De Ce House?

Forum Dedicat Celor Ce Sunt Cu Adevarat In Lumea Muziki House

De Ce House?

Mesajde BuBBLeS » Joi Dec 30, 2004 2:13 am

:drool: yeah.. why house? intreb si eu.. ca sunt curioasa dc genul asta si nu altul? nu zik k nu e marfa,dimpotriva,ador genul asta,si nu m-as vedea ascultand altceva! :rulz:



oricum.. house rullz!!! :cow:
did i dream u dreamed about me?! :P
Avatar utilizator
BuBBLeS
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Mie Dec 29, 2004 12:00 am

Mesajde Laura » Vin Dec 31, 2004 1:06 am

daca asculti si iti place atunci de ce te intereseaza de ce cred altii?daca nu intelegeai de ce lumea asculta house atunci ai fi putut sa pui intrebarea.asa probabil toti ti-ar spune ca din aceleasi motive ca si tine
PIUR
Avatar utilizator
Laura
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Lun Aug 04, 2003 11:00 pm

Mesajde BuBBLeS » Vin Dec 31, 2004 10:45 am

mda.. ai dreptate,da' totusi.. romania e tzara de manelisti ( no offence ) si in ultimu` timp cam toti s-au dat pe house.. asa ca intrebam dc :P
did i dream u dreamed about me?! :P
Avatar utilizator
BuBBLeS
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Mie Dec 29, 2004 12:00 am

Mesajde gamb0 » Lun Ian 24, 2005 6:15 pm

Stii de ce BuB?
r: Ca sa itzi facem in ciuda :)) glumesc evident si cred ca rasp e simplu : fiecare asculta ce simte...(si eu fac la fel)
:P
gamb0
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Mie Ian 05, 2005 11:44 am
Localitate: Cluj

Mesajde cosmicX » Sâm Feb 12, 2005 6:39 pm

hmmmz...de ce house? 1. pt ca asa ceva ascult inca de pe bancile scolii generale :) 2.pt ca nu ma vad ascultand altceva.. 3.e cel mai activ,energic gen... de exemplu..bpmul de la o mel hip-hop il poti numara pe degetele de la o singura mana :)...
Avatar utilizator
cosmicX
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am

Mesajde Dee-Dee71 » Dum Mar 06, 2005 10:19 am

grozava observatia asta asupra bpm-ului... hihihi. bv! :D
i love you, you pay my rent
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

Mesajde cosmicX » Mar Mar 08, 2005 9:04 pm

Dee-Dee71 : merci ....oricum un hip hop ceva merge in masina asa uneori...when just crusin :D...dar nici asa..daca nu vrei sa adormi la volan bagi un drumandbass ceva :). Astept si alte pareri
Avatar utilizator
cosmicX
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am

:)

Mesajde Dee-Dee71 » Joi Mar 10, 2005 4:08 pm

you're welcome. house-ul si toate genurile techno, rave, trance, goa-trance (sau cum s-o scrie), dream, sunt super. rapp-ul imi placea prin anii '90, cand era de ex. mc hammer, vanilla ice, will smith, snow... acum... mai bine ma abtin de la comentarii: :bleah:
i love you, you pay my rent
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

Mesajde cometa » Vin Mar 11, 2005 10:07 am

de ce house? penca ecsista ATB :D
...ceea ce va dorim si dumneavoastra :D
Avatar utilizator
cometa
Junior Member
 
Mesaje: 326
Membru din: Lun Ian 17, 2005 12:00 am

Mesajde euL » Lun Mar 14, 2005 8:01 am

house-ul zic ca e cea mai buna muzica la ora actuala din lume. Sunt trupe fara concurentza : ATB , Benni Benassi , Dina Vass, Faithless sa nu zic de Paul Van Dyk sau Tino Mass A-)
Deep is smile
Avatar utilizator
euL
Junior Member
 
Mesaje: 81
Membru din: Mar Feb 03, 2004 12:00 am

Mesajde sen » Lun Mar 14, 2005 11:54 pm

ok.. faithless = house??? ( lasand la o parte faptul k muzica lor este geniala )

sunt incredibili de multe "trupe" noi.. asa k nu cred k exista cineva fara concurenta... poate tiesto ( da ala e trance..cred:))

Dee-Dee71.. dk zici unuia care asc rap ce asc tu prin '90 si ce parere ai acum.. o sa aiba o reactie cel putin interesanta:) ( ps snow nu e rap.. nici el nu stie ce muzik canta; bine.. v ice si mc hammer au fost considerati cel mai rau lucru posibil pentru rap :) si nu zic eu asta ) oricum, gusturile nu se discuta..:)

ok.. asta a fost teribil de off-topic:)

asc SI house(poate mai corect ar fi dk as zice muzik electronica?) pt k ma reprezinta in anumite momente ( adik e plina de VIATA ).. zicea cineva mai devreme de BPM:) ASA E!!!

DnB & Jungle rock!!!
dk vrei un beat gratis cumpara un stetoscop...
sen
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mar Noi 18, 2003 10:07 pm
Localitate: world

Mesajde Dee-Dee71 » Mie Mar 16, 2005 5:40 pm

stiu ca am fost cam acida, dar, hey, e democratZie :D eu sunt oricum nostalgica a acelor vremuri, cand rapp-ul chiar avea mesaj...o avea si asta de azi, dar nu suna destul de bine, cat sa nu schimb canalul si sa stau sa ascult :D intr-adevar, cei 2 au fost considerati cei mai slabi rapperi, dar numai DUPA ce au fost la moda si au avut mii de fani. peste max. 10 ani, poate se va intampla la fel cu Emin3m si 50 cent (nu ma iau de ei, dau doar exemple)
si Snow ESTE unul dintre primii rapperi albi. daca erai fan, adica asa, ca mine :D , ai fi stiut ca el canta un fel de raggamoffin', care este acceptat ca ramura a rapp-ului cu raggae. speakin' of raggae: Manu Chao rules! :D

back to the topic: de la noi imi plac Kpital si ElectrycBlue
i love you, you pay my rent
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

Mesajde cosmicX » Lun Mar 21, 2005 12:54 pm

Dee-Dee71 : pai ce? rappul din ziua de azi nu are mesaje? "Welcome to the candyshop / i make you taste the lollypop " :D sau "I`ve got hoes in different area codes" :D astea nu sunt mesaje? :)
Avatar utilizator
cosmicX
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am

Mesajde Dee-Dee71 » Lun Mar 21, 2005 5:12 pm

ba da, sunt mesaje, dar... fara mesaj :D hai ca ne lungim prea mult off-topic. parerea mea. din ce s-a mai scris de cand nu am mai trecut pe-aci ar fi ca si mie imi place benny benassi si ca unele remixuri neoficiale pe melodiile trupei tatu sunt super-cool :D
i love you, you pay my rent
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

Mesajde sen » Lun Mar 28, 2005 10:35 pm

sorry.. manu chao reggae?.. unele piese da.. marea maj nu..mr. bobby, bienvenida a tijuana... in rest.. nu tocmai:)

so off topic..
dk vrei un beat gratis cumpara un stetoscop...
sen
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mar Noi 18, 2003 10:07 pm
Localitate: world

Mesajde dickie » Lun Aug 07, 2006 8:30 pm

nu pot sa spun de ce imi place muzica house, are multe sunete care ma binedispun
dickie
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Lun Aug 07, 2006 8:16 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde gepadj » Dum Oct 01, 2006 10:35 pm

BuBBLeS scrie::drool: yeah.. why house? intreb si eu.. ca sunt curioasa dc genul asta si nu altul? nu zik k nu e marfa,dimpotriva,ador genul asta,si nu m-as vedea ascultand altceva! :rulz:



oricum.. house rullz!!! :cow:

Ptr ca in muzica house se vine tot timpul cu ceva nou...Pur si simplu..eu cand stau acasa si ascult,pur si simplu ma face curios...sa ascult mai departe..ce sa mai zic de mixaje...
gepadj
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Oct 01, 2006 10:06 pm
Localitate: Romania


Înapoi la House

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori