!! Numai Pentru Conaisseuri !!

Forum Dedicat Celor Ce Sunt Cu Adevarat In Lumea Muziki House

!! Numai Pentru Conaisseuri !!

Mesajde Nixdorf » Dum Mar 20, 2005 1:11 am

Am stat pe ganduri daca sa pierd vremea sa ma inregistrez, spre a a posta mesajul asta, si am zis-hai sa vedem ce-o sa iasa.
In primul rand, vreau sa subliniez ca am scris mesajul asta numai pentru adevaratii genurilor electronice, aia putini care asculta chestii cu adevarat adevarate, ca sa zic asa. That's right, aici nu ma refer la fanii, "houserii" aia obositi de asculta darude, atb si alte basini, si am vazut ca e cam plin de d-astia pe-aici. Oricum, nu vreau sa-i blamez, pana sa descopar cu adevarat muzica, acum vreo 3 ani, si eu ascultam asa ceva, dar eram mereu dezamagit. Ce-i drept, la noi in tara nu prea ai multe sanse sa gasesti muzica. Si pentru cine are inca dubii in privinta mea (eu as avea!), am sa dau cateva nume dintre alea pe care le ascult eu: Infected Mushroom, Tilt, Plastic Angel, Aphex Twin. Treaba e valabila pentru multe genuri, de exemplu am prieteni rockeri satui de linkin park sau rammstein sau de taticii metallica, si il fac pe dracu-n patru sa isi faca rost de muzica din afara, la diverta n-are ce cauta ei.

Da' hai ca o lungesc prea mult, cine trebuie, daca a citit, a inteles deja despre ce e vorba aici. Asa ca sa trec la subiect: vreau sa intru in legatura, pentru schimburi de albume si mixuri etc., cu baieti, aia cati or fi, care asculta ce trebuie. Am auzit de multe nume, cum ar fi De Niro, DJ Bam Bam, Phuture, D-mob, 49ers, Blue Six, George Centeno, Voodooamt si inca o groaza, pe care, ziceti ca nu-i asa, baietii cu Tiesto-n casti nu stiu nici sa le pronunte bine. Asa ca cine stie, adica si cunoaste, e rugat sa-mi dea un mail pe adresa de mai jos, si facem schimburi. Banii nu sunt o problema, pot sa cumpar cd-uri, daca cineva are muzica. Ma intereseaza orice gen de electronica in afara de muzica populara (a se citi house popular). Si nu, Faithless nu e marfa.

NIXDORF_SWANK@YAHOO.COM - ziceti ca v-am trimis eu
Nixdorf
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Mar 20, 2005 12:32 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde cosmicX » Sâm Mar 26, 2005 5:13 pm

daca ascultzi Infected Mushroom, Tilt, Plastic Angel, Aphex Twin , presupun ca ascultzi si : X-dream , Etnica , CHI a.d, Astral Projection, Vibrasphere , Transwave,Psyone, Photek,MFG , Fluke, Juno Reactor :) nu?
Avatar utilizator
cosmicX
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am

Mesajde piskeshu » Sâm Mar 26, 2005 5:16 pm

piskeshu@yahoo.com

baga un email cu ce ai si bag si io.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde cosmicX » Sâm Mar 26, 2005 5:26 pm

piskeshu : la cine te referi?
Avatar utilizator
cosmicX
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am

Mesajde piskeshu » Sâm Mar 26, 2005 5:30 pm

La ala primu, da dc vrei si tu baga.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am


Înapoi la House

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron