Suntetzi fani DARUDE???

Forum Dedicat Celor Ce Sunt Cu Adevarat In Lumea Muziki House

Mesajde Stormy Lady » Lun Iun 17, 2002 11:18 am

N-ai pt. ce...
Acu' sunt bulversata rau de tot...treceam pe langa o terasa de unde se auzea o muzica beton...am auzit o piesa pe care n-o stiam ,care avea acel "acid riff"(nu stiu cum sa-i zic in romana) ,intalnit numai in Sandstorm si Feel the Beat.Nu era vorba de nici un remix sau mai stiu eu ce!...si totusi...era prea 'Darude-sounding' ca sa fie doar o imitatie...what the heck,stiu cum suna piesele care imita alarma aia,dar ce am auzit eu parea prea original...
Mah,n-are cum sa fie ceva nou de la Darude...piesele noi se aud doar in concertele din SUA...este posibil sa fi ajuns ceva la noi de pe vreo inregistrare?E ciudat rau de tot...Va jur ca n-am visat...
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde Raven » Lun Iun 17, 2002 12:59 pm

Initial trimis de Stormy Lady
N-ai pt. ce...
Acu' sunt bulversata rau de tot...treceam pe langa o terasa de unde se auzea o muzica beton...am auzit o piesa pe care n-o stiam ,care avea acel "acid riff"(nu stiu cum sa-i zic in romana) ,intalnit numai in Sandstorm si Feel the Beat.Nu era vorba de nici un remix sau mai stiu eu ce!...si totusi...era prea 'Darude-sounding' ca sa fie doar o imitatie...what the heck,stiu cum suna piesele care imita alarma aia,dar ce am auzit eu parea prea original...
Mah,n-are cum sa fie ceva nou de la Darude...piesele noi se aud doar in concertele din SUA...este posibil sa fi ajuns ceva la noi de pe vreo inregistrare?E ciudat rau de tot...Va jur ca n-am visat...


Si Darude s-a inspirat din cate ceva/cineva... Asta poate face si altcineva... Get the point ? Din Darude sau din acelasi/aceiasi... ;) Doar n-a pus Darude copyright pe acel "acid riff"...
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde J.A.Tiranu » Lun Iun 17, 2002 6:41 pm

Initial trimis de Stormy Lady
N-ai pt. ce...
Acu' sunt bulversata rau de tot...treceam pe langa o terasa de unde se auzea o muzica beton...am auzit o piesa pe care n-o stiam ,care avea acel "acid riff"(nu stiu cum sa-i zic in romana) ,intalnit numai in Sandstorm si Feel the Beat.Nu era vorba de nici un remix sau mai stiu eu ce!...si totusi...era prea 'Darude-sounding' ca sa fie doar o imitatie...what the heck,stiu cum suna piesele care imita alarma aia,dar ce am auzit eu parea prea original...
Mah,n-are cum sa fie ceva nou de la Darude...piesele noi se aud doar in concertele din SUA...este posibil sa fi ajuns ceva la noi de pe vreo inregistrare?E ciudat rau de tot...Va jur ca n-am visat...


Poate era Ratty(Scooter) - Sunrise (Here i am). E draguta melodia
(in special partea cu voce)
undeva la marea neagra ..... lucrurile se contrazic
J.A.Tiranu
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 1:11 am
Localitate: Somewhere over the rainbow

Mesajde Stormy Lady » Mie Iun 19, 2002 6:34 pm

Nope,Tiranule,stiu piesa,suna total diferit de ce am auzit eu...nu puteam sa zic ca e Darude....
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde Stormy Lady » Mie Iun 19, 2002 6:38 pm

Initial trimis de Raven


Si Darude s-a inspirat din cate ceva/cineva... Asta poate face si altcineva... Get the point ? Din Darude sau din acelasi/aceiasi... ;) Doar n-a pus Darude copyright pe acel "acid riff"...



Normal ar fi sa fi pus...Am mai spus-o si o repet:mi se pare f. ciudat...Daca avea cum sa ajunga la noi o piesa noua care urmeaza sa fie inclusa pe noul album,era alta treaba.Asa,ce sa cred?Sa fie ceva remixat de el?Putin probabil.Totusi nu cred ca au folosit altii riff-ul respectiv pt. ca erau aceleasi sunete,dar aranjate total diferit(ma refer la FTB si SS)
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Hai sa va dau o stire :-)

Mesajde AnDrEi » Mar Iun 25, 2002 10:47 pm

Eu in tot aceasta perioada de timp cand nu am mai postat mesaje pe acest forum chiar daca am functia de moderator am stat si am urmarit cu atentie tot ce se petrecea si anume am urmarit mesajele pe care voi le postati .. si uite ca am hotarat sa ii dau in primire un fel de functie lu` "Stormy Lad" si anume functia de moderator al tuturor stirilor ce includ formatia "Darude" deci de azi inainte orice stire sau orice mesaj care are vreo legatura cu "Darude" va fi adus la cunostiinta lu Stormy Lady care va va raspunde !
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde Raven » Mie Iun 26, 2002 11:47 am

lol, mah: si asa sunteti destui moderatori... :D
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde AnDrEi » Joi Iun 27, 2002 7:44 pm

Initial trimis de Raven
lol, mah: si asa sunteti destui moderatori... :D

Raven asta este.. ghinion .. iar in legatura cu Darude? dap sunt fan ... dar nu prea detin melodii cu "Darude"
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: Hai sa va dau o stire :-)

Mesajde Stormy Lady » Mar Iul 02, 2002 12:49 pm

Initial trimis de Andrei
Eu in tot aceasta perioada de timp cand nu am mai postat mesaje pe acest forum chiar daca am functia de moderator am stat si am urmarit cu atentie tot ce se petrecea si anume am urmarit mesajele pe care voi le postati .. si uite ca am hotarat sa ii dau in primire un fel de functie lu` "Stormy Lad" si anume functia de moderator al tuturor stirilor ce includ formatia "Darude" deci de azi inainte orice stire sau orice mesaj care are vreo legatura cu "Darude" va fi adus la cunostiinta lu Stormy Lady care va va raspunde !



?????
!!!!!!!!!!!!!!!


:eek: :confused: :D :p
E o gluma,nu?spune mai multe despre 'functia' aia...detalii....
oricum,am dat shi eu un search pe fanclub si am observat ca mai pe toate forumurile se spune ceva de Darude...n-as fi crezut...
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Re: Re: Hai sa va dau o stire :-)

Mesajde Raven » Mar Iul 02, 2002 2:36 pm

Initial trimis de Stormy Lady



?????
!!!!!!!!!!!!!!!


:eek: :confused: :D :p
E o gluma,nu?spune mai multe despre 'functia' aia...detalii....
oricum,am dat shi eu un search pe fanclub si am observat ca mai pe toate forumurile se spune ceva de Darude...n-as fi crezut...


Normal ca este SI o gluma. Insa cred ca Andrei s-a referit ca tu esti cea mai in masura, ca fan infocat Darude, sa raspunzi acelora care au vreo intrebare/nelamurire/etc. in acest "domeniu"...

Capisci ?
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde Stormy Lady » Joi Iul 04, 2002 8:59 am

Am priceput si ma bucur tare ca v-ati dat seama usor ca sunt un fan infocat....Dar crezi ca sunt persoane pe forum care sa ceara informatzii de la mine?In momentul de fatza n-as zice...
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde Stormy Lady » Joi Iul 04, 2002 9:09 am

M-am gandit totusi ca ar trebui sa va dezvalui,sa zicem,un plan secret...:
Prin toamna voi face cu ajutorul cuiva un FAN SITE DARUDE,recunoscut de artist.Va avea guestbook sau poate un forum si va fi in engleza,ca sa aiba acces toti cei interesati(sunt foarte multi afara)
Dispun de destule materiale in prezent...la texte va fi multa munca...dar sper sa am rezultate bune...




Daca ma gandesc mai bine,cred ca nu sunt normala...
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

So ..

Mesajde AnDrEi » Dum Iul 28, 2002 6:08 am

Initial trimis de Stormy Lady
M-am gandit totusi ca ar trebui sa va dezvalui,sa zicem,un plan secret...:
Prin toamna voi face cu ajutorul cuiva un FAN SITE DARUDE,recunoscut de artist.Va avea guestbook sau poate un forum si va fi in engleza,ca sa aiba acces toti cei interesati(sunt foarte multi afara)
Dispun de destule materiale in prezent...la texte va fi multa munca...dar sper sa am rezultate bune...




Daca ma gandesc mai bine,cred ca nu sunt normala...


Deci .. Stormy .. eu astept sa vad ce pui la cale :-) adik ceva dovezi :-)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde Piguz » Mie Aug 21, 2002 8:11 pm

Mie-mi place doar houseu de calitate ... iar din moment ce Darude
face house de calitate logic...! :P
Si nici macar n-am vorbit serios ... Restecp!!
Piguz
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Lun Aug 19, 2002 1:20 am
Localitate: Nu jtu inca ... oare?!?

Mesajde Stormy Lady » Lun Sep 16, 2002 11:11 am

Storm is back in da house.......


...cu detalii despre albumul lui Darude!

M-am gandit ca e timpul sa mai dau si eu pe-aici prin forum...dar nu stiam cu ce discutie sa incep...asta mi se pare cea mai potrivita si stiu exact ce am de scris.

Darude va lansa albumul pana la Craciun,dar asta se va intampla in Finlanda.Pentru inceput.El spune ca lansarea nu va intarzia prea mult in restul lumii,mai ales ca americanii asteapta cu sufletul la gura.Pe forumul de la http://www.darude.com a dat detalii despre ce va contine cd-ul,in ce stil sunt piesele,cat mai e de lucrat...
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Anterior

Înapoi la House

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori