cea mai cool melodie house

Forum Dedicat Celor Ce Sunt Cu Adevarat In Lumea Muziki House

Mesajde Dj Kenah » Lun Noi 06, 2006 11:17 pm

cu dezbaterea , sunt ON ...
Dj Kenah
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Lun Noi 06, 2006 10:46 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Dj Kenah » Lun Noi 06, 2006 11:18 pm

si apropo , Royksopp e dragutza , chiar ma aprinde , dar stiu , cunosc , muuult mai multe melodii care t aprind atat de tare incat nu rezisti sa stai la masa sau p canapea , absoult sunt Dementialeeeeeee
Dj Kenah
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Lun Noi 06, 2006 10:46 pm
Localitate: Bucuresti

asys

Mesajde X-ecutioner » Joi Noi 09, 2006 10:32 pm

asculta si tu asys<acid save your soul>soooper melodie.hardcore.bafta ==D .
Avatar utilizator
X-ecutioner
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Noi 09, 2006 12:00 am

Mesajde ploiesteanul » Sâm Dec 09, 2006 2:34 pm

Nu va mai obositi... nu exista asa ceva :)).
ploiesteanul
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mar Noi 14, 2006 8:57 pm
Localitate: ploiesti

Mesajde ralucis » Vin Dec 29, 2006 6:30 pm

te rog frumos, ai putea sa`mi trimiti si mie Intenso Project - Luv Da Sunshine.? n`o gasesc pe nicaieri:( (buburuza52000@yahoo.com)
ralucis
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Dec 29, 2006 6:26 pm
Localitate: home

Mesajde overdose » Lun Feb 05, 2007 4:20 am

AnDrEi scrie:Eu raman la ideea ca .. propriile mixuri pe care le poti face sunt cele mai c00l




[font=Arial]Doamne ...ciudat cum unii fac mixuri cum altii merg pe bicicleta sau pe role...Sau cum altii au o cultura muzicala (in materie de asa zis HOUSE - asa cum ii spun multi) foarte vasta. In primul rand pt cei ce mixeaza house sau aculta house, defapt se refera la DANCE. House-ul este doar o ramura shi difera de celelalte cum ar fi elektro, progresive, goa, shi multe multe altele, doar prin anumite sunete adaugate in melodie. Un mix nu cuprinde doar house shi dj-ii in general nu mixeaza doar house in clubburi dar tre sa-i invatzam shi pe astia mici ce-i ala house. Citez: "Te doare capul cu houserii astia bah!!!"(fraza auzita in metrou shi care venea din partea a vreo 3 "baietzashi" cu largi). Nu am nimic q nimeni. Ascult multe genuri de muzica dar dance-ul cel mai mult. Cat despre melodia preferata as putea sa spun ca este: Fairhless - Insomnia...Am vazut ca a mai scris cineva tot asa. Are gusturi bune ce pot spune...Va salut...poate n vdm in club![/font]
overdose
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Feb 05, 2007 3:51 am
Localitate: Nu-i treba ta !!!

Mesajde MDB » Mie Feb 14, 2007 12:35 am

overdose scrie:[font=Arial]Doamne ...ciudat cum unii fac mixuri cum altii merg pe bicicleta sau pe role...Sau cum altii au o cultura muzicala (in materie de asa zis HOUSE - asa cum ii spun multi) foarte vasta. In primul rand pt cei ce mixeaza house sau aculta house, defapt se refera la DANCE. House-ul este doar o ramura shi difera de celelalte cum ar fi elektro, progresive, goa, shi multe multe altele, doar prin anumite sunete adaugate in melodie. Un mix nu cuprinde doar house shi dj-ii in general nu mixeaza doar house in clubburi dar tre sa-i invatzam shi pe astia mici ce-i ala house. Citez: "Te doare capul cu houserii astia bah!!!"(fraza auzita in metrou shi care venea din partea a vreo 3 "baietzashi" cu largi). Nu am nimic q nimeni. Ascult multe genuri de muzica dar dance-ul cel mai mult. Cat despre melodia preferata as putea sa spun ca este: Fairhless - Insomnia...Am vazut ca a mai scris cineva tot asa. Are gusturi bune ce pot spune...Va salut...poate n vdm in club![/font]


Ai perfecta dreptate . felicitari ptr Insomnia . e o piesa pe care si azi daca o scap intr-un set ridic lumea in picioare. am obiceiul sa folosesc piese mai vechi intercalate cu cele noi. le-am zis "Back in time track" si au prins f. bine.

in ultimelem seturi am introdus:

Solarstone pres. Elizabeth Fields - Speak In Sympathy (Neo And Farina Remix) (2004)
Spooky - Belong (Original Version) (2002)
Sinead O'Connor - Troy (The Phoenix From The Flame) (Push Remix) (2002)
Peter Luts vs G-Bric - Pacific Wish (Marc la Cruz Remix) (2002)
Dt8 feat. Roxanne Wilde - Destination (Darren Tate's Original Vocal Mix) (2002)
Perpetuous Dreamer - The Sound Of Goodbye (Armin's Tribal Feel)(2001)
Tongue Forest feat. Lamont Humphrey - And You Got The F... Nerve To Call Me Coloured (Climax Mix) (1997)
Coca Y Villa - La Noche (Original Mix) (2004)
Chris Rea - Josephine (Delirious Vocal Mix) (2001)

Iar la capitolul Noutati favorite:

Airbase - One Tear Away (Original Mix)
Arksun - Arisen (Paolo Caronna Adds More Melody Mix)
Headstrong feat. Tiff Lacey - The Truth (David West Progressive Mix)
Mark Norman feat. Celine - Colour My Eyes (Global Experience Remix)
Javah - One by One (Cyrex Remix)
Ferrin & Low - Breeze (Original Mix)
Duderstadt feat. Anita Kelsey - Smile (MDB Vocal Rework)
Galen Behr Vs. Hydroid - Carabella (Galen Behr Vs. Orjan Nilsen Remix)
The Doppler Effect - Beauty Hides in the Deep (Perry O Neil Remix)
Depeche Mode - Martyre (Paul Van Dyk Dub Vox)

Si in fine la capitolul f.f.f.noi(unele doar in faza promo);

Yahel feat. Tammy - Ocean (Michael Tsukerman Remix)
Nephilim & Farina feat. Tiff Lacey - Guardian Angel (Christian Zechner Mix)
Bobina Feat Elles De Graaf - Lighthouse (Sean Tyas Vocal Mix)
Shane 54 - 1000 Lullabies (Global Experience Remix)
Andain - Beautiful Things (Have a Break, Have a K & D Remix) (2007)

Cam astea ar fi pe genul Trance si vocal . In rest, lista e lunga...

Bafta!
Avatar utilizator
MDB
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Ian 23, 2007 12:00 am

Aloo!

Mesajde Dj_M » Vin Feb 16, 2007 11:09 am

Deci ALOO intrebarea era :cea mai cool Melodie House ....nu trance ...techno ...sau mí¥ rog..
dací¥ amestecati genurile d muzicí¥ ví¥ dau eu un link sí¥ Ví¥ updatati umpik ... mí¥ mir k nati scris si Tiesto aici ... [-X
House : http://www.thedjlist.com/djs/genre/house
Avatar utilizator
Dj_M
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Feb 16, 2007 12:00 am

Mesajde MDB » Vin Feb 16, 2007 5:24 pm

Dj_M scrie:Deci ALOO intrebarea era :cea mai cool Melodie House ....nu trance ...techno ...sau mí¥ rog..
dací¥ amestecati genurile d muzicí¥ ví¥ dau eu un link sí¥ Ví¥ updatati umpik ... mí¥ mir k nati scris si Tiesto aici ... [-X
House : http://www.thedjlist.com/djs/genre/house


Sorry man . ai dreptate. Mea culpa. o sa deschid un topic similar ptr trance.
La house zic asa:
Eddie Amador - House music (Not everyone understands House music...)
Tongue Forest feat. Lamont Humphrey - And You Got The F... Nerve To Call Me Coloured (Climax Mix)
Avatar utilizator
MDB
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Ian 23, 2007 12:00 am

Mesajde Dj_M » Dum Feb 18, 2007 2:24 pm

abea astept ;) TRance Owns
Avatar utilizator
Dj_M
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Feb 16, 2007 12:00 am

Mesajde AlexT » Mar Iun 26, 2007 3:27 am

haide mah ... mai puneti nijte melodii noi aici ... ca sa am ce sa ascult, m-am saturat de compilatiile de la ministry of sound ... go go go cu melodiile
Avatar utilizator
AlexT
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Aug 02, 2004 11:00 pm

Anterior

Înapoi la House

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator