am putut sa fiu acolo..... ;P

.......Despre Cocktail, pe acelsi http://www.music.ro:

"Primul album, intitulat chiar "Cocktail", contine 6 piese, compuse de Marius Moga, incluzand deja cunoscuta melodie "Ei, si ce?" si doua remixuri semnate de Dan Griober de la Unu'. La doua dintre piese ("Ei, si ce?" si "Prietenii") a mai colaborat alaturi de Marius Moga si Andrei Maria. [...]"

....compune bine Smiley, U know...


:cool:
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Re: n O u T a T i

Mesajde usualflow » Dum Sep 07, 2003 1:23 am

Initial trimis de Usual Flow
Impreuna cu Andrei Ropcea ( fost membru al trupei "Millenium 3", al carei membru component a fost si Smiley), zambaretzul va participa la categoria "creatie" a Festivalului Mamaia 2003,fireste, in calitate de compozitor. Piesa va fi interpretata de trupa No Name. Pt mai multe detalii.... asteptati festivalul. :p :D


newz de ultima ora: piesa "A fost odata"
(muzica: Smiley si Andrei Ropcea
text: Andrei Ropcea
interpreatare: No Name si smiley... am inteles, ca nu am vazut)
s-a clasat pe locul trei al sectiunii Creatie, Mamaia 2003.

Un mare BIG UP pentru Ropcica si Smiley!!!!
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Re: Smiley

Mesajde roksy » Sâm Noi 29, 2003 6:03 pm

Nume: Maria Andrei
Data nasterii: 27 iulie 1983
Zodie: Leu
Antecedente artistice: Milenium 3
Hobby: muzica, dans
Muzica preferata: Garage, R&B, muzica de atmosfera, clasica, rock, in general tot ce e frumos si tot ce se canta
Experienta in domeniu: 4 ani
Miscari preferate: freez-uri
Stil preferat: style
Melodia preferata: Bobby Mc' Ferry - Don't worry be happy

Zambeste, maine va fi mai rau"
roksy
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Joi Noi 27, 2003 5:43 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde usualflow » Lun Dec 08, 2003 3:00 pm

roksy, eu cred ca lumea stia deja chestiile astea...
pai cum de unde? de aici: http://www.rhp.ro/smileyfans
http://www.trupasimplu.rol.ro
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Ce Mai Stiti De Trupa No Name?

Mesajde LauraS » Mie Feb 04, 2004 7:35 pm

Ce mai stiti de trupa No Name?Au mai avut vreun concert?A mai aparut vreun album?Dak stiti,scrieti si voi,pls. 10X. ;-) :lol:
LauraS
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Lun Feb 02, 2004 8:15 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Apr 28, 2004 11:08 pm

Am citit in Libertatea de azi ca Andrei Smiley a dat-o pe Monica din casa Big Brother.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde UnCopilutz » Dum Mai 02, 2004 4:55 pm

Da , am auzit si eu din gura lumii ca Smiley a fost cu Monica . Nu inteleg unde s-or fi intalitara...dar oricum,bafta lui.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde usualflow » Lun Mai 03, 2004 5:34 pm

Smiley si Monica se cunosc de aproape doi ani de zile... s-au cunoscut la Ramnicu Valcea si apoi s-au mai intalnit la mare si in Bucuresti. Pur si simplu. It's a small world, ce vrei? :ham:

Am si eu o nelamurire: OribilulMosh, la ce te-ai referit mai exact atunci cand ai formulat "a dat-o"??? Eu ma prind mai greu...
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Mai 03, 2004 5:36 pm

E un argou de Bucuresti. Intreaba pe colega ta de moderare, ca stie ea. Tot in Titan locuieste.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Irina.Doicin » Joi Mai 06, 2004 9:27 pm

Eu cred ca Smiley este un super tip. E frumos,cool,dragut...are toate calitatile unui baiat!
Ce sa mai e perfect!
daca mai stiti ceva despre el sa-mi spuneti si mie!
La rEvEdErE!
Irina.Doicin
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Lun Mai 03, 2004 10:12 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Dia » Joi Mai 06, 2004 9:52 pm

Irina.Doicin , take it slow please !" Cool,dragutz...are toate calitatile unui baiat" ? unui baiat ? sau ale baiatului ideal din punctul tau de vedere ? Perfect nu e nimeni! Nici macar Smiley !Incredibil nu ? Dar stii ce il face asa cool, dragutz si tot ce ai mai zis tu pe acolo ? R: micile lui defecte ! nu stiu ce ti se mai poate spune despre el !chestii standard gasesti in reviste sau pe http://www.trupasimplu.rol.ro ,iar altfel de lucruri nu se pot spune aici ! [-X
Nu inceta sa-l apreciezi pt ceea ce face,pt munca lui, pt vocea lui ...!merita toata aprecierea ta si chiar mai mult! la fel si ceilalti membri ai formatiei! lasa fazele gen :drool: ca sunt de copii ! ;i
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Subsemnata` » Vin Sep 10, 2004 2:16 am

E dragutz Smiley..canta bine..e ok..inainte...tre sa recunosc k eram si eu innebunita dupa el..pana cand mi-am dat seama k este om k noi toti..si kiar dak este persoana publica asta nu inseamna k este Zeu..imi place de el k nu are fitze...adik mie nu mi s-a parut k are
Te invit la dans..il stii pe tot? sau trecem la capitolul:faci bot?
Avatar utilizator
Subsemnata`
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Joi Sep 02, 2004 11:00 pm

Mesajde UnCopilutz » Sâm Sep 11, 2004 2:36 am

nu ti s-a parut ca are.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Dia » Dum Sep 12, 2004 11:48 pm

Neconcludent postul tau UnCopilutz!Ce ai vrut sa spui prin el ? Se presupune ca e un reply la ce a spus Subsemnata...pt k se refera la postul ei! ok...ea a spus k nu i se pare ca are fitze si tu nu ai facut decat sa rescrii o foarte mica parte din postul ei...cu ce scop? :) eu vreau argumente si o opinie pertinenta altfel sterg postul pt k nu are legatura! ;) ok ? multumesc pt intelegere...!
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde usualflow » Dum Sep 12, 2004 11:50 pm

UnCopilutz scrie:nu ti s-a parut ca are.


NU are. Nu e doar o parere, e un fapt real. Tu de fapt ce intelegi prin fitze?
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Lun Sep 13, 2004 10:49 am

ursule koala : Sterge-l.
usualflow: fitze e alea ce le vad oamenii obisnuiti care nu-l cunoaste pe omul care este.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde Titina » Lun Sep 13, 2004 11:03 am

smiley...la inceput mi-a placut shi vocea lui,shi cum arata...da' acum nu sh dc mi se pare k s-a uratzit shi nici vocea lui nu am mai impresioneaza... :(
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde UnCopilutz » Vin Oct 21, 2005 1:58 pm

In caz ca stiti ed existenta unei telenovele romanesti pe Antena 1 - Secretul Mariei...va anunt , daca nu stiati,ca Smiley impreuna cu Delia fac soundtrackul acestui serial.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde o_tzestoasa » Vin Oct 21, 2005 2:36 pm

In caz ca stiti ed existenta unei telenovele romanesti pe Antena 1 - Secretul Mariei...va anunt , daca nu stiati,ca Smiley impreuna cu Delia fac soundtrackul acestui serial.

acu inteleg de ce e asa penal OST-ul serialului :D
am carapacea mea, sunt pionier...
"probabil poza ta, din rama ti-ar sopti...stii? nu esti ce-mi doream sa fii" Ion
o_tzestoasa
Junior Member
 
Mesaje: 779
Membru din: Joi Sep 22, 2005 11:00 am
Localitate: nicaieri

Mesajde Smileylavy » Vin Noi 04, 2005 10:40 pm

E super misto melodia telenovelei Secretul Mariei..dak vreti sa stiti mai multe despre Smiley sau despre trupa Simplu da-ti un mail la eu_lavy@yahoo.com sau [email]fc_simplu_sb@yahoo.com...si[/email] va povestesc tot ce stiu despre trupa sau Smiley!!
Smileylavy
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Oct 21, 2005 9:22 pm
Localitate: in fata pc-ului...

Nu,multumesc!

Mesajde UnCopilutz » Sâm Noi 05, 2005 8:46 pm

Dragoste,pot sa te refuz in cel mai dragut mod posibil?Ei,chiar daca tu nu esti de acord,eu o fac.Daca ai ceva de zis despre Smiley (pt. ca acest subiect ii este dedicat lui),sau despre Simplu,poti sa postezi aici tot ce ai de povestit si urmeaza sa te credem sau nu,sa iti multumim pentru informatii sau nu.Merci
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Anterior

Înapoi la Smiley

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator