caut o melodie house

Forum Dedicat Celor Ce Sunt Cu Adevarat In Lumea Muziki House

sa ma ajute cineva

Mesajde AvantgarD » Dum Aug 11, 2002 3:46 pm

am ascultat si eu aseara o melodie marfa dar nu stiu cum se numeste am retinut cateva versuri " and when i hear that music play like a fire burnig deep in my soul " daca stie cineva cum se numeste sa ma anunte si pe mine emarfa rau melodia :hi: :a
> > >1) Not everyone who drops shit on you is your enemy.
> > >2) Not everyone who gets you out of shit is your friend.
> > >3) And when you're in deep shit, keep your mouth shut!

-
AvantgarD
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mie Aug 07, 2002 2:56 pm
Localitate: jungle of chaos

caut o melodie house

Mesajde brunetzel » Lun Apr 28, 2003 10:50 pm

Salut!am auzit si eu de mai multe ori prin cluburi,discoteci in psecial in MAXX o melodie house cu influente arabice sau ceva de genul asta oricume ff misto melodia,problema e ca nu stiu decat sa o fredonez,nu stiu nume nu stiu formatie,si nici nu se vorbeste pe ea ca sa imi dau seama,daca nu stiti oricum merci,o sa intreb un Dj.ciao
brunetzel
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Apr 28, 2003 9:45 pm

Re: caut o melodie house

Mesajde Blackie » Mie Apr 30, 2003 5:55 am

Initial trimis de brunetzel
Salut!am auzit si eu de mai multe ori prin cluburi,discoteci in psecial in MAXX o melodie house cu influente arabice sau ceva de genul asta oricume ff misto melodia,problema e ca nu stiu decat sa o fredonez,nu stiu nume nu stiu formatie,si nici nu se vorbeste pe ea ca sa imi dau seama,daca nu stiti oricum merci,o sa intreb un Dj.ciao
Cauta Dj Hans Vs Azzido Da Bass - Orient Express ... sau Dj Hans - Orient express nu stiu daca este chiar asta
Blackie
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 2:09 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde bhuttu » Joi Mai 01, 2003 10:47 pm

Avand in vedere ca e auzita prin cluburi, poate omu' vorbeste de Panjabi MC - Mundian to bach ke, una din prostioarele la moda in perioada asta. Baiatu', baiatu', da' aia nu-i house!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde brunetzel » Vin Mai 02, 2003 10:38 pm

Baiatu'.baiatu',o stiu foarte bine si de demult pe cea a lui Panjabi,dar crede-ma nu e asta,iti garantez,nici remixu' cu Eminem,si nici videoclipu' ala cu indieni,asa ca sa vezi ca stiu.E cu totul alta melodie cred ca e remixata cu Alabina,ceva de ganul asta ca...parca se aude voceea ei pe melodie,deci e altceva si are un,mix misto cu tot felul de tobe,oricum nu o sa o gasesc eu pe aici asa ca mai bine intreb un dj.Oricum merci.
Si apropo am zis ca nu se vorbeste pe ea,asa ca nu e Panjabi, pentru ca pe aia se vorbeste la greu
brunetzel
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Apr 28, 2003 9:45 pm

Mesajde bhuttu » Sâm Mai 03, 2003 4:07 pm

e be', atunci bafta in cautare si imi pare rau ca n-am putut sa te ajut. Oricum nici Azzido da Bass nu cred sa fie. :)

A, si vezi ca ti-am unit ultimele doua posturi. Nu de-alta, dar erau date unul dupa altul la un interval scurt si pe la noi pe-aici nu prea se tolereaza practicile astea. D-asta ai butonul "modifica".
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde brunetzel » Dum Mai 04, 2003 9:15 pm

Merci de cautari dar in sfarsit am gasit melodia dupa indelungi cautari,nu era nimic altceva decat "Geia-Despina Vandi(club mix)" care este o melodie super.oricum merci
brunetzel
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Apr 28, 2003 9:45 pm

2 melodii

Mesajde impakt » Dum Iun 22, 2003 10:41 pm

Am auzit la radio 2 melodii house dar nu stiu cum dreaq se cheama.Stiu ca una are refrenul ceva de genu "missing you".Nu stiu cat e de veche sau noua.Iar a doua stiu ca e destul de noua. O ascult destul de des la Radio VoxT in Iasi...mai multe nu pot sa va zic
impakt
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Iun 22, 2003 10:29 pm
Localitate: iasi

Mesajde dj_jaxxx » Lun Iun 23, 2003 2:50 pm

Lol...e cam greu sa te ajutam daca nu ne dai macar un titlu sau un cantaret. Data viitoare cand le auzi...inregistreaza-le pe o caseta si baga o bucata din melodie pe net si poate atunci o sa putem sa-ti fim de folos. Sau poti sa suni la postul de radio cand auzi melodiile alea si sa intrebi cine canta :)
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde impakt » Lun Iun 23, 2003 5:54 pm

Stiu ca e o prostie ceea ce fac dar mi-au placut la nebunie cele 2 melodii.Cea de-a 2-a melodie o canta o voce feminina (ceva cu Tina sau Lisa).HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!
impakt
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Iun 22, 2003 10:29 pm
Localitate: iasi

Mesajde impakt » Mie Iul 02, 2003 7:35 pm

Am gasit!!!!Era vorba de Dina Vass si Double You.
impakt
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Iun 22, 2003 10:29 pm
Localitate: iasi

imi sta in cap si nu stiu cum se cheama ...

Mesajde bonzai » Sâm Aug 09, 2003 12:19 am

am si eu o melodie de care nu pot sa scap din cap ...

si cum nu am cum sa o fredonez ...
deci prima oara am ascultat-o mai prin iarna cred in Maxx, erau 4 dansatori, 3 baieti si o fata, aveau o costumatie cu un umar descoperit ... si asta era melodia principala pe care dansau ... sper ca stie cineva despre ce vorbesc...
acuma o aud mai des prin masini, discoteci da nu reusesc sa aflu nume sau formatie ...
nu stiu... seamana un pic cu melodia aia de la spotul Coca Cola Party de la Pro Tv (Apropo .. aia e melodie sau doar un generic ? ).
plz helpppp
bonzai
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Aug 08, 2003 10:29 pm

caut o melodie house

Mesajde mikisima10 » Mar Oct 14, 2003 8:56 am

am auzit-o in Motor in Constanta si nu stiu de unde sa gasesc si eu melodia asta.
L-am intrebat pe dj si mi-a zis ceva in genul calib lei sau cu k nu stiu.
daca puteti sa ma ajutati si pe mine. e gen dance house
mikisima10
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Oct 14, 2003 8:48 am
Localitate: constanta

inca o melodie

Mesajde mikisima10 » Mar Oct 14, 2003 9:07 am

de data asta e o melodie romaneasca tot house dance.
cinta o gagica si cred ca melodie se cheama "spune" dar nu stiu cine cinta.
daca puteti sa ma ajutati, va rog.
mikisima10
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Oct 14, 2003 8:48 am
Localitate: constanta

Mesajde Matrashita » Mie Oct 15, 2003 12:12 am

Despre a doua melodie incerc sa intuiesc...este vb despre o melodie romaneasca gen house?
Atunci probabil este Bless &Mc K-" Baby spune-mi"
Ia vezi,asta e?
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

caut piesa

Mesajde djcata » Mie Oct 22, 2003 10:58 am

caut o piesa
o tipa care canta ..."your body my body everybody move your body"...
stiti ceva cumva?
djcata
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Oct 15, 2003 10:38 am

Mesajde dj_jaxxx » Joi Oct 23, 2003 8:25 pm

Incearca:

Diva - Everybody (Move Your Body)
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Joi Oct 23, 2003 8:33 pm

In ceea ce priveste prima melodie cunosc 2 cantareti: Caleb si Kaleb.

Caleb face muzica mai hardcore...deci ma gandesc ca e Kaleb dar acum depinde care melodie o cauti? Tii minte ceva cuvinte?

Cea mai celebra melodie a lui Kaleb e "Juice"

Desi eu as zice ca daca ceri ajutor aici sa gasesti o melodie trebuie un pic mai multe detalii. spre exemplu, djcata intr-un alt thread cauta si el o melodie dar a scris refenul si imediat am stiut care e :)
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Matrashita » Vin Dec 26, 2003 3:59 am

Aici incerc sa va vin in ajutor...cine cauta o anumita melodie house ishi poate spune pasul aici si poate cineva se ofera sa-l ajute sau sa spuna unde se poate gasi.
Va rog postati on topic!!
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde SatyR » Joi Ian 01, 2004 1:32 pm

E o mel house pe care o caut..si scriu in speranta ca se gaseste careva sa ma ajute...

Asadar, melodia pe care o caut e una cu pian, ce se pare ca a inspirat un pasaj din melodia "Unde esti" a lu' Directia 5...am auzit 2 variante...una la radio unde parca era si o tipa care canta pe acolo ceva si alta la o emisiune pe atomic unde se mai auzea din cand in cand o voce masculina spunand "house nation"...

Ia sa va vad hausarilor :)
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde AvantgarD » Mar Ian 06, 2004 11:02 pm

poate si mie sami spuna unde pot sa gasesc sesionul cu Steve Lawler @ space closing party ! lam gasit pe http://www.nights.ro dar se aude cam infundat sunetul !
> > >1) Not everyone who drops shit on you is your enemy.
> > >2) Not everyone who gets you out of shit is your friend.
> > >3) And when you're in deep shit, keep your mouth shut!

-
AvantgarD
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mie Aug 07, 2002 2:56 pm
Localitate: jungle of chaos

Mesajde Nanuka » Sâm Ian 10, 2004 10:17 pm

hmm caut mixul lui Luis Paris de la The mission 8 ...e vechi dar beton...

Mi-a placut in mod special partea cu...hmm canta o tipa ..la inceput e lent si gen trance si dup-aia zice...put da gun in my hand...hmm ahh uite am uitat..si dup-aia ceva cu I dont careee.....

Pe mix se afla si Dj Raoul..si vorbeste Internullo...cu punetzi-va centurile de sigurantzaa....the mission...cocaine..extasy ..pills..e timpul sa zburam..bla bla..sorry hmm era intr-o vreme pe http://www.nights.ro..dar l-au scos..acum da the page cannot displayed...e prea vechi din 2001..daca poate sa mi-l trimita cineva prin mIRC ..sau sa mai existe un web similar unde sunt mixuri live din Space si The mission...ahh as fii cea mai fericita..

Muahhhhhhhhhhh va pupic..

Nanuk.
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Looking for title of song

Mesajde pindahaas NL » Joi Apr 01, 2004 4:55 pm

last summer I was on hollidays in romania and I really had a great time.

Neverthless... i heard several times 1 song I really liked. i never heard it again in Holland.
The only thing I know that the song went like:

mmmmh. I like dance

or

mmmmmh I love dance (this part of the song sounded quite horny ( a lady was singing this!!)

who can help me to complete my great holliday???

greatz from holland!
pindahaas NL
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Apr 01, 2004 4:48 pm
Localitate: Holland

?

Mesajde Dj One » Sâm Mai 01, 2004 8:37 pm

impakt scrie:Am auzit la radio 2 melodii house dar nu stiu cum dreaq se cheama.Stiu ca una are refrenul ceva de genu "missing you".Nu stiu cat e de veche sau noua.Iar a doua stiu ca e destul de noua. O ascult destul de des la Radio VoxT in Iasi...mai multe nu pot sa va zic


Salutare! Daca imi zici macar cateva versuri poate o sa iti spun care melodia pe care o cauri.


Radu Macovei / Dj One
http://www.radiovoxr.ro
Dj One
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Mai 01, 2004 8:35 pm
Localitate: Iasi

Mesajde sly » Sâm Mai 01, 2004 9:14 pm

AvantgarD scrie:am ascultat si eu aseara o melodie marfa dar nu stiu cum se numeste am retinut cateva versuri " and when i hear that music play like a fire burnig deep in my soul " daca stie cineva cum se numeste sa ma anunte si pe mine emarfa rau melodia :hi: :a


funky green dogs- fired up
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde pkrysty » Vin Mai 21, 2004 10:31 pm

Salut!Caut si eu o melodie super cunoscuta dar imi scapa numele ; aia faina cu versurile "IF YOU WANNA BE RITCH YOU GOT TO BE A BITCH"MERCI!
pkrysty
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Dec 13, 2003 12:20 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde tester » Sâm Mai 22, 2004 12:03 pm

Melodia se numeste "White Horse", de Laid Back din 1983. Oricum nu este house in original.

"If you wanna ride, don`t ride the white horse" [..] "Ride the white pony"
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

Mesajde pkrysty » Sâm Mai 22, 2004 10:20 pm

De versiunea asta stiam , da ma gandeam ca exista si vro versiune remixata .Ce se baga prin cluburi parca nu aduce cu originalu' .Merci oricum!
pkrysty
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Dec 13, 2003 12:20 am
Localitate: Bucuresti

Si eu caut o melodie.

Mesajde bedazzledhouse » Mar Iun 08, 2004 2:20 am

Melodia pe care o caut eu se numeste Will I e cantata de Yoko Ono si e remixata de John Creamer & Stephane K. Stie cineva de unde pot sa o downloadez ca peste tot unde am gasit-o se cerea carte de credit. Daca stie careva si vrea sa ma ajute poate sa-mi dea un mail. bedazzledhouse@yahoo.com
bedazzledhouse
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mar Iun 08, 2004 2:09 am
Localitate: Constanta

Mesajde mhmd » Sâm Iun 12, 2004 7:39 pm

tester scrie:Melodia se numeste "White Horse", de Laid Back din 1983. Oricum nu este house in original.

"If you wanna ride, don`t ride the white horse" [..] "Ride the white pony"


cover
DeLuxe - White Horse :B
[size=84]addicted to bass[/SIZE]
Avatar utilizator
mhmd
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Vin Iun 11, 2004 11:00 pm

Următorul

Înapoi la House

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori